AMNA lansează „6 șoapte”

După ce a lansat alături de Dorian Popa „Cealaltă ea”, piesă de succes ce a cucerit topurile muzicale, AMNA lansează „6 șoapte”, un single cu un mesaj aparte, ce are la bază o declarație de dragoste, pusă pe note muzicale. Compusă de către artistă alături de Șerban Cazan, Ana Maria Stancu, Robert Toma și Vladimir Coman Popescu, „6 șoapte” te poartă într-o călătorie a inimii ce începe de la prima privire și se transformă încet, încet în mai mult.

„Inima îmi cere un singur răspuns, oarecum în sufletul meu te-ai ascuns” – sunt versurile ce transmit una dintre cele mai sincere și frumoase declarații de dragoste, iar videoclipul completează prin imagini povestea spusă de AMNA. Când cel pe care l-ai ales își face casă în inima ta, știi că în acel moment trebuie să primești iubirea în viața ta și să simți vibrația inimilor ce încep să bată la unison.

„Am lucrat cu mare drag la «6 șoapte». Este o piesă diferită de cele pe care le-am lansat până acum, ca sound și mood, sper foarte mult să ajungă la sufletele voastre. Cred că toți îndrăgostiții care au trăit o poveste de iubire pasională ce a devenit universul vieții lor, se pot regăsi”, povestește AMNA.

De-a lungul timpului, AMNA a cucerit publicul cu piese precum „Tell me why”, „În oglindă”  (feat. Robert Toma), „Banii”, „Nu poți să mă uiți” și „Arme” (feat. What’s UP), care au reușit să strângă milioane de vizualizări pe YouTube și să ajungă în topurile radiourilor din România. Au urmat piese precum „De Câte X Vrei Tu”, „Aproape cel mai departe” (în colaborare cu Robert Toma), „14 februarie”, și „Ce rămâne de făcut”, feat. KEED de la Șatra B.E.N.Z. În luna mai, artista a colaborat pentru a treia oară cu Dorian Popa și au lansat „Cealaltă ea”, single ce a adunat peste șapte milioane de vizualizări pe YouTube.

Păreri?

277 Post Views

Nadina lansează single-ul și videoclipul “Alibi”

Nadina a avut 4 single-uri de succes sub numele de Nadiris. Acum s-a reinventat, și-a schimbat coplet look-ul și lansează primul single sub numele de Nadina. “Alibi” este compusă de Dorian Oswin, împreună cu Corina Pănoiu și Nadina, și beneficiază și de un videoclip regizat de Daniel Libeg.

“Am vrut să am o schimbare radicală de look și de abordare muzicală și de aceea am decis să îmi schimb numele. În plus simțeam că nu mai rezonez cu Nadiris. Nadina este o variantă mai matură din punct de vedere muzical a lui Nadiris. Pentru videoclip am lucrat tot cu Daniel Libeg cu care am o chimie foarte bună și l-am convins și pe Robert Urucu să facă un cameo împreună cu Mary. Piesa este făcută de Dorian Oswin, iar linia melodică este făcută de mine. Sper să vă placă “Alibi” întrucât am scris-o cu mult suflet”, a declarat Nadina.

Păreri?

267 Post Views

Maroon 5 lanseaza single-ul “Nobody’s Love”

Dupa ce a adunat cele mai frumoase amintiri (Memories), videoclipul care a depasit doar pe YouTube peste 500 de milioane de vizualizari in cateva luni, trupa Maroon 5 a revenit cu piesa “Nobody’s Love”.

Pentru noul track, Maroon 5 a lansat si un videoclip regizat de catre David Dobkin, colaboratorul formatiei pentru multe clipuri, printre care “Sugar”, “Girls Like You” si “Memories.
Proiectul video pentru noua piesa a fost filmat in Los Angeles, cu un iPhone, iar echipa de pe set a fost alcatuita din regizor si Adam, solistul trupei.

In tandem cu lansarea noii piese, Maroon 5 si Interscope Records vor face o donatie catre ACLU (American Civil Liberties Union – California de Sud), organizatie care se ocupa cu protejarea drepturilor omului.

“Nobody’s Love” va fi interpretat live in cadrul emisiunii The Late Show With Stephen Colbert, pe 10 august.
In acelasi timp, Maroon 5 a anuntat noile date ale turneului american pe care il pregatesc pentru 2021, pe care il vor incepe pe 15 iulie.

