Amna și Dorian Popa, a șasea piesă împreună – dau Shoturi pe ritmuri de bachata

Amna și Dorian Popa au ajuns la cea de-a șasea piesă împreună, ”Shoturi”, care promite să fie hitul acestei veri. Mai ales că au colaborat si cu o parte din cei mai buni muzicieni din România, adică Robert Toma, Emilian și Liviu Teodorescu.
Printre nenumatatele filmări pe care le are pentru diverse emisiuni, cum ar fi ”Te cunosc de undeva”, unde Amna face echipa cu Misha, concerte și sesiuni de înregistrări, iată că Amna și Dorian Popa, împreună cu Sprint Music ne aduc cea mai tare colaborare a verii, dacă vă spunem că la muzică au colaborat Robert Toma și Mircea Pavilcu (Zen) și la text Robert Toma, Cori și Amna, având ca backing vocals pe Robert Toma și Liviu Teodorescu, iar la chitară pe Emilian. ”În ultima vreme, am descoperit că îmi place mult să dansez bachata și salsa. Și, într-o discuție cu Robert Toma, s-a început proiectul acesta, în care am demarat această piesă, pentru că ritmul ei e de bachata. După care, Dorian a spus: “Aș vrea foarte mult să între și fratele Liviu!”. Am zis: “Ce idee bună!”. A intrat și Liviu. Apoi, la înregistrări, cu Emilian, am spus: “Emilian, ne trebuie o chitară, așa, frumoasă, fină, ceva de bachata și nu-i dăm de cap”. Și Miluț ne-a trimis, cred că în 3 minute, o chitară “blană”, și una ritmică, pe spate, pentru piesă, pentru susținere. Am colaborat cu unii dintre cei mai tari oameni din industria muzicală, artiști și producători! Robert Toma, Liviu Teodorescu, Emilian și ”fratele” meu, Dorian Popa. Și Cori, care a dat niște rime pe care nu le găseam. Suntem o familie muzicală frumoasă!”, ne-a mărturisit Amna despre această frumoasă colaborare. Și tot ea ne-a spus a câtă piesă este cu Dorian Popa. ”Am avut: „Nu poți să mă uiți”, „Banii”, „Pare rău, pare bine”, „Cealaltă ea”, „Motivul meu”. Deci, această e a șasea piesă împreună. Noi suntem ca niște actori, într-o telenovelă, și urmează să pregătim fanilor noștri o surpriză foarte mare la următoarea piesă! Așa că stați cu ochii pe noi și vă vom surprinde. Să nu mai spunem că avem și un videoclip plin de surprize. Și, pentru prima oară, eu și Dorian, dansăm bachata”. ne-a spus Amna. Iar Dorian ne-a mărturisit și el că ”este o piesă superbă, alături de un artist și un om extraordinar pe care îl cunosc de atâta timp! Este a șasea noastră piesă, motiv pentru care mă bucur. În scurt timp, am spus că putem să scoatem și un album. Sperăm să îmbătrânim împreună! – gluma noastră este “precum Stela și Arșinel”. Doamne ajută și Dumnezeu să îi binecuvânteze! Și ne bucurăm că putem să încântăm publicul cu atât de multe piese împreună. Avem niște voci care se potrivesc foarte frumos. „Shoturi” este o piesă de vară, pe care Amna o dedică tuturor domnișoarelor care au fost rănite în dragoste. Iar eu o dedic tuturor băieților care au dezamăgit fetele, la viața lor”, spune indrăgitul solist, care vă invită să ascultați piesa și să urmăriți videoclipul.

Păreri?

