Omar Arnaout lanseaza „Ya Ruhi” (produced by Monoir)

Dupa hituri internationale precum „Yalla Habibti” si „Beautiful Life”, Omar Arnaout colaboreaza pentru prima oara cu producatorul si artistul Monoir si lanseaza „Ya Ruhi”, un single fresh, cu versuri in engleza si araba, cu un sound dance cu elemente orientale.

„Piesa a fost compusa sub indrumarea directa a lui Cristian Tarcea (Monoir), producatorul din spatele unor hituri internationale precum The Violin Song sau Lost in Istanbul. Colaborarea dintre noi a fost geniala, am empatizat unul cu celalalt si am facut schimb de experienta. Pare ca drumul meu seamana perfect cu al lui”, marturiseste Omar.

Filmat in mai multe locatii de la malul marii, videoclipul regizat de Silviu Mindroc reda mood-ul misterios ce completeaza single-ul „Ya Ruhi”. „Silviu a adus un aer fresh in industria videoclipurilor muzicale din Romania. In ziua in care am filmat videoclipul, l-am intampinat pe Cristian (Monoir) , care avea ziua onomastica. Problema a fost ca pana am ajuns la el cu tortul, acesta s-a turtit in masina. A fost amuzant, am pus lumanari pe tort, iar Cristian a suflat in ele”, adauga artistul.

Omar Arnaout si-a descoperit pasiunea pentru muzica de la o varsta frageda si a studiat pianul si vioara la liceul Dinu Lipatti din Bucuresti. In 2013, a cucerit publicul si a castigat prima editie a concursului Next Star, apoi au urmat piese de succes precum „Yalla Habibti”, „Beautiful Life” si „I Love You”, care au adunat zeci de milioane de vizualizari pe YouTube. In octombrie 2018, artistul a lansat „Por tu amor”, o piesa cu versuri in limba araba si spaniola.

Pareri?

224 Post Views

„Opa Opa Bim Bim Bim” este cel mai nou single semnat de Andreea D

Andreea D lanseaza „Opa Opa Bim Bim Bim”, o piesa fresh cu un refren ce-ti ramane in minte de la prima ascultare. Compus si produs de Silviu Paduraru (Deepside Deejays), Victor Bourosu, Dragos Damsa si Emanuela Oancea in studioul Metropolitan Records, single-ul este insotit de un videoclip vibrant, plin de culoare si foarte hot, in regia lui Dan Petcan.

„Sunt foarte fericita pentru ca atat piesa «Opa Opa Bim Bim Bim», cat si videoclipul ei au iesit exact asa cum mi-am dorit. Sper ca toata lumea sa se distreze pe aceste ritmuri toata vara si nu numai. Asa cum v-am obsnuit, cu mine veti dansa si veti canta pana dimineata”, declara Andreea D.

Recent, artista a castigat in cadrul Enmoda Celebrity Award, unul dintre cele mai importante festivaluri de modă si muzica din Balcani, premiul „The Most Glamorous Balkan Artist” si a cantat alaturi de artisti precum Claydee, Adam Clay, Mario Joy, Anda Adam si multi altii.

Andreea D si-a inceput cariera ca MC si a sustinut zeci de spectacole in intreaga tara ca MC Leya. In 2011 a devenit cunoscuta pe plan international cu succesul “All My People”, o colaborare cu Sasha Lopez ce a adunat peste 50 de milioane de vizualizari pe YouTube si a primit doua discuri de platina in Canada si Japonia. In acelasi an a lansat alaturi de DJ Sava “Money Maker” si “Free”, iar in vara anului 2012 a lansat primul single din cariera sa solo – “So Real”. Au urmat apoi single-uri precum „Magic Love”, “Paradise” ,”Get Freaky” (feat Veo), “Rompedon” si “Loving You” (alaturi de Adam Clay).

Pareri?

240 Post Views

Mark Azekko lanseaza impreuna cu Eneli si Tobi Ibitoye single-ul „J’ai besoin de toi”

Mark Azekko lanseaza al doilea single din cariera, un featuring fresh cu Eneli si Tobi Ibitoye – „J’ai besoin de toi”. Piesa este insotita de un videoclip cool, filmat in Romania, care completează mood-ul misterios al single-ului. Cu versuri in limba franceza si un sound ce combina elemente dance, „J’ai besoin de toi” este compusa in studiourile DeMoga Music de catre Mark Azekko, Eneli, Toby Ibitoye si Florian Rus, iar productia piesei a fost realizata integral de catre Mark Azekko.