Maroon 5 este una dintre cele mai cunoscute formatii pop ale secolului 21. Pana in prezent, trupa a castigat 3 premii Grammy si a vandut peste 70 de milioane de unitati ale albumelor lansate. Cel mai recent album Maroon 5, “Red Pill Blues” include hiturile “Girls Like You”, care a ajuns pe primul loc in Top 40 radio, dar si pe primele locuri in topurile iTunes, Spotify.

Cel mai recent single, “Memories”, a depasit 800 de milioane de ascultari pe Spotify si peste 500 de milioane de vizualizari pe YouTube.

Pareri?

305 Post Views

Ascultă cel mai nou single The Skywalkers!

Dont bring me down este cea mai nouă piesă lansată de trupa The Skywalkers, din Timișoara. Este al treilea single lansat numai în acest an de această trupă tânără și foarte creativă, care propune piese cu un sound modern, cu mesaj și energie.

“Don’t bring me down este despre momentele dificile prin care trecem toți câteodată. Momente în care, chiar dacă ne simțim copleșiți, depășiți, încărcați de emoții și sentimente, găsim în noi puterea de a ne ridica, de a spune NU și de a continua.
Mesajul meu este: să nu uitați niciodată de voi! Nu lăsați pe nimeni să vă trateze nepotrivit sau să vă ignore. Iar atunci când știți că ceva nu este în regulă, aveți puterea să o spuneți tare! Sunteți mai puternici decât credeți!

They cannot bring you down!!”

Păreri?

244 Post Views

Paul Iorga lanseaza “Reverse”

“Uneori simt nevoia sa pun capat unor lucruri doar pentru a avea un alt inceput; asa a fost construita piesa “Reverse”.
Am simtit nevoia de atatea ori sa dau timpul inapoi pentru a retrai momente incat mi-am dat seama ca cel mai bine ar fi sa le inchei pe cele vechi si sa incep prin a imi face noi amintiri.
Textul de pe “Reverse” mi se pare poate cel mai interesant de pana acum, piesa in sine are firul narativ in sens invers incat inceputul povestii – trecutul – e in strofa 2 iar finalul – prezentul – in strofa 1, cred ca tocmai inversarea o face atat de speciala.
Ma bucur mult totodata ca este primul clip in care scenariul este facut de mine, iar partea de regie ii apartine lui Sega (Frategrafia)” – Paul Iorga despre REVERSE

Unul dintre cei mai prolifici producatori si compozitori din ultimii ani, Paul a semnat hit-uri precum “Semne” (Connect-R feat Andra), “Au gust zilele” (Criss Blaziny feat Alexandra Stan), “La piept” (Nane) sau “Domnisoare” (Maximilian, Zhao, Spike), inainte de a-si face debutul ca artist solo.

Paul a copilarit inconjurat de muzica. Tatal sau, Leo Iorga, este una dintre cele mai faimoase voci din muzica rock romaneasca, ce a cunoscut succesul ca solist al trupei Compact, in perioada denumita de multi “formula de aur a Compactului”. Totodata, fratele lui Paul, Edi Iorga, este unul dintre membrii fondatori Amicii, trupa ce a facut senzatie la inceputul anilor 2000 cu piesa “Dana”.

Pareri?

371 Post Views

Minelli lansează “Discoteka” în colaborare cu INNA

Minelli revine cu un nou single care se numește “Discoteka” și care este o colaborare cu INNA, o piesă energică și jucăușă care “te instigă” la dans și distracție.

Piesa a fost compusă de Minelli, INNA, Alex Cotoi si Sebastian Barac. Videoclipul a fost regizat și filmat de Bogdan Păun și Alex Mureșan, scriptul Andra Marta și Cristina Poszet, producția video Loops Production.

Echipa de beauty a celor două artiste e formată din Edith MIhaiciuc-Radu (make-up), Ana Lăzărescu (hair) pentru Minelli și Anca Buldur (make-up), Adonis Enache (hair) pentru INNA, RDStyling pentru ținutele ambelor artiste.
“Mă bucur de această colaborare cu INNA și sper că Discoteka să binedispună pe toată lumea care o va asculta. Let’s spread some good vibes!”, a spus Minelli.

