O lansare mai fierbinte decat orice vara: Evelyn aduce “Dame tu calor”

HaHaHa Production in coproductie cu Cat Music aduce vara mai devreme in Romania cu o lansare hot ca o zi torida de mijloc de august. Cu o frumusete izbitoare, o coregrafie salbatica si o voce care aprinde toate simturile, Evelyn, cel mai nou nume din portofoliul HaHaHa Production, lanseaza piesa “Dame tu calor”.

“Cu totii avem nevoie in vietile noastre de pasiune, de putina nebunie, de caldura cuiva, iar piesa aceasta exprima cautarea momentului si a omului perfect pentru descatusarea dorintelor”, povesteste Evelyn despre scanteia noii ei piese.

Odata cu lansarea “Dame tu calor” pe YouTube, apare si provocarea la fel de fierbinte ca piesa si artista. “What makes you hot?” (Ce te incalzeste cel mai bine?) este intrebarea la care oricine poate raspunde, iar comentariul cel mai interesant va fi recompensat cu un premiu atractiv. Inspiratie se poate gasi pe pagina de Instagram a Evelynei.

Pareri?

199 Post Views

DJ anonim, single-vedetă! Shadow, piesa lui Triplo Max, no. 1 în 4 țări: Rusia, Belarus, Polonia și Turcia

Triplo Max preferă anonimatul, dar prima lui piesă, Shadow, a explodat în peste 20 de țări din Europa, unde este difuzată pe radio. În plus, Shadow este pe locul 1 în Rusia, Belarus, Polonia și Turcia.

Triplo Max este primul proiect deep trap care are parte de un succes uriaș odată cu lansarea primei piese. Cu toate că producătorul care se află în spatele numelui de scenă Triplo Max are o experiență de 14 ani în domeniul muzical, el își dorește să rămână anonim. „Producția muzicală a fost terenul meu de joacă timp de multă vreme și sunt foarte bucuros că am început acest proiect. Am produs muzică de toate genurile, dar deep trapul a fost cel care mi-a trezit mereu sentimente speciale. Am lansat acest proiect pentru a depăși granițele și pentru a-mi face cunoscută muzica la nivel internațional”, a declarat Triplo Max.

Păreri?

230 Post Views

Tame Impala lansează single-ul „Patience”

Tame Impala (Kevin Parker) le demonstreză fanilor de pretutindeni că răbdarea este cea dintâi calitate umană și lansează „Patience”, prima piesă care succedă albumul „Currents” (2015) – certificat cu disc de aur și nominalizat la Premiile Grammy.

„Patience” este o piesă hipnotică, un mix controlat între muzica disco, specifică anilor ’70, și entuziasmul genului house, al anilor ’90, cărora li se suprapune vocea supraomenească a solistului Kevin Parker.

Cu un sunet jucăuș, dar elegant, „Patience” este expresia unei meditații lirice, care se axează pe fluiditatea ciclului existențial și a fazelor pe care omul le tranzitează până în momentul atingerii stării utopice de absolut. „Patience” glorifică starea de așteptare, ce nu reprezintă decât un moment pasager și un prilej unic de a găsi pacea.

Lansarea piesei „Patience” deschide un drum plin de posibilități pentru universul muzical al Tame Impala, care va concert anul acesta la Coechella, va apărea pentru prima dată, pe 30 martie, în cadrul emisiunii Saturday Night Live și nu numai. Mai multe detalii se găsesc aici.

Tame Impala este Kevin Parker. Cel mai recent album al său, „Currents” a fost lansat în 2015 și i-a adus acestuia cea de-a doua nominalizare la Premiile Grammy, certificarea cu disc de aur și un înalt grad de recunoaștere internațională.

„Aproape fiecare piesă extrasă de pe albumul este o declarație revoluționară a talentului lui Parker, ce nu se poate limita, și a reușitelor acestuia în pozițiile de producător, scriitor, compozitor și interpret, reușind să mențină vie esența Tame Impala.” – Pitchfork

Păreri?