„Am reusit sa aduc la viata acel french flavor alaturi de doi dintre cei mai talentati artisti si songwriteri, Eneli si Tobi Ibitoye. Totul a inceput sa se contureze ca un tablou care vorbeste despre experientele prin care trecem pe parcursul vietii. Chiar daca se intampla ceva bun sau rau, fiecare moment este o lectie care iti va imbunatati viata in viitor si constatam ca de cele mai multe ori avem nevoie de cineva alaturi de care sa ne dezvoltam in armonie”, marturiseste Mark Azekko.

“Este pentru prima oara cand scriu o piesa de dragoste in limba franceza. Sper ca publicul sa vibreze la acest mix intre inspiratia orientala si accentele urbane moderne”, adauga Eneli.

Mark Azekko este producator si artist in echipa DeMoga Music din 2013. Atunci cand vorbim despre productie si sound, l-am putea integra pe Mark Azekko la categoria “perfectionisti” in muzica, iar sound-ul sau l-a condus spre colaborari cu artisti mari din Romania si nu numai. Printre cei alaturi de care a lucrat ca producator se numara Andra, Lidia Buble, Ruby, Malin Johansson, un artist si scriitor suedez foarte popular, dar si INGA. In urma cu un an, Mark a lansat alaturi de Misha Miller „Insane”, o productie EDM cu influente pop, ce vorbeste despre consecintele unei relatii esuate. Tot in 2018, Azekko a urcat pe scena UNTOLD in fata a mii de oameni.

Artista si compozitoare, Eneli a colaborat cu Vanotek pentru hituri precum „Back to me” si „Tell me who”, cu Manuel Riva pentru „Mhm, mhm” si Mahmut Orhan pentru „Save me”, piese ce au cucerit topurile muzicale si au adunat sute de milioane de view-uri pe YouTube.

Tobi Ibitoye este un artist nigerian nascut in Abuja, care locuieste in Bucuresti. Si-a descoperit pasiunea pentru muzica in 2015, cand a participat la ,,Vocea Romaniei” in echipa Smiley. Au urmat piese precum „Miss You”, „Loving Me” si „Come Home”, dar si colaborarea cu Gabriel M pentru „Faith”.

Pareri?

217 Post Views

ANDRA lansează #Camarero, featuring Descemer Bueno

În stilul caracteristic, deja putem spune că nu există și nu ar trebui să existe o vară fără o piesă cu ritmuri latino-calinte și versuri în limba spaniolă de la Andra. Una dintre cele mai apreciate și talentate artiste din România a revenit cu o colaborare incendiară, care ne obligă să dăm boxele la maxim. Piesa Camarero este aici, pregătită să dea coloana sonoră a acestei veri.

*A mi las penas se me van cantando / Cântand, dispar grijile și problemele!*

Colaborarea cu Descemer este una firească, venită după ce ei s-au întâlnit în 2017 și au petrecut împreună câteva zile într-un studio din București, compunând și experimentând pe diverse ritmuri. Andra a fost încântată de creativitatea și personalitatea compozitorului cubanez, iar Descemer a rămas impresionat de vocea Andrei și de compatibilitatea ei cu stilul care l-a consacrat, latino cu elemente de hip-hop. Atunci a luat naștere piesa “Camarero”, Andra influențând piesa de la primele versuri și acorduri, cubanezul ascultând cum sună piesa pe vocea ei.

“Să lucrez cu Andra, cea mai mare artistă din România, este o mare plăcere. Sunt convins că piesa Camarero se va auzi toată vara!”, a declarat Descemer Bueno.

“Descemer are un simț extraordinar pentru muzica ritmată, are salsa în sânge, umor și creativitate incredibila. Mă bucur că am avut ocazia să ne cunoaștem. Cred că mai putem face multe lucruri frumoase împreună”, a spus Andra.

Videoclipul a fost filmat în mai multe locații exotice și a surprins vibe-ul senzual al piesei. Cât au filmat împreună, Andra și Descemer s-au distrat, au dansat și au stat de vorbă, aflând cât de multe au în comun.

Cântând în limba spaniolă, Andra a împrumutat elemente stilistice din cultura latino. Pentru videoclipul piesei CAMARERO, artista a schimbat 3 ținute, colorate, senzuale, accesorizate cu cercei mari și pălării, cu machiaje și coafuri în concordanță – încadrându-se perfect în peisajul unei petreceri la malul mării. În plus, zâmbetul și energia molipsitoare nu lipsesc nici ele.

