Ariana Grande și Victoria Monét lansează „Monopoly”

Ariana Grande continuă să demonstreze lumii că este una dintre cele mai active reprezentante ale genului pop, lansând piesa „Monopoly”, o colaborare cu Victoria Monét, la puțin timp după ce a luat cu asalt toate clasamentele muzicale cu albumul „thank u, next”.

Monét a ajutat-o pe Ariana, în calitate de compozitoare, să scrie materialul celui mai recent album al său și a contribuit inclusiv la succesul de necontestat al hit-ului „7 Rings”, ce a petrecut opt săptămâni în fruntea clasamentului Billboard Hot 100.

Piesa „Monopoly” vine însoțită de un material video regizat de către Alfred Flores și Ricky Alvarez. Clipul dezvăluie o altă perspectivă și o complet altă abordare, ce se plasează în antonimie cu vizualurile și producțiile lansate de Ariana în trecut, care au dispus de bugete colosale. Videoclipul piesei „Monopoly” este special adaptat pentru social media și le întruchipează pe cele două superstaruri în ipostaze naturale, fără prea multe efecte, cu excepția suprapunerii unor emoji-uri.

Așa cum „7 Rings” o găsește pe Ariana în postura uluitoare de a valorifica genul rap, „Monopoly” îi oferă ocazia de a demonstra că deține și stăpânește această abilitate, pe care artista nu se sfiește a o fructifica.

„Visul meu a fost să fiu – bineînțeles cu nu un rapper, dar mi-am dorit să pun muzica în forma în care rapperii reușesc”, a declarat Ariana Grande anul trecut, într-un interviu pentru Billboard.

Ariana și Victoria au început, încă de săptămâna trecută, să ofere fanilor câteva indicii referitoare la marea lansare a „Monopoly”, provocând multă agitație în social media. Luând în considerare succesul albumului „thank u, next”, piesa „Monopoly” deține toate datele necesare pentru a urca rapid în clasamentele muzicale și pentru a deveni hit.

Păreri?

197 Post Views

Delia lansează single-ul “Rămâi”, în colaborare cu The Motans

Un nou single Delia bucură fanii din toată țara, o piesă de dragoste emoționantă, intensă, cu un videoclip puternic și sensibil în același timp.

Aflată în plin turneu național “Acadelia”, artista revine cu single-ul “Rămâi”, o colaborare cu The Motans.

“Rămâi” a fost compusă de The Motans și Delia și produsă de Alex Cotoi, cu care cei doi artiști au mai lucrat pentru piese precum “Despablito”, “Da, mamă”, “Rămâi cu bine” sau “Înainte să ne fi născut”, “Friend Zone”, “Versus”.

Videoclipul piesei a fost filmat și regizat de Bogdan Păun și Alexandru Mureșan de la NGM Creative, concept The Motans.

Echipa de beauty a Deliei este formată din Alex Abagiu (make-up), Livia Berceanu (hair) și Hilke Muslim (styling).

Iubirea în formele ei cele mai diverse te transformă și îl transformă și pe cel de lângă tine, devine o relație nocivă în care durerea își face loc și în care sentimentele devin incerte.

Delia dă întâlnire publicului din toată țara în primul turneu național “Acadelia”, o serie de concerte sold out care au avut loc în Timișoara, Craiova, Iași, Brașov, Galați, Bacău, Târgu-Jiu și Piatra Neamț, după cele trei evenimente sold out care au avut loc în toamnă la Sala Palatului din București.

The Motans va susține primul concert de anvergură „The Motans Grand Concert”, pe 31 mai, la Arenele Romane, eveniment de la care nu vor lipsi piesa de debut „Versus” care a devenit un adevărat fenomen pe piața muzicală, „Înainte Să Ne Fi Născut”, „Jackpot” sau „Weekend” ft. Delia, declarată piesa anului 2017, cu peste 25 de milioane de vizualizări pe YouTube. The Motans a reușit de-a lungul timpului să creeze o conexiune aparte cu publicul, nu doar prin magia muzicii și a versurilor, ci și a imaginilor pe care le împletește perfect, dăruind experiențe în care oricine se poate regăsi.

