Nightfreaks si Dylan Jett lanseaza Hold Your Ground, pentru momentele in care nimic nu pare suficient

Fiecare dintre noi are momente în care simte că lucrurile merg într-o direcție greșită, că nimic din ceea ce face nu este suficient, iar încrederea în propria persoană pare că este mai degrabă un concept abstract. Pentru aceste momente, dar și pentru altele în care determinarea este la cele mai mici niveluri, Nightfreaks și Dylan Jett aduc „Hold Your Ground”, o piesă cât o încurajare în momentele în care avem cel mai mult nevoie.

„Hold Your Ground” este genul de piesă pe care o vom purta cu noi nu doar în momentele dificile, ci și în cele în care simțim determinarea de a face mai mult, încrederea de a încerca lucruri noi și curajul de a pleca pe drumuri pe care nu am mai fost.

Nightfreaks este un proiect fondat de producătorul olandez Martijn Sietsema, care își propune să creeze muzică pentru viitor. Sietsema a făcut parte din mai multe proiecte de-a lungul timpului, fiind producătorul din spatele melodiilor „Different life”, „Ain’t no use to me”, „What’s holding you back”.

#d539c1

Dylan Jett este un cântăreț, pianist, compozitor și actor, în vârstă de 19 ani, din Melbourne, Australia. Dylan a colaborat cu diverși artiști și producători, iar în același timp și-a scris, compus și produs propria muzică. Printre piesele sale amintim: „This Night”, „Insight” și „If you don’t belong”.

Păreri?

193 Post Views

Trippie Redd a revenit cu single-ul BIG 14, alaturi de OFFSET si Moneybagg Yo

Astăzi, 5 august rapperul multiplatină care fuzionează genurile, Trippie Redd revine cu un nou single și videoclip muzical intitulat „Big 14″ feat. Offset & Moneybagg Yo. Ascultă „Big 14″ – AICI. Urmăriți videoclipul muzical pentru „Big 14″—AICI la 10:00 PST/12:00 EST.

În vizualul însoțitor, ei canta către camera pe acoperișurile zgârie-norilor, pe holurile goale și sub filtre de altă lume, între fotografiile cu aruncătoare de flăcări care luminează noaptea și nu lipsesc mașinile de lux și fumul.

Trippie a oferit un set de show-uri la Rolling Loud Miami. În plus, și-a unit forțele cu Marshmello și Mae Muller în „American Psycho”. De asemenea, este în prezent în turneu susținând anumite date ale turneului “Mainstream Sellout”, al lui Machine Gun Kelly și va urca pe scena Rolling Loud Toronto și Summer Sky Vol 1 în septembrie.

Unul dintre cei mai versatili și îndrăzneți artiști din punct de vedere creativ din hip-hop de astăzi, Trippie Redd face muzică extrem de experimentală și extrem de atrăgătoare. De când a livrat mixtape-ul său de debut A Love Letter to You în 2017, rapper-ul, cântărețul/compozitorul cu vânzări multiple de platină a sfidat continuu granițele genurilor, încorporând interpretarea sa melodică a rap-ului cu elemente frenetice de rock-and-roll și metal greu. Și cu versurile sale pătrunzătoare și performanța vocală nuanțată, dar puternică, nativul din Ohio, în vârstă de 23 de ani, potrivește această ingeniozitate nesfârșită cu un impact emoțional puternic.

Strângând peste 18 miliarde de streamuri până în prezent și având șase proiecte consecutive care ajung în Top 5 al Billboard 200 Chart, Trippie Redd a evoluat de la Soundcloud Rapper în devenire la o putere globală. Nu doar că a colaborat cu unele dintre cele mai mari nume din muzică de astăzi, de la Drake, Future, XXXTENTACION și Juice WRLD până la Illenium și Marshmello până la Travis Barker și Oliver Tree, dar și-a făcut și debutul în actorie în timpul unui episod din filmul apreciat de critici al lui Lil Dicky, urmat de DAVE. printr-o apariție în filmul Good Mourning al lui Machine Gun Kelly. Cel mai recent album al său, Trip At Knight, a debutat pe locul 1 în Topul albumelor Billboard R&B/Hip-Hop și a acumulat peste 2,5 miliarde de streamuri.