238 Post Views

Și fetele frâng inimi este numele și mesajul celui mai nou single semnat Nicoleta Nucă

Iubire, amintire, seducție și dezamăgire! Pe toate le vei găsi în noul single pe care Nicoleta Nucă l-a pregătit pentru această vară. Cu muzica și versurile compuse de către Theea Miculescu alături de Marius Stamatin și Nicoleta Nucă, „Și fetele frâng inimi” este despre puterea de seducție pe care femeia o deține, dar și despre inima de gheață ce ia formă atunci când dragostea dispare. Clipul regizat de către Izabela Szanto transpune prin imagini povestea cuplului cândva îndrăgostit care s-a iubit cu pasiune, dar care rămâne fară sentimente, iar amintirile sunt cele care le iau locul.

„«Și fetele frâng inimi» este o piesă despre femeia care își recapătă controlul asupra inimii și minții ei și asupra vieții ei. Motorul, dar și slăbiciunea cea mai mare a unei femei este iubirea, iar atunci când aceasta se stinge, îi rămâne durerea, dar și puterea să meargă înainte și, atunci când e cazul, ambele se unesc pentru a rade la sol sursa suferinței. Într-o lume încă profund patriarhală, piesa asta este despre «reversul medaliei». «Și fetele frâng inimi» are foarte mult din energia mea, din esența mea si cred că alături de Marius Stamatic (Mark Stam) și Theea Miculescu am reușit să o scot la suprafață”, spune Nicoleta.

Nicoleta Nucă a lansat primul single imediat după participarea la X Factor România, iar „Nu sunt” a fost un real succes, cu peste 30 de milioane de vizualizări pe YouTube. „Liniștea”, „Inima mea”, „Castele de nisip”, „Amintiri”, „Când pleci”, „N-am pierdut nimic”, „Tot mai rar”, „Protest” sunt doar câteva dintre piesele de succes ale Nicoletei.

Anul trecut, înainte de Ziua Internațională a Femeii, artista a lansat un single dedicat tuturor femeilor din lume: „Fata din oglindă”, o piesă emoționantă bazată pe o poveste reală, personală, inspirată din propriile experiențe. Au urmat „Spune-mi”, o piesă despre societate care de multe ori ne sufocă și ne poate aduce cu ușurință în pragul anxietății și „Ce fraieri”, un single aparte cu o poveste bogată în emoție.

Păreri?

187 Post Views

Ronna Riva a lansat primul ei single cu versuri in limba romana!

“Alo” reprezintă o nouă direcție pentru Ronna Riva, care îmbină muzica pop cu elemente de dance și un sound modern și vibrant. Piesa este rezultatul colaborării cu Valentin Tulica care a contribuit la crearea unui single captivant, menit să inspire și să ridice starea de spirit.
“Alo” are si un videoclip superb, filmat in Barcelona de Silviu Mindroc!
“Imi place foarte mult acest proiect, si cred ca ma pot apropia mai mult de publicul din Romania cu aceasta piesa” a declara Ronna despre noul ei single “Alo” care este deja pe toate platformele digitale.

Păreri?

151 Post Views

BLANCO lansează TOT CE FAC E SFÂNT, primul single de pe albumul SUNT IO

După succesul albumului de debut “BLANCOMAT”, BLANCO revine cu primul single ce anunță materialul  “Sunt IO”, o versiune evoluată și maturizată a lui BLANCO. TOT CE FAC E SFÂNT este o demonstrație de hip-hop din partea unuia dintre cei mai apreciați MC din noua generație.

„TOT CE FAC E SFÂNT este prima melodie de pe următorul meu album, <<Sunt IO>>. Dacă <<BLANCOMAT>> a durat 2 ani să fie făcut, țin să vă zic, că de când a început luna octombrie a anului 2022 am înregistrat peste 45 de melodii. Sunt într-o formă bună pot să zic și sunt nerăbdător ca lumea să audă ce am de zis.” – BLANCO

TOT CE FAC E SFÂNT a fost scrisă de Cătălin Stănciulescu (BLANCO), produsă de Basalic Alexandru (Basa), iar de videoclip s-au ocupat Cristi NK în rol de regizor și Sega de la Frategrafia de colorizare.