Dintre invitații speciali anunțați deja la acest concert se numără Lucia și Irina Rimes.

Biletele pot fi achiziționate de aici: https://bilete.themotans.com/

„My Gorgeous Drama Queens” este primul album The Motans și a fost lansat pe 7 martie 2018. Printre piesele incluse pe album se numără „August”, „Nota de plată”, „Versus”, „Drama Queen”, „Friend Zone”, „1000RPM”, dar și „Weekend”.

Păreri?

215 Post Views

Rammstein lansează single-ul & videoclipul „Deutschland”

„Rammstein a cauzat un cutremur în media dupa ce a lansat fantasticul videoclip al piesei ” – Metal Hammer

Rammstein, trupa germană, a cărei carieră se măsoară printr-un lung șir de piese lengendare, curmă așteptarea fanilor și lansează single-ul „Deutschland”, ce vine însoțit de un material video puternic, care îți va da fiori.

În completarea acestei lansări, Rammstein anunță și un nou album, ce urmează a fi lansat pe 17 mai și este deja disponibil pentru pre-comandă. Cel de-al șaptelea album al trupei Rammstein este produs în colaborare cu Olsen Involtini, iar single-ul „Deutschland” reprezintă primul material muzical lansat de la succesul fulminant înregistrat cu albumul „LIEBE IST FÜR ALLE DA” (2009).

Pre-comandă albumul aici: https://umusic.lnk.to/rammsteinPR

Rammstein (Christoph Schneider, Flake Lorenz, Oliver Riedel, Paul Landers, Richard Z. Kruspe și Till Lindemann) a stârnit agitație în rândul fanilor prin postarea unui teaser al noului videoclip, intitulat „XXVIII.III.MMXIX” sau 28/3/2019.

Teaser-ul îi întruchipeză pe membrii formației așteptând să fie executați, cu funii în jurul gâtului, într-o scenă ce simulează imaginea lagărelor de concentrare ale Germaniei naziste. În timp ce cadrele se developează treptat, surprinzând fiecare membru al formației, sunete venite parcă din alte lumi învăluie peisajul sinistru. Clipul piesei „Deutschland” oferă privitorului experiența unei călătorii în care cronologia este eliminată total, cu scopul trecerii în revistă a tuturor momentelor importante din istoria Germaniei.

La 20 ore după ce a fost lansat, videoclipul piesei a depășit 7 milioane de vizualizări pe YouTube. Materialul video a fost lansat joi, printr-un YouTube live-stream, care a fost urmărit de 200.000 de oameni, lucru ce stă mărturie proporțiilor fantastice ale acestui eveniment.

Richard Kruspe, chitaristul Rammstein, a declarat că noul album va fi „mai bogat din punct de vedere al armoniilor şi melodicităţii” și că acesta va fi însoțit de cinci videoclipuri, „Deutschland” fiind primul dintre ele. Fondată în 1994, la Berlin, Rammstein și-a câștigat renumele uneia dintre cele mai apreciate trupe de metal din lume.

Păreri?

192 Post Views

Arash feat. Helena – One Night in Dubai

Producatorul si textierul de origine iraniano-suedeza, Arash, lanseaza cel mai nou single intitulat “One Night in Dubai”, in colaborare cu Helena. Cei doi artisti au mai colaborat in trecut pe hituri precum “Pure Love”, “Broken Angel”, “One Day” si “Dooset Daram”.

“One Night in Dubai” este o piesa unde Arash si Helena isi exprima dragostea pe o linie melodica al carei instrument principal este zurna turceasca. Impreuna cu versurile profunde, acest single este insotit de emotii atat de reale datorita vocii extraordinare a lui Helena.

