Julianne P. lanseaza single-ul Into my life

Julianne P., artista cunoscuta pentru piesa “Taj Mahal” care a ajuns pe compilatia Latinos 2021 din Spania, lanseaza un nou single “Into my life”, piesa produsa de 24 Music, casa de discuri a lui Lucian Zavoianu.

“”Into my life” este o piesa in care m-am regasit de la prima ascultare si am stiut ca trebuie sa fie a mea. Am inregistrat foarte repede melodia fiindca mi s-a potrivit ca o manusa si am vrut sa o lansez chiar de Valentine’s Day”, a declarat artista.

Julianne P. a lansat pana acum mai multe single-uri in limbile Spaniola si Engleza, precum “Solos”, “Taj Mahal”, “Para ti” sau “Tu te vas”, dar si in Limba Romana – “Cea Mai Scumpa Piatra” si “Dragoste amara”.

Păreri?

181 Post Views

Beatrice Dragnea lansează un nou single trist, Adorm plângând

În săptămâna în care s-a sărbătorit Valentine’s Day, zilele iubirii, interpreta hitului “Ea Știe”, în colaborare cu Ralflo, Beatrice Dragnea lansează un nou single trist, “Adorm plângând”, alături de Sprint Music.

“Adorm plângând” are o poveste în care se vor regăși mulți.

“Atunci când am ascultat prima dată “Adorm plângând” chiar mi-a părut a fi un demo interesant și am fost curioasă să văd cum ar suna dacă aș cânta eu acea piesă. Creditele de această dată merg către doi producători și textieri foarte talentați: Cristi Pascu și Kashta John, alături de care am lucrat cu drag. Piesa am înregistrat-o în câteva ore, iar ei și managerul meu au fost foarte încântați. Videoclipul piesei este realizat de către Claudiu Stan (MVPEntertainment), dar de această dată nu apar în el. Consider că am trecut cu toții prin asemenea momente grele, iar singura cale de a te elibera este să lași lacrimile să vorbească, te vei simți clar mult mai bine, timpul le vindecă pe toate. Întotdeauna piesele triste sunt mult mai aproape de public, se regăsesc foarte mulți, din păcate toți trecem prin momente dificile, dar clar au și ele rostul lor. Chiar dacă sunt îndrăgostită și fericită, tot pot să transpun prin muzică anumite clipe grele din viața mea prin care am trecut. Noi oamenii, simțim nevoia de a fi ascultați, simțim nevoia de confesiune, pentru a ne elibera. Bucurați-vă de viață și de muzică!”, spune Beatrice Dragnea.

Păreri?

392 Post Views

Ce face Lora Noaptea la 3? Nu scapă nimeni fără lecția inimii frânte…

Direct din Bali, Lora va fi alături de toți fanii săi care îi vor asculta noul hit, “Noaptea la 3”, o piesă absolut memorabilă, de dragoste, prima din trilogia despre inimi pe care artista a pregătit-o alături de echipa ei.

Lora lansează astfel “Noaptea la 3”, o piesă care va ajunge direct unde trebuie, la inimile tuturor celor care o vor asculta și se vor lăsa duși de val pentru că o dată în viață am trecut cu toții și prin etape mai puțin plăcute în dragoste și relații.

“Noaptea la 3” este o piesă care transmite un mesaj puternic, o melodie care vindecă, iar pe lângă Lora, care o interpretează maiestral au fost responsabili pentru credite și muzică o întreagă echipă de băieți talentați: Andi Grasu, Emanuel Masson, Octavian Mihai, textul fiind semnat de Andi Grasu, iar producția audio de Emanuel Masson, Octavian Mihai. Melodia a fost înregistrată în studioul Knock Knock Records, iar videoclipul realizat de Kobzon. MusicON aduce în atenția fanilor Lorei cea mai tare melodie de început de an a artistei. Stay tuned!

