Evelina Negru lansează single-ul Oglinda

După participarea în emisiunea concurs, „Superstar”, în urma căreia Evelina Negru s-a făcut cunoscută publicului larg, artista lansează al doilea single oficial – „Oglinda”. Piesa este compusă în studiourile DeMoga Music și este lansată alături de MediaPro Music & Universal Music Romania.

„Oglinda” este o piesă de dragoste, care vorbește despre povestea de iubire dintre două suflete pereche care și-au întâlnit privirile printre cele 7 miliarde de alte priviri, pentru care până și infinitul este mult prea puțin. Mesajul pentru persoana iubită este transmis prin piesa cu influențe retro.

Noul single este compus de Marius Moga, Evelina Negru, Mihai Dumitrescu și Bogdan Samoilenco, iar mix & master-ul este realizat de Serj Musteata. Pentru videoclip, Evelina Negru a lucrat alături de o tânără echipă din Republica Moldova formată din: DOP: Valentin Bostan, regie/edit: Eugen Floreac și producător executiv: Matei Zgîmboi.

Evelina Negru are 19 ani și este din Chișinău, iar acum este stabilită în București pentru a-și urma parcursul în cariera muzicală și pentru a continua studiile. Străbunica ei avea o voce frumoasă, cânta la adunările din sat; nu a cunoscut-o pe străbunica ei, însă tatăl ei i-a spus că ea îi semăna foarte mult străbunicii. In primăvara acestui an, după participarea la emisiunea de talente „Superstar”, a lansat primul său single, „Trăiam în paradis”.

Păreri?

129 Post Views

Colaborare în premieră! Lidia Buble și artista dominicană Mabel Yeah lansează piesa Por Amor

Cu o comunitate de peste 2 milioane de fani care o urmăresc pe platformele de socializare, Lidia Buble a cucerit publicul cu numeroase hituri lansate de-a lungul carierei sale, care au generat peste 900 de milioane de vizualizări doar pe YouTube.

Artista începe noul sezon cu a treia piesă internațională, după debutul single-ului „Margarita” și hitul „La Luna”, care a făcut peste 27 de milioane de vizualizări pe Youtube și 3 milioane de stream-uri pe Spotify.

Cel mai recent single al ei, „Por Amor”, este despre dragoste, cu versuri în limbile engleză și spaniolă, cu un sound proaspăt, exotic. Mai mult, „Por Amor” este o colaborare cu artista dominicană Mabel Yeah și este scrisă de Felix Popescu împreună cu Harvis Cuni Padron (Trump Beats), Mabel Yeah și Alin Onoiu (SMAX).

„Chiar dacă plec în aventura vieții mele, la «Sunt celebru, scoate-mă de aici!», asta nu înseamnă că uit de voi, oamenii mei dragi de acasă. Așa că, vreau să vă las, până mă întorc, ceva frumos ca amintire, și pentru a nu-mi simți lipsa, prea mult, piesa «Por Amor». Mi-am dorit ca efervescența și nebunia noului single să fie alături de artista internațională Mabel Yeah, alături de care, cred că, suntem un mix de latinas verdaderas, iar piesa nu face decât să întărească această conexiune a noastră, muzicală”, a declarat Lidia Buble imediat după filmarea clipului, înainte de a pleca în cadrul show-ului „Sunt celebru, scoate-mă de aici!”, de la PRO TV.

„Sunt foarte încântată de această nouă colaborare cu Lidia Buble și Cat Music. Iubesc esența și stilul ei, iar unul dintre lucrurile mele preferate la această colaborare stă în faptul că amândouă avem stiluri diferite, iar din partea mea vine urbanul. Sunt foarte încântată să fac parte din această colaborare între România și Venezuela. Știu că ascultătorilor le va plăcea foarte mult această piesă în care ambele culturi se unesc!”, povestește Mabel Yeah despre single-ul „Por Amor”.

Recent, artista a acceptat una dintre cele mai mari provocări, odată cu participarea sa în cadrul show-ului „Sunt celebru, scoate-mă de aici!”, care va fi difuzat în toamna aceasta pe PRO TV.

