DJ Polique ft. Follow Your Instinct – Don’t wanna go home (videoclip nou)

Cover_Itunes_2400x2400-3000

DJ-ul de origine germana, DJ Polique, a cucerit inca de cand a lansat primul sau single topurile muzicale din Germania. De la “The Worst Way”, feat Tommy Gunz, au urmat inca doua piese la fel de antrenante: “Bounce That Twerk That” si “Get it On The Floor”.

Pentru noul single, “Don’t Wanna Go Home”, DJ Polique colaboreaza cu F.Y.I. (Follow Your Instinct), o piesa clubbing, cu influente orientale, produsa si mixata de catre insusi DJ Polique.

Cu peste 18 ani de experienta, peste 150 de evenimente clubbing pe an, 50.000 de compilatii si 250.000 de play-uri pe Soundcloud, DJ Polique este unul dintre cei mai cunoscuti DJ-i din Germania. In plus, de 12 ani, este gazda emisiunii radio “N1 Playaz Nite”, de la postul Hitradio N1.

Va invit cu drag sa urmariti materialul video al noului single semnat DJ Polique, “Don’t wanna go home”, un featuring cu Follow Your Instinctm si astept parerile voastre.

185 Post Views

Marius Nedelcu feat. RedHead – Live differently (videoclip nou)

marius nedelcu

Marius Nedelcu revine cu un nou videoclip ce reuneste experienta de manager pe care a capatat-o de-a lungul multor ani de lucru cu oamenii si pasiunea pentru muzica. Mesajul e simplu: oamenii au nevoie de texte motivationale pentru a razbate in momentele grele.

“‘Live Differently’ este o piesa despre oamenii care au puterea sa ia decizii atunci cand trec prin momente dificile si aleg sa traiasca altfel. Isi amintesc ca pot face ceva special, iesit din comun si ca intotdeauna exista poate o iesire dintr-o situatie grea sau macar exista un mod prin care se pot motiva sa gandeasca optimist.” – sunt cuvintele artistului despre aceasta noua lansare ce vine la multe luni dupa single-uri “Lifeline” si “Te joci cu mintea mea” ce a strans peste 4 milioane de vizualizari pe YouTube.

Noua piesa este una de club cu versuri motivationale scrise de Marius pe muzica fostului coleg de la Akcent, Adrian Sina si a Elenei Matei. Instrumentalul a fost lucrat de DJ Ackym iar inregistrarile au avut loc la Premium Artist.

Regia videoclipului este semnata tot de Marius Nedelcu care a lucrat impreuna cu Lazar Cercel pentru a arata mai multe variante ale ideii expuse in versuri.

Cele 7 personaje din clip pleaca la drum cu cate o poveste trista (un divort, o concediere, o intalnire ratata, o cariera nereusita, etc) pentru ca la final fiecare dintre ei sa zambeasca pentru ca au facut acel ceva special care i-a inspirat sa mearga mai departe cu capul sus.

Va las sa urmariti videoclipul noului single al indragitului artist, Marius Nedelcu, “Live differently”, un featuring cu RedHead, dupare care va astept cu pareri.

234 Post Views

Premiera: Petrow – Cu băutura în cap (videoclip nou)

Cu băutura în cap

După cum ştiţi Petrow a lansat acum două zile videoclipul “Cum trebuie să fie” împreună cu Tactyl. Astăzi publică pe internet încă un videoclip intitulat “Cu băutura în cap”, dar de dată asta singur.

O piesă cu un mesaj amuzant dar totodată adevărat, în unele cazuri. De ce în unele cazuri, pentru că Petrow în noua sa piesă compară “femeie cu băutura” şi arată în videoclip acelaşi tablou unic în lume când bărbatul este înşelat de femeie şi îşi îneacă amarul în băutură.

Sincer să fiu nu mă aşteptam nici eu să urc pe internet piesa “Cu băutură în cap” imediat după lansarea videoclipului “Cum trebuie să fie!” dar cu siguranţă vor avea succes amndoua videoclipuri pentru că eu cred în ceea ce fac şi în ceea ce simt, îmi doresc să fie cu succes pentru că voi lua o pauză analizând foarte bine următorul proiect, spune Petrow.

vă las să urmăriți clipul “Cu băutura în cap”, piesă ce aparține tânărului Petrow, după vă aștept cu părerile voastre. Like?

293 Post Views

Cortes – Mare lenes (lyric video)

cortes

Indragitul Cosmin Dobrescu, cunoscut sub numele de scena Cortes, revine in atentia fanilor cu un nou single de vara, ce cu siguranta va va placea.

De dor de mare si de relaxare ne molipsim cu totii, iar singurul mod in care ne putem salva este pe plaja, sub umbreluta si cu un pahar aproape inghetat in mana.

