Jean Gavril și Geneva lansează „Oh, Ramona”, single extras de pe coloana sonoră a filmului cu același nume

Jean Gavril și Geneva colaborează pentru coloana sonoră a filmului “Oh, Ramona!”.
“Oh, Ramona!” urmărește transformarea lui Andrei dintr-un adolescent într-un adult care-și trăiește candid și autoironic prima poveste de dragoste, inocentă și neîmpărtășită, în alternanță cu a doua poveste, intensă și nebunească, incapabil să facă o alegere. „Oh, Ramona!” este rescrierea cinematografică a cărții lui Andrei Ciobanu, „Suge-o, Ramona!”.

„Cel mai bun exemplu de spontaneitate la studio, când începi o idee obișnuită pentru tine, ca apoi să ajungă pe coloana sonoră a unui film. Angus a venit cu riff-ul, Șerban cu groove-ul rapid și în 15 minute am scris refrenul. Geneva a scris partea de rap, ca mai apoi sa dansăm ca nebunii pe ea încă 30 de minute, cât așteptam răspuns de la Cristina Iacob (regizorul filmului «Oh, Ramona!»). Cristina a zis că trailerul este deja lansat, dar piesa e prea bună ca să fie lăsată pe dinafară. Restul e istorie.” – Jean Gavril

Un mix între stilul rock ce l-a făcut cunoscut pe Jean și influențele rap pe care le aduce Geneva, piesa va putea fi auzită pe genericul filmului ce are premiera astăzi, 14 februarie.

„Oh Ramona” este prima dintre suprizele pe care Jean le pregătește anul acesta.

Jean Gavril este artistul care își spune povestea prin piesele sale, fapt care îi oferă originalitate și asigura publicului un moment unic. Odată urcat pe scenă, acesta trăiește într-un mod aparte fiecare notă muzicală, iar creațiile sale transmit emoții și libertate.

Păreri?

233 Post Views

Arsenium, ex O-Zone, lanseaza single-ul „Depresie”

Arsenium, fostul membru al trupei O-Zone, lanseaza pentru prima oara o piesa in limba romana – #Depresie. Compusa de catre artist impreuna cu Serban Cazan, Lucian Nagy si Ana Stancu, #Depresie este o piesa despre inimi frante, greseli, remuscari si tristete.

“#Depresie este o piesa in care sigur se regasesc multi oameni. Pentru mine este prima oara cand sunt fara ea de Ziua Indragostitilor… Prin acest cantec incerc sa ii spun ei ca am inteles, ca am invatat. Le multumesc lui Serban, lui Lucian si Anei, cei alaturi de care am lucrat la piesa si care au inteles atat de bine ce simt si ce încerc sa transmit”, marturiseste Arsenium.

Membru fondator al proiectului de succes mondial O-Zone, Arsenium a cucerit lumea alaturi de Dan Balan si Radu Sirbu, cu hituri precum “Dragostea din tei”, “Despre tine” si “De ce plang chitarele”. In 2006, reprezinta Moldova la Eurovision cu piesa “Loca”, iar in 2008 lanseaza “Rumadai”, single ce a ajuns in Top 100 in tari precum Germania si Austria. In 2014, artistul reprezinta Romania in cadrul Vina del Mar Festival, cel mai important festival din America Latina, si castiga premiul pentru “Best Performer”. De-a lungul timpului, artistul a lansat piese precum “Love Me… Love Me”, “Porque te amo”,”Bella Bella” si “Bon ami”, (alaturi de Mianna si Heren).

Pareri?

174 Post Views

Jukebox & Bella Santiago lanseaza “Ma intorc zi de zi”

Jukebox & Bella Santiago lanseaza single-ul si videoclipul: “Ma intorc zi de zi”. Produsa in studiourile Famous Production, “Ma intorc zi de zi” este o piesa sensibila si emotionanta, despre dragostea care se intoarce, zi de zi, la fel de prezenta si puternica, chiar si in momentele de cumpana.

“«Ma intorc zi de zi» este o poveste tandra de dragoste, atat de tandra incat Valentine’s Day a parut sa fie cea mai buna zi pentru lansare. E o poveste pe care multi dintre noi au trait-o in relatia de cuplu, atunci cand unul isi pierde «busola» si rataceste in deriva, iar celalalt ii aminteste cu drag ca lucrurile care va unesc sunt mai importante decat cele care va despart. «Ma intorc zi de zi» este prima colaborare cu Famous Production, iar clipul a fost regizat de catre Pinhole Media, un nume nou pe piata realizatorilor de videoclipuri muzicale, format din profesionisti cu experienta bogata in film si media”, declara Alex Vasilache.