Păreri?

https://www.youtube.com/watch?v=chi_s-2AvgU

137 Post Views

CARLY RAE JEPSEN lanseaza single-ul Beach House

Astăzi, 5 august 2022, cântăreața si compozitoarea Carly Rae Jepsen, nominalizată la premiile GRAMMY®, Juno și Polaris, lansează un nou single „Beach House” de pe viitorul ei album “The Loneliest Time”.

Produs de Alex Hope și co-scris de Jepsen, Hope și Nate Cyphert, track-ul „Beach House” este o relatare prea reală despre imprevizibilitatea sălbatică a întâlnirilor bazate pe aplicații.
Într-o abatere de la atmosfera luxuriantă și aerisită din „Western Wind” (o lansare în mai însoțită de un videoclip liniștit), imnul de dans se desfășoară în ritmuri palpitante și texturi strălucitoare, în timp ce Jepsen detaliază o serie de dezamăgiri rezultate si din întâlniri. După ce a făcut o pledoarie pasionată pentru transparență din partea potențialilor ei pretendenți, Jepsen a apelat apoi la o gamă de coriști pentru a oferi un cor: „Am o casă pe plajă în Malibu și probabil că o să vă rănesc sentimentele”. Atât irezistibil de onest, cât și de amuzant, „Beach House” cimentează în cele din urmă moștenirea lui Jepsen ca unul dintre cei mai ascuți naratori ai istoriei pop a nuanțelor nesfârșite ale iubirii și relațiilor.

La începutul acestei săptămâni, Jepsen a anunțat data lansării pentru cea mai introspectivă lucrare de până acum, “The Loneliest Time”, care va fi publicat pe 21 octombrie.

Jepsen le va oferi fanilor o perspectiva asupra noului album atunci când va pleca luna viitoare în turneul ei – “The So Nice”.

Păreri?

190 Post Views

Digital Kay lanseaza Are You There, cu emotie pentru cel mai bun prieten al omului

Digital Kay lansează marți, 2 august, „Are You There”, o piesă plină de sensibilitate, care face trimitere la un subiect sensibil: adopțiile de câini. Prin această piesă cu un mesaj puternic, dedicată celui mai bun prieten al omului, Digital Kay mai pune o cărămidă carierei sale care se află într-o continuă ascensiune.

„Are You There” vine însoțită de un videoclip care traduce mesajul piesei în imagini. O piesă plină de sensibilitate și emoție, pentru animalele pline de puritate care ne fac viețile mai frumoase.

Pe lângă versurile puternice care însoțesc piese, Digital Kay aduce ritmuri vibrante, care accentuează fiecare cuvânt în parte și care transformă „Are You There” într-o piesă plină de vitalitate.

Digital Kay și-a început cariera ca DJ, pentru ca ulterior să se îndrepte spre zona de producție. În prezent, acesta își dorește să devină un artist care să aducă inovații în materie de muzică.

Născut Kris Van Nuffel, în Mol, Belgia, acesta a învățat încă de mic să cânte la tobe. Începând cu anul 2017, Digital Kay a realizat mai multe remixuri pentru artiști internaționali și a reușit să ajungă în topuri de peste tot din lume.

Păreri?

184 Post Views

Emilian lansează Gura ta

Emilian este una dintre cele mai fresh prezențe pe scena muzicală și nu încetează să surprindă. După valul de succes înregistrat cu piesele „De 3 zile nu am somn”, în colaborare cu Theo Rose sau „Una”, feat. Connect-R, Emilian revine cu o nouă surpriză muzicală. „Gura ta” este o piesă pasională, cu un mesaj sensibil, care reușește să ilustreze perfect cum este percepută dragostea în ochii unui îndrăgostit.