“Mare lenes” este primul single pe care Cortes il lanseaza in 2015. Artistul a lansat anul trecut EP-ul “Natural” continand 8 piese printre care si single-ul “Doamne-Ajuta”, o piesa manifest adresata tuturor celor care vor sa se bucure de realizari fara sa depuna prea multe eforturi.

Cortes este un bun observator al vietii si al fenomenelor sociale din jur si a reusit de fiecare data sa surprinda esenta umana prin muzica si versuri.

“Mare lenes” descrie exact starea care ne cuprinde pe toti in aceasta perioada de vara cand toate task-urile de la birou sau problemele cotidiene se transforma in ganduri de vacanta.

246 Post Views

John Diamond – Baila (lyric video)

john diamond

John Diamond, cel mai nou artist MediaPro Music, lansează o piesă fresh, “Baila”, însoţită de un lyric video incitant şi pasional, realizat chiar de artist!

Noul single este compus de John Diamond, pe versurile lui Valentin Cătălin Nădrag. “Melodia este perfectă pentru vară, sper să fie pe placul publicului. Haideţi să ne bucurăm de căldură, să dansăm și să ne distrăm”, a spus artistul.

Piesa “Baila” a fost realizată în studioul de producţie audio-video al artistului, Diamond Records. “De aici vine şi numele meu de scenă: John pentru că mă cheamă Ionuţ şi Diamond de la studioul de înregistrări, unde am dat naştere acestei piese”, a explicat cântăreţul.

John Diamond este prezent de aproape 10 ani pe piaţă muzicală. A lucrat cu nume mari ale muzicii româneşti, precum Andra, căreia i-a compus piesa “No mercy”, Peter Pop sau Cristi Nistor.

Vă invit să ascultați aici noul single semnat John Diamond, “Baila”, după care vă aștept cu părerile voastre. Vă place?

http://youtu.be/6meqOa0IRYM

217 Post Views

Alex Mica – Afrodita (videoclip nou)

afrodita

Intai a fost “Dalinda”, “fata cu milioane de vizualizari pe YouTube”. Acum, Alex Mica lanseaza continua povestea piesei cu care a devenit celebru cu noul single – Afrodita.

Piesa “Afrodita” este compusa de Alex Mica si productia ii apartine lui Alin Radu, iar videoclipul este regizat de catre Ionut Trandafir (Trandafilm) si a fost filmat pe parcursul a cateva zile, in Grecia.

“Dupa 2 ani si jumatate de absenta, proiectul meu isi face din nou aparitia pe piata muzicala romaneasca si internationala. Pregatesc de ceva vreme lansarea unui nou single exotic, cu un stil raggaeton si cu influente orientale. Acest single este continuarea povestii mele de dragoste si adevaratul “follow-up” al piesei Dalinda. Videoclipul a fost filmat in Grecia, la inceputul lunii iunie”, declara Alex Mica.

Alex Mica a colaborat recent cu Eli pentru single-ul si videoclipul “Nu mai cred in tine”, care in doar 3 luni de cand a fost lansat a adunat peste 8 milioane de vizualizari pe canalul de YouTube al Cat Music. Alex este unul dintre putinii artisti din Romania cu peste 100 de milioane de vizualizari pentru un single & videoclip. Este vorba despre hitul “Dalinda”, piesa cu care tanarul artist a devenit cunoscut la nivel international, chiar si la 3 ani de cand a fost lansata.

Va las sa urmariti noul clip al indragitului artist, Alex Mica, “Afrodita”, o piesa cu care cred ca va va cuceri inca de la prima ascultare.

203 Post Views

Petrow feat. Tactyl – Cum trebuie să fie! (videoclip nou)

petrow image

Doi tineri din Iaşi, Alin Anichei (Tactyl) şi Gongeanu Gabriel (Petrow) cărora le place să creeze muzica respectiv videoclipuri, au început să facă o treabă împreună. O treabă făcută în limita bunului simţ aşa “cum trebuie să fie”. Drept urmare au dat naştere unui proiect 100% original, ceva făcut de la zero (Instrumental, versuri, mix-master, filmare, editare clip, regie artistică).

Mesajul este simplu, de la doctori, avocaţi până la preoţi şi muncitori toţi ar trebuie să îşi facă treaba aşa “cum trebuie să fie”.În zilele noastre putem spune că se întâmplă chiar invers. Aşa cum ştim medicii şi asistenţii medicali nu sunt preţuiţi şi sprijiniţi să rămână în România.De altfel în ziua de azi puţini preoţi mai au har, apar la tv prin diferite scandaluri, şi chiar exemple mult mai grave. Personajele sunt multe, şi asta au încercat cei doi artişti să sublinieze, dacă îţi faci treaba cum trebuie să fie, probabil lumea avea un trai mai bun.

“Este un proiect în care s-a muncit mult, în ideea de a vedea dacă o treabă făcută de la zero poate avea un rezultat favorabil, fără a avea o mare echipa în spate.”, declara Tactyl.