Lidia Buble și-a lansat prima piesă când avea doar 21 de ani. După „Kamelia”, care a generat peste 92 de milioane de vizualizări pe YouTube, urmat de „Noi simtim la fel”, alături de Adi Sîna, devenind astfel unul dintre cele mai cunoscute hituri ale sale pe care le-a lansat vreodată, după care au urmat „Le-am spus și fetelor”, „Mi-e bine”, „Sub apă”, „Cămașa”, „Lacătul și femeia” și „Cu ochii ăia verzi”. De ziua internațională a femeii, Lidia Buble a surprins publicul cu un nou look și o piesă cu o încărcătură emoțională puternică, ce poartă numele de „Draga mea”. Acestea sunt doar o parte din melodiile ei cele mai iubite, care au adunat peste 900 de milioane de vizualizări pe YouTube.

Mabel Yeah este una dintre cele mai cool și mai energici artiști de pe scena muzicală din Venezuela și a fost întotdeauna pasionată de muzică. Artista a colaborat cu Omar Koonze pentru la „Vivo Mi Camino”, apoi au urmat piese precum „Imaginadome”, „No Volveras”, „Dame un Beso” și „Complicado”. Mabel a lansat single-ul „Oscuridad” împreună cu Annybell și Dani Barranco, urmat de „Trabajo”, primul single lansat alături de label-ul Cat Music Latin.

Păreri?

142 Post Views

Alessiah a lansat single-ul Breeze of Love

Alessiah a celebrat vara aceasta și a încheiat-o cu noul său single, „Breeze of Love”, pe care îl lansează împreună cu Universal Music Romania.

“Breeze of Love” este menită să prelungească ascultătorilor sentimentul pe care vara îl dă și vorbește despre schimbarea anotimpurilor, care vine și cu încheierea unei iubiri de vara și despre căutarea persoanei potrivite. Piesa este scrisă și produsă de o echipă de compozitori norvegieni, Anders Nilsen (producător premiat cu discul de platină, care a lucrat cu R3HAB, Timmy Trumpet, Matoma, W&W), Iselin Solheim (vocea din spatele single-urilor lui Alan Walker (“Faded” & “Sing Me To Sleep”), Andre Jensen și Alessiah.

„Piesa „Breeze of Love” este a doua piesă pe care am compus-o în Norvegia cu Iselin Solheim, Anders Nilson și André Jensen, în cadrul unei sesiuni extraordinare și vorbește despre finalul verii, care vine și cu finalul poveștilor de dragoste de-o vara. Este o piesă care vreau să prelungească acea stare de vară până anul următor. Videoclipul a fost filmat în Spania, într-un cadru superb și sper ca povestea din spatele piesei să inspire oamenii și să îi ajute să treacă mai repede peste sezonul, până vara următoare.” – declară Alessiah despre noul single.

Alessiah a lansat piesa şi videoclipul în cadrul unui eveniment ce a avut loc în Bucureşti, pe terasa Ted’s Coffee Floreasca, miercuri, 31 august, în ziua în care se schimba anotimpurile. Alături de tânăra artistă au fost persoane publice, prieteni, artişti, producători, influenceri sau reprezentanţi din media.
In aceeasi zi, Alessiah, impreuna cu Ted’s Coffee, a lansat bautura “Breeze of Love”, care va fi prezenta in 20 de cafenele din Romania. Este vorba despre un ceai de pepene rosu cu menta, sirop de zmeura si bobba de capsuni.

Videoclipul, realizat de Ionuț Trandafir și Alexandru Mureșan, o surprinde pe Alessiah în însorita Spanie, într-un decor mediteraneean, care te duce cu gândul la zilele însorite de vara. Alessiah și echipa de filmare s-au deplasat în Spania pentru a filma videoclipul piesei „Breeze of Love”, dar și videoclipul single-ului anterior, „Summer Feeling”.