“Girls fun! Discoteka’ is out! Minelli, let’s goooo!”, a spus INNA.

Minelli a lansat anul acesta piesa “Loca” feat. Erik Frank și “Separated”, precum și “Slow Dance” cu Gran Error dar si “Dum Dum” cu Sickotoy si Ilkay Sencan, piese la care a lucrat ca textier si compozitor.

INNA a lansat anul acesta “Not My Baby”, “Sober” și “VKTM” în colaborare cu Sickotoy si TAG.

Păreri?

396 Post Views

Arando Marquez și Edward Sanda lansează „În Tandem”

Arando Marquez colaborează pentru prima dată cu Edward Sanda și lansează „În Tandem”, o piesă pasională de dragoste, ce arată că iubirea adevărată poate depăși orice obstacol. Când două inimi se întâlnesc și bat „În Tandem”, vor face tot ce le stă în putință sa nu se despartă și să fie fericite mereu.

Compus de către Edward Sanda, Kashta John, Peter Zaad și Arando Marquez, „În Tandem” este însoțit de un videoclip ce pare desprins dintr-un film romantic, regizat de cei de la NXT LVL. Clipul îi surprinde pe cei doi artiști în două ipostaze diferite, cea de tată care își caută fiica și cea de îndrăgostit care fuge cu aleasa inimii lui. De producția video s-a ocupat chiar Arando Marquez.

„Totul a început în momentul în care m-am gândit ca Edward este cea mai potrivită voce pentru acest single. Nu cred că există un artist mai talentat, care să cânte și să transmită mai bine mesajul piesei, așa că imediat am luat legătura cu el și totul a venit de la sine din acel moment. Single-ul este despre jumătatea perfectă din viețile noastre, de sufletele pereche ce dansează «În Tandem». De 17 ani trăiesc o frumoasă poveste de dragoste «În Tandem», așa că eu cu siguranță mă regăsesc în această piesă. Pentru videoclip, a trebuit sa îl urmăresc pe Edward care fuge cu «fata mea😂». A fost foarte palpitant, dar în final, ca în toate poveștile cu prinți și prințese, dragostea învinge tot”, mărturisește Arando.

„«În Tandem» este o piesă de dragoste, care m-a inspirat foarte mult din momentul în care Arando mi-a arătat instrumentalul, așa că am început să scriu, iar în două zile era totul pregătit. Mă bucur că am fost pe aceeași lungime de undă amândoi și mai ales că i-a plăcut ce am scris. Mă bucur că am colaborat cu Arando pentru că îl știam de mai mult timp, din perioada în care lucra cu Connect-R. Sper să se regăsească cât mai mulți oameni în aceasta piesă, mai ales că este vorba despre ceva desprins din realitate”, adaugă Edward Sanda.

Arando Marquez a cucerit topurile muzicale în 2011 cu piesa de debut „Shambala”, iar de atunci au urmat „Need Ya”, „No Me Digas” (feat. Hevito), „Pina Colada”(feat. Oana Radu), „E vara mea” (alături de Pepe), „Dai duma”( feat. MRB & What’s UP), single-uri de succes ce au adunat împreună zeci de milioane de vizualizări pe YouTube.

Edward Sanda a debutat cu piesa și clipul „Doar pe a ta”, un featuring cu Ioana Ignat, ce a cucerit topurile de specialitate. Au urmat piese precum „Haine scumpe”, „Nicio zi fără tine”, „În palma ta” (alături de Ioana Ignat) și „Vintage” (un featuring cu Lidia Buble), care au adunat zeci de milioane de vizualizări pe YouTube. De-a lungul timpului, Edward a colaborat cu artiști precum AMNA, Lidia Buble și Cleopatra Stratan.

Păreri?

392 Post Views

Pepe, Andra si Connect-R au lansat “Inima Mea”

Cea mai asteptata colaborare din muzica romaneasca are de acum o forma si un fond. Pepe alaturi de Andra si Connect-R au lansat “Inima Mea”, o piesa ce are toate ingredientele pentru a deveni hitul anului in Romania.

