Trevor Jackson se pregateste sa devina noul star R’n’B

music-picture (26)

Trevor Jackson, unul dintre cei mai promitatori artisti din noul val, a lansat de curand un prim videoclip extras de pe proiectul sau discografic “In My Feelings”. Premiera a avut loc pe site-ul globalgrind.com.

Clipul “Simple As This” il prezinta pe Trevor conducand un model clasic de Chevrolet prin Atlanta si gandindu-se la o cum ar arata o muza vrajita de celebritatea sa. Spre deosebire de alte videoclipuri lansate pana acum, acesta ni-l infatiseaza pe Trevor atingand un punct important al maturitatii sale artistice.

“Din punct de vedere estetic, este diferit fata de orice alt videoclip pe care l-am filmat si reprezinta exact ceea ce voiam sa reprezint vizual pentru inceput. Este doar primul dintre multe clipuri pe care le voi face pentru piesele extrase de pe mixtape-ul meu In My Feelings. Sunt foarte mandru ca acesta [Simple As This] a fost primul”, a declarat Trevor.

“Am vrut ca videoclipul sa fie cat mai simplu posibil tocmai pentru ca am vrut ca atentia sa se indrepte asupra versurilor. Am scris piesa in Atlanta, de aceea a fost important pentru mine sa filmez clipul acolo unde am capatat vibe-ul potrivit pentru a compune”, a continuat Trevor.

Maturizarea artistica a lui Trevor se manifesta pe mai multe planuri. Acesta s-a alaturat distributiei serialului ABC, “American Crime” care va fi difuzat in toamna acestui an.

Trevor Jackson si-a dobandit popularitatea odata cu interpretarea lui Kriss Diffy in filmul de succes semnat Disney Channel, “Let It Shine”. Totodata, artistul american si-a facut aparitia pe scena Broadway in musicalul “Regele Leu”, unde i-a dat viata tanarului Simba.

Haideti sa dam impreuna un play si dupa va astept cu pareri! Enjoy!

210 Post Views

Raluca și Denisa de la Bambi preferă talismanele norocoase

Bambi

Pentru că vara aceasta se poartă culorile tari, fetele de la Bambi au ales să fie originale, purtând brățări în tendințe și talismane prețioase. La filmările noului videoclip, “Vida Linda”, artistele au purtat brățările de care s-au îndrăgostit pentru a le purta noroc și pentru a străluci în lumina reflectoarelor.

Raluca și Denisa poartă zilnic brățările snake, și nici la filmările pentru cel mai nou videoclip al lor nu s-au despărțit de ele. Raluca a optat pentru un ceas Collect cu brățări nude și care este valoros prin curcubeul de pietre prețioase de pe șina cadranului – Diamante veritabile, briliante și negre, rubine, tsaforite, ametiste, topaz albastru, dar și safire albastre, galbene, roze, oranje.

Denisa preferă și ea aceste bijuterii, ea optând să poarte pe brățară talismane ce îi proiectează viitorului, îi conferă liniște și viață împlinită. Denisa pune foarte mult accent pe pietrele prețioase ce le poartă la talismanele de pe brățară. Se spune că dacă nu ai încă un talisman norocos, ia-ți o piatră semiprețioasa și vezi schimbarea.

La filmările clipului lor, artistele si-au pus la mana brățările de care s-au îndrăgostit pentru a le purta noroc și pentru a străluci în lumina reflectoarelor. Au ales talismane cu pietre pretioase si semipretioase precum diamant veritabil, negru sau briliant, rubin, safir albastru, galben, roz, oranj, cristal, safir negru, topaz albastru, cristal topaz, ametist violet sau verde, citrin, granat, onix negru și verde, peridot, cuarţ roz şi fumuriu, tsavorit verde emerald, sidef natural şi perlă de apă dulce. De altfel, fetele de la bambi poarta zilnic ceasul si bijuteriile Christina Diamonds. A fost dragoste la prima vedere!

“Ne am bucurat tare mult sa vedem ca alegerea noastra de zi cu zi a coincis cu alegerea stilistului, legat de accesoriile pe care sa le purtam in clip. Se pare ca toata lumea prefera Chrisina Diamonds. Avantajul bijuteriilor este acela ca se pot personaliza, adaptandu-se astfel fiecarei ocazii. Stilistul nostru a folosit din plin inele cu pietre semipretioase si bratarile din piele cu charmuri, pentru a completa un look gipsy demn de revistele de moda”, spune Denisa.

Sa urmarim impreuna noul clip al frumoaselor surori de la Bambi, dar si cateva imagini foto din timpul filmarilor. Enjoy!

