Shift lansează clipul “TBC” cu Alexandra Stan şi Lariss protagoniste!

Încă din luna noiembrie, Shift şi-a anunţat fanii că lucrează la primul lui album, pe care intenţionează să îl finalizeze în acest an şi care include şi o serie de piese dedicate playlist-urilor de club.

Prima dintre ele este chiar “TBC”, care se lansează cu tot cu un videoclip spectaculos, de stare, menit să ne trezească toate simţurile. Regia este semnată de Anton San de care, pe Shift, îl leagă o veche prietenie.

“TBC” este prescurtarea de la “Ţâţe, Buci, Coregrafie” şi reuneşte mai mulţi artişti din lumea muzicală, de la producători, fotografi, Dj, asistente tv, până la cântăreţe internaţionale de top, pe care Shift le-a considerat cele mai sexy.

Legat de noul lui single atât de îndrăzneţ, artistul mărturiseşte: “În sfârşit, am făcut o nebunie de-a mea, de la cap la coadă, exact aşa cum am gândit-o din primul moment şi mă bucur că prietenii mei m-au susţinut şi au crezut în ea. Pe o parte dintre ei îi vedeţi chiar în clip.”

Dacă Loredana Chivu şi cele două dansatoare sunt în centrul atenţiei până spre finalul videoclipului, surpriza vine în momentul în care îşi fac apariţia Alexandra Stan şi Lariss.

“Shift e din “familie”, aşa că, în momentul când m-a sunat să apar şi eu în clipul lui alături de Lariss, am zis “Da” pe loc”, declară Alexandra Stan.

Lariss, la rândul ei, mărturiseşte: “Am ascultat piesa “TBC” în toate fazele ei, pentru că e compusă de Shift în studio la noi, la “Midiots”, aşa că faptul că sunt în videoclipul lui alături de prietenii noştri a venit ca ceva firesc”.

“TBC” a intrat deja în playlist-uri în cluburile din ţară şi este cerută de dj-ii din străinătate care pun muzică la cluburile româneşti din Europa, Shift pregătindu-se pentru cântările pe care la va avea în această vară publicului românesc din străinătate.

V-am făcut curioși, așa-i? Băieți, spor la play și iar play! 🙂 Am un feeling că va fi foarte ascultată această piesă în cluburi și nu numai!

222 Post Views

Maximilian feat. Angeles – Câteva Gânduri (videoclip nou)

Maximilian a lansat videoclipul ce promovează noul single „Câteva Gânduri”, piesă ce este un featuring cu Angeles.

Clipul a fost filmat atât într-un studio video, din București, cât și la Sinaia și în drumul spre Lacul Bolboci, regia, scenariul și montajul fiind realizate de către Anton Sandu.

Piesa a fost produsă de Spike și Grasu XXL la Okapi Sound Studio, scrisă în vara anului 2014 și realizată în colaborare cu Angeles, ce nu se află la prima colaborare cu Maximilian. Cei doi artiști au lucrat pentru prima dată împreună în 2008, pentru „Dragoste Nebună”, una dintre cele mai ascultate piese de pe primul album solo Maximilian, „Volumu’ la Maxim… ilian!!!”.

„Inițial, am început să lucrez la clip cu Matei Pleșa, în ianuarie, dar, din cauză că ne-am lungit, Matei a trebuit să abandoneze proiectul. Am apelat la Anton Sandu, un băiat cu care îmi doream de mult să lucrez și care a venit cu o viziune nouă, păstrând din ideea inițială foarte puține elemente. A ieșit clipul ăsta care îmi place foarte mult, sper să nu fiu singurul. Inedit în proiectul ăsta ar fi faptul că muzica este semnată de Spike. Este primul meu instrumental de la Spike. Mulțumesc, la mai multe!”, a declarat Maximilian râzând.

218 Post Views

Maxim – Atat de bine (videoclip nou)

Trupa Maxim revine in atentia publicului cu un nou videoclip pentru noul single, “Atat de bine”, piesa compusa si produsa, ca de obicei, de catre Adrian Sina.

