DJ Dark lanseaza single-ul si videoclipul “Antonia Ai Mana”

Dj Dark - Antonia Ai Mana (COVER)

Dupa colaborarea cu Andreias pentru single-ul si videoclipul “Patagonia”, DJ Dark lanseaza alaturi de Cat Music, piesa “Antonia Ai Mana”.

“Piesa ‘Antonia Ai Mana’ este un proiect la care am lucrat cu mult drag, o idee pe care am avut-o cu ceva timp in urma. Videoclipul piesei a fost realizat cu ajutorul tanarului regizor Flavius Fulea, in colaborare cu o echipa dinamica. Povestea ilustrata este una cu care se poate identifica oricine, o poveste a regasirii in dragoste”, declara DJ Dark.

Pe langa single-urile lansate, DJ Dark este si unul dintre cei mai cunoscuti DJ din Romania, iar activitatea mai include si remix-uri pentru unele dintre cele mai cunoscute piese, dar si numeroase evenimente de muzica electronica.

Haideti sa dam impreuna un play si sa vedem clipul noului single al lui DJ Dark, lansat alaturi de cei de la Cat Music, “Antonia Ai Mana”.

163 Post Views

Deep Zone Project lanseaza hitul “Get Together”

music-picture (31)

De la inceputul mileniului, Deep Zone Project au facut muzica buna si odata cu ea, istorie, in zona pop/dance europeana, devenind rapid una dintre cele mai inovative proiecte live din ultimii ani.

Pana acum, si-au trecut in palmares premii precum “Best Group”, “Best Track”, “Best Album”, “Best Club Track”, “Best Remix”, au fost desemnati reprezentatii Bulgariei la Eurovisionul din 2008 si au avut piese in fruntea clasamentelor MTV.

Deep Zone Project inseamna Nelina (voce), DJ Dian Solo, JuraTone (chitara), Svetlin Kuslev (saxofon si clape), muzicieni faimosi pentru hiturile de succes, dar si pentru remixurile fresh realizate in urma colaborarilor cu diversi artisti.

Deep Zone Project a electrizat cluburile din intreaga lume cu show-ul live si DJ setul: din SUA, China si Marea Britanie pana in Brazilia, Portugalia, Turcia, Ucraina si, bineinteles, Bulgaria.

Single-ul “Get Together” marcheaza prima colaborare cu artista Vessy Boneva, iar rezultatul este masura, indemandu-ne sa apasam instant butonul de repeat.

V-am facut curiosi, nu? Hai cu un play sa vedeti despre ce e vorba!

206 Post Views

Boier Bibescu lansează clipul #StareDeShow, alături de Puya, Jon Băiat Bun, Rashid şi Alex Velea

Stare de show

Vara lui 2015 a fost una plină de evenimente pentru Boier Bibescu. Artistul a lansat single-urile “Ok” (feat. The dAdA), “Îmi e dor” (feat. Alex Velea) şi o colaborare cu trupa Colors In Stereo pentru piesa “Soare” şi, chiar dacă s-a căsătorit şi a devenit tătic, continuă să rămână în aceeaşi #StareDeShow, care se pare că i-a molipsit şi pe Puya, Jon Băiat Bun, Rashid şi Alex Velea.

Cei cinci artişti s-au “înarmat” cu mult chef de distracţie şi au ieşit pe străzile din Ferentari şi Sălăjan, unde au filmat videoclipul single-ului #StareDeShow.

În acelaşi spirit de amuzament, a fost creat şi artwork-ul piesei, care ni-i prezintă pe artişti sub forma unor caricaturi.

Despre noul lui single, Boier Bibescu mărturiseşte: “După ‘Îmi e dor’, care e o piesă mai nostalgică, simţeam nevoia de o băieţeala şi cum altfel dacă nu cu tovarăşii mei de studio şi în ultima vreme şi de scenă. Ne-am distrat mult la filmarea clipului, a fost o hărmălaie care s-a transformat într-o adevărată #StareDeShow”.

Boier Bibescu nu se opreşte la stadiul de artist producător şi compozitor, ci se implică şi în realizarea scenariilor propriilor videoclipuri, după cum s-a întâmplat deja la “Ok” şi mai nou la #StareDeShow.

Haideți să urmărim împreună clipul și apoi să-mi spuneți ce păreri aveți! Vă place?