“Atât piesele cât și clipurile spun povestea inimii”

“Noaptea la 3” face parte dintr-o trilogie, concept la care Lora a muncit peste un an de zile si abia acum începe să culeagă roadele, să lanseze prima piesă și să se bucure de ce a ieșit. “Noaptea la 3” este primul capitol din “trilogia” pe care am pregătit-o pentru prima parte a acestui an. Sunt foarte entuziasmată și am muncit la acest concept peste un an. Atât piesele cât și clipurile au legătură și spun povestea inimii care simte că este înșelată, caută și găsește dovezi și trece apoi prin etapele dureroase ale despărțirii. Negarea, Conștientizarea, Răzbunarea, Acceptarea, Eliberarea. Cred că toate am trecut prin asta, nu scapă nimeni de aici fără lecția “inimii frânte”. Mulțumesc Andi & Emanuel pentru că au vrut să spunem această poveste împreună. Îmi doresc să vă ajungă în inimi și să vindece”, s-a confesat Lora.

Andi Grasu, responsabilul cu muzica și versurile pentru “Noaptea la 3”, este extrem de încântat de colaborarea cu Lora.

“După 5 ani de colaborare cu Demoga Music am simțit că este momentul să fac un pas înainte și așa a luat naștere KnockKnockRecords, casă mea de producție. Am strâns în jurul meu oameni talentați și acum începem să culegem roadele. Una dintre semințele plantate încă din pandemie este piesa “Noaptea la 3”. Am compus piesa pe acordeon așa cum am mai făcut-o și în cazul melodiei “Străzile din București” și sper să fi găsit rețeta succesului. Pe baza unei experiențe personale am construit după aceea întregul text. E vorba despre nesiguranțe, despre incertitudini, despre o relație ce pare menită să se încheie. Pe partea de producție am colaborat cu doi producători muzicali foarte talentați, Octavian Mihai și Emanuel Masson. Am rezonat cu Lora din prima, ea a fost foarte deschisă și plină de idei, iar experiența ei de studio a făcut ca întregul proces să fie unul lin și fără obstacole. Sunt încântat că Lora a ales 3 piese compuse de mine și de-abia aștept să ascultați întreaga trilogie, prima dintre ele fiind “Noaptea la 3”“, ne-a declarat Andi Grasu, din mâna căruia ies hituri unul și unul.

Păreri?

229 Post Views

AVA lansează Te iubesc la cererea publicului, după ce a devenit virală pe TikTok

AVA le oferă un cadou muzical special tuturor îndrăgostiților, chiar astăzi, de Valentine`s Day și lansează piesa „Te iubesc”, o adaptare în limba română după celebra melodie a Larei Fabian – „Je t`aime”.

AVA se declară fără doar și poate, cea mai mare fană a Larei Fabian și dintr-o simplă întâmplare, s-a decis să facă un filmuleț pentru TikTok, în care să cânte versurile piesei „Je t`aime”, dar în română.

 

Reacțiile publicului nu au încetat deloc să apară și în doar câteva zile, frumoasa artistă a strâns pe contul ei de TikTok, @avamusicoficial, peste 90.000 de vizualizări și mii de aprecieri și reacții.

 

Acordurile melodiei și vocea AVEI se îmbină perfect cu luna iubirii în care ne aflăm, însă nimic nu este întâmplător, AVA fiind născută chiar în ziua de Dragobete, pe 24 Februarie.

 

„Je t’aime” este piesa mea de suflet și primul cântec pe care eu l-am cântat în public. În urmă cu câteva săptămâni, am postat pe TikTok varianta în română adaptată de mine și am fost plăcut surprinsă să văd că filmulețul a devenit viral și oamenii mi-au cerut varianta întreagă a piesei, pe care să o urc și pe YouTube. Așa am și făcut. Am ales să o lansăm astăzi, pentru că este o zi specială, cea a îndrăgostiților, iar cu această ocazie le și dedic varianta mea a piesei „Je t’aime”, a declarat AVA despre cel mai recent single.

 

Iar pentru a completa și mai bine acest tablou, videoclipul a fost filmat într-o locație superbă, la Suter Palace. AVA este surprinsă în preajma candelabrului de Murano, considerat ca fiind unul dintre cele mai mari din lume, dar și în alte cadre spectaculoase ale palatului.

