Rawanne lansează un nou single și videoclip, “Entirely”

După “Iar ea”, Rawanne revine cu un nou single, “Entirely”. Piesa este compusă de Tulea Dănuț, Carina Olteanu, Bogdan Donosa și Aurelia Cobzaru, fiind produsă în studioul Blackjack Records, și beneficiază și de un videoclip regizat de Andrei Goinea și filmat în Sibiu.

“Am hotărât ca după o piesă în limba Română să revin cu ceva în limba Engleză ca să nu îmi neglijez susținătorii din străinătate pe care i-am câștigat cu “Caliente”. Îmi place foarte mult “Entirely”, însă am ceva emoții, fiind vorba de un gen muzical pe care nu l-am mai abordat până acum”, a declarat artista.

Rawanne a devenit cunoscută o data cu piesa “Caliente” care a strâns 10 milioane de vizualizări pe Youtube, ajungând pe locul 1 în topul difuzărilor din Polonia.

Păreri?

210 Post Views

Mika lansează single-ul „Ice Cream”

Mika își bucură fanii cu noi vești – artistul lansează single-ul „Ice Cream” și anunță albumul „My Name Is Michael Holbrook”, a cărui lansare va avea loc pe 4 octombrie.

„Piesa este scrisă într-o zi caniculară. Era cam în ultimele săptămâni înainte de a termina de scris albumul, a cărui creare a durat doi ani. În timpul procesului de scriere a noului material m-am confruntat cu multe probleme, ce mi-au cauzat multă durere, dar acum mă simt senin și liber. Era luna august și mă aflam în Italia. Am vrut să fug la mare sau doar să fac ceva. Am visat la atmosfera de vară, la acea altă persoană ce mi-aș fi dorit să fiu în timpul verii. În schimb, mi-a rămas doar discomfortul pe care căldura verii ți-l lasă. Transpirație, termene limită la muncă, înțepături de albine”, declară Mika

„Ice Cream” este expresia unui miraj de vară, ce are rolul de a te face să simți că orice e posibil. Noul single semnat Mika este inspirat de muzica anilor ’90, în special de cea a lui George Michael.
În completarea lansării acestui single, Mika anunță și începerea turneului european, care va integra show-uri excepționale în țări precum Spania, Franța, Elveția sau Italia.

Păreri?

https://youtu.be/99ii0W0Z5Kw

163 Post Views

Tove Lo ne prezintă single-ul „Glad He’s Gone”

Tove Lo, starul nominalizat la Grammy și distins cu numeroase discuri de platină, lansează single-ul „Glad He’s Gone”, o mostră de pop autentic, căreia i se adaugă notele picante și versurile inteligente, ce constituie semnătura artistei.
„Cu toții am fost în ambele situații ale unei despărțiri, dar, odată cu dinamismul conversației cu prietenii tăi, îți dai seama cât de bine te simți să îți recuperezi partenerii de crimă în momentul în care îl lași pe idiot în spate”, declară Tove Lo.
Artista originară din Stockholm anunță și lansarea celui de-al patrulea album de studio, „Sunshine Kitty”, înregistrat între Los Angeles și Suedia, material ce reprezintă un nou capitol pentru Tove, marcat de încredere în sine, înțelepciune și dragoste prietenească.Titlul evocă esența unei „piese despre puterea femeilor, dar este plină de bucurie, pozitivism. Ideea principală este strâns legată și de imaginea unui linx. Această pisică animată (ilustrată și pe copertă) este o extensie a mea și parte din noua mea muzică. Este super drăguță, dar face lucruri prostești, ia parte la bătăi și îi place să se facă praf. Este fix cum simt eu că sună întreg albumul”, declară Tove Lo.
„Când am făcut eram într-un loc în care îmi ere frică. Avusesem o operație delicată cu doar un an înainte. Cânt de la 14 ani. Am trecut prin această operație în mijlocul vieții mele și am simțit că trebuie să o iau de la capăt. Îmi făceam griji permanent pentru vocea mea. În sfârșit, acum simt că am aterizat în locul potrivit, în care mai sunt schimbări uzuale, dar mă simt mai confortabil știind ca sunt o persoană care ascultă și își așterne inima pe hârtie. Sunt vulnerabilă, dar nu sunt furioasă.” – Tove Lo
„Glad He’s Gone” este prima mostră a regăsirii artistei, a acceptării de sine și fericirii. Co-produsă de Shellback and Struts, piesa se deschide cu un sunet delicat de chitară, continuând cu un schimb fermecător de roluri și replici între cele două personalități ale lui Tove Lo.