238 Post Views

Cortes si Andreea Balan fac terapie cu noua piesa

music-picture (25)

Nimic nu uneste oamenii mai mult decat suferinta. Iar asta a fost valabil si pentru Cortes si Andreea Balan care lanseaza astazi o piesa cu un mesaj personal: UITA-MA!

Piesa “Uita-ma” este semnata de David Deejay si Adi Cristescu, iar textul e scris de Cortes. Artistul a trait o frumoasa poveste de dragoste care s-a terminat cu multa suferinta. Andreea s-a regasit complet in versurile sale asa ca noul single a devenit o terapie pentru ei. Amandoi vor sa inchida usa trecutului si sa mearga mai departe. Au vrut sa inchida un capitol dureros asa cum o face orice artist: prin muzica. Insa artistii spera ca mai multi oameni sa se regaseasca in mesajul lor si sa ii ajute si pe altii sa treaca peste dezamagirile tesute de o iubire esuata.

In momentul in care a inregistrat-o, Andreea a fost cuprinsa de lacrimi, insa dupa cateva ascultari, piesa a inceput sa actioneze intocmai ca o terapie.

Videoclipul a fost filmat intr-un desert de langa Los Angeles si regizat de Edward Aninaru care a gandit si scenariul si a provocat-o pe Andreea sa-si puna in aplicare calitatile de actrita si sa interpreteze diferite stari: a trebuit sa rada isteric, sa planga, sa urle, sa-si exprime suferinta, sa isi asume vulnerabilitatile unei despartiri. Stylingul Andreei a fost semnat de echipa The Fashion Jumper.

Cortes, rapperul din gasca Rappin’ On Production a lansat pana acum o colaborare de succes cu Connect-R – “Vedeta mea” si un EP, “Natural”, foarte bine primit de public in toamna anului trecut.

Andreea e cunoscuta pentru show-urile pline de muzica, dansuri, costume si surprize, iar asta i-a adus recent premiul BEST SHOW la Media Music Awards si posibilitatea de a canta noul single cu Cortes in premiera pe scena premiilor muzicale.

Va invit sa dam impreuna play clipului noului single Cortes feat. Andreea Balan – “Uita-ma”, dupa care va astept cu pareri. Enjoy!

303 Post Views

Boier Bibescu, Puya, Jon Băiat Bun, Rashid şi Alex Velea au intrat în “Stare De Show”

Stare De Show_single nou_Boier Bibescu

La scurt timp de la apariţia piesei “Îmi e dor”, Boier Bibescu îşi provoacă iaraşi fanii la distracţie, de data aceasta alături de Puya, Jon Băiat Bun, Rashid şi Alex Velea, printr-un nou single, intitulat sugestiv “Stare De Show”.

Cum artiştii sunt în fiecare weekend plecaţi la concerte prin ţară, aceştia au început să cânte deja noua piesă în show-urile lor, testând reacţia publicului, care se dovedeşte a fi foarte receptiv, după cum putem vedea în filmuleţul de mai jos.

#StareDeShow AMR9 #20August

Posted by Boier Bibescu on Tuesday, 11 August 2015

Videoclipul piesei “Stare De show” a fost deja filmat, însă până la apariţia oficială a acestuia, vă arătăm câteva imagini de la “bairamul” de pe străzile din Ferentari al celor cinci băieţi.

Eu am auzit-o in premiera intr-una din discotecile de pe litoralul romanesc, unde a concertat Alex Velea impreuna cu Rashid si Boier Bibescu, si pot spune ca are toate sansele sa devina hit!

Boier Bibescu, Puya, Jon Baiat Bun, Rashid, Alex Velea_Stare De Show

272 Post Views

Ai sau n-ai buget, distractia continua

music-picture (24)

Ce faci atunci cand esti in Vama Veche, mai ai bani doar pentru a te intoarce acasa, iar cheful tau de distractie e la cote maxime? Cu siguranta, nu o sa-i cedezi nasului de tren ce ti-a mai ramas din buget, ci o sa-i cheltui pe inca o noapte de pomina in Las Vegas-ul mioritic de pe litoral.

Aceasta situatie des intalnita, mai ales acum in mijlocul verii, este pusa pe muzica si versuri de Gojira & Planet H si Kluster, in cel mai recent single intitulat sugestiv si dureros: “Buget”.

Cu un videoclip facut cu pasiune si pricepere de insusi Gojira care nu s-a lasat intimidat de lipsa “bugetului”, piesa este chintesenta raspanditei expresii: “asta se intampla cand iti ramane prea multa luna la sfarsitul banilor”.