 

Versurile melodiei „Te iubesc” au fost adaptate și reinterpretate de AVA (Andreea Avarvari), la pian Alin Prodan, producția a fost asigurată de către Mihai Grecan by Sonus Records, iar de videoclip s-a ocupat Robert Bratu.

În perioada următoare, AVA pregătește și alte proiecte muzicale de succes și se ocupă în continuare de școala ei de canto – Music City, acolo unde excelează și celebra fetiță ventriloc Ana-Maria Mărgean.

Păreri?

228 Post Views

Masego a lansat Two Sides

Masego a lansat “Two Sides”. Pe noul său single „Two Sides”, artistul nominalizat la GRAMMY® Masego avertizează că dualitatea naturii sale Gemeni face ca romantismul să fie imprevizibil. Piesa a fost produsă de Albert Hype și BASSCHARITY. Louie Lastic a fost producător executiv.

„Îmi plac jocurile. „Two Sides” o face pe următoarea persoană care este implicată cu mine să conștientizeze, cred, demonii cu care încerc să mă lupt”, spune Masego. „Gemenii au o reputație proastă. Și îi spuneam că am potențialul de a mă mișca în acest fel din cauza trecutului meu. Nu există nicio bază în acest cântec. E ca și cum: „Aș putea fi un tip rău și aș putea obține ceea ce îmi doresc cu cuvintele mele șmechere și modurile mele seducătoare.”

„Two Sides” este al treilea single de pe viitorul album al lui Masego și urmează „You Never Visit Me” și „Say You Want Me”, care împreună au acumulat deja aproape 15 milioane de stream-uri globale combinate. Până în prezent, a strâns aproape două miliarde de stream-uri globale combinate în cariera sa.

Masego, care a cântat recent cu Adam’s Legacy Experience la The Roots Annual GRAMMY Jam Session, va începe turneul You Never Visit Me pe 12 martie la Brooklyn Bowl Las Vegas. Titlul din America de Nord este aproape complet epuizat, rămânând bilete limitate în câteva orașe.

După lansarea în 2018 a albumului său de debut, Lady Lady – care conținea hitul „Tadow”, a fost certificat platină în SUA, diamant în Brazilia și aur în Mexic – Masego a pornit într-un turneu de mai mulți ani care l-a găsit vânzând spectacole și festivaluri pe fiecare continent, în afară de Antarctica. Studying Abroad: Extended Stay, ediția deluxe a apreciatului său EP, a câștigat o nominalizare la GRAMMY® pentru Cel mai bun album R&B progresiv. Colecția a inclus hitul certificat RIAA Gold „Mystery Lady Ft. Don Toliver.”

Păreri?

199 Post Views

BENEE a lansat Green Honda

BENEE a lansat “Green Honda”. Piesa, care a fost prezentată în New Music Daily pe Apple Music, este prima melodie nouă de la BENEE care duce la un volum mai mare de lucrări care urmează să fie lansate la sfârșitul acestui an.

Mergând la Los Angeles pentru a lucra cu Elvira Anderfjard (Tove Lo, Ed Sheeran, Taylor Swift) și Luka Kloser (Jojo Siwa, Dylan Conrique) de la MXM Music, regina alt-pop-ului din Noua Zeelandă a profitat de noua energie nebună pe care a găsit-o cu aceste noi colaboratori.

BENEE a vorbit despre crearea „Green Honda” și a Green Honda în viața reală pe care încă o deține:
„A fost o experiență atât de înviorătoare să fiu în studio scriind cu alte două tinere. Sunt atât de multe încât pur și simplu nu trebuie să explici când lucrezi cu colegii tăi adevărați. Este intuitiv. Pur și simplu înțeleg și asta este uimitor.”

„Există o istorie personală în povestea Green Honda… Honda mea verde a fost prima mea mașină, transmisă de bunica mea când a renunțat la conducere. Îi spun „Steve”, iar ea este pe coperta EP-ului meu „STELLA & STEVE”. Am avut multe aventuri împreună.”

Videoclipul însoțitor, filmat în Lancaster, CA și regizat de Eliot Charof & AA, îi vede pe BENEE și pe prietenii ei sărbătorind printr-o lume de electro, cu mașini, câini, modă sălbatică și atitudine plină de viață.