Emilian reușește să diversifice pe plan muzical și este plin de surprize pentru fanii săi. Este un munte de inspirație, iar astfel își pune sufletul și trăirile în piesele sale, sub ritmuri și stări diferite. „Gura ta” este o declarație de iubire în versuri, o piesă pentru sufletele îndrăgostite care simt și trăiesc la unison; este acea melodie pe care o fredonezi, fără să vrei.

„«Gura ta» este poate una dintre cele mai speciale piese scrise de mine până acum. Am stat și m-am gândit într-o seară care este cel mai puternic fel de a-ți împărtăși iubirea. Și am ajuns la sărut, poate cel mai banal lucru și totuși atât de intim și de special. Când iubești sincer, simți ca ai un râu de  sentimente care pare că nu se oprește niciodată. Dar ce se întâmplă când nu mai primești în fiecare zi acel sărut de bună dimineața, sau acel sărut sincer și urmat de-un zâmbet larg pe față… eu am simțit că «inima se deshidratează». Așa că am început să scriu, până s-a concretizat această piesă”, povestește Emilian.

O coproducție marca HaHaHa Production & Cat Music, single-ul este scris de Emilian Nechifor, muzica creată de Emilian Nechifor, Gabriel Stanoiu, Serban Cazan, de producție s-au ocupat Gabriel Stanoiu și Serban Cazan, iar mix& master a fost realizat de Gabriel Stanoiu.

Păreri?

196 Post Views

Patru piese care aduc dinamism la inceput de august

Prima săptămână din august începe cu multă energie, dar și cu dorința de a prelungi vara cât de mult se poate. INFINITY, Cleez & Deeperlove, Jaxx Inc. și Denise Schneider ne introduc în Universul lor prin intermediul unor piese care ne oferă determinarea de care avem nevoie, cât și dorința de a ne bucura de fiecare zi și de fiecare experiență prin care trecem.

Patru piese pline de dinamism, care ne vor plimba dintr-un loc în altul și care își vor face loc în playlistul nostru fără prea mari eforturi:

Denise Schneider își ia hainele de festival și ne aduce vitalitate prin ritmuri puternice. „You Can’t Stop Us” este despre distracție, conectare cu energia de festival și cu dorința de a împărți momentele de extaz cu persoanele importante din viețile noastre.

Jaxx Inc. ne introduce într-o poveste de dragoste pe care am trait-o sau la care visăm. O poveste ghidată de energie, în care dorința este prezentă la fiecare pas.

Cleez și Deeperlove ne proiectează direct în paradis prin noua lor piesă. Chef de viață, dorința de a face mai mult, determinare și perseverență, toate sunt ingrediente importante în piesa celor doi artiști.

INFINITY combină energia de început de august cu o dorință puternică de a avea o anumită persoană alături. Dragostea și distracția se întâlnesc în piesa „Need You”.

Păreri?

208 Post Views

Vanotek lansează Happier, cel mai recent single cu sound retro synth wave și vibe de vară

Vara continuă cu cel mai recent single Vanotek “Happier”, care are un sound funk dance, melancolic și sensibil.

Piesa a fost compusă și produsă de Vanotek, mix și master Sergiu Musteață, iar videoclipul a fost regizat de Edward Aninaru, DoP – Shivashish Ahuja

“Happier” e acea piesă care însoțește zilele de libertate și de bucurie de a trăi viața la maximum”, a spus Vanotek.

Anterior acestui single, Vanotek a prezentat single-ul “Weekend” în colaborare cu Veve Milah, o piesă dance, în engleză și spaniolă, ca o zi de vară, cu o doză de optimism și energie.

Anul trecut, Vanotek a lansat “Someone” feat. Denitia și a produs cele două piese de la Bastard! – “You Lose” și “F..k That”.

“F..k That” a fost extrem de bine poziționată în topul Shazam Rusia, unde a ajuns până pe locul 1, devansând artiști precum The Weeknd, Dua Lipa, dar și în clasamentele radio de acolo, iar în top Shazam Global, a fost pe locul 21. Pe YouTube, piesa are peste 10 milioane de vizualizări.