“Poate nu e cea mai bună piesă, sau cel mai bun videoclip, dar noi am considerat că încă se mai poate transmite un mesaj decent.”, spune Petrow.

Vă invit să urmăriți noul videoclip semnat Petrow feat. Tactyl – “Cum trebuie să fie!”, după care vă aștept cu păreri. Like?

221 Post Views

What’s UP – Bine (videoclip nou)

#Bine

Dupa succesul hit-ului „Taxi”, care a ocupat primele pozitii in topurile muzicale, What’s UP nu avea cum sa lanseze o alta piesa decat una „Bine”. Noul single semnat What’s UP, o coproductie Cat Music si DeMoga Music, se anunta una dintre piesele de rezistenta din acest sezon!

Artistul a lansat joi seara, alaturi de familie si toti prietenii, piesa si videoclipul regizat de catre Iulian Moga, intr-o locatie din Bucuresti. Emotiile au fost foarte mari, mai ales ca videoclipul piesei s-a filmat cu doar 12 ore inainte de de lansare.

“Am avut destule zile proaste in viata mea si sunt satul sa vad oameni tristi si necajiti. Viata merge-n sus si-n jos, toate trec, asa ca ar fi mai bine sa uitam din cand in cand de probleme. Am scris versurile piesei din suflet, pentru fiecare om care a uitat sa fie pozitiv si chiar sper sa va ajunga la inima”, marturiseste emotionat What’s Up.

Ideea piesei “Bine” ii apartine lui Achi Petre, artist si producator DeMoga Music. What’s Up a auzit piesa in studio si a fost convins ca asta trebuie sa fie urmatorul lui single, asa ca versurile au venit de la sine. Cei doi au compus piesa alaturi de Marius Moga, Marius Mirica (Narcotic Sound), Shift, Ionut Yogi Vasilache si Alex Cotoi.

Acestea fiind spuse, a venit momentul sa urmariti noul clip al lui What’s Up, “Bine”, apoi astept parerea voastra.

331 Post Views

Kate – Daca pleci (lyric video)

kate_0272

Kate lansează o nouă piesă, “Dacă pleci”, o melodie de dragoste, compusă de Mihai Ristea, cel care semnează şi single-ul anterior al artistei, “Din vina ta”.

“Mesajul acestei piese este unul sensibil, care ajunge la inimile şi la sufletele oricui. Cu toate că am ales să îl lansez la începutul verii, nu este o piesă de vară, pentru că sunt convinsă că printre mare, soare şi distracţie, oricine poate deveni puţin melancolic şi romantic”, a explicat Kate.

Deşi a trecut mai bine de un an de când a lansat single-ul anterior, Kate a avut o perioadă extrem de activă şi de încărcată. “Am dat bacalaureatul, am intrat la facultate, la Conservator şi am trecut cu bine de sesiunile de examene. Însă pasiunea mea dintotdeauna a fost muzica şi sunt fericită că am reuşit ca ea să nu rămână doar atât”, a mai spus tânăra cântăreaţă.

“Am mari speranţe că noua mea piesă va deveni hit: are un sound diferit şi nişte versuri demne de o poezie. Toţi oamenii se pot regăsi la un moment dat într-o astfel de situație. Cu toţii iubim sau am iubit, am suferit şi tot prin muzică am reuşit să ne exprimăm cel mai bine”, a încheiat artista.

Vă invit cu drag să ascultaţi aici noul single al frumoasei cântăreţe, Kate, “Dacă pleci”, după care vă aştept cu păreri.

219 Post Views

Bia – Sentimiento (videoclip nou)

bia

Bia a filmat primul videoclip din cariera pentru single-ul „Sentimiento” produs in studiourile Red Clover Media de Presto si Chucho. Versurile au fost compuse de Neko, cel care a lucrat cu Bia si la primul single al ei, „Dimelo”.

„Single-ul „Sentimiento” descrie acel sentiment nebunesc pe care il avem atunci cand ne indragostim si vrem sa facem totul pentru a fi cu persoana iubita. Iti transmite acea stare euforica pe care doar iubirea poate sa ti-o ofere.”, a spus Bia.

Videoclipul este regizat de Ascendent Arts. „Fiind primul meu videoclip am avut emotii, dar le-am avut alaturi pe dansatoarele mele, Carina si Micky, care m-au ajutat sa-mi intru in rol. Am filmat 24 de ore, a fost destul de obositor, dar au fost si multe multe momente amuzante. De exemplu, la faza cu rapirea, iubitul meu din clip in loc sa ma bage in masina, m-a dat cu capul de portiera de am facut un cucui de il mai am si acum.”, a povestit Bia amuzata.

Va invit sa urmariti primul videoclip al frumoasei brunete, Bia – “Sentimiento” dupa care va astept cu parerile voastre.

191 Post Views