Alaturi de Gojira, Planet H – responsabil pentru beat-urile de dubstep pur – isi face aparitia si Kluster care a contribuit cu versurile inspirate din realitate si experiente proprii.

Cu ocazia lansarii piesei, Gojira a marturisit: “Imi pare rau, din cauza lipsei de buget, nu-mi permit nicio declaratie!”

Despre cooptarea rapper-ului Kluster, Planet H a declarat: “Eu si Kluster am mai cantat impreuna in trupa de nu-metal Narkoma cu ani in urma. E un fel de reuniune pe care o planuim demult, insa doar acum am avut timp si s-au aliniat astrele corect. ”

Kluster este cunoscut in mediul underground pentru proiectul sau Shadowbox, in care a combinat ingenios elemente de rap, dub si grime. Artistul a mai colaborat in trecut si cu rapper-ul Chimie dar si cu formatia electro Yelllow, iar in prezent lucreaza alaturi de Planet H la sound-uri si piese inovative.

“Buget” este cel de-al doilea single lansat in acest an de Gojira & Planet H, precedentul, “Regele verii” ft. Robin Proca, avand parte de numeroase reactii pozitive in mediul online, dar si de aclamatii puternice de fiecare data cand s-a auzit live.

Dam impreuna un play?

201 Post Views

Liviu Teodorescu cântă despre viaţa fără bani într-un feat. amuzant al băieţilor de la Noaptea Târziu

Liviu Teodorescu (4)

După ce a lansat piesa “În braţele tale”, care are milioane de vizualizări pe Youtube, la fel ca “Tot ce mi-a rămas”, colaborarea cu Robert Toma şi Adda, Liviu Teodorescu nu se dezice şi ne oferă un nou featuring.

Într-o notă amuzantă, promiţătorul artist a făcut echipă cu doi dintre producătorii DeMoga, Robert Toma şi Yogi, şi alături de băieţii de la Noaptea Târziu au lansat piesa “Banii de chirie”, inspirată din realitatea financiară de care se lovesc mai toţi tinerii.

Cunoscuţi pentru parodiile pe care le-au realizat până acum, cei trei băieţi de la Noaptea Târziu au lansat propriile piese, astfel, după “La Bunica”, aceştia ne oferă “Banii de chirie”.

Pentru filmările clipului, cei trei artişi DeMoga au mers la Timişoara şi Arad, iar despre această experienţă, Liviu Teodorescu mărturiseşte: “M-am distrat pe cinste, atât la scrierea versurilor, cât şi la filmarea videoclipului. A fost marfă până şi drumul atât de lung, cu trenul, până la Timişoara”.

Haideti sa urmarim videoclipul “Banii de chirie”, ca mai apoi sa-mi spuneti parerea. Enjoy!

336 Post Views

Lazy & Andrei Vitan – Milionar (videoclip nou)

Banii nu aduc fericirea dar o intretin, spune o vorba veche si destul de raspandita. De cate ori nu ne-am gandit ce am face daca s-ar “napusti” peste noi un million de dolari? Andrei Vitan si Lazy au fost inspirati de aceste ganduri si au lansat piesa “Milionar”, cu un vibe optimist si debordand numai energie pozitiva, care isi au sursa nu in valoarea contului bancar, ci in imaginatie, buna dispozitie si experiente frumoase.

“Mesajul pe care vrem sa il transmitem prin piesa e acela ca nu e neaparat nevoie sa ai bani multi la saltea, vreo avere impresionanta sau un cont in Elvetia. Noi, spre exemplu, nu avem nici una dintre acestea si, totusi, ne consideram milionari in idei si ganduri bune”, a marturisit Lazy.

Andrei Vitan a subliniat mesajul simplu din spatele piesei: “In viata asta esti milionar indiferent de ce si de cat ai. De ce? Pentru ca traiesti! Asta e cel mai important”.

Single-ul “Milionar” marcheaza prima colaborare dintre cei doi artisti care au lucrat excelent impreuna. “Suntem deja obisnuiti sa lucram impreuna, de mai bine de un an de zile. Lucram foarte des in formula asta atat pentru noi, cat si pentru alti artisti. Asa ca, mi-ar fi mai greu sa raspund la intrebarea “cum ar fi sa nu lucrati impreuna”, a declarat Lazy.

Piesa are parte si de un videoclip pe masura in care isi fac aparitia inclusiv Alexander Laiu din boy band-ul de senzatie Maxim, dar si artista Roxana Nemes. Impreuna cu toti prietenii, acestia petrec de minune la piscina personajului milionar din clip, dovedind ca tot ce ai nevoie pentru a fi bogat este sa ai prietenii alaturi si sa ai parte de buna dispozitie.