“Melodia este foarte frumoasa si perfecta pentru cei indragostiti, pentru cupluri. Este o poveste de iubire si, in acelasi timp, o lectie – daca iubesti foarte mult o persoana, sa ii arati tot timpul acest lucru, sa fii recunoscator si fericit, sa o pretuiesti cand este langa tine, nu atunci cand (poate) o pierzi”, adauga Bella Santiago.

Videoclipul reda povestea a doi indragostiti, inchisi in acelasi univers, in care armonia, dar si regretul din viata celor doi sunt in plan principal.

Jukebox & Bella Santiago canta impreuna de peste 2 ani si au lansat impreuna alte 3 single-uri: “Vocea ta”, “Auzi cum bate” si “Sugar gumalaw”. Cu 20 ani de activitate pe piata muzicala din Romania, 2000 concerte, 3 albume si multe alte single-uri, Jukebox a lansat in 2018 piesele “Am ce nu am” si “Absenta ta”.

Castigatoarea X Factor Romania 2018, Bella Santiago a lansat la inceputul acestui an “Army of love”, piesa calificata in finala Selectiei Nationale Eurovision 2019 care va avea loc pe 17 februarie la Sala Polivalenta.

Pentru anul 2019, Jukebox si Bella Santiago pregatesc noi proiecte muzicale, concerte, piese si videoclipuri, iar pe 8 martie ii puteti vedea Live la concertul “Love the girls” de la Hard Rock Café Bucharest.

Pareri?

183 Post Views

PREMIERA | Sean Norvis ft. MC Steliano lanseaza single-ul si videoclipul “Suga Suga High”

Sean Norvis lanseaza un nou single, “Suga Suga High”, alaturi de MC Steliano la casa sa de discuri Norvis Music.

Single-ul contine o variata radio edit, o varianta extended pentru djs, o varianta instrumetala si un remix realizat de catre DJ Lucian & Geo si va fi disponibil in toate magazinele online incepand cu data de 19 Februarie.

Piesa este compusa de catre Oprean Flavius Milionor, Marcu Stelian Craciun, Ivan Adrian Corneliu, Iacobescu Alexandra, videoclipul este filmat la Smartfit Studio Timisoara si regizat de Marcel Carson, iar de coregrafie s-a ocupat Smart Street Dance Timisoara.

Pareri?

224 Post Views

Franny lanseaza “Timp nepotrivit”

“Exista niste momente unice in viata, atunci cand totul se aliniaza perfect: timp, spatiu, oameni. Piesa asta nu este despre ele. E despre frustrarile si sentimentele negative ce apar atunci cand unul dintre aceste elemente lipseste, cand lipseste compatibilitatea dintre timpul dat si persoana potrivita.
Asa vad eu conexiunile si micile coincidente ce pornesc o scanteie in sufletele noastre, evenimente ce necesita un grad de acuratete poate cateodata nebanuit de noi. Intamplatoare sau nu, stiu sigur ca lasa in urma povesti si trairi frumoase, vesele, triste, unice.” – Franny

Franny este o tanara artista din Bucuresti, care si-a descoperit pasiunea pentru muzica la varsta de 6 ani, atunci cand a inceput sa studieze pianul. Fiind convinsa inca de cand era copil ca doreste sa urmeze o cariera in muzica, a luat totul cat se poate de in serios, iar in prezent este stundenta in anul 4 la Universitatea Națională de Muzică București, sectia Compozitie Pop. De asemenea, Franny este vocal-coach si profesoara de pian in cadrul unei scoli private din Bucuresti.

Franny nu este straina scenei, avand primele reprezentatii la o varsta foarte frageda. De atunci, artista se bucura de o serie de premii nationale si internationale la concursuri de pian printre care Premiul la Concursul International Jeunesse Musicales din cadrul EuropaFest.

Pareri?

165 Post Views

Tranda intra in “Club Nostalgia” cu Delia Rus

Tranda a lansat un nou single ce face parte dintr-un album select la care artistul lucreaza de ceva vreme. Cum povestile de dragoste sunt de multe ori cele mai bune surse de inspiratie, nici noul single nu face exceptie, mai ales daca ne intrebam cat dureaza pentru o inima sa uite suferintele de care a avut parte in trecut? Simplitatea si sinceritatea se regasesc in noul material, unde frumoasa Delia Rus contureaza povestea cu o voce extrem de atragatoare. Cat despre Tranda, lucrurile sunt total serioase pentru ca sunt multi tineri care se regasesc in versurile, povestea si vocea artistului: “Asta-i pentru tine, sper s-ajute/ Dar se pare că în urma mea rămân doar inimi rupte/ Într-o lista lungă și a mea e-n frunte/ Plătesc prețul din relațiile trecute”.

