Isasi B. și Mabel Yeah lansează „Reinas”

Isasi B. colaborează cu Mabel Yeah și lansează „Reinas”, un statement muzical pentru femei în care încrederea și curajul sunt subiectul principal.
Cele două dive cântă despre femeile puternice, “las reinas” care au voce și știu să se facă auzite.

Compusă de către Wolf, „Reinas” este o piesă cu versuri în limba spaniolă, elemente dembow, ritmuri caliente, vibrante, și este însoţită de un videoclip sexy în ton cu povestea versurilor.

Finalistă la „Vocea Spaniei”, din anul 2016, Isasi B. a devenit solista trupei Mandinga iar împreună au lansat piese precum „Besame”, „Arquitectura”, „Niña Sincera”, „Provocador”, „Bandida”, „Soy de Cuba”, „BOA”, alături de Yasiris, DJ SAVA și Hyenas și „Celosa” alături de Connect-R. În anul 2018, Isasi B. a câștigat cel de-al 13-lea sezon al show-ului „Te cunosc de undeva!”, iar în 2019, frumoasa artistă de origine spaniolă a făcut echipă cu Bella Santiago şi Yasiris, una dintre cele mai fresh voci ale Republicii Dominicane, pentru single-ul „Tu perdicion”.

În vârstă de aproape 20 de ani, Mabel Yeah este una dintre cele mai cool și energice apariții pe scena muzicală din Venezuela și este pasionată de muzică dintotdeauna. Artista a colaborat cu Omar Koonze pentru „Vivo Mi Camino”, apoi au urmat piese precum „Imaginadome”, „No Volveras”, „Dame un Beso” și „Complicado”. În urmă cu opt luni, artista a lansat împreună cu Annybell și Dani Barranco single-ul „Oscuridad”, iar în aprilie a lansat „Trabajo”, primul single alături de casa de discuri Cat Music Latin, ce a fost nominalizat de 4 ori la Premiile Pepsi Venezuela.

Păreri?

272 Post Views

JO spune „Adio” iubirilor pierdute în cel mai nou single al său

JO încheie vara cu un single fresh și spune adio iubirilor pierdute. Așa cum ne-a obișnuit, în fiecare an de ziua sa de naștere, artista oferă publicului cel mai sincer cadou: muzica sa. Sensibilă și vibrantă, piesa „Adio” vine ca un îndemn emoționant pe care JO îl face pentru cei care au inimile rănite și încearcă să își găsească curajul de a renunța pentru a fi fericiți mai departe.

Atunci când sentimentele nu pot fi salvate și dragostea eșuează, trebuie să ne ascultam inima și să spunem adio, fară să mai privim înapoi. „Nu vrei s-o spui, eu nu te iert, Adio chiar dacă te iubesc” sunt versurile ce dezvăluie gândurile apăsătoare pe care mulți dintre cei care iubesc le-au avut cel puțin o dată de-a lungul vieții.

Artista spune că se regăsește în această piesă care i se potrivește perfect, atât ca timbru vocal, cât și ca vibe. „«Adio» este o piesa care a ieșit din suflet, poate cea mai de suflet piesa a mea de până acum. Experiențele de viața prin care trecem ne schimbă, ne sensibilizează, dar cel mai important, ne inspiră la creație. Muzica mereu m-a ajutat să mă descarc, dar de data asta pot să spun că m-a eliberat. Mi-a dat aripi. Am lucrat alături de echipa mea preferată de la HaHaHa Production. Le mulțumesc din suflet lui Dorian, F3nom și Luci pentru că au înțeles exact filmul meu și m-au ajutat să îmi conturez povestea în acest cântec minunat”, povestește JO.

Single-ul „Adio” este însoțit de un videoclip cinematografic în care artista este protagonistă. Cuprinsa de trăiri intense, JO este captivă intre două lumi paralele ce dezvăluie trecutul și prezentul. „Pentru clip am ales să lucrez cu SAN, unul dintre regizorii mei preferați, știind că nimeni altcineva n-ar fi putut să ilustreze în imagini povestea mea mai bine decât el. Am muncit mult pentru acest proiect și nu aș fi reușit niciodată să ajung la acest rezultat fără echipele mele de suflet, Cat Music și HaHaHa Production. Le mulțumesc tuturor pentru implicare și pentru că au avut încredere că povestea mea o să ajungă la sufletele multor oameni”, adaugă artista.

