J Balvin și Bad Bunny surprind fanii cu lansarea albumului „OASIS” și a single-ului „Qué Pretendes”

Surpriza de la miezul nopții vine din partea a doi dintre cei mai în vogă și prolifici artiști ai momentului – J Balvin și Bad Bunny – care lansează albumul „OASIS”, împreună cu videoclipul primului single extras de pe acest material, „Qué Pretendes”.

„Știi ce este (Oază)? Sunt acele locuri superbe ce veghează în mijlocul uscăciunii… Le vezi și te duci instant acolo. Sunt speciale, diferite. Ba mai mult, numele acestora se scrie la fel în engleză și în spaniolă”, declară J Balvin.

„OASIS” este o mostră atipică de muzică latino, care sosește la timp pentru a ne bucura restul verii și a ne demonstra încă o dată că J Balvin și Bad Bunny nu se numără degeaba printre cei mai ascultați artiști din ultimii ani. Elementul unic al acestui album este sunetul urban, ce dorește a accentua mai mult legătura de camaraderie dintre Ambasadorul global al muzicii raggaeton și Liderul mișcării latin-trap din Puerto Rico.
este un album răcoritor și transcendental, o salvare, o eliberare. O oază te ajută să te încarci cu ceea ce îți lipsește și să ai revelația lucrului ce îți lipsește – asta reprezintă albumul. Lucrăm la acest material de mult timp, iar acum am simțit că este momentul. Să lucrez cu Balvin este o experiență de nedescris. Îl admir și respect de mult timp și avem o energie excelentă împreună”, declară Bad Bunny.
„Sunt mândru să spun că îl iubesc pe Bad Bunny. Mereu am fost pe aceeași lungime de undă și am avut gusturi și interese comune. Și el dorește să onoreze și promoveze cultura noastră specială și nu va uita niciodată importanța modestiei. Nu pot decât să mă bucur că fanii vor putea împarți din energia albumului cu noi”, adauga J Balvin.

Ascultă / Descarcă albumul: https://umusic.lnk.to/OASIS

Păreri?

211 Post Views

INNA lansează single-ul “Si, Mama” de pe “YO”, albumul compus integral de artistă în limba spaniolă

INNA revine cu un nou single “Si, Mama”, de pe albumul “YO”, compus integral de artistă în limba spaniolă și produs de David Ciente.

Piesa “Si, Mama” este un mesaj din partea unei mame adresat fiicei care dorește să își contureze o carieră, la ce și la cine să aibă grijă pe drumul spre succes.

Videoclipul a fost filmat și regizat de Alexandru Mureșan și Bogdan Păun (NGM Creative), producție video Loops Production, alături care artista a lucrat toate cele 11 piese de pe albumul “YO”. De imaginea INNEI s-au ocupat RDStyling (ținute), Andra Manea (Make-up and Beauty Studio – make-up) și Sorin Stratulat (Beauty District – hair). Look-ul artistei în acest videoclip este minimalist, natural.

“Îmi place “Si, Mama”, este printre piesele preferate de pe album, dedicate tuturor actrițelor, cântărețelor, modelelor care încearcă să își facă un loc în această industrie”, a spus INNA.

În “Si, Mama”, INNA cântă despre avertismentele mamei către fiica ei de a avea grijă la oamenii din jur cărora de multe ori nu le pasă, dar care nu trebuie să te oprească din a-ți urma visurile.

Ca o surpriză pentru fani, INNA lansează și “Contigo”, un videoclip vertical cu multe elemente grafice, dinamic, realizat tot de NGM Creative, în care artista are un look nou, părul foarte scurt.

Cele doua videoclipuri au fost lansate inițial pe platforma www.yosoyinna.com, locul în care fanii artistei primesc în mod constant conținut exclusiv de la artistă.

“YO” este un album sincer, intens, scris cu multă iubire și sinceritate, din suflet, lansat împreună cu ROC Nation, casa de discuri a lui Jay-Z, care reprezintă artiști de top precum Rihanna, Shakira, Mariah Carey, Damien Marley, Miguel, Willow Smith.

INNA a lansat de curând “Te Vas”, “Gitana” și “Fuego”.

Celelalte piese de pe album lansate deja:

INNA – RA

INNA – Iguana

INNA – Tu Manera

INNA – Sin Ti

“YO” include 11 piese, fiecare spune povestea unui alt personaj, unei alte stări pe care INNA simte că le-a trait în altă viață.

INNA a performat în peste 800 de concerte, are peste 11 milioane de fani pe Facebook, 1.5 milioane de fani pe Twitter și 2.6 milioane de fani pe Instagram.

Anul acesta, INNA a atins un nou record pe YouTube: are 3 miliarde de vizualizări pe propriul canal de YouTube și peste 5 milioane de abonați.