Păreri?

171 Post Views

Metronomy lansează single-ul & videoclipul „Lately”

Odată cu lansarea noului single, „Lately”, Metronomy își asumă sarcina de a ne asigura buna-dispoziție în acest weekend și de a ne invoca starea de vacanță permanentă.
De la albumul din 2016, „Summer 08″, piesa „Lately” reprezintă primul material lansat de grupul muzical al lui Joe Mount.
Fără îndoială, „Lately” este unul dintre cele mai prietenoase, inovatoare, pline de viață și antrenante piese lansate în ultima perioadă. Un aspect inedit al acestui material îl constituie modul în care linia melodică se poziționează în antiteză cu versurile.
Videoclipul ce însoțește piesa îl găsește pentru prima oară pe Mount în ipostaza de regizor. Materialul este inspirat din clasicul film al anilor ’80, „Honey I Shrunk The Kids”, și ne pune în fața unei imagini atipice, a membrilor formației micșorați, care stau pe o casetă veche, așezată pe patul unei studente.
„Videoclipul este un promo creat în stilul tradițional pop: Sfârșitul școlii într-o după-amiază de vineri, oameni mici și dubioși ce trăiesc pe o casetă, părinți îngrijorați și efecte speciale. Piesa și videoclipul vorbesc despre maturizare. Mi-a plăcut la nebunie să regizăm propriul videoclip. Am câteva opinii solide despre ce ar trebui să transmit și cum ar trebui prezentate videoclipurile din 2019, iar aceasta a fost o oportunitate pentru mine să pun totul în practică”, declară Mount.
După lansarea celui mai recent album semnat Metronomy, Mount s-a ocupat cu producerea și scrierea de piese pentru alți artiști. Acesta a co-scris șase dintre cele nouă piese regăsite pe albumul „Honey”, de la Robyn și piesa „Adore You” de la Jessie Ware.

Păreri?

181 Post Views

Katy Perry lansează single-ul „Never Really Over”

După doi ani de la mult-așteptata lansare a albumului „Witness”, Katy Perry revine în forță și lansează single-ul „Never Really Over”.
Noul single impresionează prin noua imagine pe care Katy o afișează – florală, roșcată, cu un look hippie. Prezența lui Katy Perry în videoclipul piesei „Never Really Over” nu face decât să demonstreze audienței că superstarul a trecut și înfruntat depresia cauzată de lansarea a albumului „Witness”, la care, după cum declară și Katy: „publicul nu a reacționat în modul în care mă așteptam”.

Single-ul „Never Really Over” ne oferă o lecție despre iubirea de sine și pozitivism.
„Este un cântec despre alegerile pe care le facem în viață – de a face pași înainte sau înapoi. Despre cum mintea ta este extrem de puternică și despre faptul că, făcând acei pași înainte, oricât de greu ar fi, trebuie să știi că un pas înapoi te proiectează într-o buclă pe care o vei urî. Despre asta este vorba”, declară Katy.
Tema generală a piesei este reflectată de simbolurile afișate în videoclip – semnul yin și yang cu accente florale.
„Este despre acceptarea simetriei întunericului și luminii. Nu poți scăpa de întuneric, dar poți să accepți că este o lecție ce te va conduce spre lumină”, explică Katy Perry
După lansarea neașteptată a cover-ului după piesa „Con Calma”, marele hit al lui Daddy Yankee, superstarul de 34 de ani se întoarce acum prin intermediul single-ului „Never Really Over”, care ne vorbește despre modul în care relațiile impactează viața oamenilor.

Păreri?

190 Post Views

Fiul AMNEI calca pe urmele mamei sale si lanseaza prima sa piesa

In varsta de aproape cinci ani, fiul AMNEI calca pe urmele mamei sale si te invita intr-o lume magica, plina de culoare. Dintr-o joaca, David lanseaza prima sa piesa. „Intra in camera mea” se numeste melodia pe care copilul artistei a inceput intr-o zi s-o fredoneze prin casa. Piesa este insotita de un videoclip animat in care jucariile prind viata, iar David este personajul principal.

