Paul Iorga revine cu un nou single – ”Distanta”

Dupa ce cu doar o luna in urma artistul ne invita sa-l descoperim, alaturi de Connect-R, pe piesa intitulata sugestiv “Lumea mea”, Paul Iorga lanseaza cel de-al doilea single – Distanta.

”Piesa abordeaza un subiect destul de cliseic, dar foarte puternic pentru mine. Sunt ceva ani de cand imi petrec majoritatea timpului pe drumuri și exista momente cand distanta amplifica fiecare sentiment de dor, iubire si drag.” – Paul Iorga

Unul dintre cei mai prolifici producatori si compozitori din ultimii ani, Paul a semnat hit-uri precum “Semne” (Connect-R feat Andra), “Au gust zilele” (Criss Blaziny feat Alexandra Stan), “La piept” (Nane) sau “Domnisoare” (Maximilian, Zhao, Spike), inainte de a-si face debutul ca artist solo.

”Chiar cred ca relatiile la distanta, cele reale și care rezista acestui test, sunt mult mai puternice decat cele in care ei isi petrec foarte mult timp împreuna.” – Paul Iorga

Paul a copilarit inconjurat de muzica. Tatal sau, Leo Iorga, este una dintre cele mai faimoase voci din muzica rock romaneasca, ce a cunoscut succesul ca solist al trupei Compact, in perioada denumita de multi “formula de aur a Compactului”. Totodata, fratele lui Paul, Edi Iorga, este unul dintre membrii fondatori Amicii, trupa ce a facut senzatie la inceputul anilor 2000 cu piesa “Dana”.

Pareri?

309 Post Views

Sabrina Carpenter lansează single-ul „I’m Fakin”

Marele moment a sosit – Sabrina Carpenter este pregătită pentru lansarea materialului „Singular: Act II”, dar acest lucru nu poate fi făcut fără ca această să ne mai ofere o mostră a talentului și a originalității sale.
Sabrina Carpenter lansează single-ul „I’m Fakin”, cu doar o săptămână înainte de a ne prezenta în întregime povestea materialului „Singular: Act II”.
Pre-comandă / Salvează albumul: https://umusic.lnk.to/SingularPartII

„Singular: Act I” este prima parte a poveștii pe care Sabrina ține neapărat a o împărtăși cu toți fanii ei. Materialul complet va fi disponibil începând cu data de 19 iulie și va reuni cele mai recente două single-uri ale artistei – „Pushing 20″ și „Exhale”.
„In My Bed” este o piesă compusă de Mike Sabbath, ce încorporează un sunet electronic molipsitor, căruia i se suprapun versurile profunde, dar ușor de memorat, interpretate în stilul unic al Sabrinei Carpenter.

Păreri?

179 Post Views

Emeli Sande lansează single-ul „Shine”

Emeli Sandé lansează „Shine”, un nou single extras de pe următorul album al artistei, „Real Life”, a cărui lansare este programată pe data de 13 septembrie.

Întorcându-se în era clasicului gen soul, „Shine” poate fi catalogat drept cel mai puternic, profund inspirațional și motivant single al artistei. Piesa debutează cu subtilele sunete de percuție, cărora li se adaugă treptat pianul, vocea incredibilă a lui Emeli și un cor de gospel.

Videoclipul ce acompaniază piesa a fost regizat de către Sarah McColgan (H.E.R, Charli XCX, Miguel, Sean Paul) și a fost filmat în Los Angeles. Materialul video le are în prim-plan pe Emeli și pe sora acesteia, Lucy.

„Când a venit vorba despre acest album, am știut ce doresc să fac și să transmit. Referitor strict la această piesă, am vrut să le ofer oamenilor o superputere incredibilă de fiecare data când o ascultă. Vreau ca noul material să fie perceput aidoma unei baterii – până la finalul ultimei piese de pe album să te simți revigorat”, declară Emeli.

Păreri?

226 Post Views

NF lansează single-ul & videoclipul „Time”

Continuând linia succesului fulminant al piesei „When I Grow Up”, NF, un real talent și un reprezentant de seamă al genului hip-hop, lansează un nou single, „Time”.
„Time” este cel de-al treilea material lansat de pe următorul său album, „The Search”, a cărui lansare este programată pe 26 iulie.

