Ralflo și Simona Nae au lansat Ca în filme, varianta în română a hitului Ca Va

Anul trecut, după opt ani de pauză, Raflo și Simona Nae lansau videoclipul piesei ”Ca Va”, o colaborare specială. Iată că la aproape un an, cei doi revin cu o variantă în română a acestei piese, care are și un videoclip, la fel ca cealaltă.

Chiar dacă cei doi interpreți au stiluri muzicale diferite, au intrat în studioul de înregistrări și au colaborat pentru piesa „Ca Va”, la care au filmat și un videoclip împreună. Acest lucru se întâmplă anului trecut și lansau single-ul alături de Sprint Music, pe 24 iunie. Iată că acum cei doi au o nouă surpriză muzicală, căci au făcut și o varianta în română a melodiei respective.

”Prima dată am scris ”Ca Va” în franceză apoi ne-am distrat, glumeam și așa a ieșit și varianta în română. Am observat că iese un text catchy și am hotărât să lăsăm și varianta asta”, ne-a povestit Simona Nae despre noua variantă a melodiei.

„Noi ne cunoaștem de mult timp, în 2014 am mai colaborat împreună. Ideea piesei „Ca Va” a fost a mea, piesă a fost scrisă ca și linie de mine, și textul este scris de el. M-am dus în studio și i-am propus să facem piesa. Prima oară melodia nu a fost gândită pentru colaborare, ci ca și piesă solo. Însă apoi ne-am gândit că ar fi cool să facem o nouă colaborare. Videoclipul este filmat în Grecia, în Lefkada, Pargă, și a fost regizat de Claudiu Stan”, ne spunea Simona Nae.

Iar Ralflo, la rândul lui, ne-a povestit că „este a treia colaborare cu Simona, este ceva fresh, de vară, amestecat, sună a hit în stilul balkanic. Aceasta e varianta în română după ce am lansat-o pe cea în franceză. Și ne-am învățat unul pe altul, eu pe ea franceză, ea pe mine română. Simona s-a descurcat foarte bine, a avut și accent potrivit și tot ce trebuie. Și m-a ajutat și pe mine cu câteva cuvinte când greșeam, la varianta în limba română. Cel mai important e să fii pe placul tuturor, sper că piesele mele să placă, să simtă vibe-ul de vară”, spune Ralflo în încheiere.

Păreri?

195 Post Views

Rickardo Priceless & Domnul G – LOCO (Videoclip filmat pe noul velier al Domnului G)

Domnul G a filmat videoclip cu vibe de vara pe noul lui velier.

Rickardo Priceless si Domnul G – LOCO este o colaborare neasteptata intre cei doi artisti, ei abordand stiluri de muzica diferite, avand culturi diferite si cu toate acestea rezultatul este unul uimitor. Piesa Loco se incadreaza in stilul Afro Reggaeton, dar cu un sound adaptat cerintelor din zilele noastre.

Un proiect curajos cu care spera sa va racoreasca in zilele toride de vara. Piesa are un vibe pozitiv, fresh, de vara si se poate spune ca nu trebuie sa lipseasca din playlistul barurilor de pe plaja. Clipul a fost lucrat cu o echipa frumoasa cu care artistii s-au ineles de minune pe velierul Domnului G. Filmarile au durat 2 zile, dar rezultatul este pe masura.

Va dorim vizionare placuta!

Pareri?

177 Post Views

La tine sau la mine este întrebarea lui Edward Sanda

„La tine sau la mine” este întrebarea pe care Edward Sanda o are în cel mai nou single. Cu muzica și versurile compuse de către Edward Sanda și Irina Cupko, „La tine sau la mine” este o piesă catchy, ce nu trebuie să lipsească din playlist-ul tău de vară.

Edward Sanda a debutat cu piesa și clipul „Doar pe a ta”, un featuring cu Ioana Ignat, ce a cucerit topurile de specialitate. Au urmat piese precum „Haine scumpe”, „Nicio zi fără tine”, „În palma ta” (alături de Ioana Ignat), „Vintage” (un featuring cu Lidia Buble), care au adunat zeci de milioane de vizualizări pe YouTube și „În Tandem”, alături de Arando Marquez.

De-a lungul timpului, Edward a colaborat cu artiști precum AMNA, Lidia Buble, iar alături de Cleopatra Stratan a lansat „Dragoste, vă rog”, un îndemn pentru toți cei care iubesc, dar lasă orgoliile să le conducă mintea și inimile frânte, „Vremea de iubit”, dar și „Cum ar fi” (alături de Sandra N.), un single despre iubirea care cândva a inundat inima și sentimentul de gol care rămâne atunci când dispare din viața ta.