Versurile noului single au fost scrise de catre Adi si Sandra N in studiourile Premium Artist, regizorul clipului fiind Alex Ceausu, iar de foto s-a ocupat Alex Nelu.

In clipul trupei, “Atat de bine”, observam si schimbarea de look a lui Alexander Laiu care s-a vopsit un blond spre alb, desi baietii au glumit de 1 aprilie spunand ca acesta va fi eliminat din formatie.

192 Post Views

Faydee a compus un hit pentru o cântăreață din România! Vezi despre cine este vorba!

După ce a dat lovitura în România ca solist, având 4 hituri și zeci de concerte în ultimii 2 ani, starul australian Faydee s-a gândit să-și încerce norocul și ca producător. Astfel, a pus ochii pe cântăreața Tara Holtea și i-a compus piesa “Day and night”.

De altfel, solista a filmat deja videoclipul acestei piese în Cipru, sub regia lui Mehmet Inan, regizor premiat de mai multe ori în Turcia. Din imaginile postate de Tara pe contul ei de Facebook, videoclipul se anunță unul extrem de sexy.

Tara Holtea si Mehmet Inan

“Am o relație de prietenie foarte strânsă cu Faydee și într-o zi a venit cu ideea să-mi compună o piesă. Mi-a arătat linia și instrumentalul, care mi-au plăcut foarte mult, așa că am început să lucrăm la ea. Am ales să filmez videoclipul în Cipru, pentru că am vrut să iasă ceva sexy, iar în România este încă foarte frig și, pe lângă asta, a trebuit să ajung oricum acolo întrucât am fost premiata la Gala En Moda”, a declarat Tara Holtea.

V-am făcut curioși? Stați cu ochii pe noi, vom reveni curând cu detalii picante, atât despre cei doi artiști, cât și despre noul clip “Day and night”.

234 Post Views

Kat Dahlia – I Think I’m In Love (videoclip nou)

Cum stii exact ca esti indragostit? Kat Dahlia are cateva idei in videoclipul “I Think I’m In Love”, iar totul pare a fi o zi din viata tinerei artiste.

Single-ul “I Think I’m In Love” este extras de pe albumul de debut al artistei “My garden”, iar videoclipul spune o poveste inedita, care oglindeste pasiunea artistei pentru muzica si este continuarea clipului “My Garden”.

“I Think I’m In Love” este deja in playlistul radio-urilor si ocupa prima pozitie in “Artists to Watch Playlist” de pe Spotify. Mai mult, piesa “I Think I’m In Love” a fost difuzata de postul ABC intr-un episod din serialul Grey’s Anatomy.

Albumul “My Garden” a debutat pe prima pozitie in topul iTunes Latin si pe pozitia a 6-a in Top Pop Albums Chart. De altfel, materialul discografic a primit recenzii foarte bune din partea Interview Magazine, Billboard, Latina, The New York Times etc. Desemnata “Single of the Week” in ianuarie, de catre iTunes, piesa “Crazy” a devenit a doua cea mai descarcata piesa din ultima perioada de la Sony Music.

Tu cum iti dai seama ca s-a intamplat inevitabilul si te-ai indragostit? Sunteti de acord cu frumoasa artista, Kat Dahlia, sau ati descoperit altfel dragostea? Astept parerile voastre!

184 Post Views

Fifth Harmony feat. Kid Ink – Worth It (videoclip nou)

In timp ce single-ul “Worth It”, colaborarea cu Kid Ink, cucereste in topurile muzicale internationale, fetele de la Fifth Harmony lanseaza videoclipul piesei.

Videoclipul a fost prezentat in premiera in cadrul “Nickelodeon Kids’ Choice Awards”, sambata, 28 martie, unde Fifth Harmony a primit trofeul “Favorite New Artist”.