Piesa debutează cu sunete armonioase de vioară, care se împletesc în mod magistral cu acordurile dulci de pian și un ritm delicat, întreținut de un cor subtil. În momentul în care apogeul piesei se apropie, suspansul care însoțește acest moment este năucitor, iar versul „I just need time” este atât de prezent, încât îmbracă un caracter de-a dreptul hipnotic.
Încă o dată, NF se dovedește a fi un artist imprevizibil, inovator, a cărui muzică străbate orice granițe și unește oameni.
În completarea lansării single-ului „Time”, NF oferă fanilor și un material video a cărui narațiune amplă redă întocmai spiritul piesei.

De curând, NF a luat cu acaparat atenția social media prin lansarea piesei „When I Grow Up”. Materialul vizual care a însoțit piesa a înregistrat peste 20 de milioane de vizualizări, fiind #1 în Trending în mai multe teritorii, și a fost ascultată de peste 12 milioane de ori în doar două săptămâni de la lansare.

Păreri?

206 Post Views

Jax Jones X Bebe Rexha lansează single-ul „Harder”

La puțin timp după lansarea single-ului „One Touch” feat. Jess Glynne, Jax Jones, renumitul DJ & producător, nominalizat de două ori la premiile BRIT, lansează „Harder”, o colaborare incendiară cu Bebe Rexha.
Versurile ce însoțesc piesa aduc cu sine o notă jucăușă, dar și puțin acidă, fiind expresia clară a semnăturii lui Bebe Rexha. Împreună cu ritmul molipsitor și producția impecabilă susținute de Jax Jones, „Harder” are toate datele necesare pentru a deveni una dintre cele mai ascultate piese ale acestei veri.
„Harder” promovează un mesaj puternic, care, printr-un limbaj ludic, dar onest, reușește să activeze orice mecanism interior, ce asigură buna funcționare a sistemului nostru afectiv, generând simultan și creșterea vădită a stimei de sine.
„Eu și Camille avem o relație incredibilă și fiecare ne-am bucurat mult de succes. și – așa că, să îmi unesc forțele cu ea și cu Steve Mac (alături de care îmi doream enorm să lucrez) a fost o mare oportunitate de a încerca ceva diferit, de a-mi flexa toți mușchii pentru a crea muzică pop. Colaborarea cu Bebe Rexha a fost cireașa de pe tort. Este atât de cunoscută și se află abia la începutul carierei. este o piesă pentru nopțile petrecute în club, pe când este o piesă care îți va oferi un vibe bun pe întreaga durată a zilei”, declară Jax Jones.
Vara lui 2019 a fost și se anunță a fi în continuare un moment destul de aglomerat pentru Jax Jones, care, după ce a terminat cu show-urile în Ibiza, începe deja să presteze în cadrul celor mai mari festivaluri muzicale din lume.

Păreri?

195 Post Views

Manuel Chivari lanseaza single-ul sau de debut, “Unde te duce inima”

Manuel Chivari, cunoscut pentru participarea in Selectia Nationala Eurovision, lanseaza single-ul “Unde te duce inima”, sub egida TunedIn Records. Piesa este scrisa chiar de Manuel impreuna cu Alexandru Anghel, orchestratia fiind realizata de DJ Take si beneficiaza si de un videoclip regizat de George Ivanov.

“Recent m-am mutat la Bucuresti pentru a-mi continua cariera muzicala cat si studiile, stiind ca e singura mea cale de a reusi, astfel prin intermediul unor prieteni am reusit sa cunosc niste oameni minunati si talentati precum Catalin Dogaru (DJ Take), Alexandru Anghel si David Enescu cu care am inceput sa lucram la melodia ”Unde te duce inima” o piesa in romana la care ne-am gandit ca ar fi interesant sa aducem ceva nou in industria muzicala romaneasca si ca aceasta piesa ar fi numai buna pentru inceput, desigur mai avem si altele in plan chiar mai cool decat aceasta si abia astept sa le auziti. Momentan sunt foarte fericit ca insfarsit dupa atatia ani de incercari cu reusite si nereusite, izbutesc sa ies din nou din umbra si de data asta cu ceva de calitate avand si un videoclip regizat de George Ivanov”, a declarat Manuel Chivari.