Prima colaborare dintre Andra si Descemer Bueno a fost pentru versiunea în limba română a hitului ^Nos Fuimos Lejos^, alături de Enrique Iglesias, singura variantă a piesei cu un artist din Europa. Varianta în limba română a “Nos Fuimos Lejos” a fost singura care aproape a egalat numărul de vizualizări pe YouTube ale piesei originale (52 milioane, respectiv 55 milioane). Colaborarea lui Enrique Iglesias, Descemer Bueno și Andra a avut 2 milioane de vizualizări în primele 36 de ori și a devenit în scurt timp numărul 1 pe toate canalele de difuzare.

Similar, “Sudamericana”, în colaborare cu Pachanga, a înregistrat un succes imens în Europa. A fost în TopTrending YouTube Nr. 1 timp de 14 zile pe Romania si a intrat în Top Trending in Italia, Spania si Germania in primele 24 de ore. Ea a fost difuzata la radiourile si cluburile din Columbia, Spania, Italia, Mexic si Brazilia. Un alt artist premiat cu Latin Grammy, cu care Andra a colaborat, este David Bisbal. Impreuna au cucerit fanii cu piesa “Without You”, un imens hit în România și în țările vorbitoare de spaniolă, înregistrând un record încă nedepășit de alt artist român: cele mai multe vizualizări în primele 24 de ore de la lansare, adică 2,4 milioane.

ANDRA este una dintre cele mai cunoscute și apreciate artiste din România, dar și unul dintre cei mai activi muzicieni și promotori ai României în lume. Hiturile sale în limbi străine, precum Sudamericana (feat Pachanga), Without Me (feat David Bisbal), Nos Fuimos Lejos (alături de Enrique Iglesias, Descemer Bueno & El Micha) sau Why, au cucerit topurile din țări din America Latină sau Europa și au ajuns pe primul loc în online, fiind Trending multe zile.

Andra a dovedit de foarte multe ori că este un artist complex. Numită deseori cea mai buna voce din România, artista pop a reușit să cucerească cu fiecare din cele 13 albume lansate până în prezent, atât publicul, cât și topurile muzicale. Toate spectacolele sale la Sala Palatului, 9 până acum, s-au ținut cu casa închisă, iar turneele ei adună zeci de mii de persoane, atât pe scenele din România, cât și la Londra, Madrid sau Bruxelles. Este unul dintre cei mai iubiți artiști, cu o comunitate online care insumeaza 6,7 milioane de fani pe Social Media.

Născut la Havana, Descemer este cunoscut atât ca solist, cât și ca producător muzical și compozitor. A iubit dintotdeauna muzica, începându-și cariera ca profesor de muzică, iar apoi ca membru într-o formație de jazz. A scris muzică și pentru filme, dintre care Havana Blues (2005) și Havana Eva (2010), ambele premiate la festivaluri și cu distincția de “Cea mai bună coloană sonoră”. Are în portofoliu deja 12 hituri nr. 1 în Top Billboard, 31 premii și 17 nominalizări inclusiv Latin Grammy și Latin Billboard.

Păreri?

241 Post Views

VOLTAJ lasa tot pentru distractie si canta live in premiera urmatorul lor single

Pentru ca abia a inceput vara si deja ne zboara mintea la concediu, la mare si la distractie, VOLTAJ a sustinut in dupa amiaza aceasta un concert live surpriza in parcarea unui business center din Nordul Capitalei. Baietii au cantat in premiera urmatorul lor single, „Las tot”, un manifest al veseliei, voiei bune si, de ce nu, al dorintei de vacanta.

Single-ul se regaseste pe viitorul album al trupei, „Ca la 20 de ani”, ce urmeaza sa fie lansat in cadrul unui concert la Sala Palatului, pe 27 noiembrie. „Las tot” este o colaborare intre VOLTAJ si Metropolitan Records, studioul in care piesa a fost produsa si inregistrata.

In 2016, Voltaj a lansat albumul “X”, material ce contine 10 piese, printre care “Din toata inima”, “De la capat”, “Kori Gent”, “Nana” (alaturi de Ruby), “A XII-A”, “Anotimpuri”, “X”. Hituri precum “Pic, pic”, ‘Da vina pe Voltaj”, “Si ce”, “Meci de box”, “Mi-e dor de” au adunat zeci de milioane de vizualizari pe YouTube. In iunie 2017, trupa a colaborat cu vloggerii Noaptea Tarziu pentru “Cred ca-s HIP”, apoi a lansat alaturi de peste 200 de tineri talentati, cursanti ai scolilor de muzica Voltaj Academy, single-ul si clipul “Dincolo de stele”. Anul trecut, in prag de sarbatori, Voltaj si Andra au colaborat pentru “Nu doar de ziua mea”, o poveste emotionanta insotita de un videoclip realizat de Roman Burlaca. In noiembrie 2018, a lansat “Amprente”, iar de 1 decembrie, „100 de ani”, o melodie ale carei versuri sunt compuse de fanii trupei special pentru aniversarea Centenarului.

