Zoe Wees lanseaza single-ul „Girls Like Us”

Dupa ce a debutat cu deja hitul „Control”, Zoe Wees lanseaza la inceputul anului 2021 single-ul „Girls Like Us”.

Aceasta este a doua melodie lansata de catre artista de origina germana, Zoe Wees, dupa ce „Control” a devenit o piesa virala la nivel international.

Despre noua melodie, Zoe a declarat: „Pentru mine a fost cel mai dificil sa cresc intr-o lume in care simti ca nu esti acceptat. Avem cu totii nesigurante, dar cred ca asta ne face frumosi. Nu este intotdeauna bine sa te gandesti la modul in care esti privit de catre cei din jur. Este mult mai important sa te gandesti la ceea ce simti tu”.

Versurile melodiei vorbesc despre solidaritate si legaturile puternice dintre toate fetele din lumea intreaga care simt presiunea societatii. Totodata, este degetul mijlociu ridicat catre standardele de frumusete care sunt create si promovate de catre branduri si influenceri.

„Girls Like Us” este produsa de catre Patrick Pyke si Ricardo Munoz.

Zoe a adunat o comunitate de fani care o urmaresc inca de cand a lansat single-ul „Control”. Artista in varsta de 18 ani s-a bucurat inca de la debut de succes international, piesa sa fiind inclusa in numeroase playliste de pe toata planeta. Melodia a adunat peste 250 milioane de ascultari si a primit Discul de Aur in 5 teritorii.

Pareri?

338 Post Views

Lana Del Rey a lansat single-ul “Chemtrails Over The Country Club” si a anuntat lansarea albumului omonim

Pe 11 ianuarie 2021, Lana Del Rey a lansat primul single extras de pe urmatorul sau album – “Chemtrails Over The Country Club”. Track-ul este compus de catre Lana si Jack Antonoff si beneficiaza de un videoclip regizat de catre BRTHR.

Odata cu lansarea piesei, Lana a anuntat si data lansarii materialului discografic, dar si tracklist-ul albumului “Chemtrails Over The Country Club”. Albumul va fi lansat in luna martie a acestui an si preceda materialul “Norman Fucking Rockwell”, lansat in 2019 si care a fost nominalizat la premiile Grammy.

“Chemtrails Over The Country Club” va fi al saptelea material discografic lansat de catre Lana Del Rey si este disponibil deja pentru pre-comanda, accesand link-ul: https://Lana.lnk.to/ChemtrailsOverTheCountryClub

Tracklist:

1. White Dress
2. Chemtrails Over The Country Club
3. Tulsa Jesus Freak
4. Let Me Love You Like A Woman
5. Wild At Heart
6. Dark But Just A Game
7. Not All Who Wander Are Lost
8. Yosemite
9. Breaking Up Slowly
10. Dance Till We Die
11. For Free

Pareri?

275 Post Views

Ofenbach încep 2021 cu un nou single: “Wasted Love”

După succesul fulminant pe care l-a înregistrat cu piesa “Head Shoulders Knees and Toes” care a adunat peste 170 de milioane de ascultări la nivel global, Ofenbach încep 2021 în forță și lansează un nou single cu potențial de hit, “Wasted Love”.
“Am scris și am produs “Wasted Love” vara trecuta, în timp ce “Head Shoulders Knees and Toes” urca în topurile din toată lumea. Asta ne-a dat energia necesară să producem o piesă care să devină imn pentru noi. Refrenul este exact cum ni l-am dorit datorită lui Lagique: puternic si catchy”, au declarat cei doi membri Ofenbach.

Feeling-ul progresiv al piesei este deja o marcă înregistrată de Ofenbach prin stilul lor pop dance unic și ușor de recunoscut. Pentru această piesă, au colaborat cu Lagique al cărei ton melancolic te face să nu te oprești din fredonat “Wasted Love”.
Cu peste 1 miliard de stream-uri adunate în ultimii 4 ani, Ofenbach reprezintă următoarea generație de staruri ai muzicii dance, care se remarcă din mulțime grație sound-ului unic ce încorporează elemente de rock și folk. Palmaresul lor mai include 10 discuri de aur și 16 discuri de platină.
Precedentul lor single, “Head Shoulders Knees and Toes”, s-a dovedit a fi un real succes, clasându-se în primele zece poziții în topurile din Austria, Elveția, Germania și Olanda. Piesa a urcat până pe loul 11 în clasamentul European Airplay, locul 2 în Franța și a ajuns și pe locul 27 în topul Shazam la nivel global.
Povestea de success a celor de la Ofenbach continuă, așadar, cu noul single “Wasted Love”.