Pareri?

237 Post Views

Christian D apare alaturi de Lolita in cel mai nou clip al sau

Dupa ce a lansat alaturi de Narcotic Sound hituri care au cucerit topurile de specialitate atat la nivel national cat si international precum „Mamasita” si „Danca Bonito”, Christian D lanseaza „Lolita”, un single exotic si jucaus ce se regaseste pe urmatorul EP al sau. Piesa este compusa si produsa de catre Christian D impreuna cu Dony si Paul Daniel Panait, iar videoclipul este regizat de San.

„Am inceput sa scriu la piesa in vacanta de iarna, cand ma aflam in Norvegia la sora mea, pe un beat crud, dar foarte balansat de-al lui Paul Daniel. Dupa ce i-am aratat lui Cornel (Dony), a facut si el o versiune care mi-a placut foarte mult. Cand am revenit in Romania, am dus usor impreuna cu el piesa mai departe la forma actuala. 🙂 Am fost foarte entuziasmat de single si am decis sa fac un clip cool impreuna cu San si Adrian Stiuculeanu. Filmarile au avut loc in Mamaia si au decurs foarte chill alaturi de frumoasa «Lolita» aka Geanina Olaru (constanteanca si ea de fel) si Alin Stacescu, caruia ii multumim enorm pentru ajutorul primit. «Lolita» este prima piesa din cariera mea solo si face parte dintr-un EP ce urmeaza sa-l lansez in viitorul apropiat”, declara Christian D.

Cantaret si compozitor, Christian D (Cristian Dumitrescu) si-a inceput cariera muzicala in trupa Refflex cu hituri precum “O aventura”, “Viteza luminii”, “Fara ea”, iar mai tarziu alaturi de Narcotic Sound ca si compozitor si solist, a lansat “Mamasita”, piesa ce a cucerit topurile muzicale de specialitate atat national cat si international si a primit titulatura de hit al verii 2010. A urmat “Danca Bonito”, piesa ce a devenit repede hit si a castigat trofeul Romanian Top Hits, primind titulatura de “Cea mai buna piesa a anului 2011”. A continuat apoi cu “Poesia de Amor”, “Vai”, “Labirint de Sentimente” si “Te iubesc”. Stilul sau original este resimtit in 2016-2017 cu “Ale” (alaturi de Andreea Banica) si “Venga”.

Pareri?

197 Post Views

Celia a filmat pentru „Flama”, noul său videoclip, pe străzile din Las Vegas

Celia, una dintre cele mai frumoase și îndrăgite artiste din România, se reinventează și lansează un nou single de vară, plin de atitudine și senzualitate: “Flama”, o piesă cu versuri în engleză și spaniola, insoțită de un videoclip filmat în America. Celia nu putea rata ocazia de a realiza un videoclip în Las Vegas, aşa că, împreună cu o echipă de români stabiliţi acolo, a filmat pentru “Flama” în mai multe zone din Vegas. In regia lui Edward Aninaru, clipul este plin de atitudine și dans senzual.

“Cand am avut un concert acolo, eram cu dansatoarele mele si ascultam piesa, am avut o revelație de moment si am zis: trebuie să fac clip la piesa asta aici. Si când e să se întâmple, se leagă toate. Am sunat, am reușit sa îl prind liber pe Edward, în următoarea zi a zburat spre Vegas și am început filmările”, marturiseste Celia.

Piesa “Flama” este compusă si produsă de Claudiu Coța și Dragoș Damșa, alături de Celia, iar de mix și master s-a ocupat Dragos Damșa.

“Iubesc să văd oamenii fericiți, muzica trebuie să ne facă să uităm de toate și să aducă bucurie! Piesa #Flama transmite un vibe bun, sunt fericită să o ofer oamenilor”, a adăugat Celia.

Până în prezent, Celia a lansat hituri ca „Șoapte” și „Trag aer în piept”, single-uri ce au adunat milioane de vizualizări YouTube și au cucerit publicul atât din Romania cât și de peste hotare și a colaborat cu artiști renumiți precum Shaggy, Mohombi și Kaye Style.

Păreri?