173 Post Views

Mumford & Sons lansează videoclipul single-ului „Beloved”

Mumford & Sons lansează un material video emoționant pentru piesa „Beloved”, cel de-al doilea single extras de pe albumul „Delta”, care a fost regizat de către Charlotte Regan și filmat în Port Talbot.
Videoclipul reflectă în mod fidel vizunea asupra morții prezentată în versurile piesei și, odată cu ea, prezența durerii, care precedă acceptarea, și a amintirilor de care tindem să ne agățăm doar pentru a simți o umbră de confort.
„Toată lumea cunoaște pierderea într-un fel sau altul. Această piesă vorbește tocmai despre asta. Să stai cu cineva și să fii constient că urmează a-l pierde este un lucru care te marchează profund. Este la fel pentru oricine experimentează asta. Dar este un soi de salbăticie, de frumusețe și un mod profund de a onora memoria acelei persoane în asta, sentiment surprins și de începutul piesei al cărui titlu a ajuns să fie “, declară trupa Mumford & Sons.
Single-ul „Beloved” este extras de pe cel de-al patrulea album semnat Mumoford & Sons, „Delta”, care a debutat ca #1 în US. Materialul „Delta” redă un sunet unic, inovator, ce trădează intenția trupei de a experimenta, dar păstrează aceeași bucurie cutremurătoare, caracteristică formației.
Mumford & Sons are planuri mari pentru 2019 – trupa va pleca în turneu și va vizita o lunga serie de orașe din America de Nord și Europa. Detalii referitoare la bilete și locațiile turneului se găsesc “, declară trupa Mumford & Sons. Single-ul „Beloved” este extras de pe cel de-al patrulea album semnat Mumoford & Sons, „Delta”, care a debutat ca #1 în US. Materialul „Delta” redă un sunet unic, inovator, ce trădează intenția trupei de a experimenta, dar păstrează aceeași bucurie cutremurătoare, caracteristică formației. Mumford & Sons are planuri mari pentru 2019 – trupa va pleca în turneu și va vizita o lunga serie de orașe din America de Nord și Europa. Detalii referitoare la bilete și locațiile turneului se găsesc aici.” rel=”noopener” target=”_blank”>aici.

Păreri?

163 Post Views

Deepside Deejays lanseaza „Maya”, un single fresh cu videoclip inedit

Deepside Deejays lanseaza “Maya”, noul single al proiectului format din Silviu Paduraru si Nadir Tamuz.

Cu un sound fresh si un beat alert, piesa produsa in studiourile Metropolitan Records reda povestea celui care iubeste fara a fi iubit. Muzica este compusa de Silviu Paduraru, fondatorul proiectului Deepside Deejays, iar versurile sunt scrise de Theea Miculescu si Alexandra Tirtirau.

Videoclipul piesei este atipic deoarece a fost filmat doar la apus, timp de cinci zile. Regizorul Dan Petcan a tinut ca filmarile sa se desfasoare in aceeasi perioada a zilei, seara, in mai multe orase din tara.

“Am lucrat cu placere cu prietenul nostru Dan Petcan si, ca de fiecare data, i-am acceptat „nebunia” de a filma tot videoclipul doar la apus. Asa ca am „vanat” efectiv apusul de la Brasov, Bucuresti, Tulcea, Tuzla si golful de yachturi de langa Mangalia. A fost o experienta unica si filmarea videoclipului a durat 5 zile. Ne-a placut asta si speram ca povestea de dragoste din videoclip dintre Nadir si „Maya”(Anastasia) sa se vada foarte frumos. Suntem foarte multumiti de ce a iesit si speram sa va placa si voua”, declara Silviu.