Avem in mai putin de 3 minute si jumatate o productie muzicala de exceptie, un mesaj cat se poate de actual, o interpretare la un alt nivel fiindca vorbim despre trei dintre cele mai bune voci de pe la noi cu o experienta de scena, de studio, de industrie, in general, ce insumeaza peste 60 de ani. Si peste toate, dicolo de cifre si detalii tehnice, cel mai mult si cel mai important este ca se simte placerea de a canta a celor trei si de a transmite dincolo de microfon aceasta.

“Inima mea” este o piesa facuta sa ne placa in primul rand noua, mie, Andrei, lui Connect-R si imediat, imediat dupa, oamenilor care ne asculta si ne sustin de ani de zile. Separat fiecare am primit intrebarea “Cand o sa faci o piesa cu … Andra, Connect-R, Pepe” si iata ca s-a intamplat. Este cel mai frumos cadou pe care l-am primit vreodata de ziua mea si sunt sigur ca oamenii au simtit ca acest proiect este altfel de la primul PLAY. Ma bucur enorm ca am gasit solutia toti trei, sa punem in fapt acest proiect pe care, de altfel, ni-l doream de foarte mult timp. Si cine stie … poate nu ne vom opri aici.” a declarat Pepe.

“Nu imi puteam imagina o alta voce decat a lui Pepe pe aceasta piesa cu accente latino. Este o placere sa cant cu prieteni buni, cum sunt Pepe si Connect-R, cred ca se simte in piesa si se vede in videoclip ce bine ne simtim impreuna!”, a declarat Andra.

Productia pentru “Inima Mea” este si ea un featuring in sine. Echipele de la Rappin’ On Production si de la Studio 66 s-au ocupat de partea tehnica a lucrurilor. Connect-R, George Hora si Razvan Matache sunt vinovatii pentru partea muzicala din “Inima Mea”, atat in ceea ce priveste compozitia, cat si versurile.

Pepe nu este la prima colaborare cu toti cei implicati pentru ca si “Imi pasa”, si “Tu n-ai suflet”, si “Iubire ca niciodata”, si “E Vara Mea” au venit tot din aceasta zona. Teoretic, s-a trisat un pic si s-a mers la sigur si daca veni vorba de increderea in profesionistii din spatele lucrurilor, videoclipul pentru “Inima Mea” este filmat in regia lui Dan Petcan, cel care a gandit povestile in imagini ale tuturor videoclipurilor pieselor amintite mai sus.

Pentru “Inima Mea”, un mare dom metalic rece, neterminat, nefinisat, in mijlocul pustietatii a devenit platou de filmare pentru o noapte. Partea interesanta este ca absolut totul s-a adus acolo, de la curent la macara, de la mobila si pana la lumini si totul, in mai putin de 48 de ore, fiindca intreaga echipa tehnica si de suport pentru Dan Petcan a fost schimbata complet cu doua zile inainte de primul REC. Dar cand se lucreaza cu profesionisti orice mica problema devine un detaliu insignifiant si lucrurile se rezolva de la sine.

Videoclipul a iesit foarte bine, cum si-au dorit artistii si foarte important, a iesit la timp pentru a fi lansat.

Premiera a avut loc pe 20 iulie, de ziua lui Pepe si la 24 de ore de la lansare deja ocupa primele locuri in toate topurile si clasamentele online si nu numai, chiar si in TRENDING-ul celor de la YouTUBE si mai ales in inimile fanilor, prietenilor, celor ce au dat PLAY. Miile de comentarii, mesajele, distribuirile si zecile de mii de aprecieri confirma acest lucru, dar mai ales faptul ca “Inima Mea” este acea piesa, acea colaborare care a fost facuta ca sa ramana. Mai mult ca sigur va deveni un HIT si sunt sanse foarte mari sa devina EVERGREEN.

Asadar, acestea fiind spuse, va invit cu mare drag sa urmarim impreuna clipul piesei, apoi va astept cu impresii. Enjoy!

396 Post Views

Troye Sivan lanseaza single-ul “EASY” si anunta lansarea unui nou EP

Pe 21 august 2020, Troye Sivan va lansa EP-ul “In A Dream”, un material cu sase track-uri. Anuntul aparitiei noului EP a venit cu track-ul “Easy”, a doua piesa de pe urmatoarul material.

Videoclipul a fost regizat de insusi Troye.