240 Post Views

André, trupa fenomen a muzicii dance a revenit! „Reset la inima”

Marti seara, in cadrul unui concert privat desfasurat la Ambasad’Or Events, trupa André a lansat single-ul „Reset la inima”, primul material dupa reunirea celebrului band, alaturi de label-ul Cat Music care a sustinut proiectul chiar din momentul infiintarii in anul 1998.

Compus de catre Vlad Manolache, Ionut Bacula, Victor Bourosu, Silviu Marian Paduraru (Deepside Deejays) in studiourile Metropolitan Records, „Reset la inima” a adunat, in doar cateva ore din momentul lansarii, peste 500.000 de vizualizari pe canalul de YouTube al casei de discuri Cat Music si se mentine in top 10 al celor mai populare clipuri.

„Suntem foarte fericite sa fim, din nou, impreuna pe scena! Acest proiect a fost pus pe picioare in 2 luni de zile, in care am repetat zi si noapte piesele alaturi de band, coregrafiile, am creat costumele. Este proiectul de suflet la care am lucrat cel mai mult, intr-un timp foarte scurt. Aseara am prezentat invitatilor o varianta foarte scurta a show-ului nostru mare care are 90 de minute si pe care il vom sustine in toata tara. Primul nostru concert va fi pe 16 iulie, la Arenele Romane, speram sa va vedem acolo”, declara André.

In cadrul evenimentului de lansare al single-ului „Reset la inima”, Andreea Balan si Andreea Antonescu au cantat o parte dintre hiturile generatiei André: „Prima iubire”, „Libera la mare”, „Mosule”, „Flori de tei”, intr-un show plin de energie, coregrafii actuale, dar si miscari de dans ce aduc aminte de anii 2000.

Printre cei prezenti la eveniment s-au numarat artisti precum Alexandra Ungureanu, AMNA, Bella Santiago, Jorge, dar si Adelina Pestritu, Diana Dumitrescu, Giani Kirita, Cristina Almasan, compozitorii piesei, familiile artistelor, vloggeri si alti oameni din media.

Trupa s-a infiintat in 1998, iar un an mai tarziu a lansat single-ul “Libera la mare” si odata cu el a creat o explozie in muzica, moda, dar si in atitudinea unei intregi generatii – generatia André. Fenomenul André inseamna nu mai putin de sase albume lansate, 1.500.000 de de unitati vandute, patru discuri de platina, un disc de aur, sute de concerte, fan-cluburi in fiecare oras din Romania, dar si milioane de admiratori in strainatate.

In anul 2001, André este desemnata “Cea mai buna trupa pentru adolescenti”, iar cele doua fete sunt numite „Reginele muzicii dance”. Dupa super hitul „Libera la mare”, urmeaza „Noapte de vis”, „Lasa-ma papa la mare”, „Prima iubire”, „Am sa imi fac de cap”, „Flori de tei”, „Fac ce vreau”, „Prima iubire” si multe alte piese de succes care au devenit imnuri.

Pareri?

222 Post Views

Andreea Balan si Andreea Antonescu, la repetii cu doar cateva ore inainte de evenimentul de lansare a celui mai nou single André

Dupa 17 ani de pauza, André, fenomenul muzical al anilor 2000, se reuneste si lanseaza „Reset la inima”. Cele doua artiste au ultimele repetitii pentru show-ul privat din aceasta seara, care va avea loc in cadrul Ambasad’Or Events.

Trupa s-a infiintat in 1999 cand a lansat single-ul “Libera la mare” si odata cu el, a creat o explozie in muzica, moda, dar si in atitudinea unei intregi generatii – generatia André. Fenomenul André inseamna nu mai putin de sase albume lansate, 1.500.000 de de unitati vandute, patru discuri de platina, un disc de aur, sute de concerte, fan-cluburi in fiecare oras din Romania, dar si milioane de admiratori in strainatate.

In anul 2001, André este desemnata “Cea mai buna trupa pentru adolescenti”, iar cele doua fete sunt numite „Reginele muzicii dance”. Dupa super hitul „Libera la mare”, urmeaza „Noapte de vis”, „Lasa-ma papa la mare”, „Prima iubire”, „Am sa imi fac de cap”, „Flori de tei”, „Fac ce vreau”, “Prima iubire” si multe alte piese de succes care au devenit imnuri.

Pareri?

242 Post Views