Deepside Deejays este un proiect muzical romanesc fondat in 2008 de catre Silviu Paduraru. Membrii proiectului lanseaza inca din primii 6 ani de existenta 50 de remixuri ale unor artisti de renume precum Thomas Gold, Martin Solveig, John Dahlback, Ian Carey, Soul Avengerz sau The Good Guys, dar si 21 de piese originale. Primul lor single, „Beautiful Days”, devine hit national si international si se pozitioneaza pe locul 1 in topurile muzicale din Romania, Polonia, Maroc, India, Grecia, Cipru si Malta. In 2011, Deepside Deejays lanseaza hitul „Never be alone”, care se situeaza pe primul loc in topurile muzicale internationale, aducandu-le recunoastere la nivel mondial. Urmeaza piese precum „Stay with me tonight”, „Look into my eyes”, „Million miles away”(feat. Dollarman), „In my heart”, „Highways”, “Sing it back”(feat. Dael Damsa), „LOVE ON U”(feat. Andy Leon). In 2018, Deepside Deejays isi schimba formula si lanseaza, alaturi de Nadir, „Tu m’as promis”.

Jumatate libanez si jumatate roman, Nadir a mostenit pasiunea pentru muzica de la tatal sau. In anul 2012, artistul a participat la “X Factor”, unde a ajuns pana in finala, iar apoi si-a inceput cariera solo cu piesele „Interzis” si „Leyla”, urmate de melodii precum „Mana in mana” (feat. J Yolo), „Prietena ta” (feat. Randi si Uddi), „Culoarea ta” (feat. CRBL), „Te iubesc” (feat. Loredana Groza), „Ma intreaba sufletul”, „Melodia mea”, „100 de aventuri” si „Te strig”. In 2014, Nadir se alatura proiectului HAVANA, alaturi de care lanseaza hit-urile „Vita Bella” si „Que sera, sera”. In 2015 Nadir si-a demonstrat talentul actoricesc in cadrul emisiunii „Te cunosc de undeva”, cand s-a transformat cu usurinta in numerosi artisti, precum Steve Taylor, Gica Petrescu sau Andra. Din 2018 Nadir face parte din proiectul Deepside Deejays.

Pareri?

178 Post Views

Oana face echipă cu superstarul columbian Reykon pe cel mai nou single – „Sisas”

Oana este unul dintre cele mai promițătoare proiecte internaționale din ultimul an. Artista născută și crescută în România, dar devenită celebră în Ecuador datorită frumuseții sale, revine cu un nou single – Sisas, o colaborare cu Reykon, unul dintre cei mai faimoși artiști din America Latină.

Oana s-a mutat în Spania când avea doar 13 ani. În timpul unei excursii în Ecuador, frumusețea artistei a captat atenția unei televiziuni naționale, unde a fost semnată imediat. Ulterior a apărut în emisiuni TV precum „Combate”, „Atrevidos” și „Soy el Mejor VIP”.

Oana s-a întors în Spania și a pus cariera în televiziune pe pauză pentru a-și urma adevărata chemare: muzica. Tot în Spania l-a contactat pe Costi, iar chimia muzicală dintre cei doi a dat naștere single-ului „Duro”.

Piesa a debutat pe locul 2 în topul iTunes Ecuador, fiind inclusă în cele mai populare playlisturi latino din Spotify: „New Music Friday Latin America”, „Viral Chart Ecuador”, „Viral Chart Argentine”, „Pachangueo” și „Nuevo Flow”. „Duro” a ajuns și în topul Shazam România & Ecuador.

Succesul artistei a fost remarcat și de către Reykon, care a vrut să colaboreze cu Oana pe noua versiune a piesei „Duro”, intitulata „Sisas”.

Reykon este un artist de origine columbiană al cărui nume este sinonim cu reggaetonul în țara sa natală. A fost primul artist columbian care a colaborat cu Daddy Yankee pe piesele „Señorita” și „Imaginandote”. Colaborarea i-a adus lui Reykon recunoaștere internațională, „Señorita” ocupând prima poziție în țări precum Peru, Ecuador și Chile.

„El Lider”, albumul său de debut lansat în 2018, a ocupat prima poziție în topul US Latin Album Chart.