Insa ce e mai bine? Sa fii sarac si cinstit sau bogat si…mai putin onest? Raspunsul a fost rostit la unison de catre cei doi protagonisti: “E mai bine sa fii bogat si cinstit”.

Lazy are o poveste de viata plina de aventuri. A plecat inca din copilarie in Franta si s-a intors in Romania in jurul varstei de 18 ani. In Hexagon a inceput sa fie pasionat de rap si hip hop si obisnuia sa scrie versuri in franceza, dar si in romana, una dintre inspiratiile sale fiind trio-ul Parazitii. De la intoarcerea sa in tara, a inceput sa exploreze si alte genuri muzicale, ajungand sa lucreze cot la cot cu rapper-ul Karie in studio-urile de la HaHaHa Production.

Mai apoi, a continuat sa lucreze in spatele reflectoarelor compunand linii melodice si versuri pentru diversi artisti. Intalnirea cu Andrei Vitan i-a prilejuit o colaborare cu fabrica de hituri a lui Adrian Sina, Premum Artist. Lui Lazy ii apartin, spre exemplu, versurile strofei interpretate de Andrei Vitan in piesa “Impotriva lor” a Alexandrei Ungureanu.

Andrei Voju pe numele sau adevarat, a dezvaluit si care este originea numelui sau de scena. Se pare ca, desi este un bun cunoscator al limbii engleze, artistului nu-i placea sa isi faca temele in timpul scolii, motiv pentru care profesoara de limba engleza l-a poreclit “Lazy”.

Andrei Vitan, pe de alta parte, se afla la cel de-al doilea single lansat in acest an dupa “Am dragostea ta”, interpretat alaturi de baietii de la Maxim. Andrei a fost atras de muzica inca din copilarie, ajungand la 16 ani sa bifeze prima sa realizare ca muzician: o colaborare cu rapper-ul Sisu. Mai apoi, a inceput sa isi exploreze si talentul de compozitor, punandu-si amprenta asupra pieselor unor artisti ca Miss Mar, Cristina Spatar sau Don Baxter, dar si asupra mega hitului Bilionera al Otiliei. Adrian Sina a remarcat potentialul lui Andrei Vitan si l-a intampinat in studio-ul sau acolo de unde s-a propulsat pe scena si s-a facut cunoscut ca artist in peisajul muzical de la noi.

Si, in final, care este raspunsul lui Lazy si Andrei la intrebarea formulata la inceput? “Cu un million de euro l-as vindeca pe Andrei de diabet si cu restul cred ca mi-as duce prietenii si familia in vacanta pana cand se termina bugetul”, a fost declaratia altruista a lui Lazy. “Sunt sigur ca doar lucruri frumoase. Imi vin 7685768,4 de idei in cap acum si nu ma pot decide. Sunt sigur ca 1 milion m-ar ajuta sa-mi dau seama”, a concluzionat Andrei razand.

Dam impreuna un play noului videoclip? Enjoy!

207 Post Views

Brain Potion X Ars feat. Mihai Sorohan – Ciluiala (videoclip nou)

Brain Potion - Ciluiala - ARTWORK

La cateva zile dupa ce a lansat brand-ul de streetwear Molie, alaturi de Elena Diana Radut, Brain Potion revine cu un nou proiect muzical.

Piesa “Ciluiala” a fost realizata in colaborare cu ARS (Florin Stoica), pe partea de productie, si cu Mihai Sorohan, care a contribuit cu trompeta din instrumental. In privinta proiectului video, regia, imaginea si montajul au fost realizate in totalitate de Brain Potion.

Piesa “Ciluiala” anunta EP-ul Brain Potion X ARS, ce urmeaza sa fie terminat la sfarsitul anului 2015.

Va invitam sa urmariti videoclipul piesei “Ciluiala” mai jos si sa fiti la curent cu activitatea muzicala a lui Brain Potion pe Facebook, YouTube si SoundCloud.

Like and share!

176 Post Views

“No me digas” – declaratie de dragoste pe ritmuri latine

music-picture (20)

Dupa un an de zile petrecut departe de public, timp in care a produs doar cateva piese pentru online, Arando Marquez revine cu un single dinamic, al carui ritm creeaza dependenta de la prima ascultare.

“No me digas” este o colaborare cu Hevito si a fost produsa in studiourile Rappin On Production. Alaturi de Connect-R, Florin Buzea si Razvan Matache, aceasi echipa cu care DJ-ul colaboreaza de cinci ani, Arando Marquez a dat nastere unui single in care se poate regasi fiecare dintre noi, orice barbat si orice femeie care nu se feresc sa iubeasca.