În continuare, BENEE urcă pe scena Coachella pentru prima dată în această primăvară, apărând la festival în perioada 14-16 aprilie și 23-25 aprilie.

De la aclamatul ei EP Lychee din 2022, BENEE a adunat zeci de milioane de stream-uri printr-o serie de colaborări preferate de fani, inclusiv „Uh Oh” cu Sub Urban, „Ott” cu easy life, „I’m So Happy” cu Jeremy Zucker, „ fun out of it” cu Johnny Orlando și, cel mai recent, „Lots of Nothing” cu Spacey Jane.

Păreri?

152 Post Views

Daniel Caesar a lansat Let Me Go

Daniel Caesar a lansat “Let Me Go”. Piesa continua melodia recent lansată, apreciată de critici, „Do You Like Me?”. În „Let Me Go”, un peisaj sonor cu ritm scăzut pulsează în fundal, în timp ce Caesar își asumă locul în lumina reflectoarelor. Chitara străpunge bătăi groase în timp ce vocea lui plutește.

Despre cântec, Daniel spune: „Uneori fac ceea ce trebuie”.

„Let Me Go” pregătește scena pentru un anunț interesant care va veni de la Caesar săptămâna viitoare – rămâneți pe fază.

Lansarea sa anterioară „Do You Like Me?” a fost produsa de renumitul artist Multi-Platinum Raphael Saadiq, alături de Caesar și Dylan Wiggins și a primit laude din partea presei de pe tot globul. Caesar a primit recent o nominalizare la premiile Juno din 2023 pentru „Traditional R&B/Soul Recording” pentru single-ul din 2022 „Please Do Not Lean” feat. Badbadnotgood și a fost înscris de Lil Yachty pentru a colabora la noua sa piesă „REACH THE SUNSHINE”.

Păreri?

179 Post Views

Jeremy Zucker a lansat Internet Crush

Jeremy Zucker a lansat “Internet Crush”. Cu un catalog destinat vulnerabilității, povestirea semnăturii lui Jeremy dă noua piesă. Ecouri de chitară acustică ciupită ușor, iar vocea lui brută rezonează în timp ce vorbește direct și nu îl reține nimic. „Crush internet” se desfășoară cu detaliile unei conversații cu un prieten, bazându-se pe un nivel de intimitate pe care numai Jeremy l-ar putea evoca.

Vorbind despre inspirația din spatele cântecului, Jeremy spune: „Piesa este despre realitățile întâlnirilor și dragostei în lumea digitală modernă. Cred că toată lumea are experiență cu intersecția relațiilor și a internetului într-un fel sau altul – fie că este cu prietenii, părinții sau o persoană semnificativă. Este foarte interesant cum putem rămâne conectați cu cineva în timp ce suntem separați de distanța fizică. Există multă intimitate și conexiune pe internet dar, în același timp, există și multă izolare. Am scris cântecul despre dihotomia ciudată care există în legătura dintre izolare și intimitate în contextul internetului și frustrările în încercarea de a găsi o conexiune pură.”
„Internet crush” pregătește scena pentru un 2023 încărcat pentru Jeremy, care include muzică nouă și planuri de turnee globale care urmează să vină.

Recent, Jeremy a anunțat că se va alătura lui The Kid Laroi în turneul său „Bleed For You” prin America de Nord în această primăvară. Turneul începe pe 22 martie în Syracuse, NY și se va desfășura până pe 3 mai în Champagne, IL.

„Internet crush” urmează colaborarea lui Jeremy din 2022 „I’m So Happy” cu BENEE și aclamatul album CRUSHER din 2021. Dincolo de a aduna peste 10 miliarde de stream-uri în carieră, Jeremy a primit mai multe certificări de platină și aur RIAA în catalogul său. Ca să nu mai vorbim că a susținut spectacole sold out în întreaga lume și la festivaluri de muzică importante, inclusiv Lollapalooza, Governors Ball, Firefly și Reading & Leeds, precum și a onorat scenele The Late Show cu Stephen Colbert, The Late Late Show cu James Corden și TODAY Show.

Păreri?