Arash, multipremiat cu Platina, a fost premiat si cu Aur in mai multe tari europene. Fie ca alege sa cante in limba sa materna, Farsi, pe lansari de top, sau in engleza impreuna cu unele dintre cele mai mari nume din industrie precum Pitbull, Sean Paul, T-Pain, Shaggy si Snoop Dogg, este unul dintre putinii artisti ce au reusit sa lanseze patru albume si peste 30 single-uri care sa pastreze o rata asemanatoare de succes in topurile din intreaga lume. De asemenea, Arash merge deseori in turnee prin Suedia, Rusia, Kazakhstan, Germania, Turcia, Marea Britanie, Statele Unite ale Americii si Asia.

Pareri?

222 Post Views

Caitlyn si Bel Mondo lanseaza “Suave”

„ « Suave » reprezinta pentru mine o noua etapa in cariera. Piesa este o premiera din mai multe puncte de vedere: este prima data cand colaborez cu un artist international – Bel Mondo – care a fost incredibil de deschis la propunere si a intrat foarte usor in filmul piesei. Totodata, este prima oara cand am cantat in portugheza in una din piesele mele, asta fiind provocarea principala a piesei, dar si detaliul care aduce un flavour aparte.”
Una dintre cele mai bune voci din muzica dance, Caitlyn colaboreaza cu Bel Mondo pe „Suave”.
„Suave” continua poveste de dragoste a artistei cu limba franceza inceputa cu „Arrive” si „J’ai Compris”. Pentru „Suave”, Caitlyn a colaborat cu Bel Mondo, un artist de origine franceza stabilit in Paris.
Considerata una dintre cele mai bune voci din industria muzicala, Caitlyn si-a orientat atentia pe cariera solo in ultimii ani, imbinand pasiunea pentru muzica cu dragostea pentru limba franceza pe piese precum “Arrive”, single ce a ajuns in TOP 50 in Shazam Franta, debutand in topul iTunes Dance Chart pe locul 34 si bucurandu-se de difuzari constante pe Fun Radio, dar si „J’ai Compris”, care a depasit 7 milioane de vizualizari la doar 3 luni de la lansare.
Bel Mondo este un artist de origine franceza ce a cunoscut succesul atat in tara sa natala, dar si in Polonia, Portugalia si Japonia. Un showman adevarat, Bel Mondo imbina pasiunea sa pentru muzica cu dansul si fitness-ul pentru a crea o experienta unica de fiecare data cand paseste pe scena, sustinand peste 500 de concerte in ultimii ani.

Pareri?

226 Post Views

LOKAFLORES lansează „Hay Luz”

O nouă prezență pe scena trap feminină, artista de origine spaniolă, LOKAFLORES lansează „Hay Luz”, o piesă cu un mesaj puternic și un clip wow filmat atât în orașul natal al artistei, Cartagena, cât și în București.

„Mama mea spune că am început să vorbesc foarte devreme și să cânt, iar eu nu-mi amintesc să fie vreo zi în care nu cantam”, povestește artista. Așa începe povestea lui LOKAFLORES, care, la vârstă de 20 de ani, știe deja foarte clar ceea ce își dorește atât în muzică, cât și în viață. Inspirată de artiști reprezentativi precum Aretha Franklin, Nina Simone sau Miles Davis, LOKAFLORES a lucrat alături de Marius Moga și Marius Mirică la “Hay Luz”, single ce îmbină elemente hip hop și trap cu originalitatea artistei.

„«Hay Luz» este o piesă pentru toți cei care luptă și au nevoie de încredere, de putere, de lumina, pe care le-o doresc din suflet. Cred că titlul ar trebui să fie un fel de «mantră» pentru cei care au nevoie de ea chiar acum”, adaugă LOKAFLORES.

Păreri?

224 Post Views

„Asta sunt eu”: Lidia Buble se dezvăluie în cel mai nou single

Lidia Buble își deschide sufletul și lansează „Asta sunt eu”, o piesă în care artista își invită publicul să o descopere exact așa cum este: deschisă, funny, un pic crazy, dar cu un suflet imens. Pentru „Asta sunt eu”, Lidia a colaborat cu What’s UP, artist care a compus piesa alături de Marius Moga, Marian Moldoveanu și Florian Rus. Clipul, regizat de Iura Luncașu, redă în imagini mood-ul jucăuș și energic al piesei și o prezintă pe Lidia în ipostaze diferite.