Păreri?

282 Post Views

Olivia Rodrigo lanseaza primul single din cariera – “Drivers Licence”, alaturi de Universal Music / Geffen Records

Cantareata, compozitoare si actrita, Olivia Rodrigo isi face debutul in muzica prin lansarea primei melodii originale – “drivers licence”.

Olivia a postat un scurt fragment al melodiei, cantand la pian, in vara anului 2020, iar reactiile pozitive ale fanilor au inspirat-o sa inregistreze melodia si sa o finalizeze in studio, unde a lucrat alaturi de Dan Nigro (compozitor si producator care a colaborat cu Lewis Capaldi, Conan Gray, Carly Rae Jepsen).

Cu armoniile sale stralucitoare si percutia cinetica, „drivers licence” este o melodie care reuseste un echilibru intre o emotie puternica, energie, si o gingasie specifica.
Videoclipul care insoteste melodia este regizat de catre Matthew Dillon Cohen si o aduce in prim plan pe Olivia Rodrigo conducand fara un scop, tanjind dupa o fosta iubire, un sentiment pe care Rodrigo îl transmite cu exactitate in versurile ei meditative – (“You said forever, now I drive alone past your street”).

“Cand mi-a venit ideea pentru ‘drivers licence’ treceam printr-o suferinta care m-a confuzat total. Punand toate sentimentele acumulate intr-o melodie, a facut ca totul sa para mai simplu si mai clar, iar la sfarsitul zilei, cred ca acesta este principalul scop al compozitiei”, a declarat Olivia.

Olivia Rodrigo face parte din distributia serialului Disney +, High School Musical: The Musical: The Series, pentru care filmeaza al doilea sezon. Olivia a lansat melodia “All I Want”, ce a facut parte din coloana sonora a serialului, si care a primit Discul de Aur si a intrat in topul Billboard Hot 100, avand peste 200 milioane de ascultari la nivel mondial. Olivia a fost desemnata de catre cei de la Variety unul dintre cei mai puternici tineri artisti si a fost inclusa in lista “Power of Young Hollywood List 2020”. Pentru 2021, Olivia Rodrigo pregateste si lansarea EP-ului de debut.

Pareri?

294 Post Views

Diana Obada lansează „Inima Mea”

Interpreta Diana Obada lansează în preajma sărbătorilor de iarnă cel mai nou single, „Inima Mea.

După cum anunța și la sfârșitul verii, cantautoarea va fi foarte activă și în viitorul apropiat în ceea ce ține de repertoriul personal, iar colaborarea cu EL Radu și #TheMasterOfTheSound, colegul acestuia, din Spania, este una de bun augur, or echipa respectivă a realizat aranjamentul piesei, la fel cum s-a întâmplat și la piesa precedentă, “M-am Îndrăgostit”.Reamintim că textul și linia melodică, la toate piesele pe care le are la activ și cele care vor fi lansate ulterior, aparțin Dianei.

Din spusele artistei este foarte fericită că a găsit echipa care îi oferă un sunet de calitate, iar referitor la mesajul piesei, Diana ne îndeamnă să avem în inimă Iubire și să ne bucurăm unii de alții, să dăruim dragoste și să învățăm să fim fericiți.

Pentru anul 2021 interpreta ne pregătește și alte surprize muzicale, iar de sărbători va fi alături de cei dragi, Acasă.

Mult succes, Diana!

Păreri?

280 Post Views

La doar 5 ani, vloggerul Selim The Kid se lansează în muzică! Ascultă primul lui single, “Brand”!

Selim The Kid, vloggerul de doar 5 ani și 10 luni care a făcut ravagii pe Youtube, lansează primul lui single și videoclip, “Brand”, în colaborare cu Edi Vasile. Piesa este compusă de Kastha John și beneficiază și de un videoclip regizat de Shinijikun.