Vanotek este unul dintre cei mai cunoscuți și apreciați producători din România, câștigător al discului de platină pentru “Tell Me Who” în Rusia și CIS.

Păreri?

197 Post Views

Erika Isac lansează alături de Mentos piesa – TraPozitivity Manifesto

Erika Isac, alături de nume cunoscute precum Selly, Gami, Cezara Cristescu sau Skivo, s-au alătura campaniei manifest realizată de Mentos pentru a aduce un boost de încredere fiecăruia dintre noi. „TraPozitivity” este o piesă ce a luat naștere în urma implicării directe a fanilor celor 5 influenceri. Aceștia au postat pe instagram un story în care îndemnau fanii să lase versuri pe care, ulterior, le vor adăuga în varianta finală a piesei. Astfel, „TraPozitivity” este o piesă care are ca scop motivarea tuturor persoanelor în a se pune pe primul loc și de a renunța la toate gândurile negative.

„Piesa <<TraPozitivity>> este o piesă cu și despre dorința de a depăși toate insecuritățile cu care ne luptăm zi de zi din cauza presiunii din jurul nostru. În procesul de creație am încercat atât eu, cât și Selly, Gami, Cezara și Skivo să-i implicăm pe fanii noștri tocmai pentru că ne-am dorit să simtă că este o piesa pentru ei, pentru dezvoltarea lor. Sper ca oricine ascultă piesa să se simtă mai încrezător și mai motivat să se pună pe primul loc pentru că, da, fiecare dintre noi contează” ne transmite Erika.

Piesa a fost scrisă de către Erika Isac, Cezar Gună și Bogdan Gridan, producția finală purtând semnătura lui Bogdan Gridan, cel ce s-a ocupat și de producția piesei „Nașpa” sau „Beau Beau”. Videoclipul a fost regizat de către Quba, DOP David Mogan, producător video Alex Toader iar de producția finală s-a ocupat Loops Production.

Erika Isac este una dintre cele mai fresh apariții din industria muzicală din România. Finalisă a primului sezon „One True Singer”, Erika a lansat alături de ADI single-ul „Regreți”, piesă susținută de cele mai importante radiouri din România. Cu o experiență de peste șapte ani în industria muzicală, Erika a participat de-a lungul timpului la mai multe Talent Show-uri și e pregătită să demonstreze că merită să fie pe cele mai mari scene ale lumii. Recent, Erika a lansat piesa „4 dimineața” alături de Marko Glass, unul dintre cei mai iubiți traperi din România, piesă ce se bucură de aprecierea fanilor în mediul online încă de la lansarea piesei.

Păreri?

147 Post Views

VIDEO. EA este cea mai nouă descoperire a familiei lui Damian Drăghici! Desenatoarea care vrea să spargă tiparele muzicale

Ana-Maria Dicu este cea mai nouă descoperire a familiei lui Damian Drăghici! Moldoveanca a colaborat cu soția acestuia, Cristina Stroe, și a scos un videoclip muzical cu iz balcanic.

În studioul lui Damian Drăghici se produc minuni muzicale, iar cea mai recentă o are în centrul atenției pe Ana-Maria Dicu, o desenatoare care vrea să rupă gura târgului cu o melodie balcanică lansată duminică, 31 iulie 2022, chiar de ziua tinerei artiste.

Soția lui Damian Drăghici, colaborare cu desenatoarea Ana-Maria Dicu

Ana-Maria este una din cele mai fresh figuri din industria muzicii de petrecere, un nume de care vom auzi cu siguranță pe viitor. Artista și graphic-designer-ul a lansat chiar și un videoclip la melodia „Omule”, la care a lucrat împreună cu soția celebrului cântăreț Damian Drăghici, Cristina Stroe, în studioul “Wearefamilyrecords”.