Ca si in cazul celorlalte piese, si noul single este compus de catre Costin Trandafir (Tranda), alaturi de talentatii Foreign Boys. Tot Tranda este cel care s-a implicat in realizarea videoclipului la care a colaborat de aceasta data cu bunul sau prieten, SAN.

„NORD” este al patrulea album de studio semnat Tranda, material care va aparea in cateva luni si care va fi lansat alaturi de MediaPro Music.

Peste 16 ani de muzica, artistul sinonim cu termenul „Constangeles”, ce a dat si titlurile a doua albume, a lansat de-a lungul timpului piese ca „In Drum Spre Bani”, „La lume din nou”, „Daca cerul”, „Pe zona”, „Bulevard”, „Febra” si a colaborat cu artisti ca Grasu XXL, Smiley, Criss Blaziny, Zhao, Nane, Cabron, Deliric, Sore, Spike etc.

Pareri?

191 Post Views

Stefan Banica lanseaza un nou single cu videoclip: “Pana la cer”

In videoclip, rolul lui Stefan Banica din perioada adolescentei este jucat chiar de baiatul artistului, Radu-Stefan Banica.

Single-ul “Pana la cer” este compus de Stefan Banica (muzica si versuri) si este cel mai nou extras de pe cel de-al 16-lea album de autor – „Picat din Luna” – din cariera impresionanta a lui Stefan Banica.
Pentru vanzarile albumului „Picat din Luna”, Stefan Banica a primit Discul de Aur in cadrul concertelor de Craciun de la Sala Palatului, in decembrie 2018.

„Povestea cantecului “Pana la cer” e inspirata dintr-o intamplare reala, pe care am trait-o in adolescenta, iar actorul care ma joaca pe mine in videoclip, la varsta de atunci, nu este altul decat fiul meu, Radu-Stefan, de care sunt mandru, pentru ca s-a descurcat excelent. E emotionant pentru noi si ma bucur ca am filmat acest clip impreuna. Radu-Stefan apare in videoclip alaturi de o colega de-a lui, de la clasa de actorie, Ioana Panainte, o fata foarte talentata. Sper sa va placa piesa si videoclipul.”– a declarat Stefan Banica.

Noul single, “Pana la cer”, se va regasi in playlist-ul concertelor “Te iubesc, femeie!”, pe care Stefan Banica le va sustine in luna martie, cu ocazia Zilei Femeii:

3 martie – TIMISOARA (Sala Sporturilor „Constantin Jude”, ora 19)
5 martie – CONSTANTA (Casa de Cultura a Sindicatelor, ora 19:30)
7 martie – BUCURESTI (Circul Metropolitan Bucuresti, ora 19:30).

Cu o cariera impresionanta, de peste 30 de ani, in muzica, film, teatru si televiziune, Stefan Banica este unul dintre cei mai iubiti artisti romani, reprezentand un adevarat brand in showbiz-ul din Romania.

Videoclipul piesei „Pana la cer” poate fi urmarit mai jos, apoi va astept cu impresii. Enjoy!

199 Post Views

Vanotek lansează „Cherry Lips” feat. Mikayla

Sound fresh, accente muzicale inconfundabile, un clip curajos și foarte actual din punct de vedere stilistic. Acestea sunt ingredientele care marchează cea mai recentă lansare semnată de Vanotek, „Cherry Lips” feat. Mikayla. Cu elemente muzicale în care se simte încă de la primele acorduri amprenta unică a lui Vanotek, „Cherry Lips” este o piesă irezistibilă, cu un clip despre o poveste curajoasă a asumării propriei persoane.

Muzica piesei „Cherry Lips” este semnată de Vanotek (Ion Chirinciuc), Lori Ciobotaru și Mikayla, acestea două din urmă fiind și autoarele versurilor.
Cu o muzică inconfundabilă și un sound original, producătorul și DJ-ul Vanotek s-a făcut remarcat și în afara României, iar piese precum “Tell Me Who” sau “Back to Me” sunt fredonate de mulți fani din toată Europa.