211 Post Views

Metropolitan Records lanseaza noul videoclip, Mattyas – So Criminal

Mattyas - So Criminal (Comunicat)

Dupa succesul pieselor “Secret Love, “Missing You”, “Mi Amor” si cea mai recenta colaborare cu Yamira, la piesa “Waterfalls” care s-a impus in Grecia, Cipru, Polonia si se afla in continua crestere si in alte tari, Mattyas ne prezinta videoclipul celui mai recent single al sau, “So Criminal”.

“So Criminal este piesa la care am cel mai bun feedback, chiar dinainte de lansare, iar pentru asta va multumesc tuturor. Energia si sound-ul “Criminal” al piesei a inspirat si povestea clipului care ma arata intr-o ipostaza inedita fata de videoclipurile cu care v-am obisnuit pana acum, cea de indragostit de o fata foarte frumoasa si focoasa. Intreaga poveste o puteti vedea in videoclip care sper sa va placa la fel de mult ca si piesa.

De asemenea vreau sa multumesc Ambasad’or Events pentru locatia minunata, Adina Buzatu pentru tinutele mele si Gabrinis care s-a ocupat de outfit-urile modelelor din acest videoclip.”

Piesa este compusa de baietii de la Deepside Deejays in studiourile Metropolitan Records, textul fiind semnat de Andrei Leonte.
Scenariul si regia ii apartin lui Florin Danilov (Maya Visuals).

Haideti sa urmarim impreuna videoclipul noului single al lui Mattyas, “So Criminal”, dar si cateva imagini foto din timpul filmarilor, dupa care va astept cu pareri. Enjoy!

275 Post Views

Rita Ora si Chris Brown lanseaza videoclipul piesei “Body On Me”

rita ora body on me

Chiar daca se cunosc de 5 ani si au discutat de nenumarate ori despre o colaborare, Rita Ora si Chris Brown lanseaza abia acum, in 2015, single-ul si videoclipul “Body On Me”.

Unul dintre cele mai intime videoclipuri lansate de catre frumoasa artista, dar si foarte pasional, clipul “Body On Me” este regizat de catre Colin Tilley (regizorul clipului Anaconda, de la Nicki Minaj) si a fost filmat in L.A.

Pe langa muzica, marea ei dragoste, Rita Ora a inceput recent si o cariera in actorie. A facut parte din distributia filmului Fifty Shades of Grey, iar momentan este partenera lui Jake Gyllenhaal in filmul Southpaw.
In plus, artista a aparut intr-o episod din serialul Empire, unde a interpretat piesa “New York Raining”, colaborarea cu Charles Hamilton.

In iunie, Rita a lansat un alt single solo, dupa succesul piesei “I Will Never Let You Down”. Este vorba despre “Poison” – locul 3 in topurile muzicale in UK, unde cameleonica artista are numeroase proiecte, printre care si cel de jurat in cadrul X Factor.

Va invit cu drag sa urmarim impreuna clipul “Body On Me”, dupa care va astept cu pareri. Enjoy!

208 Post Views

Maxim lanseaza mult asteptatul single “Noapte fara tine”

music-picture (30)

Cu siguranta, clipele care raman parca blocate in clepsidra sunt cele petrecute departe de fiinta iubita. O “Noapte fara tine” pare o adevarata eternitate, insa nu si daca te lasi purtat de iubire si te folosesti de puterea acesteia pentru a curma asteptarea.

Maxim ne ofera un extract de pe coloana sonora a unei povesti de dragoste perfecte prin noul single “Noapte fara tine”, scris de nimeni altul decat cel care i-a descoperit si a contribuit decisiv la dezvoltarea lor ca artisti, Adrian Sina.

Videoclipul regizat de Slava Sirbu a fost filmat pe plaiurile dobrogene, axandu-se pe imagini de vis si pe calitatile innascute de actori ale baietilor care s-au folosit excelent de limbajul corpului pentru a transmite mesajul piesei. “Este o melodie de dragoste, acea dragoste pe care o intalnim doar in filme sau in muzica, din pacate”, a declarat Alexander Laiu. “Le transmitem oamenilor sa asculte textul si sa iubeasca sincer. E cel mai frumos sentiment pe care il avem in dar de la Dumnezeu. Sa se bucure de fiecare clipa petrecuta alaturi de persoana iubita”, a spus Bogdan Medvedi. Alexander a adaugat: “Ascultati ce va zice inima si atunci absolut totul va fi posibil, atunci povestea va deveni realitate”.