Alessiah este una dintre cele mai promițătoare și talentate artiste ale noii generații, cu potențial atât în ceea ce privește compoziția, cât și în ceea ce privește implicarea sa în zona vizuală a pieselor pe care le lansează. Alessiah și-a început cariera în 2018, la 11 ani. În 2020, a lansat single-urile “Hurricane”, “Waiting For”, “Love Me” și “I Know”, iar în 2021 a venit cu o sesiune live specială pentru cele patru piese, versiuni noi, cu Muse Quartet, un cvartet de coarde. A lucrat în studio cu Vanotek sau Minelli, printre alții. Este pe deplin angajată când vine vorba de muzică și face tot ce îi stă în putință pentru a evolua, pentru a învăța ceva nou în fiecare zi și pentru a deveni cea mai bună versiune a ei însăși. Cu un background muzical de studii și sute de ore de canto, plus lecții de chitară, cariera ei muzicală este în creștere. Alessiah continuă să-și construiască avântul, senzația pop în vârstă de 14 ani a lansat în 2021 cel de-al șaselea single, “Why”, o colaborare cu artistul urban nigerian Alpha P. În 2022, Alessiah a lansat single-ul “Nostalgia”,  o colaborare cu DJ-ul croat Arien – “All Night”, dar și „Summer Feeling” piesă compusă tot împreună cu compozitorii norvegieni.

Păreri?

149 Post Views

Dominique lanseaza No Drama si schimba dinamica relatiilor

Dominique lansează „No Drama”, o piesă care ia viața în plin și care aduce acea încredere în sine care nu permite dramei să intre în peisaj. Cu o voce plină de senzualitate, cu ritmuri vibrante și cu energia caracteristică tuturor proiectelor I NAME IT, „No Drama” își face loc, în aceste ultime zile de vară, pentru a ne propune un nou mod de a privi lucrurile.

Când drama este la fiecare pas, când lucrurile încep să se complice, chiar dacă rezolvarea e simplă, Dominique schimbă vibe-ul și ne pune ochelari noi, pentru a vedea mai bine cât de ușor se poate schimba abordare.

„No Drama” este piesa de care fiecare dintre noi a avut nevoie într-un anumit moment al vieții și care, acum, se strecoară în playlisturile noastre, pentru a schimba retorica zilelor și dinamica relațiilor.

Dominique este o artistă și compozitoare din București, care a pornit pe drumul muzicii încă de la vârsta de 13 ani. Artista și-a lansat prima piesă la vârsta de 14 ani, „Eroul meu”, iar de atunci a continuat să compună și să studieze muzică, în toate formele ei.

I NAME IT este un proiect de muzică electronică, fondat în iunie 2019, care are la bază o dragoste profundă față de muzică. Proiectul vine la pachet cu lansări atât în zona chill, cât și în cea deep, și este ca un manifest despre evoluție, apărut dintr-o dorință de a pune o amprentă personală asupra industriei muzicale din România și nu numai.

Păreri?

196 Post Views

NAV a lansat single-ul Wrong Decisions

NAV a lansat single-ul “Wrong Decisions”. Artistul canadian continuă să creeze hype în jurul următoarei sale lucrări, „Demons Protected By Angels”. A început cu lansarea piesei „Never Sleep” cu Lil Baby și Travis Scott. Cu toate acestea, Nav le-a oferit fanilor astăzi un nou single care dezvăluie mai precis ce pregătește pentru următorul său material discografic. „Wrong Decisions” este un single melancolic, produs de artist. Rapperul își lasă îndoielile și anxietățile cu privire la producția sumbră pentru un banger.

„Cred că călătoria a început în timpul carantinei. Am avut mult timp să lucrez la acest proiect. Aceasta este probabil una dintre primele melodii pe care le-am făcut în timpul carantinei. În timpul carantinei mi-am perfecționat abilitățile de producție”, i-a spus Nav lui Zane Lowe la emisiunea New Music Daily de pe Apple Music.

Păreri?

201 Post Views

Eros Ramazzotti lansează împreună cu Alejandro Sanz piesa Sono

Eros Ramazzotti lansează împreună cu Alejandro Sanz piesa „Sono”. Cu doar câteva săptămâni înainte de prima întâlnire, EROS RAMAZZOTTI este pregatit să lanseze noul său single „SONO” cu ALEJANDRO SANZ.