“No me digas” poate fi povestea fiecaruia dintre noi! Chiar daca vara, anotimpul in care ne indragostim cei mai multi dintre noi, ne paraseste cu pasi repezi, “No me digas” ramane sa ne incante in orice moment al zilei, atunci cand, atinsi de sageata lui Cupidon, ne lasam invaluiti de fiorii iubirii si vrem sa imbratisam in ritmuri de dans persoana de care ne-am indragostit.

Si parca nimic nu se implesteste mai bine cu pasiunea adevarata asa cum o fac ritmurile latine.

Arando Marquez este un binecunoscut DJ care activeaza inca din 1999. Mixurile sale au inceput sa capete faima in 2008, fiind o prezenta mult apreciata la inceput in cluburile pitestene, iar apoi in cluburile din intreaga tara.

Arando a mixat alaturi de DJ cunoscuti si a incalzit atmosfera pentru nume ca ATB sau Josh Gallahan. In 2011 lanseaza single-ul “Shambala”, urmat de “Need Ya” si colaborari cu artisti celebri din Romania precum Randi (“Run Away”) sau Pepe (“E vara mea”). In vara lui 2014, Arando Marquez a lansat un nou single: “N-am niciun stres”.

Hevito, pe numele sau real, Manuel Severino Hernandez, este una dintre cele mai exotice prezente din showbiz-ul autohton. S-a nascut in Republica Dominicana, insa decide sa renunte la tot si sa o ia de la capat intr-o tara straina. In 2011, artistul decide sa se stabileasca in Romania.

Cu muzica face cunostinta abia la 17 ani, iar pana in prezent are la activ cateva piese lansate, care beneficieaza si de videoclipuri, printre care “Negra Linda” si “Sensual”.

In 2005, dominicanul este ales sa cante la o gala dedicata victimelor atacului terorist de la 11 septembrie, prestatia lui impresionandu-l pe presedintelui tarii, care l-a numit “Hevito”, cuvant care inseamna maret sau invingator.

Like and share! Enjoy!

231 Post Views

Thomas Jack ne poarta pe “Rivers” in cel mai recent clip al sau

music-picture (19)

Un nou imn al verii a fost dezvaluit si poarta numele de “Rivers” – un single original oferit de DJ-ul si producatorul care a consacrat genul tropical house, Thomas Jack. “Rivers” este construit pe o fundatie de sound relaxat cu un cocktail up-tempo de chitara rece, percutie, totul fiind incununat de vocile lui Jack McManus si Tim Woodcock. Piesa a fost lansata si alaturi de un videoclip menit sa transpuna vizual sensurile ascunse din spatele piesei.

Single-ul “Rivers” a fost produs de Thomas Jack si de promotorul de progressive house Junkx si este lansat prin intermediul casei de discuri a lui Pete Tong, FFRR Records. Acesta din urma a fost un adevarat mentor pentru Jack si l-a sprijinit intotdeauna, valorificandu-i aspiratiile care nu s-au limitat la a fi DJ, ci la a fi un showman. Drept urmare, artistul a fost ales sa gazduiasca propriile scene la festivaluri de amploare precum TomorrowWorld sau Splash House.

“Am impresia ca in aceste zile sunt prea multe genuri diferite, iar oamenii sunt confuzi in a identifica muzica, mai ales cea dance care este foarte raspandita. Genurile nu mai conteaza in ziua de astazi”, a declarat Thomas Jack.

Valul pe care se afla muzica dance astazi i se datoreaza foarte mult muncii lui Thomas. Este greu de imaginat peisajul muzicii dance fara contributiile sale. Jack a pus umarul inclusiv la evolutia unor artisti importanti ai scenei, un exemplu fiind DJ-ul norvegian Kygo.

Jack a decoperit house-ul tropical inca de la inceputurile sale cand scena era plina de etichete precum “sax house” sau “sunshine house”.

Compozitiile sale au ajutat genul sa creasca si sa se extinda, remixul sau in care a folosit fragmentul “Final Speech” al lui Charlie Chaplin a ajuns pe primul loc la HypeM. In timp ce multi contemporani de-ai sai foloseau sample-uri de saxofon extrase de pe inregistrari vechi de blues, Jack s-a remarcat prin colaborarea cu legenda locala Adrian Symes la saxofon atat pentru piesa “Final Speech” cat si pentru “Symphony”.

Like the video or not?

https://www.youtube.com/watch?v=EIXeqD5wE2Q

193 Post Views