Al treilea extras de pe albumul “Reflection”, single-ul “Worth it” continua sa cucereasca topurile muzicale din intreaga lume. In plus albumul de debut al fetelor a ocupat pozitia a 5-a in topul Billboard, iar turneul “Reflection Tour” este sold out.

Fetele de la Fitfh Harmony vor canta pe 6 aprilie la evenimentul White House Annual Easter Egg Roll, iar pe 13 aprilie vor fi in platoul emisiunii Live With Kelly & Michael.

Anul 2014 a fost unul de bun augur pentru Fifth Harmony. Primul single de pe albumul de debut, “BO$$”, a primit discul de aur pentru vanzari, au cantat in deschiderea unui mega-concert Demi Lovato, au primit doua premii importante in cadrul Radio Disney Music Awards, la categoriile Breakout Artist Of The Year si “Best Song to Rock Out With Your BFF”, premiul “Artist to Watch Moonman” la MTV VMA si au primit 6 nominalizari la Teen Choice Awards.

Va las sa urmariti noul videoclip Fifth Harmony feat. Kid Ink – “Worth It” si astept parerile voastre! Va place sau nu?

191 Post Views

The dAdA feat. Alexandra Ungureanu – Ne iubim (videoclip nou)

După single-uri precum “Geamul potrivit”, “Mergem înainte” sau “Gps” şi featuring-uri cu artişti din zona urban-rap ca Zhao şi JerryCo, băieţii de la The dAdA revin în atenţia publicului cu o piesă despre dragostea care se poate transforma din neatenţie într-o relaţie de rutină.

“Ne iubim”, single compus de cei 4 băieţi de la The dAdA în Garsoniera Production & Voltart (studioul în care trupa compune zi de zi pentru artişti de top), are parte de un videoclip regizat Florin Botea (cunoscut pentru zeci de videoclipuri ale artistilor români, între care “Întoarce-te acasă” – Holograf feat. Antonia, “Habibi (I need Your Love)” – Shaggy, Mohombi, Faydee & Costi, “Playa En Costa Rica” – Ami şi multe altele).

Povestea piesei îi aduce în prim-plan pe cei doi protagonişti, personaje interpretate de Septimiu Urzică şi Alexandra Ungureanu, care-şi umplu timpul „unul lângă altul, dar unul fără altul”.
“Încă de când lucram la piesă, ne-am decis că cea mai potrivită voce este cea a Alexandrei Ungureanu, pe care o admirăm cu toţii încă de la primele ei colaborări cu Sistem şi Holograf”, declară Septimiu, solistul trupei.

De cealaltă parte, Alexandra Ungureanu adaugă: “Colaborarea cu băieţii de la The dAdA a fost plăcută şi extrem de creativă. Piesa şi ideea colaborării a apărut în mintea noastră undeva anul trecut şi de atunci am tot lucrat la detalii. Sunt încântată de rezultat şi sper că şi vouă să vă placă la fel de mult!”.

Noul single, “Ne iubim”, semnat The dAdA feat. Alexandra Ungureanu, este o piesă ce beneficiază de un videoclip pe care vă invităm să-l urmăriți și să ne spuneți părerea.

Credite:

The dAdA – styling: Matei Hurjui; hairstyle: Constantin Dumitru (Attitude Salon), outfit-uri: H&M, make-up: Melissa Glisten (Dalles Go)
Alexandra Ungureanu – styling: Cosmin Florea; make-up: Diana Ionescu; hairstyle: Florin Cova (Salon Laurent Tourette), outfit-uri: Murmur by Andreea Badala, BCBG Max Azria, Sport Couture, Crystal-Fashion.
Photo: HTag PR/Andreea Drilea & Andra – Dalles Go Photography

206 Post Views

Kapushon feat. Stela Botan – Romanul despre Cluj (videoclip nou)

Kapushon, artistul care a cucerit publicul cu piesa “Fratica da-mi o bucatica”, lanseaza single-ul si videoclipul “Romanul despre Cluj”, in colaborare cu Stela Botan.