Păreri?

353 Post Views

Cleopatra Stratan lanseaza „Pupa-ma”, un nou single si un videoclip filmat in Castellon de la Plana

Dupa ce i-a spus „Adio” lui „Ghita” la inceput de an, Cleopatra Stratan lanseaza single-ul „Pupa-ma” cu un videoclip fun, de vara, filmat pe plajele din Grao si Benicassim.

„Aceasta piesa mi-a placut de la prima auditie si am inceput sa lucram la ea. Mesajul este foarte clar si scurt: Pupa-ma! Este vorba despre baietii timizi, care nu stiu cum sa cucereasca o fata si apeleaza la lucrurile scumpe care ar putea-o impresiona si despre fetele care au nevoie de sentimente reale pentru a fi cucerite”, declara Cleopatra Stratan despre piesa compusa si produsa de Marius Dia, Alex Parker, MADS (Madalin Rosioru), Alin Ilies si Marius Moga, in studiourile DeMoga Music.

Videoclipul este regizat de Iura Luncasu, iar filmarile s-au desfasurat in estul Spaniei, in regiunea Castellon de la Plana. „M-am distrat super mult la filmari, avand in vedere ca si scenariul e amuzant, iar datorita filmarilor am vizitat locuri uimitoare! Pana si vremea de afara a tinut cu noi. Baiatul care a filmat cu mine, in rolul prietenului meu, este Ionut Popescu si ne-am imprietenit foarte bine, tinem si acum legatura. S-a descurcat de minune cu rolul pe care l-a avut si ma bucur ca totul a iesit bine”, adauga artista.

In iunie 2018, Cleopatra Stratan cucereste publicul cu piesa „Te las cu inima”, care aduna peste 43,5 milioane de vizualizari pe YouTube. La finalul aceluiasi an, Cleopatra colaboreaza cu Edward Sanda si lanseaza „Cozonac”, o piesa perfecta pentru sarbatorile de iarna. Anul 2019 a inceput pentru artista cu lansarea piesei „Adio”, povestea sfarsitului primei iubiri, redata intr-o maniera cinematografica in videoclipul regizat de Roman Burlaca.

Cleopatra Stratan, artista cunoscuta la nivel mondial, a avut succes inca de la varsta de 3 ani. Hit-ul ei, „Ghita”, s-a auzit inclusiv in tari ca Japonia, Spania si Mexic. Din anul 2008, Cleopatra are propria ei papusa, iar din anul 2009 este inclusa de site-ul oddee.com in topul copiilor minune, unde ocupa locul 4. Artista nascuta in Republica Moldova are in palmares sase recorduri mondiale: cel mai tanar artist care a lansat un album de succes, cel mai tanar interpret care a sustinut un concert live de doua ore in fata unui public numeros, cel mai bine platit artist care a primit 10.000 de euro pentru o singura piesa, cel mai tanar interpret care a primit trei premii MTV, cel mai tanar interpret care a avut un hit no.1 la nivel national si cel mai tanar cantaret de succes.

Pareri?

307 Post Views

Mario Fresh e „Solo” in cel mai recent videoclip

Mario Fresh lanseaza „Solo”, single-ul cu un videoclip super hot, filmat in Republica Dominicana. Muzica este compusa de Mario Fresh impreuna cu Alex Velea, iar versurile sunt realizate de Alex Velea si Rashid.

„Este o piesa foarte sensibila, in care s-ar putea regasi majoritatea oamenilor. Lucram la ea de cateva luni si ne bucuram ca a venit momentul lansarii. «Solo» este prima dintr-o serie de piese cu un balans aparte, pe care le voi lansa in perioada urmatoare”, declara Mario Fresh despre single-ul produs in studiourile #GoldenBoySociety.