„Ii cant mereu lui David, chiar si inainte de culcare si s-a obisnuit cu muzica de cand era in burtica mea. La un moment dat canta prin casa si a creat involuntar linia melodica, apoi, foarte usor, a inceput sa fredoneze «Intra in camera mea» si mi s-a parut foarte tare. David este un baietel foarte talentat, cu o imaginatie bogata si poate, cine stie, vom mai avea un cantaret in familie”, marturiseste AMNA.

AMNA a cucerit publicul cu piese precum „Tell me why”, „In oglinda” (feat. Robert Toma) si „Arme” (feat. What’s UP), care au reusit sa stranga milioane de vizualizari pe YouTube si sa ajunga in topurile radiourilor din Romania. Anul acesta, artista a lansat „De Cate X Vrei Tu” si a colaborat cu Robert Toma pentru „Aproape cel mai departe”. Apoi a lansat „Ce ramane de facut”, feat. KEED de la Satra B.E.N.Z., iar la finalul lui martie piesa „Banii”, alaturi de Dorian Popa. In urma cu aproape doua saptamani, artista a colaborat cu Edward Sanda pentru „Milioanele de suflete”, single ce a adunat deja peste un milion de vizualizari pe YouTube si s-a clasat pe primele pozitii in topul celor mai populare clipuri din Romania.

Pareri?

189 Post Views

Chris Hype lansează Hold my Love

Cine nu a auzit până acum de Chris Hype are ocazia să-l cunoască pe unul dintre cei mai interesanți DJ-i ai momentului! Chris lansează Hold my Love, o piesă semnată de el însuși, alături de Mark Stam, Sebastian Barac, Marcel Botezan, Ionuț Radu și Costin Bodea.

Chris Hype este un DJ cu o experiență solidă în industria muzicală. Pe lângă faptul că a mixat pe scenele unora dintre cele mai celebre cluburi dar și la petreceri de renume, DJ-ul a mai fost prezent, de asemenea, la unele dintre cele mai importante festivaluri din industrie. El a mixat alături de nume faimoase in industrie precum Lucas & Steve sau Chocolate Puma.
Cu acorduri hipnotizante ce creează dependență, Chris Hype este în mod cert un artist pe care fanii trebuie să îl urmărească îndeaproape. Pentru acest DJ extraordinar, viitorul pare unul senzațional!

Păreri?

263 Post Views

“Ascultă”-l pe Liviu Teodorescu

După ce a prezentat publicului întreagă lui “Lista de păcate” formată din 7 piese, Liviu Teodorescu îți spune “Ascultă”.

Noul single este acea piesă pe care să o asculți pe repeat, care îți cânta sentimentele din suflet atunci când ești la pământ. Scris și produs de Liviu Teodorescu, single-ul te face să simți emoția încă de la primele acorduri, iar ritmul te ridică la dans.

Iertarea de sine poate fi uneori cea mai dificilă. Există posibilitatea ca inconștient să ne temem de iertare, să ne temem să ascultăm cuvintele. Pentru asta există muzică, cea care transmite prin vibrații de sunet cele mai intense mesaje.

“Să asculți scuzele cuiva care te-a făcut să suferi e cel mai greu. Să-l ierți e și mai greu. În piesa asta o fac să sufere și încerc din răsputeri să mă revansez, aducându-i o remorcă întreagă de flori. Dacă vă întrebați cât de reală e povestea, ei bine, toți am trecut prin asta măcar o dată. Eu am trecut sigur.” A declarat Liviu Teodorescu.

Videoclipul regizat de Criss Blaziny a fost filmat la Gura Portitei, între Marea Neagră și limanul Golovița din Delta Dunării. Plin de culoare, acesta îl pune pe Liviu Teodorescu între două femei, iar dacă una dintre ele a reușit să îl asculte, veți vedea la final.

Liviu Teodorescu este, cu siguranţă, unul dintre cei mai talentaţi artişti din România, piesele sale au milioane de vizualizări pe YouTube, iar contul lui de Instagram și canalul propriu de YouTube numără peste 500 de mii de urmăritori. Artist și compozitor, Liviu Teodorescu s-a lansat în industria muzicală odată cu apariţia în cadrul emisiunii concurs „Vocea României”. De atunci a lansat numeroase hit-uri și are propriul studio de producție muzicală, LiTE Music. „Gelos”, „Ești Piesă”, “Obsesie” sau “Lista de Păcate” sunt doar câteva dintre piesele care au strâns milioane de vizualizări pe YouTube.