 „TOT CE FAC E SFÂNT este o demonstrație de hip-hop din partea mea, deoarece de-a lungul carierei lumea mi-a acordat eticheta de <<trapper>> și de fiecare dată trebuie să le răspund că <<T-ul>> este mut.. Prin această melodie încerc să deschid puțin ochii ascultătorilor care nu sunt familiarizați cu acest tip de muzică (și pentru unii care sunt), că mereu este loc pentru inovație în acest gen  muzical și mixul dintre muzica TRAP și RAP poate fi unul periculos.” – BLANCO

În paralel cu pregătirea noului album, BLANCO va fi prezent pe scenele festivalurilor din România, pentru care pregătește show-uri gândite până în cele mai mici detalii, legătura dintre el și public fiind întotdeauna prioritară în cadrul show-urilor lui live. Printre cele mai importante festivaluri din această vară, BLANCO va putea fi ascultat la SAGA și Electric Castle.

“Albumul <<BLANCOMAT>> a fost fundația pe care s-a construit acest start fresh în carieră, deoarece procesul de creație a primului album m-a ajutat să îmi formez propriul stil. Pe lângă asta, cifrele prestează mult mai bine decât mă așteptam!” – BLANCO

Păreri?

181 Post Views

Dragoste fără cuvinte, YUKA x Zodier – La Sacou

Nu-i doar un sacou, e dragostea mea…

Conform versurilor cântate de YUKA și Zodier, dragostea nu stă ascunsă în gesturi fastuoase sau gândite în profunzime, ci în cele mai mici. O întâlnire menită să se întâmple, un sacou oferit atunci când ai nevoie, poate reprezenta cea mai pură declarație de iubire sau, în cazul în care nu a fost interpretată așa, să devină subiectul unei piese sensibile și melodioase, care să întâlnească doi artiști la început de drum, dar cu foarte mult potențial.

,,La Sacou” a fost scrisă de Zodier, iar producția a fost realizată de Radu Pârvulescu. Piesa vine însoțită și de un live session special, filmat pe marginea lacului Snagov. Producția live session-ului a fost realizată de Mihnea Părăuan.

 

,,Cele mai sincere trăiri sunt țesute în gesturi mărunte, nu în cuvinte mari, în promisiuni. Declarațiile de dragoste sunt toate cuprinse în floarea pe care o culegi pentru ea, biletele surpriză lăsate pentru a le găsi mai târziu, sau în sacoul lui oferit când afară este frig. <<La Sacou>>, noua piesă lansată de mine, alături de Zodier, este despre toaaate emoțiile ascunse în micile gesturi. Zodier a pus în versuri povestea, după ce la o petrecere ar fi vrut să spună unei fete tot ce simte pentru ea, dar cuvintele parcă erau prea mici, așa că, timid, i-a oferit sacoul lui. Când am ascultat povestea piesei, ținute în sertar deja de ceva vreme, și fiind o visătoare îndrăgostită de iubirea pură, am intrat în proiect cu mare încredere că va ieși ceva magic.” ne spune YUKA.

 

,,Ideea piesei a pornit când eram la o petrecere, iar fata de care-mi plăcea tremura de frig. N-aveam ce să fac, decât să-i ofer sacoul meu să-i țină de cald, și dacă n-am reușit să-i spun ce simt, speram cumva, în sinea mea, să-și dea seama că sacoul ăla nu era doar o piesă vestimentară, ci o parte din mine…evident, asta nu s-a întâmplat, dar probabil nu-i târziu să afle că n-a fost doar un sacou…” ne spune Zodier.

YUKA are 18 ani și am putea să îi spunem “fericire”. Nu doar pentru că este plină de fericire atunci când cântă pe o scenă sau într-un studio, ci pentru că împrăștie fericire peste tot în jurul ei, oriunde ar merge. Adoră muzica încă de la 5 ani, când a pășit prima data pe scenă și a câștigat inimile tuturor. Cântă la pian, ukulele, chitară, compune muzică și scrie versuri. De 2 ani, YUKA lucrează cu cea mai bună echipă, Global Records, iar împreună au lansat piese precum “Aripi de Nisip”, care în vara anului 2021 a fost difuzată pe Radio Zu, Pro FM, intrând în top 40, “Waste Your Love”, care de curând a depășit un milion de ascultări pe Spotify, și cea mai recentă lansare a sa, ,,Mincinosul perfect”, o piesă care îi demonstrează versatilitatea.