In timpul filmarilor, baietii au avut de infruntat doi “dusmani” statornici carora le-au venit de hac in final: “Seara nu mai stiam ce sa fac numai sa scap de tantari. Am incercat sa le si cant Noapte fara tine, dar ce credeti? Veneau tot mai multi”, ne-a marturisit Bogdan. “Amuzant a fost cum ne ascundeam toti de soare, a fost exagerat de cald”, a povestit si Alexander.

Cu toate acestea, baietii s-au simtit foarte bine pe platourile de filmare, dovada fiind si rezultatul final al videoclipului. “Mi-a placut foarte mult, am filmat cu Slava Sirbu, un baiat de nota 10 (si nu pentru ca e din Chisinau, la fel ca mine, ha ha). Am lucrat din placere si atunci cand muncim cu drag, rezultatul este pe masura”, a declarat Alexander.

Bogdan, Gabi, Marcus si Alexander se pregatesc si de o petrecere data in cinstea noului single marti, 18 august, in clubul The Story, incepand cu ora 22:00. Fara sa dea in vileag detalii, invitandu-i pe fani sa le descopere alaturi de trupa, la fata locului, Bogdan a promis ca va fi “un super show, cu invitati surpriza. O sa cantam si o sa ne distram impreuna, vreau sa ne adunam cat mai multi si sa petrecem pana dimineata”.

Asadar, dupa ce ne-au impartit “Sarutari Criminale”, ne-au cantat “Vreau sa te…” si ne-au facut sa ne simtim “Atat de bine”, cei patru baieti nu concep sa petreaca o “Noapte fara tine”.

Cu trofee adjudecate anul trecut la Romanian Music Awards, Media Music Awards si Premiile Radio Romania, o carisma deosebita si un portofoliu de hituri de invidiat, Maxim este cu siguranta una dintre cele mai de succes trupe romanesti din ultimul deceniu.

Haideti sa dam impreuna play noului clip al indragitilor tineri de la MAXIM, “Noapte fara tine”, dupa care va astept cu pareri. Enjoy!

222 Post Views

Maxim sarbatoreste lansarea noului single in The Story

music-picture (28)

Cel mai de succes boy band din ultimii ani, Maxim, a ales clubul The Story pentru a impartasi cu voi povestea celui mai recent videoclip – Noapte fara tine. Astfel, marti, 18 august, incepand cu ora 22:00 vom putea urmari noul clip in prezenta formatiei si vom putea lua parte si la un concert special semnat Maxim, carora li se vor alatura si invitati surpriza.

Single-ul, “Noapte fara tine”, este plin de culoare, bine dozat cu nostalgie si energie, asa cum ne-au obisnuit deja hit-urile lansate pana acum de Marcus, Bogdan, Gabriel si Alexander.

Emotia si entuziasmului noilor inceputuri se contopesc in aceasta noua piesa a baietilor care pare sa descrie o poveste de dragoste perfecta, rupta din basme.

Maxim au promis ca vor face istorie marti in The Story, oferind unul dintre cele mai bune show-uri gazduite vreodata de clubul din Soseaua Nordului: “Va fi un super show, cu invitati surpriza. O sa cantam si o sa ne distram impreuna, vreau sa ne adunam cat mai multi si sa petrecem pana dimineata”, a declarat Bogdan Medvedi.

Maxim a dominat topurile radio si TV cu hitul “Sarutari Criminale”, stationand in top 5 la majoritatea posturilor si a sustinut concerte in fata a zeci de mii de oameni. Urmatorul hit, “Vreau sa te…” a ajuns la peste 2 milioane de vizualizari in prima saptamana si numeroase difuzari radio si TV.

“Noapte fara tine” este cel de-al doilea single pe care baietii il lanseaza in 2015, precedentul fiind “Atat de bine” care s-a bucurat de reactii foarte bune din partea fanilor.

Cu trofee adjudecate anul trecut la Romanian Music Awards, Media Music Awards si Premiile Radio Romania, o charisma deosebita si un portofoliu de hituri de invidiat, Maxim este cu siguranta una dintre cele mai de succes trupe romanesti din ultimul deceniu.

RSVP: +40756.636.666

Facebook event: https://www.facebook.com/events/1594414877488854/

Va invit cu mare drag sa veniti intr-un numar cat mai mare, marti, 18 august, orele 22:00 in clubul The Story, sa urmariti in premiera clipul “Noapte fara tine”!