Păreri?

224 Post Views

BeatItPunk lansează Back & Forth

BeatItPunk, unul dintre proiectele producătorului dance de origine turcă Ilkay Sencan, lansează piesa Back & Forth.

BeatItPunk este unul dintre proiectele speciale ale lui Ilkay Sencan. Producătorul a lansat acest proiect paralel pentru a putea experimenta cu diferite stiluri muzicale, considerând că numele Ilkay Sencan este deja asociat unui anumit stil de muzică, cea dance.
Originar din Istanbul, Ilkay Sencan, producătorul de muzică dance, s-a remarcat anul trecut odată cu remixul cu Burry Soprano al piesei Mary Jane. De atunci, meritele sale au fost recunoscute online de sute de mii de fani. Descoperit și lansat prin intermediul platformei Lithuania, care a susținut artiști precum KVSH și Gaullin, Ilkay Sencan este considerat una dintre cele mai mari revelații din muzică turcă a ultimului deceniu.

Artistul a anunțat de asemenea lansarea noului său single, „Do It”, prin Sony Music Germany. Viitorul club hit este o refacere a piesei „My Neck, My Back” a rapper-ului Khia, piesa ce a avut un succes impresionant în industria muzicală internațională. „Do It” este lucrată cu un beat în stilul G-House și armonii ce vor da nimic mai mult decât dependență! Afirmarea lui Ilkay Sencan în industria de muzică dance este din ce în ce mai adâncă, iar lansarea noului său hit „Do It” va aduce cu siguranță multe emoții și nopți de dans în jurul lumii. Piesa este acum lansată prin Sony Music Germany!

Păreri?

152 Post Views

Dominique, cea mai tanara artista HaHaHa Production, lanseaza „Bun de nimic”

Dominique, cea mai tanara artista de la HaHaHa Production, lanseaza „Bun de nimic”, o piesa despre curajul de a incheia o relatie de iubire. Alaturi de ea se distreaza in videoclip si doua bloggerite funny si cu una dintre cele mai importante voci ale comunitatii LGBT.

„Imi place atat de mult piesa asta, parca ar vorbi sufletul meu si sunt sigura ca nu numai al meu. E imposibil ca macar o data sa nu fi trecut printr-o experienta asemanatoare, sa fii intr-o poveste de dragoste care te consuma si chiar daca realizezi asta, sa fii legata atat de puternic de persoana respectiva incat sa nu poti sa te rupi de ea”, explica Dominique.

Mai mult decat atat, artista HaHaHa Production vorbeste despre ea: „Dominique l-a lasat in urma, undeva, intr-o gara cu lucrurile lui si s-a hotarat sa isi caute in alta parte fericirea, eu sunt tare mandra de ea. De maine se apuca de iubit, mi-a spus ea mie, va spun si eu voua. Tu ce ai vrea sa faci de maine?”

Cu un sound fresh si ritmuri numai bune de club, „Bun de nimic” este inspirata dintr-o relatie de dragoste frumoasa, asa cum povesteste insasi Dominique: „Cred ca in viata iubesti diferit in fiecare relatie. Este important sa ramai cu amintiri frumoase, cu timpul petrecut in doi, cu ce a fost bun. Sunt impacata cu mine si cu tot ce am trait, viata merge mereu mai departe.”

La doar 20 ani, Dominique a venit la HaHaHA Production. „Dominique este o voce tanara, foarte buna. Ea a tot compus si mi-a placut ce a facut”, povesteste Smiley. Prima piesa a lansat-o la 14 ani, „Eroul meu”, cand hotarase deja sa se dedice muzicii. Dominique canta deseori in masina iar tatal ei a fost cel care a indemnat-o sa mearga la Liceul Dinu Lipatti. A facut canto clasic, jazz si a studiat pianul.

„Bun de nimic” este compusa de Serban Cazan si Roland Kiss, iar textul de Alex Stancu si Ana Maria Stancu.

Pareri?

217 Post Views