Zodier a descoperit pasiunea pentru muzică la vârsta de 10 ani, când mama sa i-a cumparat o chitară din supermarketul din oraș. A învățat singur să cânte la instrument și, câțiva ani mai târziu, a început să cânte pe străzile din Timișoara, cu intenția de a aduce măcar puțină lumină pe fețele trecătorilor. Influențat de artiști precum Ed Sheeran, Eric Clapton, Post Malone și The Motans, artistul a început să-și scrie propriile versuri, trimițându-le apoi către The Motans prin intermediul social media. A fost invitat la scurt timp după de către acesta la o serie de sesiuni, unde a lucrat alături de producători titrați precum Marci & Sebi (INNA, Carla’s Dreams, The Motans, Irina Rimes), Alex Turcu (Carla’s Dreams, Irina Rimes, Alina Eremia) și Damian Rusu (The Motans, Irina Rimes, Damian Drăghici, Connect-R). Piesa sa, ,,Albastru răsărit”, s-a aflat în Top 100 Radio Airplay România, pentru ca ulterior artistul să lanseze un întreg EP, intitulat ,,Mă auzi?”

Păreri?

441 Post Views

Niall Horan a lansat albumul The Show

Niall Horan a lansat albumul “The Show”. Dezvăluind dezvoltarea imensă și experiența de viață pe care le-a dobândit de la Heartbreak Weather din 2020, un album realizat la începutul când avea 20 de ani.

Astăzi, Horan a distribuit videoclipul oficial pentru piesa de titlu a albumului. Regizat de Connor Brashier (Kygo, Shawn Mendes), videoclipul a fost filmat la Downtown Palace, un teatru din centrul orașului Los Angeles.

„The Show” a fost prima melodie la care a lucrat Horan pentru noul album. Piesa reflectă asupra dorinței incontestabil umană de a controla incontrolabilul – apoi îl îndeamnă ușor pe ascultător să îmbrățișeze pe deplin viața, cu toată dezordinea ei. L-a scris într-o noapte de vară în 2020, după ce turneul său pentru Heartbreak Weather fusese anulat din cauza pandemiei.

El va porni într-un turneu global în februarie anul viitor. Datorită cererii mari de bilete – peste jumătate de milion vândute până în prezent, ceea ce a dus la numeroase spectacole sold out în întreaga lume – au fost adăugate date suplimentare la „THE SHOW” LIVE ON TOUR 2024, inclusiv un spectacol pe 28 iulie 2024 la Forumul Kia din Inglewood, CA.

Horan – care s-a alăturat emisiunii The Voice de la NBC în acest sezon și a înregistrat prima sa victorie ca antrenor cu victoria concurentului Gina Miles – a interpretat recent „Meltdown”, o altă melodie de pe album.

La realizarea The Show, Horan a lucrat cu un cerc strâns de colaboratori, printre care Julian Bunetta (Thomas Rhett, SG Lewis), Amy Allen (Halsey, Sam Smith), Jamie Scott (Jessie Ware, Rag’n’Bone Man) și aclamații producători John Ryan și Joel Little. Construit pe o formă luxuriantă și radiantă de alt-pop, albumul își extrage o mare parte din puterea sa fascinantă din utilizarea ingenioasă a armoniilor de către Horan – un element inspirat de Crosby, Stills & Nash, Jackson Browne și alți cântăreți ai anilor ’60/’70.