Videoclipul, plin de peisaje exotice cu un puternic vibe solar, este regizat de Alex Ceausu. „Am avut oportunitatea sa filmam in Republica Dominicana, in decoruri extraordinare, pe care nu le putem gasi aici si asta inseamna foarte mult pentru mine ca artist. Pentru acest clip am colaborat cu Alex Ceausu, care este un profesionist desavarsit”, adauga artistul.

Mario Fresh a parasit de curand emisiunea concurs Exatlon si a revenit in tara dupa 10 saptamani de competitie intensa. In 2018, Mario Fresh lanseza single-ul „Bad Booty” realizat in colaborare cu LLP. In acelasi an, artistul a postat pe canalul sau de YouTube disstrack-ul „AlvaSezi”, video ce a depasit doua milioane de vizualizari.

Mario Fresh are in portofoliu numeroase premii muzicale, dar si single-uri cu milioane de vizualizari pe YouTube, de la prima piesa pe care a lansat-o, „N-ai scoala… e nasol”, pana la single-urile „Am ramas cu gandul”, „Iarta-ma”, „Cum imi place”, „Fata de la metrou” sau piesa in colaborare cu Lino, „Alfabetul iubirii”.

Pareri?

387 Post Views

AnaNia lansează primul ei single – “Umbrela”

Dupa ce a făcut furori la două emisiuni concurs, Ruxandra Anania lansează primul single din carieră şi ne invită pe toţi sub “Umbrela” ei.

“Umbrela” este prima piesă dintr-o serie de melodii pe care Anania le-a pregătit pentru anul asta şi pe care le-a compus alături de Vlad Isac. Videoclipul melodiei “Umbrela” este regizat de către Silviu Mindroc.

AnaNia intentionează să cucerească publicul prin mesaje pozitive, motivaţionale, iar piesa “Umbrela” nu face decât să demonstreze acest lucru si să ne transmită multă energie.

Ruxandra Anania a cucerit juraţii de la emisiunile TV Vocea României şi The Four, cu interpretări fără cusur şi cu timbrul ei grav. Printre piesele pe care le-a cântat se numără “You Know I’m Not Good”, “Back to Black”, de la Amy Winehouse, “Here” de la Alessia Cara, “This World”, de la Selah Sue şi multe altele.

Păreri?

179 Post Views

Trupa Phaser revine cu primul single pe anul 2019 intitulat “Demon”

“Demon este o piesă despre dorința puternică de a vedea sau revedea pe cineva drag, sau de a retrăi o stare de euforie. Iubirea este de multe ori cel mai puternic stupefiant. Versurile sunt inspirate parțial din mitul zburătorului și de poezia lui Ion Heliade Rădulescu”, declară membrii trupei.

Muzica și versurile au fost scrise de cei de la Phaser. Spre deosebire de single-urile precedente, piesa a fost produsă în totalitate de membrii trupei. Înregistrările, mixajul și masterizarea au fost realizate chiar la sala de repetiții, într-o perioadă destul de scurtă de timp.

“Piesa are o poveste aparte față de alte single-uri lansate de noi, în ceea ce privește modul de lucru. Ideea a apărut când am reascultat la sala de repetiții un instrumental mai vechi care a rămas nefolosit destul de mult timp. Apoi totul a curs foarte natural și destul de rapid. Acesta a fost și unul din motivele pentru care ne-am dorit să lansăm piesa repede și simplu, fără să mai realizăm și un videoclip”, au mai adăugat membrii Phaser.

Artwork-ul este realizat după un concept al trupei, în colaborare cu Alex Hreniuc și Ionuț Caraș.

Anul 2018 a fost unul plin pentru trupă, iar cel mai recent single “Erou” a marcat și prima colaborare a lor împreună cu Octavian “Vita” Horvath (Implant pentru Refuz). “Demon” este primul single al trupei din acest an, însă cei de la Phaser au deja o serie de piese aflate în pregătire.
Din componența trupei fac parte Carina Dumitru (voce), Radu Racz (bas), Sebi Bârzeianu (chitară), Lucian Oprișan (clape) și Arnold Birta (tobe).

Păreri?

160 Post Views