Pareri?

203 Post Views

„Hopa hopa”: Tostogan’S si Lora colaboreaza pentru prima oara

Tostogan’S si Lora colaboreaza pentru prima oara si lanseaza „Hopa hopa”, o piesa fresh, cu multa voie buna si un mesaj simplu si frumos: „traieste clipa!”. Compusa de catre EpiQ, „Hopa hopa” este insotita de un videoclip colorat, plin de viata, regizat de Alex Ceausu.

„Mi-am dorit de mult timp sa colaborez cu Lora si ma bucur ca dorinta mea s-a implinit. «Hopa Hopa» este produsul familiei EpiQ, din care fac parte. Mi-a placut foarte mult ca la evenimentul de lansare a piesei, publicul a fost fenomenal si a rezonat cu noi. Asadar ma pot declara un om fericit”, marturiseste Tostogan’S.

“Daca erati in cautare de un nou imn al petrecerilor de vara, eu si Tostogan’S venim cu «Hopa hopa». Pe mine m-a cucerit instant, acesta fiind si motivul pentru care m-am alaturat in hora. Multumim tuturor celor implicati si abia asteptam sa auzim piesa in toate boxele”, adauga Lora.

In urma cu o zi, in cadrul unui eveniment din Bucuresti organizat de Cat Music, cei doi artisti au lansat single-ul si clipul „Hopa hopa”, iar Tostogan’S a incheiat seara cu un concert live alaturi de Lora, Ami si trupa sa. Printre cei prezenti s-au numarat atat prieteni, oameni din media, fani, cat si artisti precum Celia, Ilinca Bacila sau Ester Peony.

Originar din Republica Moldova, Andrei Tostogan este un compozitor si producator cu o prezenta puternica in topurile muzicale din Republica Moldova si Kazahstan. In 2017 a lansat proiectul Tostogan’S si piesa “Se stie”, o poveste in versuri ce satirizeaza balcanismul zilelor noastre. In urma cu un an, a colaborat cu Ami pentru „Sunt bine”, o piesa pozitiva, cu un refren „molipsitor”.

Cu milioane de vizualizari pe YouTube, Lora a lansat hit-uri precum “Ramas bun”, “Ne impotrivim”, “Singuri in doi”, “Cinci”, “Pana in rai” sau “Soare negru”. Dupa piesa “Dor sa te ador”, lansata in 2018 alaturi de Doddy, ce a adunat peste 71 de milioane de view-uri pe YouTube, in urma cu o luna, artista a lansat noul sau album – “Despre demoni si iertare”.

Pareri?

249 Post Views

Andra Gogan lansează astăzi noul single intitulat “Așa-mi face inima”

Unul dintre cel mai urmăriți artiști din România, Andra Gogan reușește să îmbine latura artistică cu pasiunea pentru vlogging, ajungând ca în mai puțin de un an și jumătate să aibă o comunitate activă de peste 730.000 de abonați pe canalul oficial de Youtube. Publicul fidel pe care tânăra artistă a reușit să-l dobândească pe parcursul a peste 280 de videoclipuri în online i-a adus un număr impresionant de aproximativ 120.000.000 de vizualizări.

Pasiunea pentru muzică a cuprins-o de la 3 ani, ajungând să lanseze 34 de CD-uri muzicale a câte 10 piese fiecare, intrând în Cartea Recordurilor de două ori la o vârstă fragedă.
“Asa-mi face inima” a fost compusă de Keo și Rucsy (Blaxy Girls) și este dedicată tuturor tinerilor ce își proiectează iubirea sub cele mai sincere forme.

Temele pe care Andra Gogan le propune pentru mediul online îmbină perfect probleme regăsite frecvent printre segmentul de public findel al artistei, motiv pentru care artista este apreciată de majoritatea consumatorilor de social media.

Păreri?

223 Post Views

Însărcinată în 6 luni, Adina lansează single-ul “Baby”

Deși este însărcinată în 6 luni, Adina (Heaven) nu a luat pauză de la muzică, artista lansând single-ul “Baby” sub egida Blackjack Records și Heaven Artist Company, la compoziția și textul piesei contribuind și Adina.