După ce a lansat în România primul său album, “No Sleep”, artistul Global Records a cucerit topurile din Rusia, acolo unde a susținut deja și multe concerte. Așa se face că piesa “Tell Me Who” feat. Eneli este în topurile din România, Rusia, Polonia și are în acest moment aproape 13 milioane de vizualizări pe YouTube. Single-ul “Back To Me” feat. Eneli a ajuns în top 5 Shazam Rusia și are peste 17 milioane de vizualizări pe YouTube. “Back To Me” este a doua piesă a DJ-ului, după “Tell Me Who”, licenţiată la UltraMusic, casă de discuri din Statele Unite ale Americii, care are ca focus muzica dance electronică și reprezintă artiști precum: Tiesto, Armin van Buuren, Fedde le Grand, deadma5, Benny Benassi, David Guetta, Avicii, Hardwell, Calvin Harris, Era Istrefi, Kygo, Morcheeba, Marcus Schulz, Above & Beyond.

După succesul pieselor “Tell Me Who” și “Back To Me”, Vanotek a lansat single-ul “Love is Gone”, piesă compusă de Bryn Christopher și produsă de Vanotek în cadrul unei sesiuni de compoziție care a avut loc la Londra. Acesta din urmă marchează o nouă prezență a lui Vanotek pe radiourile și în topurile digitale din Rusia și România.

Păreri?

305 Post Views

AMNA lanseaza „14 Februarie”, o declaratie de dragoste muzicala

Inainte de Ziua Indragostitilor, AMNA canta despre dragostea cu nabadai, iubirea adolescentina pasionala, cu fluturi in stomac si multe emotii. Cel mai nou single al artistei se numeste „14 Februarie” si este compus integral chiar de catre artista, iar videoclipul este regizat de catre Silviu Mindroc.

„«14 Februarie» este prima compozitie proprie de pe canalul meu de YouTube. Am scris versurile piesei in doua zile, iar linia melodica, cumva, a venit de la sine. Piesa asta m-a facut sa zbor cu gandul la dragostea din adolescenta sau din perioada studentiei, atunci cand sentimentele sunt cu adevarat sincere. Cu siguranta, indragostitii si nu numai se vor regasi in aceasta piesa”, marturiseste AMNA.

AMNA a cucerit publicul cu piese precum „Tell me why”, „In oglinda” (feat. Robert Toma), „Arme” (feat. What’s UP) si „Nu poti sa ma uiti” (feat. Dorian), care au reusit sa stranga milioane de vizualizari pe YouTube si sa ajunga in topurile radiourilor din Romania. Anul acesta, AMNA a lansat „De Cate X Vrei Tu”, o piesa ce reda povestea din viata de zi cu zi a unui cuplu. In urma cu aproape doua luni, artista a colaborat pentru a treia oara cu Robert Toma si au lansat „Aproape cel mai departe”.

Pareri?

187 Post Views

„Ghost”: Carine lanseaza un single fresh

Carine lanseaza un nou single: „Ghost”, compus de catre Irina Rimes impreuna cu DJ Sava si Alex Cotoi. O poveste de dragoste din trecut ce bantuie prezentul, „Ghost” este un single fresh ce i se potriveste perfect vocii frumoasei artiste.

„Pentru mine reprezinta mai mult decat un single foarte bun. este o poveste lunga ce a inceput acum doi ani. Este o piesa prin care m-am descoperit si prin care am reusit sa-mi transmit toate emotiile in toata aceasta perioada. Cand am incercat sa o cant pentru prima data, era si Irina langa mine si imi spunea sa am incredere fiindca aceasta piesa o pot canta doar eu sau ea. Single-ul acesta a adus schimbari radicale in viata mea si multi oameni frumosi alaturi de care am ajuns sa lucrez si la care nu m-as fi asteptat vreodata. In urma cu doi ani, totul era doar un vis, acum totul se intampla”, declara Carine.

In septembrie 2018, Carine a lansat „No Time”, o piesa dance cu un videoclip misterios, plin de culoare. Dupa succesul colaborarii lui Carine cu DJ Sava pentru piesa “Sea Lo Que Sea”, a urmat “Magique”, prima ei piesa din cariera solo, cu un videoclip senzual. Vara trecuta, Carine a urcat pe scena in fata a mii de oameni alaturi de DJ Sava in cadrul ENMODA International Awards Night, unul dintre cele mai importante festivaluri de muzica din Balcani.

Pareri?

176 Post Views