Un compozitor de-a lungul vieții, care a învățat singur să cânte la chitară în copilărie în Irlanda – și care numește participarea la un concert Eagles la vârsta de patru ani drept un moment esențial în formarea sensibilității sale – Horan a vândut peste 80 de milioane de discuri și a făcut turnee de mai multe ori pe tot globul. În 2017, și-a făcut debutul solo cu Flicker, un album certificat cu platină, cu single-ul de triplu platină „Slow Hands”. Heartbreak Weather a urmat în 2020 și s-a clasat pe primul loc în topul albumelor oficiale din Marea Britanie și în topul vânzărilor de albume Billboard.

Track Listing – The Show

1. Heaven
2. If You Leave Me
3. Meltdown
4. Never Grow Up
5. The Show
6. You Could Start A Cult
7. Save My Life
8. On A Night Like Tonight
9. Science
10. Must Be Love

Păreri?

217 Post Views

Halsey colaborează cu Suga pentru Lilith

Halsey colaborează cu Suga pentru “Lilith”. Regizat de Henry Hobson, videoclipul a fost filmat în mai multe locații, inclusiv în interiorul Chapelle des Jésuites (Capela Iezuiților) din Cambrai, Franța, unde Blizzard umpluse tavanul cu picturi și o pictură murală de 160 de picioare inspirată de joc.

„Sunt încântată că am ajuns să colaborez cu SUGA din BTS la o versiune reimaginată a „Lilith” pentru imnul Diablo IV! După ce am petrecut nenumărate ore în Sanctuary cu familia mea, sunt aici atât ca fan, cât și ca colaborator”, a spus Halsey. „În plus, întotdeauna mi-am dorit să fac un concept cu SUGA cu acest tip de mitologie întunecată, sperăm că fanii lui Diablo, SUGA și eu însumi vom adora îmbrățișarea lui Lilith.”

„A lucra cu Halsey la o piesă pentru universul Diablo a fost o bucurie incredibilă. Sper ca piesa să rezoneze cu mulți oameni din întreaga lume”, a spus SUGA.

„Acest imn pentru Diablo IV este un punct culminant al pasiunii lui Halsey și SUGA pentru lumea Diablo și ceea ce reprezintă ea”, a declarat Rod Fergusson, Director General Diablo la Blizzard Entertainment. „Reinterpretarea lor a „Lilith”, a lui Halsey din toate unghiurile – ca sunet, ca piesă de artă, ca narațiune – te duce direct în lumea disperată a Sanctuary și în spiritul necesar pentru a te lupta cu demonii tăi, indiferent de formă.”

Primele 20 de secunde ale videoclipului au avut premiera la evenimentul epic de lansare a Diablo IV de la Vibiana în centrul orașului Los Angeles, pe 31 mai. Diablo IV este disponibil pentru pre-cumpărare începând de la 69,99 USD pe PC Windows®, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation®5, PlayStation®4. Pachetele Deluxe sunt, de asemenea, disponibile pentru fiecare descărcare digitală, care includ armuri suplimentare, permise de luptă sezoniere și multe altele.

Păreri?

151 Post Views

Renee Rapp a lansat “Snow Angel”

Renee Rapp a lansat “Snow Angel”, primul single de pe viitorul album de debut cu același nume. Albumul urmează sa fie lansat în această vară, cu balada evocatoare de astăzi servind drept single principal.

„Snow Angel” a fost produs cu Alexander 23 (Olivia Rodrigo, Tate McRae), care a condus și o mare parte din următorul album al lui Rapp. Fiind primul single din proiectul de debut, „Snow Angel” prezintă creșterea lui Rapp ca compozitoare, în timp ce ea continuă să-și completeze arta deja multidimensională. Alexander 23 și Rapp și-au dezvoltat pentru prima dată relația incontestabilă în timpul colaborării lor la „Bruises”.