Păreri?

259 Post Views

Bogdan Ioan lansează Do It Like Jackson. Pentru prima oară, apare în videoclip alături de soție și fiică!

Bogdan Ioan „did it like Jackson” pentru prima oară în 2018, când a uimit publicul cu prestația sa și a câștigat concursul de talente Vocea României. Artistul a cucerit publicul instant cu vocea sa incredibilă, iar prima sa apariție în concurs, cover-ul piesei Earth Song de la Michael Jackson, a cumulat peste 50 de milioane de vizualizări pe YouTube până în prezent. Momentul său a intrat în topul global The Voice Top 10 Acts, demonstrând că talentul său depășește granițele țării. Acum artistul vine cu un nou single, Do It Like Jackson, realizat în colaborare cu March and June. Videoclipul piesei este unul special pentru artist – pentru prima oară, Bogdan Ioan apare alături de soția sa, Roxana, și fiica lor, Nora Petra.

„După ultimele 3 piese în limba română, a venit timpul să lansez și o piesă în limba engleză, mai ales că din comunitatea mea online fac parte foarte mulți susținători din toate colțurile lumii. Do It Like Jackson are un vibe fresh, de vară, și îmi doresc ca ascultătorii să lase stresul și grijile deoparte și să se bucure de muzică și viață. Toată energia asta pozitivă, de la sound la coregrafie, e realizată în stilul lui Michael Jackson, iar piesa este un fel de tribut adus lui, mai ales că se apropie și data de 25 iunie, o zi tristă pentru fanii artistului, ziua în care a plecat dintre noi. Vreau să îi sărbătorim viața și tot ce a lăsat în urmă. Un alt motiv pentru care îmi sunt dragi piesa și clipul este acela că în videoclip apare și familia mea, soția și fetița noastră și a fost o experiență nouă și interesantă pentru mine. Cea mică s-a comportat exemplar, se pare că îi place zona asta artistică, s-a descurcat foarte bine din prima, nu au fost necesare mai multe duble. Sunt mândru de ea. A fost încântată de experiență, alerga peste tot când se filma, cânta și ea și dansa alături de mine. Cu siguranță Do It Like Jackson va avea un loc aparte în inima mea datorită acestui lucru. Este ca un tablou de familie transpus în clip.”, a declarat artistul.

Piesa este o colaborare cu March and June, compusă de Rozsdas Marius (Magic Juice), iar versurile au fost scrise de Andrada Popa, în timp ce regia videoclipului este semnată de către Rimenescu.

March and June

Muzică din altă galaxie? Say no more! În lungile excursii prin cele mai îndepărtate colțuri ale internetului l-am descoperit pe March & June, un astronaut obișnuit cu călătoriile în timp. De la disco la funk, de la pop la dance, de la colaborări cu Triplo Max, Dj Goja, Liviu Teodorescu și Bogdan Ioan la release-uri solo care s-au instalat confortabil pe poziții de top în clasementele europene.

195 Post Views

Codruța Filip și What’s UP, au lansat Ce nu fac eu pentru tine, cea mai cool declarație de iubire

Surprizele se țin lanț la Sprint Music și cea mai hot colaborare vine de la fermecătoarea Codruța Filip care împreună cu What’s UP au lansat o piesă ce se vrea hitul verii. Această se numește ”Ce nu fac eu pentru tine” și are parte de un videoclip la fel de vesel precum piesa, cu un invitat mega special în rol principal.
Îndrăgita solistă pe care aceste zile o vedeți la emisiunea ”Te cunosc de undeva”, revine în atenția fanilor cu o mega colaborare. Este vorba de Codruța Filip și What’s UP, care au lansat ”Ce nu fac eu pentru tine”, cea mai cool declarație de iubire lansată împreună cu Sprint music. Muzica a fost făcută de Teodora-Irina Iamandi, tot ea s-a ocupat și de text împreună cu Mihai Dumitrescu, la acordeon a fost Daniel Didi iar videoclipul filmat la Snagov a fost regizat de Silviu Mindroc. Vă mai spunem că în videoclip apare ca invitat special atât în viață reală cât și în cea din videoclip, partenerul de viață al Codruței, și colegul de la ”Te cunosc de undeva”, solistul și soțul Valentin Sanfira. ”Colaborarea cu Watshy a venit super fain, la propunerea managerului nostru, Marius Chină. Piesa a fost concepută de Robert Toma și JerryCo în studio la Moga. Filmările videoclipului au durat jumătate de zi și Vali este personajul principal, alături de mine. În acest videoclip dar și în povestea piesei, se vor regăsi multe cupluri. Și eu mă regăsesc, sunt situații în care se mai întâmplă așa ca în videoclip dar sunt tratate haios gen și tot la împăcare se ajunge, că-i cea mai dulce. Asta a fost ideea, să fie ceva fun, să vedeți rutina unui cuplu, care sunt de mult timp împreună dar care se iubesc foarte tare și mai au cicăaleli din astea”, a povestit solista. Care ne-a mai povestit că s-a simțit bine la filmări și ”am ras foarte mult la filmări pentru că totul a venit natural și deși eram mega obosiți, nu a fost nevoie să dăm multe duble. A ieșit din prima tot. Și asta și pentru că relația mea cu Valentin este reală și acest lucru a ajutat. Este o colaorare super fresh, care a ieșit așa cum am vrut și doar atât vă spunem: vor mai urma surprize din partea noastră. Fiți pe faza, Vara-i lungă”, a mai spus îndrăgita solistă.