O coproducție HaHaHa Production și Cat Music, piesa „Adio” interpretată de JO are muzica semnată de Florin Boka, Dorian Micu, Lucian Nagy, versurile scrise de Dorian Micu, iar masterul realizat de Florin Boka și Lucian Nagy.

Vara aceasta, JO a ajuns la inimile fanilor și în playlist-urile publicului cu piese precum „126″ și „Noapte polară”, create pentru cei care au rămas cu gândul la iubire.

Păreri?

340 Post Views

Iuliana Beregoi, vocea Generației Z, lansează single-ul “Cum sună liniștea”

Iuliana Beregoi lansează single-ul “Cum sună liniștea”, o piesă dance, de dragoste care vorbește despre iubirea adolescentină, sinceră și energică.

Piesa “Cum sună liniștea” a fost compusă de Adelina Stînga (Iraida), Viky Red, Alexandru Cotoi, text Adelina Stînga (Iraida) și produsă de Viky Red, Alexandru Cotoi.

“Cum sună liniștea” este prima piesă în care am abordat un alt gen de muzică față de cel cu care mi-am obișnuit fanii. Aștept cu emoție reacția lor și sper că piesa să ajungă și la publicul care nu obișnuia să-mi asculte muzica până acum”, a declarat Iuliana Beregoi.

Videoclipul young, dinamic și fresh, a fost regizat și filmat de Bogdan Păun și Alexandru Mureșan (NGM Creative), scenariul Andra Marta și Cristina Poszet, producția video Loops Production.

Echipa de beauty a Iulianei a fost formată din Alex Ifimov (make-up & hair), RDStyling (ținute).

Iuliana Beregoi are 16 ani și este cea mai iubită artistă și vlogger de către copiii din România și Republica Moldova, vocea Generației Z, prima și singura artistă adolescentă care a umplut Sala Palatului din București, având doua concerte sold out în același an.

Pe YouTube, Iuliana are peste 120 milioane de vizualizări la melodiile lansate încă de la vârsta de 12 ani și peste 100 milioane de vizualizări la vloguri.

Iuliana este și actriță, eroina principală e serialului online “Lara”, serial care a ținut cu sufletul la gură o întreagă generație timp de două sezoane. În curând, va apărea și cel de-al treilea sezon al serialului “Lara”.
De curând, Iuliana a sărbătorit cei 16 ani împliniți prin 2 concerte la Verde Stop Arena, o super petrecere “Sweet 16”. În plus, artista marchează întoarcerea la școală printr-o serie de produse lansate pe site-ul ei, incluse în colecția “Back to School”.

Păreri?

294 Post Views

Topic, artistul cunoscut in Romania pentru hitul „Breaking Me”, a revenit cu single-ul „Why Do You Lie To Me”

Dupa ce au cucerit topurile internationale cu mega-hitul „Breaking Me”, piesa care a ocupat primul loc in chart-urile radio si TV din Romania, Topic & A7S au revenit cu o noua piesa impreuna, de aceasta data alaturi de rapperul american Lil Baby.

Track-ul se numeste „Why Do You Lie To Me” si are toate ingredientele pentru a devenit un nou hit marca Topic, despre care a declarat:
„Cand una dintre piesele tale devine hit mondial, simti cum toata atentia este asupra ta in momentul in care lansezi urmatoarea piesa. Eu, personal, imi doresc sa fac muzica de calitate, care bucura lumea. Am colaborat din nou cu A7S, dar de aceasta data il avem alaturi de noi si pe Lil Baby, care da exact touch-ul de care avea nevoie piesa”.