“Pe lângă vlogging, muzica reprezintă o altă pasiune de-a mea. În timpul liber, fac sport de performanță, mai precis box și sunt pasionat de mașini. Am lucrat foarte bine cu prietenul meu Kastha John și mi-a compus o piesă exact așa cum mi-am dorit eu, povestea melodiei și a clipului fiind inspirată din activitatea mea de zi cu zi”, a declarat Selim The Kid.

Deși are numai 5 ani și 10 luni, Selim The Kid deține propriul său canal de Youtube pe care a adunat 20 de mii de subscriberi și 1 milion de vizualizări în doar două luni. Printre invitații din vlogurile sale s-au numărat Selly, Pain, Zbir, Gami sau Miriana.

Puteți afla mai multe despre Selim accesând canalul său de Youtube-Selim The Kid – și contul de Instagram – selimthekid.

Păreri?

562 Post Views

R3HAB încheie anul 2020 cu un single plin de semnificații, Ones you miss

2020 a fost un an plin de neprevăzut și provocări, în care artiștii le-au simțit lipsa fanilor și a interacțiunii directe cu ei. R3HAB a decis să încheie acest an cu un nou single, Ones you miss, și să trimită astfel un mesaj de optimism în preajma sărbătorilor de iarnă. Cu un touch de pian și o linie ușoară de bas, piesa este una emoționantă, dar în același timp energică, fiind dedicată tuturor celor care ne fac viața mai frumoasă.

În ciuda pandemiei, R3HAB a lansat anul acesta mai multe piese pline de semnificații, cum ar fi One more dance, feat. Alida; Am I the only one, feat. Astrid S și HRVY; Family values, feat, Nina Nesbitt; Good example, feat. Andy Grammer.

La finalul anului, facem o retrospectivă și ne sărbătorim reușitele, dar momentele care înseamnă cel mai mult pentru mine sunt cele cu familia, prietenii și fanii mei. Îmi doresc ca prin această piesă să-i anunț pe toți cei pe care-i iubesc că abia aștept să fim împreună din nou”, a spus R3HAB.

DJ-ul și producătorul de origine olandezo-marconă R3HAB, Fadi El Ghoul, și-a construit drumul prin muzica dance în ultimul deceniu. De la remixul său remarcabil pentru piesa Give me everything – Afrojack & Pitbull & Ne Yo, până la imnurile sale dance, precum All around the world (La La La) și Lullaby, care a strâns pentru 600 de milioane de streamuri, și la colaborările cu ZAYN, Andy Grammer, Sofia Carson, Timmy Trumpet și muți alții, R3HAB a demonstrat că este unul dintre cei mai talentați și vizionari artiști din industrie. În 2016, și-a fondat label-ul CYB3RPVNK, care a trecut de un milion de streamuri în catalogul său în primii doi ani de la lansare. R3HAB continuă să se dezvolte și își diversifică sound-ul lucrând cu diferiți artiști din întreaga lume, experimentând diverse genuri, de la hip-hop la pop, în toate colaborările sale. Acesta își continuă călătoria în muzică și se folosește în permanență de talentul său artistic înnăscut și de atitudinea inovatoare. De curând, R3HAB a urcat în clasamentul DJ Mag Top 100, cel mai important clasament de profil din lume, și ocupă locul 13 în topul celor mai apreciați și ascultați DJi din lume.

Păreri?

281 Post Views

Besomorph & Behmer feat. Lunis lanseaza single-ul “What I’ve Done”

Producatorul si DJ-ul german, Besomorph, colaboreaza cu Behmer si Lunis pentru o melodie ce imbina perfect rock-ul cu muzica electronica – “What I’ve Done”.

Fiind cunoscut pentru stilul unic de a combina melodii cu o linie mai intunecata cu beat-uri trap si deep house, Besomorph aduce in noua piesa, “What I’ve Done”, acelasi vibe celebru, fiind vorba despre un cover inedit pentru piesa celor de la Linkin Park – “What I’ve Done”.

Besomorph este unul dintre cei mai ascultati artisti de muzica electronica din Germania, adunand peste 300 milioane de stream-uri pe toate platformele si peste 2,5 milioane de ascultatori pe Spotify.
Track-urile lui sunt incluse in numeroase playlist-uri de muzica dance, precum “Main Stage”, dar si in seriale precum “Elite” sau “On My Block”.

Păreri?