De asemenea, pe YouTube în general, are peste 4 miliarde de vizualizări, poziționându-se pe locul 91. Artista devansează nume mari precum Justin Timberlake, Thalia, Jessie J, Avril Lavigne, Lana del Rey, Red Hot Chili Peppers, Kygo, Sean Paul sau Kanye West.

Albumul “YO” este disponibil pe www.innaofficial.com, pe magazinele digitale și în rețeaua Cărturești.

Păreri?

261 Post Views

Gabriel Cotabita revine astazi cu “De unde vine iubirea”.

A doua piesa a artistului dupa despartirea de VH2, “De unde vine iubirea” a fost compusa de Iulian Vrabete, basistul trupei Holograf si un vechi prieten al artistului.

” Cu mare drag va prezint noua mea piesa. Se numeste «De unde vine iubirea» si este o piesa vesela, pozitiva, plina de iubire si de speranta.
Autorul este cel mai vechi prieten al meu, Iulian Vrabete (basistul trupei Holograf). El s-a ocupat si de text si de scenariu.
Inregistrarea piesei a fost emotionanta, m-am intalnit cu vechi colegi cu care am colaborat inca de pe vremea cand faceam parte din trupele Redivivus si Vodevil. Ne stim atat de bine incat piesa ne-a iesit din prima.
Pentru filmarea videoclipului am ales impreuna cu Gia Mura (location production) si cu Iulian doua locatii superbe. Prima se numeste Flavours in the Garden @ Clubul Diplomatic si a doua Hotel Lido By Phoenicia – hotel care si-a redeschis portile si si-a recapatat pozitia avuta cu ani in urma, aceea a unui hotel de lux.
In videoclip m-a onorat cu prezenta ei mereu incantatoare Dana Savuica, care alaturi de doi mai tineri colegi, Madalina Boroneant si Victor Bucur, au reusit sa ilustreze foarte bine ideea piesei – «….de unde nu stii, de unde nu crezi, de acolo apare iubirea si cand nu te astepti si nu mai crezi, vine dragostea ».

Eu sunt tare mandru de ceea ce a iesit si sper sa va placa si dumneavoastra. ” – Gabriel Cotabita

Unul dintre cei mai consacrati solisti si compozitori romani, Gabriel Cotabita a debutat in 1975 in muzica rock alaturi de grupul Redivivus, devenind in scurt timp o vedeta a genului. Au urmat recitale de exceptie pe scene importante din tara precum Festivalul de la Mamaia si Festivalul “Cerbul de aur”, ce i-au consolidat statutul in istoria muzicii din Romania.

In 2016, Gabriel Cotabita a primit Premiul de Excelenta Radio Romania la cea de-a XIV-a editie a Galei Premiilor Muzicale Radio România.

Pareri?

435 Post Views

NICO s-a pregatit de o “Vara pentru amandoi”

Dupa “Amintirile nu mor”, o piesa de suflet care inca se afla in topurile muzicale de specialitate din Romania, NICO este pregatita de vara cu un indemn cat se poate de sincer: sa ne tinem de mana mai mult, sa ne iubim si sa avem o vara pentru amandoi!

Laurentiu Matei si Ovidiu Iordache au semnat muzica si textul pentru noua piesa a artistei, care spune ca s-a indragostit inca de la prima auditie de ritmul pop-latino si ca nu a simtit nicio clipa nevoia sa modifice in vreun fel linia melodica – “Mi s-a parut piesa perfecta pentru vara aceasta, iar mesajul este unul romantic pentru ca se vorbeste despre bucuria unui cuplu de a trai experiente de neuitat, oricand, fie ca este vara sau nu.”

NICO a marturisit ca a pregatit si o varianta in limba spaniola pentru piesa “Vara pentru amandoi”, pentru ca pur si simplu este indragostita de muzicalitatea si vibe-ul acestei limbi, care se potriveste perfect cu ritmurile latino ale piesei.

Videoclipul este semnat de Silviu Mandroc si a fost filmat la clubul Laguna din Ploiesti, intr-o zi frumoasa de vara cu tot soarele pe cer, pentru a reda cu adevarat atmosfera unei petreceri latino caliente.

Pareri?

235 Post Views

Jorge cu patru fete pe iaht!

In cel mai nou videoclip al sau, Jorge se lasa purtat de val si, cel mai probabil, atat caldura verii, cat si locatia, ii fac imaginatia sa zboare la cote maxime.

Prezenta celor patru modele frumoase il bulverseaza pe Jorge, fiind o persoana care intretine curatenia unui iaht din Miami, acesta incepe sa viseze ca este vasul lui si se distreaza de minune cu fetele sexy pe ritmurile latino ale piesei.