Cea de-a doua piesă de pe albumul BATTITO INFINITO, care urmează să fie lansat pe 16 septembrie.
Asta se intampla cand doi giganți ai muzicii internaționale – cu vânzări combinate de 120 de milioane de discuri – au decis să-și aducă împreună talentele unice. Vocea senzuală a lui ALEJANDRO SANZ, artistul spaniol cu ​​cel mai mare număr de premii Grammy-uri din istorie, cu un total de 4 și 25 Latin Grammy, se alătură timbrului inconfundabil al lui EROS, pentru o invitație de a crede în visele tale. Uneori, nu este nevoie de mult pentru a te ridica din momentele dificile: prietenii vechi și puterea amintirilor ne pot ajuta să ne regăsim adevăratul sine – „sono quello che sono / la mia anima, nuova musica, ma gli amici di sempre”.

Clipul oficial este regizat de Adrián Egea, bazat pe un concept de Eros Ramazzotti și Sergio Pappaletera. Scurtmetrajul este un veritabil salt în trecut, avându-i în rolurile principale pe ALEJANDRO și EROS ca niște copii care urmăresc o minge – la fel ca urmărirea unui vis, cu atitudinea lipsită de griji pe care doar copiii o pot aduna. Narațiunea urmează apoi o lungă cronologie, transportându-ne până în prezent: doi bărbați maturi, de succes, cântând despre viață și despre frumusețea ei șovăitoare, fără a-și uita niciodată rădăcinile.

Videoclipul a fost lansat în premieră pe TELEMUNDO, unul dintre cei mai importanți radiodifuzori de limbă spaniolă din lume, care va dedica un spațiu exclusiv în programele sale emblematice, ajungând în peste 100 de piețe.

Single-ul “SONO” cu ALEJANDRO SANZ, alături de AMA, albumul BATTITO INFINITO și melodiile clasice care au făcut ca EROS să aibă un astfel de succes, vor fi cântate la WORLD TOUR PREMIÈRE și BATTITO INFINITO WORLD TOUR.

După premiera de la Sevilla, Agrigento, Verona, Atena și Cezareea, turneul mondial va începe pe 30 octombrie 2022 la Teatrul Microsoft, Los Angeles, concertând în Europa din februarie până în mai 2023, inclusiv 10 date în Italia.

Păreri?

190 Post Views

Quavo și Takeoff lansează Big Stunna împreună cu Birdman

Quavo și Takeoff lansează “Big Stunna” împreună cu Birdman. Rapperii „Unc & Phew” își continuă proiectul comun cu o altă lansare.

Se spune că acești doi au un proiect comun la orizont și fanii sunt curioși ce înseamnă asta pentru Migos.

Pe măsură ce Offset lansează single-uri precum „54321″ și „CODE” asistat de Moneybagg Yo, Quavo și Takeoff lucrează la un album comun, Unc & Phew. Perechea a lansat anterior „Hotel Lobby” și mai târziu a lansat „Us vs. Them” cu Gucci Mane, s-au întors cu „Big Stunna”. Numele singur oferă un indiciu important cu privire la oaspetele lor prezentat: Birdman.

Păreri?

195 Post Views

Offset colaborează cu Moneybagg Yo pentru track-ul Code

Offset colaborează cu Moneybagg Yo pentru “Code”. Se zvonește că Offset va lansa un nou album înainte de sfârșitul anului.

Lucrurile s-au zdruncinat în tabăra lui Offset, pe măsură ce rapperul Migos continuă în cariera sa solo.

Între timp, el revine cu un single nou-nouț, „CODE”, cu Moneybagg Yo. Piesa vine după lansarea recentă a lui Offset „54321″, iar ambele piese sunt programate pentru a fi incluse pe viitorul album al rapperului, despre care se spune că va ajunge înainte de sfârșitul anului.

Videoclipul pentru „CODE” o prezintă pe Bella Hadid dând cele mai bune ipostaze de model. Așteptați-vă la mult mai mult de la Offset în lunile următoare.

Păreri?

171 Post Views

FORTELLA a lansat piesa Get Up Off The Floor

FORTELLA a lansat piesa “Get Up Off The Floor”. Originară din Norvegia, FORTELLA a locuit deasupra unui club de noapte din Londra și a decis să-l studieze. Inspirată de DJ-ul și producătorul britanic Hannah Wants, care domina mulțimea cu platanele ei, artista a știut imediat că asta este exact ceea ce trebuia să facă. Chiar acolo și atunci, la acel club subteran intim, în mijlocul strălucirii luminilor, a pulsului basului din difuzoare și a transpirației care curge din tavan, aici s-a născut FORTELLA.