200 Post Views

Iron Maiden dezvaluie o prima piesa de pe noul album

music-picture (27)

Iron Maiden au facut astazi o surpriza fanilor din intreaga lume si au lansat o prima piesa extrasa de pe cel mai recent album, “The Book Of Souls”. “Speed of Light” este acompaniata si de un videoclip in care rolul principal este interpretat de bine cunoscutul Eddie, mascota formatiei.

Scrisa de Adrian Smith si Bruce Dickinson, “Speed of Light” poate fi descarcata la fiecare pre-comanda plasata pentru “The Book of Souls”. Totodata, ea este disponibila pe site-ul oficial al trupei, www.ironmaiden.com, pe canalul lor de YouTube, dar si in magazinele digitale, Spotify si Apple Music.

Videoclipul a fost produs si regizat de Llexi Lion folosind animatiile si efectele vizuale create de The Brewery Production Company. Acesta este primul clip muzical semnat de Llexi care a avut si un avantaj in realizarea sa: este un mare fan Iron Maiden. Leon este si creatorul seriei de benzi desenate Eternal Descent pe care a digitalizat-o intr-o animatie avand in centrul sau lumea muzicii rock si metal. Mai apoi, Leon avea sa isi extinda influenta si asupra industriei jocurilor video. A fost ales sa colaboreze cu The Brewery, o compania care are in palmares filmul punk-rock al anului 2010, “Sex & Drugs &Rock’n’Roll” cu Andy Serkis, fimul “Spike Island” cu Emilia Clarke in rolul principal care spunea povestea unui festival de muzica, iar recent pelicula biografica a lui Ian Fleming (scriitorul seriei James Bond).

Videoclipul “Speed of Light” este un omagiu adus celor 4 ani de jocuri video juxtapuse cu aniversarea de 40 de ani al “talismanului” formaiti Iron Maiden, Eddie. care calatoreste in timp si spatiu pentru a-si implini destinul de Heracle.

The Books of Souls este cel de-al 16 album de studio al legendarei trupe Iron Maiden si a fost inregistrat in Paris la Guillame Tell Studios alaturi de producatorul Kevin Shirley.

Va invit sa dati play si dupa va astept cu pareri!

211 Post Views

Danny D ne arata o pagina din jurnalul sau de calatorie prin ultimul sau single

dubai

Dupa ce a lansat ultimele doua piese “Welcome to Romania” si “China Town”, Danny D a revenit cu o noua melodie care este de altfel si o foaie din jurnalul sau de calatorie.

Melodia noua se numeste “Dubai” si se bucura si de un videoclip filmat in genul Selfie Video chiar in orasul cu pricina, astfel devenind practic si o pagina din jurnalul sau de calatorie, nu doar o melodie. Pe langa aceasta experienta frumoasa din viata artistului el a mai primit o veste buna, fiind admis la una dintre cele mai bine cotate universitati din Anglia pe profilul de Actorie.

“Viata mi-a oferit numai momente frumoase si pline de bucurie pana acum, asa incat am reusit sa pun caramida peste caramida si sa ajung cu cariera mea inceputa la 15 ani pana in present. Nebunia si munca serioasa de abia acum incepe” a declarat Danny D.

Va invit sa dam impreuna play videoclipului “Dubai”, dupa care va astept cu parerile voastre. Enjoy!

330 Post Views

Imagini extrem de sexy in videoclipul blondei lui Dan Balan! Asculta noul single Tany Vander!

tany

Una dintre cele mai sexy aparitii de peste Prut, Tany Vander, cunoscuta pentru colaborarea cu Dan Balan pentru piesa “Lendo Calendo” isi lanseaza astazi mult asteptatul videoclip pentru piesa “Take Me Away” si cu aceasta ocazie isi face prezenta in industria muzicala din Romania.

Muzica și versurile pentru “Take Me Away” sunt semnate de Nica Marian Ciprian (NMC) și A.G., iar de producție s-a ocupat Alex Calancea. Videoclipul realizat de Kobzzon Lab
o surprinde pe frumoasa blonda in ipostaze foarte sexy.

“Ma bucur foarte mult sa lansez aceasta piesa, alaturi de videoclipul aferent si sper sa ajunga la inimile oamenilor atat din Republica Moldova, cat si din Romania”, declara Tany Vander, pe care o puteti gasi si pe Facebook, unde este foarte activa.

Dam impreuna un play? Enjoy!

283 Post Views