“Danza” e un single un pic atipic, versurile acestuia fiind in spaniola, in engleza, dar si in romana, prin intermediul caruia Jorge intentioneaza sa ne demonstreze ca indiferent in ce limba vorbim, dragostea se exprima intr-o limba universala.

Pareri?

296 Post Views

Interpreta de succes, SEYA lanseaza noul single Loca

Interpreta SEYA și Dj Marvio revine în atenția fanilor cu noua capodoperă muzicală, intitulată“ Loca“ .Piesa “Loca“ fiind combinată cu influenţe reggaeton. Aceasta avînd și un videoclip provocator. Filmările pentru capodopera muzicală intitulată “ Loca“ au avut loc în Azerbaidjan, iar regia videoclipului pentru capodopera muzicală “Loca“ a fost realizată de Djafarov Creative. Vă îndemnăm toți cei care îndrăgesc piesele din repertoriul muzical a interpretei SEYA să se aboneze la canalul SEYA Official, pentru a fi la curent cu cele mai extraordinare noutăți muzicale.

Păreri?

https://www.youtube.com/watch?v=xmYdl3LP0vA

225 Post Views

Single-ul „Runaway” de la Sebastian Yatra, Daddy Yankee, Natti Natasha și Jonas Brothers atinge succesul global

La doar câteva zile după cei mai în vogă artiști ai momentului – Sebastian Yatra, Daddy Yankee, Natti Natasha și Jonas Brothers – au surprins pe toată lumea cu lansarea piesei „Runaway”, single-ul a reușit să ia cu asalt întreg peisajul muzical internațional.
„Runaway” a debutat în clasamentul global al Spotify în 57 de țări, a făcut peste 32 de milioane de vizualizări pe YouTube, este #1 în trending în 12 țări și ocupă poziția a patra în topul general și a urcat vertiginos în clasamentele platformelor digitale în peste 46 de țări, aceste performanțe întâmplându-se în doar trei zile.
Succesul piesei „Runaway” a propulsat instant cariera lui Sebastian Yatra și l-a făcut cunoscut ca fiind, cel mai probabil, creatorul imnului acestei veri. Videoclipul piesei a strâns peste 35 de milioane de vizualizări și a fost #1 în trending în 12 țări, s-a poziționat printre primele trei locuri în 6 țări și în top 15 în 28 de țări.

În ceea ce privește clasamentul iTunes, „Runaway” a debutat în top 5 în Argentina, Chile, Columbia, Mexic, Peru și Slovenia, în top 30 în 6 țări, printre care și Arabia Saudită, Cehia, Ungaria și Vietnam și a intrat în clasamentul general în alte 40 de țări.
„Runaway” de la Sebastian Yatra, Daddy Yankee, Natti Natasha și Jonas Brothers reprezintă o victorie de netăgăduit pentru muzica latino, care prin intermediul acestei colaborări-fenomen reușește să domine clasamentele muzicale din toată lumea.
este un cântec puternic, plin de energie și culoare, iar colaborarea cu Jonas Brothers, Daddy Yankee și Natti Natasha a fost un vis devenit realitate. Le sunt recunoscător până la cer și sper ca această piesă să rezoneze cu fanii de toate vârstele. e făcută să fie o piesă pentru toată familia”, declară Sebastian Yatra.
„Când s-a ivit ocazia să lucrăm cu Yatra, Natti și Daddy Yankee, nu am stat pe gânduri. Suntem mari fani ai muzicii latino și suntem foarte încântați să le prezentăm fanilor prima noastră pisă în spaniolă”, declară Jonas Brothers.
„Runaway” este o piesă de vară, care evocă bucuria de a trăi și unul dintre cele mai appreciate materiale din ultima perioadă care a reușit să cucerească pe loc inimile fanilor și a stârnit un adevărat fenomen în media.

Păreri?

243 Post Views

Jon Brian si Sandra N lanseaza single-ul “Trandafiri”

O noua colaborare a luat nastere intre Jon Brian si Sandra N. Piesa “Trandafiri” este despre o situatie cu care multi dintre noi ne-am confruntat: o relatie plina de minciuni, in care partenerii au ajuns la capatul puterilor si isi spun “adio”.

Melodia este compusa de Jon Brian, Florin Popa si Cristian Gabriel Militaru, versurile sunt scrise de Jon Brian si Tatiana Artic, iar regizorul clipului este Cristian Gabriel Militaru.

“Atunci cand devenim invizibili sau doar niste fantasme in cei mai importanti ochi din lume, simtim cum totul in noi se ofileste. Sufletul stie cand sfarsitul povestii pe care o doream infinita, se apropie”, declara Jon Brian.