FORTELLA este o bijuterie și o adevărată raritate în universul EDM: O stea în devenire pe o scenă dominată în mare parte de bărbați, ea are misiunea de a-i face pe alții să danseze.

Proaspăt semnată cu casa de discuri Virgin Records Germany, tânărul DJ – care locuiește pe o barcă din Londra, unde își înregistrează și seturile live fascinante – și-a unit forțele cu duo-ul de producători Laconic pentru primul ei single oficial „Get Up Off The Floor”, despre care FORTELLA spune: „Această melodie a ieșit din niște vremuri întunecate. Parcă ar fi acoperit de cicatrici și vânătăi, dar spune „Nu lăsa nimic să te tragă în jos””. Începând cu o voce melodică și apoi lansând instantaneu un ritm house captivant, piesa radiază exact tipul de putere de care este nevoie pentru a te ridica și a continua, chiar și atunci când vremurile devin grele. Piesa este un memento că viața merită trăită. Studiile timpurii au arătat că a nu dansa pe această piesă pare a fi uman imposibil.

„Get Up Off The Floor” de la FORTELLA este atrăgător, puternic și înălțător.

Păreri?

153 Post Views

Elton John face echipă cu Britney Spears pentru Hold Me Closer

Elton John face echipă cu Britney Spears pentru “Hold Me Closer”. O piesă veselă, care amintește despre sfârșit, prezintă doi dintre cei mai emblematici artiști ai tuturor timpurilor reunindu-se pentru prima dată în istorie. Discutiile despre colaborare au inceput în 2014, când cei doi s-au întâlnit pentru prima dată la cea de-a 22-a petrecere anuală de vizionare a premiilor Academiei Elton John AIDS Foundation. Un tweet ulterior din 2015 de la Britney Spears care își mărturisește dragostea pentru clasicul „Tiny Dancer” al lui Elton din 1971 a stârnit ideea colaborării, iar vedetele s-au aliniat în sfârșit în această vară. După ce a auzit prima parte a single-ului la începutul acestei veri, Elton John a știut că vocea lui Britney era atingerea perfectă pentru a aduce cântecul la viață. Adresându-se direct către ea, Britney a spus imediat da, iar rezultatul este „Hold me Closer”. Lansarea piesei „Hold Me Closer” marchează și prima muzică nouă a lui Britney Spears din 2016.

Elton John spune: „Sunt absolut încântat că am avut șansa de a lucra cu Britney Spears; Ea este, cu adevărat, o artistă specială, una dintre marile vedete pop din toate timpurile și sună uimitor pe această piesă. O iubesc mult și sunt încântat de ceea ce am creat împreună.”

Britney Spears spune: „Am fost atât de onorată când incredibilul Sir Elton John mi-a cerut să mă alătur la una dintre cele mai emblematice melodii ale sale. Suntem atât de încântată ca fanii să o audă! Mulțumesc, Elton, că m-ai primit! Sunt atât de recunoscătoare că am avut ocazia să lucrez cu tine și cu mintea ta legendară.”

O surpriză fantastică pentru fanii lui Elton John și Britney Spears din întreaga lume, single-ul „Hold Me Closer”, produs de Andrew Watt, este o întorsătură contemporană revigorantă a unuia dintre cele mai emblematice hituri ale lui Elton John, „Tiny Dancer”, care include și elemente ale altor melodii clasice din catalogul său legendar, inclusiv „The One” și „Don’t Go Breaking My Heart”. „Tiny Dancer” rămâne una dintre cele mai iubite melodii ale lui John și una dintre melodiile remarcabile de pe albumul său din 1971 Madman Across The Water. Pe locul al treilea după „Rocket Man” și „Your Song” în numerele de streaming la nivel mondial, cântecul a fost folosit cu un efect fenomenal și a cultivat o popularitate masivă, după filmul clasic din 2000 al lui Cameron Crowe, Almost Famous.

Păreri?

202 Post Views