Ana-Maria Dicu a plănuit de mult să se vadă cu nevasta lui Damian Drăghici, însă niciodată nu s-au sincronizat. A sosit o zi în care amândouă au pus cap la cap toate detaliile pentru realizarea melodiei cu care speră să ajungă la inimile publicului.

Tânăra vasluiancă a povestit felul în care a început colaborarea cu familia Drăghici, care a dat o șansă multor nume mari din muzica de petrecere.

„Sunt o fire foarte emotivă, dar de data asta am ales să facă o piesă de petrecere”

Clipul melodiei „Omule” a fost filmat în București și în Bragadiru, localitate în care artista s-a stabilit de ceva vreme.

„Eu cu Cristina Stroe am mai vorbit în trecut, dar nu am reușit să ne vedem. Într-o duminică m-am hotărât să-i scriu și mi-a găsit loc la studio, joi, pe 16 iunie. Am fost de la 5 până la 10 seara și mi-a făcut piesa. Eu sunt o fire foarte emotivă, dar de data asta am ales să fac o piesă de petrecere, în care oamenii să se regăsească și să se simtă bine pe ea. Visul legat de ea este să merg la nunți și oamenii să mă roage să o cânt, eventual să știe și versurile :)). Mesajul ei este despre faptul că muncim și uităm să ne distrăm, să ne simțim bine. Doar o viață avem. Cristina a înțeles exact ce vreau. Clipul a fost filmat în București și în Bragadiru. Eu cânt la un restaurant de lângă mine, în Bragadiru. Am filmat acolo. Personajul masculin care apare în clip este chiar patronul restaurantului. El a acceptat să mă ajute”, a declarat Ana-Maria Dicu.

S-a apucat de cântat în 2013, înainte să dea Bac-ul

Dincolo de muzică, Ana-Maria Dicu se ocupă de design-ul grafic. Artista realizează ilustrații digitale, pe care le desenează de la zero. Câștigă bani, așadar, și din realizarea de pliante și flyere pentru diferite ocazii. Legătura ei cu muzica a început în luna martie 2013, cu câteva luni înainte ca Ana să dea examenul de Bacalaureat. O formație rămăsese fără solistă, iar acea fată a recomandat-o pe ea să îi țină locul. Cântăreața ne-a zis că a acceptat provocarea, cu toate că nu avea nicio experiență în acest domeniu. În loc să învețe pentru Bac, Ana-Maria s-a apucat să cânte la nunți și petreceri.

Păreri?

231 Post Views

Simona Ruscu lansează cel mai nou proiect muzical Jumătatea mea, în colaborare cu Sean Norvis, în rol de producător

“Jumătatea mea” este o piesă care marchează 5 ani de la cununia civilă a artistei. 5 ani de Simona Ruscu. Acest proiect face parte din următorul album de muzică balcanică la care se lucrează în acest moment. De asemenea, versurile melodiei sunt dedicate tuturor celor care iubesc si cred in dragoste. În 2019, Simona Ruscu lansa primul album de muzică folclorică bănăţeană, intitulat “Mi-o plăcut să cânt la nuntă”, iar anul trecut cântăreața a facut un prim pas spre un proiect de muzică balcanică, în cadrul căruia poate fi ascultat single-ul “Viaţa e pe primul loc”.

“Lucrez la acest proiect de câteva luni împreună cu Sean și pot spune că sunt foarte mulțumită de rezultatul final. Am pus suflet în acest material muzical și cred că numai prin muzică poate fi schimbat ceva în lume. Mă bucur de o echipă perfectă, iar colaborarea va continua cu sigurantă”, a declarat Simona.

Simona Ruscu este o solistă de muzică populară și de petrecere, cu o experienţă de peste 10 ani, care a studiat Canto popular la Școala populară de Artă din Timişoara. Până în prezent, ea a cântat la sute de evenimente, atât în țară, cât și dincolo de granițe.

Piesa este disponibilă în toate magazinele digitale și este lansată de Audiophile Music România, o nouă casă de discuri, care face parte din grupul Norvis Music.

Păreri?

206 Post Views