Jon Brian a lansat pana acum single-uri ca “I live in California”, in colaborare cu Doddy sau “O strada din Paris”, dar si colaborari cu artiste precum Andia, Adeline sau Tinna, cu versuri in limba romana, cat si in limba engleza.

Sandra N si-a inceput cariera inca de mica, de la varsta de 4 ani, cand a concurat la un show muzical pentru copii. A reprezentat tara noastra la numeroase festivaluri de muzica din Turcia și Italia. Artista a ajuns rapid la inimile oamenilor, cumuland zeci de milioane de vizualizari pe YouTube cu piese ca “Ma dor ochii, ma dor”, “Liar” sau “Amor Gitana”. Dupa pauza pe care a facut-o devenind mama, Sandra a lansat piesele “De dragul tau” si “Noi Amintiri” (feat. Two), iar acum si-a unit fortele cu Jon Brian pentru o noua colaborare.

Pareri?

237 Post Views

Jukebox lanseaza single-ul si videoclipul „Sa vina vinerea”

Doar o zi pana la weekend si nimeni nu mai are rabdare! Jukebox canta refrenul vietii libere si fara griji si lanseaza “Sa vina vinerea”, o piesa vesela, cu multa energie, care pune in prim plan distractia si fantezia unui weekend liber care s-ar putea repeta la nesfarsit.

“Vinerea pare sa fie cea mai iubita zi din saptamana. Cel putin asa rezulta din postarile din mediul online. Vinerea este hotarul dintre doua lumi: concentrare, responsabilitati si program strict, pe de o parte si relaxare, chef de distractie, fara reguli, de cealalta parte. Sa vina vinerea este imnul celor care socotesc zilele saptamanii in functie de ziua de vineri”, povesteste Alex Vasilache, solistul trupei.

“Mereu mi-a placut energia celor de Jukebox. Avand ocazia sa ii vad pe scena, am zis hai sa facem un Pop Rock cu influente usor americane. Fiind un baiat de tobosar, trebuia neaparat sa aiba energie maxima, energie pozitiva, iar Andi a fost genial gasind povestea si totul s-a legat din prima. Si uite asa a venit vinerea!”, declara Marius Rozsdas (Magic Juice).

Piesa “Sa vina vinerea” este produsa in studiourile Magic Juice, compusa de Marius Rozsdas si Andi Banica. In regia lui Sano Jarski, editat de Tudor Gramescu si produs de Pinhole Media, videoclipul o are in rolul principal feminin pe frumoasa Bella Santiago.

Cu peste 2000 de concerte live si nenumarate piese lansate, trupa Jukebox este formata din Alex Vasilache (voce), Viorel Dodoc (chitara), Andrei Apostol (chitara), Razvan Sofronescu (bass), Viorel Sirbu (pian), Gabi Sofronescu (pian) si Ovidiu Condrea (tobe). Pana in prezent, Jukebox a lansat trei albume (“Christmas Songs”, “Feel Like Making Love” si “Picuri de rai”), iar in 2017, alaturi de Bella Santiago “Vocea ta”, dar si „Auzi cum bate”, piesa care a fost selectata in finala Selectiei Nationale Eurovision 2018. In aprilie 2018, Jukebox & Bella Santiago au lansat „Sugar Gumalaw”, prima productie romaneasca cu versuri in engleza si tagalog. Au urmat piese precum „Am ce nu am” si “Absenta ta”, iar in urma cu patru luni single-ul „Ma intorc zi de zi”.

Pareri?

234 Post Views

What’s UP se plimba prin Bucuresti si prezinta „Orasu’n miscare”

What’s UP incepe vara cu o plimbare pe strazile Bucurestiului si prezinta „Orasu’n miscare”, un indemn de a trai fiecare clipa, de a te bucura de orice moment si de a lua orasul la pas, la care s-au alaturat nume precum JO, Ghidush si BroMania. Melodia este compusa si produsa de What’s UP si vine cu un mesaj pozitiv.

“Astazi am lansat o piesa care vorbeste despre o altfel de zi. Una pe care ne-o dorim sau poate o avem deja. Important este sa fim impreuna, sa zambim, sa avem grija mereu unii de ceilalti”, declara What’s UP.

What’s UP a avut un 2018 plin de lansari: “Ora 2″, “Hana”, lansata de Ziua Indragostitilor, apoi “Iarta-ma, mama”, un single lansat de Ziua Femeii, urmat de “Doare” și “Cu tine pe mine”. Anul acesta, de ziua sa, What’s UP a lansat alături de JO „CuBANii”, o piesă manifest despre puterea banilor și indiferența pe care oamenii o au față de lucrurile cu adevărat importante.

Pareri?

231 Post Views