248 Post Views

Alexandra Stan incheie anul cu o noua versiune pentru cel mai recent single, „Tikari”, alaturi de artistul mexican, W. Corona

Facand retrospectiva anului 2020, Alexandra Stan a adunat multe reusite pe plan muzical, dintre care amintim: single-ul „Obsesii” a intrat in toate topurile muzicale din Romania, Mr. Saxobeat a depasit 200.000.000 de ascultari pe Spotify – fiind singura artista din Romania care reuseste aceasta performanta, iar cel mai recent single, „Tikari”, a fost inclus in playliste din foarte multe tari, precum Mexic, Finalanda, Australia, Noua Zeelanda, Columbia, Franta si a facut parte dintr-o campanie internationala Apple Music.

Acum, la final de an, Alexandra ne surprinde cu o noua versiune a piesei „Tikari”, alaturi de artistul W. Corona, rapperul originar din Monterrey (Mexic).

Piesa „Tikari” a fost lansata in luna august a acestui an, iar de-a lungul lunilor ce au trecut a beneficiat si de alte versiuni si remixuri.
W. Corona este un rapper si producator originar din Mexic, iar numele sau complet este Iván González Corona. W. Corona are o cariera de peste 10 ani pe scena muzicala urbana. In 2012, W. Corona a lansat primul album, „Asi Soy Yo”, alaturi de artistul Millonario.

Alexandra Stan şi-a făcut debutul în muzică alături de MediaPro Music, cand a lansat single-ul “Lollipop / Param Pam Pam”. Ulterior, au urmat single-uri ca “Mr. Saxobeat”, “Lemonade” sau “Get Back (ASAP)”. La 10 ani distanţă, in 2019, artista a reintrat în portofoliul Universal Music România & MediaPro Music.
Alexandra Stan a cucerit întreaga lume cu hitul „Mr. Saxobeat”, iar în 2019 a aniversat 10 ani de activitate muzicală. De-a lungul carierei sale, artista a lansat patru albume (Saxobeats, Unlocked, Alesta, Mami), cu zeci de single-uri de top, a avut colaborări cu artişti ca Daddy Yankee, Havana, Mohombi sau Manuel Riva şi a strâns o comunitate online de peste 6,5 milioane de fani.

Păreri?

295 Post Views

LyZ lansează primul single din carieră: „Inimă Albastră”

Pentru LyZ anul 2020 nu se încheie înainte să își îndeplinească visul, așa că artista lansează primul single din carieră, „Inimă Albastră”, o poveste muzicală cu beat-uri dance despre o întâlnire întâmplătoare ce s-a transformat într-o iubire mistuitoare. Compusă de Daris Mangal, Sergiu Buta, Laurențiu Duță, Iustin Miron și Constantin Butnaru, „Inimă Albastră” este o piesă care descrie dragostea într-un mod aparte, de la prima privire, primul zâmbet, prima îmbrățișare, dar și primul sărut. O iubire care a venit treptat și a cucerit tot mai mult. Clipul completează prin imagini vibe-ul fresh al piesei, în contrast cu sentimentele descrise în versuri.

LyZ iubește muzica de când era doar un copil și a considerat-o mereu cea mai bună prietenă și confidentă a sa. „Muzica mi-a fost alături încă din copilărie, o prietenă care nu m-a trădat niciodată. Ea a fost, este și va rămâne momentul meu de relaxare sau evadare, modul meu de a ajunge la sufletele oamenilor, trăind firesc, dar la maximum, emoțiile, simțirile, sentimentele și tot ceea ce încununează spiritul uman. La început am crezut că această pasiune e doar o nebunie adolescentină, dar timpul m-a convins că aceasta mi-e adevărata vocație. Prin muzică, am reușit să-mi depășesc timiditatea, să fiu întotdeauna naturală, sinceră și să spun mereu ce gândesc. Dacă ar fi să mă definesc într-o frază, pot spune că: «am cântat de când mă știu, iar de trăit, trăiesc și voi trăi prin și pentru muzică»”, povestește LyZ.

Cu o voce caldă și un chip diafan, LyZ (Iuliana Maria Pușcașu-Ravar) s-a născut pe 8 septembrie 1990, în apropierea orașului Târgu Neamț. Este absolventă a Facultății de Litere din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza”, din Iași, iar în prezent este studentă la Academia de Muzică „Gheorghe Dima” din Cluj.

Păreri?

306 Post Views