“În general, femeilie în perioada sarcinii stau liniștite. Mereu am fost genul de femeie activă și am spus că dacă starea de sănătate îmi va permite voi fi pe scenă până în luna a nouă de sarcină. Drept dovadă am lansat această piesă, “Baby”, o piesă de vară cu un mesaj pozitiv care reprezintă prima colaborare cu Blackjack Records și sunt foarte mulțumită de rezultat și, cu siguranță, vom continua să lucrăm împreună”, a declarat Adina.

Păreri?

226 Post Views

Ioana Ignat lanseaza single-ul „Langa ea”

Ioana Ignat incepe vara cu dreptul. A pornit intr-o calatorie reconfortanta spre munte, iar drumul ezoteric este insotit de o coloana sonora magnifica, noul single „Langa ea”.

Dupa ce a cucerit publicul cu hitul „In palma ta” (alaturi de Edward Sanda), ce a ocupat primul loc in topurile muzicale saptamani la rand, Ioana se intrece pe sine si aduce o melodie care are toate ingredientele sa stea „langa ea, langa inima mea”.

Un jurnal de calatorie ce reitereaza momente artistice, cu accent pe un fragment din viata unor muzicieni, videoclipul regizat de catre Daragiu, completeaza perfect mesajul piesei si te transpune intr-un cadru idilic, cu elemente de basm modern: peisaje care iti taie respiratia, activitati ale unei perechi de muzicieni care gasesc inspiratie departe de galagia urbana, foc de tabara, cantat la lumina lunii etc.

Piesa este compusa de catre Ioana Ignat, tot ea fiind compozitoarea anterioarelor melodii, precum „In palma ta”, „Nu ma uita” sau „De dragul iubirii”. Piesa este produsa de Tudor Monroe si Alex Turcu.

Ioana Ignat este povestea de succes a ultimulor 2 ani. Un timbru unic, un artist ce isi compune singur piesele, si o experienta completa in aparitiile live. De la primul single, „De dezindragostesc”, si pana la piesele recent lansate „N-am nevoie” (alaturi de DJ Sava) sau „Muritor”, Ioana Ignat cucereste instant publicul si topurile muzicale, ajungand pe primul loc in YouTube Trending, in topurile digitale sau cele ale radiourilor din Romania.
Piesa Doar pe a ta devine foarte repede No1, cea mai difuzata piesa a anului 2017, si piesa romaneasca care a stat cel mai mult in Top Shazam. Tot in anul 2017, Ioana lanseaza piesa Nu ma uita, piesa ce devine in scurt timp cea mai populara piesa in mediul online (65 milioane vizualizari pe YouTube).
In 2018, Ioana lanseaza piesa In palma ta, piesa ce devine din nou No1 in topul difuzarilor radio si Tv, fiind pana in aprilie 2019 cea mai difuzata piesa a momentului. Pe parcursul anilor 2018-2019, Ioana lanseaza piese solo si in diverse colaborari: De dragul iubirii, Nu mai e, Cand lumea e rea (feat. Dorian Popa), Much better (feat. Super Monkeys), Vivere (feat Havana), Lacrima (feat. Tudor Moroe), Te Sarut (feat. Pavel Stratan), Dor de Noi (feat. Shift), Asa-mi vine (feat. What’s Up), Muritor, N-am nevoie (feat. DJ Sava).

Pareri?

210 Post Views

Sabrina Carpenter lansează single-ul „In My Bed” și anunță materialul „Singular: Act II”

Marele moment a sosit – Sabrina Carpenter este pregătită pentru lansarea materialului „Singular: Act II”. Artista de doar 20 de ani a făcut de curând anunțul și, în completarea lui, lansează și un nou single, „In My Bed”.

Pre-comandă / Salvează albumul: https://umusic.lnk.to/SingularPartII
„Singular: Act I” este prima parte a poveștii pe care Sabrina ține neapărat a o împărtăși cu toți fanii ei. Materialul complet va fi disponibil începând cu data de 19 iulie și va reuni cele mai recente două single-uri ale artistei – „Pushing 20″ și „Exhale”.
„In My Bed” este o piesă compusă de Mike Sabbath, ce încorporează un sunet electronic molipsitor, căruia i se suprapun versurile profunde, dar ușor de memorat, interpretate în stilul unic al Sabrinei Carpenter.

Păreri?

185 Post Views