Piesa este compusa de catre Kapushon, Constantin Varanita si Ion Guzu, iar videoclipul este regizat de catre Binzari Vasile si a fost filmat atat in Romania, la Cluj, cat si in Republica Moldova, la Chisinau.

“Piesa vorbeste despre lupta interioara a unui student, care sta intre ‘trebuie’ si ‘vreau’. Piesa face aluzie la romanul scriitorului basarabean Alexandru Vakulovskii si evidentiaza peripetiile unui student la Cluj”, declara Kapushon.

Originar din Republica Moldova, Kapushon si-a inceput cariera in 1999, cand impreuna cu Sica, un alt rapper, a infiintat “Trupa X”, alaturi de care lanseaza numeroase hituri si albume.

“Kapushon vine din limba rusa si se traduce ca ‘gluga’. In 2004 am ales numele acesta de scena pentru ca gluga este un accesoriu al vestimentatiei hip-hop si termenul este din aceasta familie. Mi-a placut și cum suna fonetic”, mai declara artistul.

Prezentatoare tv, actrita si interpreta, Stela Botan a participat la numeroase concursuri muzicale in Republica Moldova si nu numai, printre care Fabrica de Staruri, dar si in finala nationala a concursului Eurovision 2015. Colaborarea dintre cei doi artisti a venit dupa participarea in cadrul concursului X Factor Romania.

Va las sa urmariti videoclipul single-ului “Romanul despre Cluj” semnat Kapushon feat. Stela Botan si astept parerile voastre.

213 Post Views

SergioPROJECT – Melodia de Amor (lyric video)

Sergio PROJECT revine in atentia publicului si lanseaza o conversatie de dragoste pe note muzicale, piesa ce este intitulata “Melodia de amor”.

O “melodie de amor” ce te va pune in miscare si iti va aduce starea de bine de la prima ascultare.
Ritmul latino al acestei piese, combinat cu reggae, la care se adauga si putin clubbing este combinatia perfecta pentru a incepe distractia in orice moment.

SergioPROJECT impreuna cu Adrian Stavian au inceput sa dezvolte aceasta idee muzicala, la care a contribuit si Marcel Prodan.

“In momentul in care am inceput ideea acestei piese, mi-am amintit de modul in care am surprins-o pe fosta mea iubita cu o declaratie de iubire, in variant muzicala, in una din serile de karaoke.”, a declarat SergioPROJECT.

SergioPROJECT impreuna cu Adrian Stavian se pregatesc intens in studio cu alte noi melodii, pentru o vara prelungita si o distractie maxima in acest an.

250 Post Views

The dAdA feat. Alexandra Ungureanu – Ne iubim (teaser video)

După single-uri precum “Geamul potrivit”, “Mergem înainte” sau “Gps” şi colaborări cu artişti din zona urban-rap ca Zhao şi JerryCo, trupa The dAdA lansează o nouă piesă, de data aceasta, în featuring cu Alexandra Ungureanu.

“Ne iubim”, single compus de cei 4 băieţi de la The dAdA în Garsoniera Production (studioul în care trupa compune zi de zi pentru artişti de top), este povestea transformării unei iubiri frumoase într-o relaţie de rutină, alterată de problemele mărunte ale vieţii cotidiene.

Videoclipul, care va fi lansat în curând şi care este semnat de cunoscutul regizor Florin Botea, îi aduce în prim-plan pe cei doi protagonişti, personaje interpretate de Septimiu Urzică şi Alexandra Ungureanu, care-şi umplu timpul „unul lângă altul, dar unul fără altul”.

“Încă de când lucram la piesă şi am compus versurile, ne doream ca Alexandra Ungureanu să fie vocea feminină. I-am propus, i-a plăcut piesa din prima şi aşa a ieşit colaborarea pentru “Ne Iubim”, noul nostru single”, declară Septimiu, solistul trupei.

V-am făcut curioși? Până la data lansării noului single, “Ne iubim”, vă invităm să urmăriți teaserul clipului și să vă faceți o părere!

https://youtu.be/UIg935OBdso

199 Post Views