Dupa succesul pe care l-a avut pe Tik Tok, „Breaking Me” a intrat in numeroase topuri locale si internationale, inclusiv in Top 5 Uk Official Singles, dar si in Billboard Hot 100. A primit discul de aur in Australia, Belgia, Brazilia, Franta, Finlanda, Danemarca etc., dar si platina in Canada, Irlanda, Italia, Polonia, Suedia, Germania, Portugalia, Olanda etc.

A7S, cantaretul de origine suedeza (Alexander Tidebrink, pe numele sau real), nu este strain de succes; el este un compozitor de succes, piesele sale depasind 500.000.000 de ascultari.

Lil Baby este un rapper american, nominalizat la premiile Grammy. De-a lungul anului trecut, Lil Baby a devenit cel mai ascultat artist pe streaming, din America, cu peste 20 de miliarde de ascultari. Cea mai recenta piesa, „My Turn”, a stat timp de 5 saptamani in topul Billboard.

Pareri?

336 Post Views

BLACKPINK, celebra trupa de fete, colaboreaza cu superstarul Selena Gomez pentru single-ul “Ice Cream”

Cea mai cunoscuta trupa K-Pop de fete, din lume, BLACKPINK, lanseaza o noua colaborare gata sa cucereasca topurile de muzica. Single-ul “Ice Cream” este lansat impreuna cu Selena Gomez si va fi inclus pe urmatorul album al quartet-ului pop.

Single-ul “Ice Cream” este compus de catre Selena Gomez, Ariana Grande, Victoria Monet, TEDDY, Tommy Brown, Steven Franks, Bekuh BOOM si 24.

“Ice Cream” este al doilea single de pe urmatorul material discografic al BLACKPINK, dupa deja hitul “How You Like That”, ce a depasit recorduri pe multe platforme de streaming; doar pe Spotify a adunat 100.000.000 de ascultari in mai putin de o luna de la lansare. In plus, “How You Like That” a debutat pe locul 33 in topul Billboard Hot 100, BLACKPINK devenind primul act K-pop cu cele mai multe piese care au intrat in celebrul top, din istorie.

BLACKPINK a aparut in 2016 si a reusit sa se pozitioneze la nivel mondial ca fiind una dintre trupele K-pop care doboara record dupa record, de la topul Billboard Hot 100, pana la prima trupa K-pop care sustine un show la festivalul Coachella. BLACKPINK este formata din patru membre, Jisoo, Jennie, Rose si Lisa.

Selena Gomez este una dintre cele mai cunoscute artiste din lume, cu peste 145 milioane de unitati vandute si peste 25 de miliarde de ascultari. In 2017, Selena a fost desemnata de catre revista Billboard, Femeia Anului. Actrita, cantareata, compozitoare, Selena si-a facut debutul si ca producatoare, prin serialul Netflix – “13 Reasons Why”. In plus, tot ea va produce si “Broken Hearts Gallery” pentru Sony si noul cooking-show de pe HBO Max – “Selena + Chef”.

Pareri?

298 Post Views

Aura B si Alex Mica lanseaza videoclipul “En tu mirada”

Aura B lanseaza single-ul “En tu mirada”, in colaborare cu Alex Mica. Piesa este compusa de Aura impreuna cu Alin Radu si beneficiaza si de un videoclip regizat de Alex Marica (Calatorie Magica).

“Imi place foarte mult limba Spaniola si muzica latino, in general, de aceea am vrut neaparat sa fac o astfel de piesa. Este o melodie pasionala si fierbinte. La inceputul anului l-am cunoscut pe Alex Mica si mi-a aratat o piesa. Mi-am dat seama ca avem o chimie muzicala si l-am invitat sa cante pe o piesa la care am lucrat cu Alin Radu”, a declarat Aura B.