„E eliberator să te simți bine în pielea ta! Să te accepți așa cum ești. Să poți să iubești cum vrei. Să poți să arăți când nu-ți place ceva. Să nu pui la suflet ce zic alții doar ca să-ți facă inimă rea. Să poți să strigi: Asta sunt eu!”, mărturisește Lidia Buble.

„Lidia este un artist muncitor și talentat, naturalețea este unul dintre atuurile succesului ei. Cred în oameni dintr-o bucată, așadar cred în această colaborare. Sper să vă placă!”, adaugă What’s UP.

Lidia Buble și-a început cariera în 2014 cu piesa „Noi simțim la fel”, iar în același an ea a câștigat premiul „Best New Act” la Romanian Music Awards. Au urmat apoi single-uri că „Inima nu știe”, „Le-am spus și fetelor” (feat. Amira), „Mă cerți” (feat. Adi Sînă) și „Mi-e bine” (feat. Matteo), piese ce au adunat sute de milioane de vizualizări pe YouTube. În octombrie 2017, artista a lansat „Cămașa”, single care s-a menținut în topul celor mai difuzate piese la radio și a adunat peste 35 de milioane de vizualizări pe YouTube. Primăvara trecută, Lidia și-a surprins bublisorii cu „Sub apă”, clip care a cucerit publicul din România și care a spart orice tipar, în materie de producție video. În urmă cu patru luni, a lansat „Tu”, o piesă despre sentimentele puternice pe care un îndrăgostit le are față de jumătatea să, cu un videoclip desprins dintr-un film romance.

What’s UP a avut un 2018 plin de lansări: “Ora 2″, “Hana”, lansată de Ziua Îndrăgostiților, apoi “Iarta-mă, mamă”, un single lansat de Ziua Femeii, urmat de “Doare” și “Cu tine pe mine”. Anul acesta, de ziua sa, What’s UP a lansat alături de JO „CuBANii”, o piesă manifest despre puterea banilor și indiferența pe care oamenii o au față de lucrurile cu adevărat importante.

Păreri?

217 Post Views

AMNA colaborează cu Dorian Popa pentru un nou single: „Banii”

După piesa „Nu poți să mă uiți”, AMNA și Dorian Popa colaborează din nou și lansează „Banii”, un single care îți rămâne întipărit în minte, de la primul refren. Piesa și clipul au un mesaj puternic și aduc la suprafață o problemă a societății de astăzi – banii, dar și ignoranța față de cel mai important lucru de pe Pământ: iubirea.

„Sunt deja la a doua colaborare cu Dorian și mă bucur foarte mult că am lucrat împreună pentru acest single. Cum i-am trimis piesa, a fost foarte încântat și am știut că o să iasă totul super. Vocile noastre se îmbină perfect, am scris cu mare drag la această piesă și ne dorim foarte mult ca publicul să știe că banii nu sunt cei mai importanți, iar dragostea contează cel mai mult. Toată lumea ar trebui să înțeleagă acest lucru”, declară AMNA.

“Mă bucur mult pentru a doua colaborare cu AMNA. La aproape 2 ani de la «Nu poți să mă uiți», iată că acum venim cu «Banii». Și nu puteam alege altă zi de lansare decât ziua în care am la Cinema Pro concertul Hatz Show. Sperăm că piesa «Banii» să o urmeze pe prima surioară și să depășească 40 de milioane de vizualizări”, adaugă Dorian.

AMNA a cucerit publicul cu piese precum „Tell me why”, „În oglindă” (feat. Robert Toma), si „Arme” (feat. What’s UP), care au reușit să strângă milioane de vizualizări pe YouTube și să ajungă în topurile radiourilor din România. Anul acesta, artista a lansat „De Câte X Vrei Tu” și a colaborat cu Robert Toma pentru „Aproape cel mai departe”. La începutul lui februarie, AMNA a lansat „14 februarie”, un single compus chiar de ea, despre iubirea adolescentină pasională, cu fluturi în stomac și multe emoții. În urmă cu o lună, artista a lansat „Ce rămâne de facut”, feat. KEED de la Șatră B.E.N.Z.