Păreri?

207 Post Views

O vară cu vibrații flamenco alături de Andra și India Martinez – El Vuelo

Cum ar suna ca vara asta să trăiești o poveste de dragoste pasională, în nuanțe de roșu aprins? Andra, artista care nu va înceta niciodată să ne surprindă, colaborează cu una dintre cele mai de succes artiste de Flamenco și Spanish Pop, India Martinez, pentru “El Vuelo”. Cele două artiste nu pot inspira decât putere feminină, carismă, cucerindu-ne cu o interpretare simțitoare, în care vocile lor răsfață instrumentalul cu atâta ușurință și naturalețe. Piesa vorbește despre o iubire apăsătoare, în care protagonistele preferă să vadă partea bună.

Creditele pentru “El Vuelo” merg către David Santisteban Marcos, Gonzalo Hermida Quero și Jennifer Jessica Martínez pentru partea de songwriting, iar pentru producție la David Santisteban Marcos. Piesa vine însoțită și de un videoclip în care artistele sunt strălucitoare, iar decorul și dansul contemporan inspirat de ritmurile piesei sunt pe măsură.

,,Sunt extrem de încântată să vă anunț că am avut ocazia să lucrez alături de India Martinez, o artistă uimitoare din Spania, pentru un proiect muzical special. Muzica nu cunoaște bariere, căci a reușit să ne aducă împreună, două suflete din colțuri diferite ale lumii. Împreună, am creat ceva cu adevărat magic și abia aștept să vă bucurați de această experiență minunată.” ne spune Andra.

,,Încă nu-mi vine să cred că acest vis s-a împlinit! De mică am ascultat muzică în limba română, datorită prietenilor mei români din Spania. Sunt încântată să cânt această melodie împreună cu Andra, are o voce incredibilă. Îți mulțumesc, dragă Andra, că mi-ai dat ocazia să cânt cu tine și că mi-ai dat mâna ta să prind ZBORUL către România așa cum am visat mereu. Simt că acesta este începutul a ceva minunat!!” ne spune India Martinez.

Una dintre cele mai iubite artiste din România, cu o carieră de peste 20 de ani, 13 albume la activ, multiple piese pe #1, încoronată cu titlul de Best Romanian Act și Europe Best Female Artist la MTV Europe Awards, în 2016, Andra este un pionier în industria muzicală și o adevărată inspirație pentru perseverența și versatilitatea de care dă mereu dovadă. Sub numele său stau multiple colaborări cu nume de succes atât din România, cât și cu artiști și compozitori onorați cu Grammy-uri, precum Enrique Iglesias, David Bisbal, Descemer Bueno, Lil Eddie și mulți alții. Artista este o prezență strălucitoare și în lumea televiziunii, fiind jurat în cadrul emisiunii ,,Românii au talent” încă din prima ediție și experimentând acest rol și în cadrul emisiunilor ,,Vocea României” și ,,Vocea României Junior”. În mediul online, Andra se poate lăuda cu o sumă de 8 milioane de urmăritori pe toate platformele. Cel mai recent succes al său este piesa ,,Nu m-am gândit la despărțire”, o colaborare cu Andrei Bănuță, piesă ce se regăsește în Top 10 Media Forest de 4 săptămâni, cucerind, de asemenea, și platformele de streaming.