189 Post Views

Gracie Abrams a lansat Amelie

Gracie Abrams a lansat “Amelie”. Piesa de vis a apărut acum și urmează lansarea „Where do we do we go now?” și videoclipul însoțitor regizat de Gia Coppola. Atât „Amelie”, cât și „ Where do we do we go now?”” au fost produse de Aaron Dessner de la The National și vor apărea pe albumul de debut al lui Abrams, Good Riddance, care va fi lansat pe 24 februarie.

Biletele pentru viitorul turneu de afiș al lui Abrams din America de Nord au fost puse în vânzare și s-au epuizat în mai puțin de o oră. Turneul Good Riddance începe pe 6 martie, la Chicago, la The House of Blues, cu deschiderea Tiny Habits la toate datele. Pe lângă concerte în 14 orașe din SUA, Abrams se va alătura lui Taylor Swift la anumite date pentru turneul său de succes Erass.

Păreri?

187 Post Views

Jax Jones colaborează cu Calum Scott pentru Whistle

Jax Jones colaborează cu Calum Scott pentru “Whistle”. Jax Jones spune: “Sunt foarte încântat să colaborez cu Calum la Whistle. Vocea lui este remarcabilă și aduce cântecul la viață. 2023 va fi un an plin pentru mine, iar Whistle este începutul unui lung șir de lansări.”

“Cu această serie de muzică, mă adâncesc în influențele mele de când eram adolescent. De aceea, multe dintre melodii sună nostalgic și de ce sunt multe semne vizuale ale vieții mele timpurii. De exemplu, am filmat videoclipul pentru Whistle în autobuzele pe care le foloseam în fiecare zi la cursurile mele de muzică; 176 și 363. Folosirea acelor rute mi-a permis să arăt versiunea mea despre Londra, cum ar fi aspectele multiculturale care m-au influențat muzical și alcătuiesc atât de mult ceea ce sunt astăzi. Arătând aceste influențe, explorez ideea de a lua lucruri cu care ai crescut și de a te introduce în ele, permițându-ți să preiei stăpânirea lor, mai degrabă decât să fii pus pe un piedestal, acum că sunt mai în vârstă. Sunt foarte încântat să împărtășesc muzica pe care am pregătit-o pentru voi. Sper să vă placă Whistle.”

Calum Scott spune: „Atât de fericit că colaborez cu Jax la acest album! Îmi amintesc că am auzit un demo de la „Whistle” și am vrut imediat să intru cu băieții să facem cântecul și să înregistreze o voce! Mare fan al lui Jax ca artist, dar după ce am stat cu el și familia lui, sunt și eu un mare fan al lui ca persoană! Suntem încântați pentru toată lumea să audă „Whistle”!”

Videoclipul oficial pentru „Whistle” a fost filmat la Londra, cu un autobuz vechi pe care Jax obișnuia să se plimbare în Elephant & Castle, cartierul său local. Viața diverșilor pasageri se desfășoară pe măsură ce o cameră specială de controlul mișcării (MoCo) îi urmărește în călătoriile lor de dimineața până seara. Jax a co-regizat videoclipul împreună cu Charlie Sarsfield (Stormzy, George Ezra).
Producătorul de succes global, Jax s-a bucurat de un succes masiv în 2022 cu „Where Did You Go?” o colaborare cu MNEK, nominalizat la GRAMMY® și BRIT. Piesa a fost a doua cea mai mare melodie din 2022 la radioul din Marea Britanie și a strâns peste 450 de milioane de stream-uri.

Calum și-a lansat al doilea album, Bridges, care conține hiturile „Heaven”, „Biblical”, „Rise” și „If You Ever Change Your Mind”. Colaborarea sa cu Lost Frequencies, „Where Are You Now” a încheiat 2022 cu peste un miliard de stream-uri și a obținut certificări în numeroase țări, inclusiv aur în S.U.A. și platină în Marea Britanie. Cântecul nominalizat la BRIT a fost unul dintre cele mai importante 10 single-uri ale anului în Marea Britanie și s-a clasat în top 15 al numărului Billboard de 2022 Hot Dance/Electronic Songs.

Păreri?

186 Post Views