„Bruises” s-a lansat în februarie în ediția deluxe a EP-ului de debut al lui Rapp, Everything To Everyone – punctul culminant al unei erupții în 2022 care a inclus epuizarea tuturor emisiunilor sale principale, a obținut peste 200 de milioane de stream-uri globale și a câștigat premii de la MTV Global PUSH Artist. Rapp este în poziția de a termina acest an și mai puternic, pe măsură ce se pregătește pentru a-și face debutul în film în Mean Girls Musical de la Paramount+ (produs de Tina Fey și Lorne Michaels).

În timp ce Rapp a făcut oamenii să se îndrăgostească de personajele ei, ea este pregătită să împărtășească o latură mai vulnerabilă a ei. Este o artistă care își spune fără rușine adevărul în toate piesele ei, fie că este vorba de balade emoționale sau hituri pop. „Snow Angel” face exact ceea ce v-ați aștepta de la o piesă de titlu: oferă o fereastră către cel mai personal corp de lucru al lui Rapp de până acum.

Păreri?

161 Post Views

Alexandra Stan lanseaza cel mai nou single – Bobo

Alexandra Stan a demonstrat de-a lungul timpului că este o artistă versatilă și talentată, iar piesa „Bobo” este doar o altă confirmare a acestui fapt. Beat-urile dance și versurile captivante creează o experiență sonoră inedită pentru toți ascultătorii.

Produsă de Manuel Riva și  Nick Ribbens, piesa îmbină elementele din muzica dance contemporană cu amprenta muzicală unică a Alexandrei.

Vorbind despre inspirația din spatele piesei „Bobo”, Alexandra Stan declară: „Anul trecut am fost pentru prima oara la Tel Aviv pentru a celebra ziua mea de 33 de ani. Acolo l-am cunoscut pe Bobo, cu care m-am conectat imediat la nivel spiritual, iar două săptămâni mai târziu am scris această piesă alături de talentații Manuel Riva și Nick Ribbens. Acum, un an mai târziu, cu o zi înainte de ziua mea, dăruiesc tuturor cel mai frumos cadou!”

Videoclipul piesei „Bobo” este o sărbătoare vizuală, combinând coregrafie, culori vibrante și îl are în prim-plan chiar pe cel ce a fost inspirația piesei – Bobo. Regizat de Bogdan Daragiu, videoclipul completează perfect vibrația energică a melodiei fanii bucurând-se de o explozie de energie și carisma ce îi va lăsa hipnotizați.

Hiturile anterioare ale Alexandrei, cum ar fi „Mr. Saxobeat”, „Lemonade” și „Dance” au strâns miliarde de stream-uri și au ocupat poziții importante în topuri pe tot globul, asigurandu-i încă o data statutul de pop icon. Cu „Bobo”, Alexandra Stan își demonstrează încă o dată capacitatea de a crea imnuri pop-dance, care rezonează cu publicul de toate vârstele și aduce un suflu nou în industria muzicală.

Alexandra Stan este o cântăreață și interpretă, cunoscută pentru hiturile sale de top, precum „Mr. Saxobeat”, „Lemonade” și „Come into My World”. Cu un amestec unic de sunete pop, dance și influențe din muzica electronică, ea a captivat publicul din întreaga lume și a strâns miliarde de stream-uri pe diverse platforme. Alexandra Stan continuă să depășească limitele prin muzica ei și spectacolele electrizante, solidificându-și poziția de una dintre cele mai proeminente figuri din muzica pop contemporană.

Păreri?

166 Post Views

Când folclorul și EDM-ul se întâlnesc – Străin în țara lui – David Ciente x Irina Rimes

După succesul piesei ,,Ielele”, David Ciente și Irina Rimes colaborează din nou pentru o piesă de suflet: ,,Străin în țara lui”. Piesa cu influențe folclorice și producție contemporană, semnată David Ciente, o regăsesc pe Irina Rimes povestind despre sentimentul de înstrăinare, care poate încerca pe oricine, chiar și pe propriile meleaguri, versurile fiind culese din ,,Doina” lui Mihai Eminescu.

Instrumentalul a fost construit de David Ciente și Irina Rimes. Producția a fost realizată, de asemenea, de David Ciente.