“O poveste care inca se desfasoara, aceasta mica colectie de piese exploreaza o perioada de rollercoaster emotional din viata mea, cand sentimentele si gandurile erau socant de proaspete”, explica Troye Sivan, care a adaugat ca “Revederea acestor piese si momente este grea, dar sunt mandru de muzica si incantat sa o lansez”.

Troye a inregistrat cinci dintre cele sase piese de pe EP impreuna cu producatorul Oscar Görres (care a mai lucrat cu The Weeknd, MARINA, Tove Lo), intre Stockholm si Los Angeles, chiar inainte de lockdown. Prima piesa de pe material, “Take Yourself Home”, a strans peste 76 de milioane de streamuri la nivel global.

De-a lungul carierei sale, Troye a adunat aproape opt miliarde de streamuri la nivel global, pentru toate materialele sale. Albumul “Bloom” a fost numit de catre critici a numeroase publicatii cum ar fi Rolling Stone, Billboard sau USA Today, unul dintre cele mai bune albume din 2018. De asemenea, TIME spune despre Troye ca este pop star-ul perfect.

Artistul detine numeroase premii internationale: un premiu Billboard Music Awards, trei premii MTV Europe Music Awards si doua premii GLAAD Media. “Revelation”, colaborarea sa cu Jónsi pentru filmul “Boy Erased”, in care Troye este personaj secundar, a fost nominalizata la Golden Globes pentru Best Original Song – Motion Picture. “Louder Than Bombs”, o piesa pe care Troye a co-scris-o si este pe noul album al celor de la BTS – “Map of The Soul: 7”, a debutat pe locul 1 in SUA, Korea, Australia si in multe tari in jurul lumii.

Track List – IN A DREAM:

  1. Take Yourself Home

  2. Easy

  3. could cry just thinkin about you

  4. STUD

  5. Rager teenager!

  6. IN A DREAM

Pareri?

350 Post Views

Gran Error revine cu cel de-al doilea single, Slow Dance, al cărui ritm inundă toate simțurile!

După single-ul Pa Mi, lansat anul trecut, care are peste 8 milioane de vizualizări pe YouTube pe un canal complet nou, Gran Error prezintă Slow Dance, o piesă senzuală, cu un ritm vibrant și provocator.

Piesa te teleportează într-o altă lume, în care cele mai arzătoare dorințe devin realitate. Dă-i play, ascult-o pe repeat ș bucură-te de ritmul ei amețitor!

Slow Dance a fost compusă de Marcel Botezan si Sebastian Barac, Minelli, Costin Bodea și Calina Ana, versurile au fost scrise de Minelli, iar producția muzicală este semnată de Marcel Botezan si Sebastian Barac și Costin Bodea.

Marcel Botezan si Sebastian Barac, duo-ul producatorilor ce se afla in spatele proiectului Gran Error, sunt de asemenea reprezentantii proiectului Play & Win, prin care au produs numeroase hituri internationale pt artisti ca INNA, Antonia, Flo Rida, etc. De asemenea, au participat la productii pe care au cantat artisti ca si Akon (Hypnotized), Nicki Minaj & Nick Jonas (Bom Bidi Bom). Cei doi au fost premiati, de-a lungul carierei, cu peste 30 de premii si nominalizati pentru peste 50 de distinctii.

“Slow Dance este o piesa la care am lucrat impreuna cu prietenul si colegul nostru Coco (Costin Bodea) si cu Minelli, o artista pe care o apreciem si cu care am mai lucrat de-a lungul carierei, inclusiv pentru primul single al proiectului Gran Error. Suntem foarte incantati cu rezultatul si abia asteptam sa vedem reactia publicului la cel de-al doilea single al poriectului, Slow Dance. Speram sa va placa piesa la fel de mult si sa va dea acelasi vibe pozitiv pe care noi il resimtim ascultand-o!” au declarat Gran Error.

Clipul duce cu gândul la un cadru western, în care sunt perfect inserate elemente contemporane, iar piesa Slow Dance întregește tot peisajul și-l inundă cu ritm, senzualitate și provocări acceptate. Videoclipul a fost regizat de Raluca Netca și montat de Vladimir Zlate, director de imagine a fost Paul Tatcu, iar producția aparține Loops Production.

Păreri?

348 Post Views