 

Originară din Spania, India Martinez este una dintre cele mai de succes artiste Flamenco și Spanish Pop. Primul contact pe care l-a avut cu muzica flamenco a fost prin lecțiile de dans pe care le-a început la vârsta de 5 ani, marcând începutul unui studiu îndelungat al muzicii specifice. La doar 18 ani, semna cu label-ul La Voz del Sur și își lansa albumul de debut, “Azulejos de Lunares”. Albumul conține reinterpretări ale unor tangouri și bolerouri clasice, rearanjate muzical de către Jose María Cortina. În februarie 2009, ea a lansat cel de-al doilea album, “Despertar”, care i-a câștigat o nominalizare pentru cel mai bun artist nou în cadrul Latin Grammy Awards. De asemenea, a fost nominalizat la premiul pentru cea mai bună producție (Mejor Ingenieria de Grabación). Albumele ce au urmat, “Trece Verdades” (2011) și “Otras verdades” (2012) sunt certificate gold. În prezent, artista are la activ 9 albume.

Păreri?

177 Post Views

Emily Istrate este pregatita sa intre In mintea mea cu noul ei single

Emily Istrate, talentata cântăreață și compozitoare din Republica Moldova, surprinde publicul cu o nouă lansare. Melodia În mintea mea te va cuceri de la prima ascultare, oferind o experiență muzicală captivantă și plină de energie.

Cu un sound distinctiv și un refren inconfundabil, În mintea mea te va determina să te lași purtat de sunet și să te conectezi cu propria ta pasiune și libertate interioară. Piesa este o declarație de dragoste către muzică și te invită să explorezi lumea interioară a gândurilor și a sentimentelor tale.

 

Emily Istrate s-a făcut remarcată pe plan internațional cu piesele sale care au ocupat poziții fruntașe în topurile Chart-urilor din Marea Britanie. Artista și-a demonstrat de-a lungul timpului talentul prin participarea la numeroase competiții naționale și internaționale, câștigând inimile publicului prin vocea ei inconfundabilă și ritmurile pozitive pe care le aduce în muzică.

În mintea mea este următorul pas în cariera impresionantă a lui Emily Istrate, după succesul înregistrat cu primul său single în limba română, Bye Bye Boy, care a fost extrem de apreciat în mediul online și a strâns peste 275.000 de ascultări. Artista a avut, de asemenea, apariții deosebite în cadrul competițiilor The Voice Kids Ukraine și Next Star, dovedindu-și talentul în fața unui public vast.

Cu o comunitate numeroasă de fani pe platformele de socializare, precum Instagram și TikTok, Emily Istrate interacționează constant cu admiratorii ei și le oferă un strop de inspirație și bucurie prin muzica ei.

“În mintea mea” va fi piesa perfectă pentru playlistul tău de vară, aducând emoție și energie în inimile ascultătorilor. Fiecare notă și fiecare vers se contopesc într-un ansamblu muzical

captivant, care îți va aduce un val de bucurie și îți va răspândi un zâmbet pe buze.

Piesa este acum disponibilă pe principalele platforme de streaming.

Păreri?

666 Post Views

LINO și nolovemoxxie cântă despre Rosa

LINO Golden, unul dintre cei mai apreciați trapperi din România, colaborează cu nolovemoxxie pentru „Rosa”. Beat-urile, dar și vocile fresh ale celor doi artiști, fac din „Rosa” piesa care nu trebuie să lipsească din niciun playlist.

Cu muzica și versurile compuse de către LINO Golden alături de nolovemoxxie, odată cu single-ul „Rosa”, cei doi artiști aduc în atenția publicului o piesă despre viciile vieții, totul pe influențe Trap și Hip-Hop.

LINO este unul dintre cei mai populari artiști ai momentului, iar printre cele mai de succes piese ale sale se regăsesc „Maracas” (alături de MIRA), „MEDU$A”, „Shoturi”, „N-are rost”, „Snapchat” (feat. 2americani), „Panamera” (feat. Aspy), „Dau Moda” și „Nu mă suna când ești beată” (alături de Jador). Artistul a colaborat pentru prima dată cu RUBY și au lansat „Ne certăm”, o poveste tumultoasă de dragoste, în care pasiunea are cel mai mult de câștigat.

Păreri?

177 Post Views

Denisa Simota debutează cu piesa Voi reuși (Video)

La început de sezon estival, familia muzicală #ELRaduProject prezintă o nouă artistă, cu o lansare de piesă & videoclip.

De data aceasta este vorba despre Denisa Simota, în vârstă de 13 ani, originară de la Iași. Tânăra interpretă debutează cu melodia „Voi reuși”, compusă și produsă de către interpretul și producătorul din Republica Moldova, EL Radu și echipa sa muzicală.

Din spusele acestuia: Denisa are o aură artistică aparte, respectiv, am vrut să redau în piesa dată personalitatea ei, chiar dacă are doar 13 ani. „Voi reuși” este o melodie în care promovăm „frumosul”, motivația de a devenit mai bun, de a reuși în viață, alături de cei dragi”.