 

,,Colaborarea cu Irina este și va rămâne foarte specială pentru mine, nu doar pentru modul simplu, frumos și natural în care interacționăm și lucrăm împreună, dar și pentru că m-a sprijinit activ să materializez un proiect la care deja munceam de câțiva ani și nu știam încă nici cum și nici când să îl lansez. De sunat, suna el ok încă de pe atunci, ușor timid și neînchegat, poate puțin prea sărac pentru o ureche mai pretențioasă, dar cu o misiune în spate, care prinsese deja un contur. Din creion, e adevărat, însă acest contur vag era clar trasat în jurul culturii românești străvechi, care cunoaște pentru prima dată mai de aproape ritmurile, bassline-urile și agresivitatea muzicii EDM. Era o vreme când parcă doar noi și încă câțiva credeam într-un proiect de genul ăsta. Irina l-a înțeles din prima. Acum, după un an de la prima noastră lansare, <<Ielele>>, suntem recunoscători milioanelor de oameni care o ascultă și o share-uiesc constant.

Astăzi lansăm împreună un NOU single, <<Străin în țara lui>>, care a luat naștere undeva la țară, unde ne-am lăsat inspirați de liniștea și peisajele de acolo, iar mai apoi de versurile poeziei <<Doină>>, scrisă de Mihai Eminescu.” ne spune David Ciente.

,,Îmi este foarte drag acest proiect, de la instrumental și până la versuri. Cred că am reușit să conturăm o piesă care respectă sunetele autentice și integrează, în același timp, noul. Iubesc muzica pentru versatilitatea ei și abia aștept să vedem cum se aude în concerte această piesă.” ne spune Irina Rimes.

David Ciente este unul dintre cei mai apreciați și talentați producători muzicali din România. Absolvent al Universității Naționale din București, David și-a început cariera în muzică ca instrumentist în trupe de muzică locale, pentru ca ulterior să se orienteze către producție muzicală. Acesta a colaborat cu artiști precum Alicia Keys, Selena Gomez, pentru care a produs piesa “Ring”, de pe album “Rare” al artistei, INNA, amintind aici albumul “Yo”, cu piesele “Ruleta”, “Nirvana” și “Gimme Gimme”, Shift, „Avioane de hârtie” și Lariss, “Dale Papi”.

Irina Rimes este unul dintre artiştii emblematici ai industriei muzicale din România, care şi-a pus amprenta asupra publicului şi topurilor radio şi TV prin stilul unic de interpretare, piese statement şi sute de show-uri live intense şi pline de emoţie. „Despre el”, „Cosmos”, „Pastila” și ,,ACASĂ” sunt cele patru albume compuse de Irina care includ hituri precum „Visele”, „Ce s-a întâmplat cu noi”, „Iubirea noastră mută”, „Bandana”, „Bolnavi amândoi”, „Nu ştii tu să fii bărbat”, iar colaborările cu artişti precum Guess Who, Carla’s Dreams, The Motans, INNA, Grasu XXL, Bruja sau Cris Cab, dar şi piesele compuse pentru Andra, Antonia, Nicole Cherry, confirmă versatilitatea sa. În 2022, Irina a lansat și mini seria de documentare „Pe drumul meu”, ce s-a bucurat de un real suport atât în mediul online, în special din partea fanilor, cât și în offline. De asemenea, artista a redevenit unul dintre jurații show-ului Vocea României, difuzat pe PROTV și a avut, conform audiențelor Media Forest, cea mai ascultată piesă a verii, „Ba ba ba – Inima mea bate”. Ultima sa colaborare alături de The Motans, pentru piesa ,,Gata de zbor”, se bucură atât de susținerea fanilor, cât și de cea a radiourilor. ,,Neiubita ta”, unul dintre ultimele single-uri lansate, are de asemenea, succes în rândul radiourilor și fanilor, iar recent, artista a lansat prima sa piesă în limba franceză, <<Changer>>.

Păreri?

194 Post Views