Actor, prezentator TV, cântăreț, vlogger, entertainer, Dorian Popa a lansat numeroase hituri de-a lungul timpului, dintre care amintim „Hâtz” (feat Shift), „Când lumea e rea” (feat Ioana Ignat), “Buze” (feat What’s UP), „Bună, ce mai zici?” si “Sare pe rană” (feat RUBY).
Dorian Popa a reușit să ajungă la 1.000.000 de abonați pe canalul lui de YouTube, iar vlogurile zilnice pe care le postează adună câteva sute de mii de vizualizări și intră instant în topul celor mai populare clipuri. Devenit un trademark pentru Dorian, artistul mai adaugă acum în portofoliu și Hâtz Show, un show-eveniment – două ore explozive, cu elemente exclusive, invitați speciali și provocări inedite.

Păreri?

284 Post Views

Victoria Rașcu lansează noul single “Îngerul Meu”!

Interpreta din Republica Moldova, Victoria Rașcu, a lansat săptămâna trecută cea mai nouă piesă din repertorul ei: “Îngerul Meu”, iar premiera acesteia a avut loc la celebra emisiune matinală de la București: “Neatza cu Răzvan și Dani”, de la postul de televiziune Antena 1.
Implicată de la o vârstă fragedă în domeniul muzical, Victoria a afirmat că avea nevoie de o piesă nouă, ce ar putea să-i ofere o nouă filă, un nou capitol în repertoriul ei. “Îngerul Meu” este o producție muzicală realizată de o echipă internațională, o colaborare cu interpretul și producătorul din Republica Moldova, EL Radu și „The Master of The Sound” – sound producer din Spania.
Din spusele lui EL Radu, cel care este și noul manager al proiectului, piesa i se potrivește perfect Victoriei, la nivel de caracter și personalitate.
Victoria Rașcu e studentă la Cluj, în România: “La momentul respectiv, Clujul este oraşul în care îmi petrec cel mai mult timp, acesta oferindu-mi cea mai faină experienţă studenţească. Studiez Comunicare şi Relaţii Publice şi mă bucur că pot învăţa o mulţime de lucruri utile din domeniul PR-ului.”
“Îngerul Meu” urmează să fie promovată și în Moldova, la posturile de tv și radio.

Păreri?

297 Post Views

Andrei Leonte lansează un nou videoclip chiar de ziua lui

Andrei Leonte a revenit cu o nouă piesă lansată alături de prieteni și familie, chiar în ziua în care a împlinit 30 de ani. „Avem monștri aici” reprezintă un nou capitol din traseul muzical al artistului, acesta anunțând că nu va mai apărea o perioadă în videoclipuri. În schimb, în rolul lui Andrei Leonte îl vedem pe Ionel Tudor, un bunic simpatic care ne poartă printr-o poveste frumoasă.

„Așa cum am zis și în videoclip sau așa cum a zis alter-ego-ul meu, mi-am dat seama că poate fața mea strică pachetul. Glumesc! Pur și simplu scenariul se ducea într-o direcție în care mi s-a părut că nu-l pot urma și începea să prezinte niște idei care ar fi fost mai bine exprimate de un astfel de personaj. Așa că am apelat la vocea lui”, declara Andrei.

„Avem monștri aici” este compusă de Răzvan Alstani împreună cu Andrei, care a semnat și versurile, scenariul și regia.

La evenimentul de lansare au participat colegii de la Play Orchestra, alături de care Andrei a susținut un show live, dar și Amna, Alex Coteț, Cristina Cioran, Alex Dona, Laura Gruia, Loredana Cavasdan, Silviu Pașca, Anca Surdu, precum și familia, iubita, prietenii, jurnaliști și bloggeri.

La mulți ani, Andrei!

183 Post Views