Single-ul de debut are și un videoclip filmat în zona județului Constanța, regizat de către Dan Mihai Lupescu, unde o vedem pe tânăra artistă în mai multe „roluri”.

Atât piesa, cât și videoclipul vor avea o amplă campanie de mediatizare la București, la emisiuni TV și Radio.

Denisa Simota este elevă în clasa a 7-a, la Liceul Teoretic Dimitrie Cantemir”, din Iași și este cea mai mica steluță în familia ei.

Pe lângă devotamentul și pasiunea pentru cântat, Denisa se poate descrie ca fiind o personalitate creativa, pasiunile ei fiind multiple, printre acestea regăsim dansul, lectura, desenul, dar și fotografia. Atunci când are ocazia, iubește să călătorească și să descopere alte țări și culturi, lucru care i-a dezvoltat simțul observației.

Păreri?

191 Post Views

Colaborare specială între Malina și Amuly pentru Adio – Îmi vine greu să caut versul, să-mi descrie universul

O nouă colaborare muzicală este gata să fie văzută de iubitorii muzicii bune, căci Malina și Amuly ne bucură cu piesa ”Adio”, prima lor colaborare specială. Sprint Music îți prezintă nu numai o melodie de dragoste dar și un videoclip interesant, cu un scenariu de film, filmat peste hotare.
Piesa “Adio”, ce tocmai a fost lansată de Mălina și Amuly, împreună cu Sprint Music, transmite un mesaj puternic de iubire, evidențiind puterea sentimentului de iubire care depășește barierele și orgoliile. Întreaga poveste a piesei a început de la un singur vers, “Îmi vine greu să caut versul, să-mi descrie universul”. Pornind de aici, cei doi au reușit să compună piesa și să contureze un mesaj puternic, încorporând trăirile fiecăruia în versuri. “Adio” reprezintă o colaborare inedită între Malina și Amuly și este rezultatul unei povești muzicale pline de emoții și pasiune. Această melodie transmite puternic sentimentele profunde ale iubirii și impasurile ce pot apărea într-o relație.
”Filmarile videoclipului au fost realizate in Elvetia, alaturi de echipa de la Hana Roads Studios, intreg procesul de filmare fiind de 22 de ore, in 3 locatii diferite. Momentul cel mai dificil în timpul filmărilor a fost chiar primul cadru din clip, în care trebuia să simulăm o ceartă între doi îndrăgostiți. Am încercat să ne transpunem complet în povestea piesei și a clipului, și am dat tot ce e mai bun din noi pentru a crea o atmosferă cât mai tensionată posibil”, ne-a spus solista.
Muzica pentru piesă a fost realizată de Andreea-Mălina Mureșan, Eduard-Andrei Platon și Amil Hameed, tot ei fiind cei care au colaborat la text, iar de orchestrație s-a ocupat Eduard-Andrei Platon. Așa cum am menționat deja, videoclipul a fost făcut de Hana Road Production, de producție s-au ocupat Andy Platon și Artemy Shulgin, asistent de producție fiind Natalia Korennaya iar de regie s-au ocupat Filip Flick și Artemy Shulgin. Au mai colaborat Filip Flick ca și director de imagine, de styling s-a ocupat Natalia Korennaya, de make-up Andrea Palko și de hair Nicola Berceni.
Malina este o tânără talentată și pasionată de muzică, acum studentă în al treilea an la Facultatea de Drept la UBB, Universitatea Babeș-Bolyai din Cluj. De mică, a avut pasiunea de a cânta și a participat la multe concursuri locale și regionale. Unul dintre momentele sale deosebite a fost când a avut ocazia să cânte alături de DJ Project, contribuind astfel și la concertul aniversar de 20 de ani al trupei DJ Project la Berăria H. Malina își compune și propriile piese. La vârsta de 13 ani, a scris prima ei carte intitulată “Ultimul Ceas”. Acest talent creativ s-a extins și în sfera muzicală, iar piesa ei intitulată “Adio” este un exemplu elocvent. Pe lângă partea muzicală, Malina este și creatoare de conținut în social media, unde are o comunitate de peste 20K de urmăritori. Amuly, trapper din industria muzicală românească, a reușit să se transpună foarte bine în această poveste muzicală, devenind exact piesa care lipsea din acest puzzle. Talentul său muzical este iubit de tinerii din România.
Amuly impresionează prin flow-ul său și un look care atrage atenția. Muzica este pasiunea sa supremă, iar de la vârsta de unsprezece ani își scrie propriile versuri. Una dintre cele mai populare piese ale sale a depășit chiar 30 de milioane de vizualizări pe Youtube.

Păreri?

187 Post Views