“Am cunoscut-o pe Aura la inceputul lui 2020, prin intermediul unor prieteni comuni. I-a placut muzica pe care o fac si stilul meu si si-a dorit sa colaboram, sa facem niste piese impreuna. Asa s-a nascut “En tu Mirada”. Eram in Bucuresti intr-un studio unde eu am compus piesa “En tu Mirada”, in stilul meu, un stil melodic mai liric. Am tras vocile pe toata piesa ca sa i-o prezint Aurei si cand a ascultat-o mai atent a inceput sa planga din cauza mesajului care a atins-o foarte tare. Ea insa si-a dorit ceva mai diferit, asa ca titlul piesei l-a pastrat si a compus ea ceva nou, fiind dorinta ei de a-si incerca talentul de compozitor. In varianta ei de piesa eu sunt doar interpret pe strofa, iar varianta mea de piesa poate o vom lansa candva sub un alt titlu. Eu si Aura am devenit prieteni apropiati si sper ca prima noastra colaborare sa incante multa lume!”, a adaugat Alex Mica.

Pareri?

293 Post Views

AMNA lansează „Bine cu mine”

Este foarte important să ne apreciem pe noi înșine, să avem grijă de sufletul nostru și să ne găsim liniștea. Pentru unii oameni, a fi bine cu ei înşişi poate însemna creșterea încrederii în sine, pentru alții gestionarea stresului, ieșirea din zona de confort, relațiile amoroase, atingerea succesului și multe altele. „Bine cu mine” continuă povestea muzicală creată de AMNA și redă în versuri un statement emoționant despre selflove, echilibru și despre curajul de a ne accepta așa cum suntem.

Compusă de către AMNA împreună cu Edward Sanda, piesa este însoțită de un videoclip în regia lui Silviu Mîndroc ce completează mood-ul piesei și dezvăluie naturalețea artistei.

„M-am simțit foarte bine la filmări, unul dintre motive a fost faptul ca am colaborat cu regizorul meu de suflet, Silviu Mîndroc, alaturi de care am lucrat la o bună parte din proiectele lansate. Videoclipul este unul de imagine, am filmat alături de câteva fete minunate”, povestește AMNA.

În urmă cu trei săptămâni artista a lansat „6 șoapte”, o piesă cu un sound diferit de ceea ce a lansat până acum, ce a adunat deja peste un milion de vizualizări pe YouTube. În urmă cu trei luni a colaborat cu Dorian Popa pentru „Cealaltă ea”, single de succes ce a cucerit topurile muzicale și a generat peste 8 milioane de vizualizări pe YouTube.

De-a lungul timpului, AMNA a cucerit publicul cu piese precum „Tell me why”, „În oglindă” (feat. Robert Toma), „Banii”, „Nu poți să mă uiți” și „Arme” (feat. What’s UP), care au reușit să strângă milioane de vizualizări pe YouTube și să ajungă în topurile radiourilor din România. Au urmat single-uri de succes precum „Cireș de mai”, „De Câte X Vrei Tu”, „Aproape cel mai departe” (în colaborare cu Robert Toma), „În ochii lui”, „Cumpăr timp”.

Păreri?

290 Post Views

LORA lansează single-ul “O rană”, cu un videoclip filmat în Bali

LORA s-a intors în urmă cu o lună din Bali și nu a revenit cu mâna goală. Ne-a adus în dar o mica parte din frumoasa și revelatoarea experiența petrecută acolo timp de patru luni ș jumătate, în videoclipul piesei “O rană”.

Melodia “O rană” este produsă în studioul Nomad Music și a fost compusă de către LORA, alături de Diana Sturza, Cătălin Tamazlicaru, Dediu Razvan, Alex Antonescu și Petre Cătălin.

“Ai fost vreodată acuzat/ă de ceva ce n-ai făcut? Au fost vreodată gesturile, faptele sau vorbele tale înțelese greșit? Și dacă peste toate astea adăugăm răzbunarea omului iubit, ne trezim cu răni greu de vindecat. Dar vindecarea are nevoie de timp. E un proces în care trebuie să crezi. “O rană” va spune o poveste și îmi doresc să fii acolo să o asculți și să o dai mai departe”, a declarat LORA!

Videoclipul piesei “O rană” este filmat în minunatul tărâm, Bali, și a fost realizat după un scenariu scris de LORA, de către o echipă adunată special de către artista și formată din turiști aflați în vacanță acolo, nevoiți să rămână la fel de mult timp în Indonezia.

LORA este una dintre cele mai bune voci feminine din Romania, cu milioane de vizualizari pe YouTube si piese ca “Ramas bun”, “Ne impotrivim”, “Singuri in doi”, “Cinci”, “Pana in rai” sau “Soare negru”. Artista a lansat, in 2018, hit-ul “Dor sa te ador”, alaturi de Doddy, piesa ce a adunat pana in prezent aproape 80 de milioane de vizionari pe YouTube.

Anul trecut, in luna aprilie, artista ne-a prezentat cel mai nou album – “Despre demoni si iertare”, al doilea material discografic din cariera solo, care a fost evidentiat printr-un concept iedit; inca de pe coperta o putem regasi in doua ipostaze. Parcurgand si tracklisting-ul materialului, cele doua laturi sunt ilustrate si prin cele 13 melodii, de la hituri ca “Ramas bun” sau “Cinci”, pana la piese noi ca “Te rog” sau “Imi cer iertare”. Spre finalul anului 2019, Lora a lansat doua piese energice, “Fii tu fata” si “E nebuna romanca”. La inceputul anului 2020, inainte de a calatori in Bali, LORA a lansat single-ul si videoclipul “Sentimentul”.

Pareri?

274 Post Views

Maria Peia lansează primul ei videoclip, chiar în ziua în care împlinește 15 ani

Pasionată de muzică încă de mică, tânăra actriță Maria Peia lansează primul ei single, “Nori de scrum”, chiar în ziua în care împlinește 15 ani. Piesa este compusă de Magic Juice și Iuliana Pușchilă (Vocea României), versurile fiind scrise chiar de Maria, împreună cu Iuliana Pușchila, și beneficiază și de un videoclip realizat de Dragoș Constantin și Iulian Tănăsescu.

“Deși actoria se află în prim-plan pentru mine, încă din copilărie îmi plăcea foarte mult să cânt și de aceea mi-am dorit să lansez prima mea piesă. “Nori de scrum” vorbește despre primii fiori ai dragostei, cei din adolescență, acea iubire pură și nevinovată. Am lucrat foarte bine cu Iuliana, scriind textul împreună și m-am înțeles de minune și cu Magic Juice, el înțelegând exact ce îmi doream eu de la primul meu single”, a declarat tânăra artistă.

Maria Peia nu se oprește aici, urmând să lanseze foarte multe piese în acest an, plănuind și un single în limba Engleză.

Păreri?

353 Post Views

Guilty, trio-ul Indie Rock din București, lansează cel de-al doilea single al anului ”All or nothing”.

Putere și speranță, cu o notă unică, este ceea ce aduce GUILTY – spune trio-ul multinațional Rock.

”Într-o lume în care majoritatea vorbește despre durere și melancolie, încercăm să ne uităm cât mai mult la partea pozitivă a lucrurilor și spre puterea fiecăruia dintre noi de a schimba lumea în bine”, spune Ruben, atunci când explică inspirația din noua piesă a lui Guilty.

”All or nothing” surprinde starea de spirit cu ritmul său sincopat up-tempo, cu acordurile puternice clasice și cu mesajul motivațional adus de nimeni altul decât Dr. Martin Luther King. Nu este nevoie de mult pentru a vedea modul în care versurile ar putea rezona cu oricine simte greutatea acestor vremuri volatile.

”Trebuie să creăm o melodie care să aducă putere oamenilor, în momente de incertitudine” – spune GUILTY.

”All or nothing” este cel de-al doilea single din anul 2020 al trupei GUILTY. Ei își definesc stilul muzical ca fiind Rock Alternativ, cu un stil radio-friendly.

Chitaristul Renan Santos (Brazilia), bateristul Cristi Diaconu (România) și cântărețul basist Ruben Villanueva (Peru) s-au întâlnit în București (România) în anul 2019, au interpretat live și au scris melodii, reușind să îmbine cele două continente, aducând laolalta patrimoniul sud-american și cel european, cu dragostea unică de-a lungul vieții pentru muzica rock.

Păstrează GUILTY pe radarul tău.

Păreri?

284 Post Views