easy life face echipă cu Gus Dapperton pentru piesa ANTIFREEZE

easy life face echipă cu Gus Dapperton pentru piesa “ANTIFREEZE”. Melodia a fost primită ca cea mai tare înregistrare din lume de la Radio 1 și prezintă în avanpremieră cel de-al doilea album mult așteptat al trupei din Leicester, „MAYBE IN ANOTHER LIFE…”. Acesta va fi lansat pe 7 octombrie și conține piesele deja lansate „BEESWAX”, „MAYBE IN ANOTHER LIFE…” feat. Kevin Abstract și  „OTT” alături de BENEE.

După ce au făcut turnee împreună în 2018, „ANTIFREEZE” a fost scris din cauza lockdown-ului de Murray și Gus Dapperton. Iată doi tineri care găsesc un teren emoțional comun chiar și prin Zoom și își împing sunetele și povestirile într-un loc nou. „ANTIFREEZE” vine alături de un videoclip trippy filmat la New York în timpul turneului din SUA, extinzând lumea vizuală plină de culoare a lui „MAYBE IN ANOTHER LIFE…” înainte de lansarea sa luna viitoare.

În 2022, easy life – o trupă de evadare, formată pe viziunea hedonistă a „fără regrete” – pare obligată să-și pună etosul la încercare. Melancolic, înălțător și extrem de sofisticat, noul proiect este o înregistrare despre modul în care alegerile noastre ne definesc, la bine și la rău, și relatează cum să facem pace cu lucruri pe care nu le putem controla. De-a lungul timpului, producția de clasă mondială a lui Murray absoarbe influențe, de la energia hip-hop maniacă a lui Odd Future până la o paletă vizuală plină de culoare, la fel de inspirată de animația clasică Disney, precum este art noveau-ul de vis al lui Wes Anderson.

„MAYBE IN ANOTHER LIFE…” urmează albumul de debut din 2021 „life’s a beach” (al doilea proiect al Easy Life care ajunge în top 10), în care grupul pionierat a vândut spectacole, de la două întâlniri la O2 Brixton Academy până la concerte în Europa, SUA, și o adevărată arenă în orașul lor natal, Leicester. Vara extinsă de festivaluri pentru easy life a fost urmată de primele lor spectacole în Australia, Japonia și Coreea de Sud.

Păreri?

160 Post Views

Jeremy Zucker colaborează cu BENEE pentru melodia I’m So Happy

Cântărețul, compozitorul și producătorul Jeremy Zucker, certificat cu multiple discuri de Platina, revine cu o nouă colaborare, cu starul pop din Noua Zeelandă, BENEE, intitulată „I’m So Happy”. Aceasta marchează prima sa lansare din 2021 pana in prezent și dă startul unui nou capitol sonic.

„I’m So Happy” îl vede pe Jeremy evoluând din nou. Vocea lui se ridică și coboară în valuri de emoții delicate peste un peisaj sonor bogat și, între timp, BENEE oferă un vers la fel de irezistibil, deoarece vocile ambilor artiști se topesc. Cel mai important, noua piesa anunță următoarea eră a lui Jeremy, deoarece deschide calea pentru viitorul său proiect și pentru multe altele.

Jeremy spune: „’I’m So Happy’ este un cântec despre fantezie. Am vrut să răstorn ideea de dor; în loc să îmi doresc să fiu undeva cu cineva special, am scris melodia în timp ce îmi doresc să fiu undeva *fără* cineva. Contradicția versurilor versus instrumental este ceea ce îmi place cel mai mult. Din punct de vedere sonor, are elemente care le pot aminti ascultătorilor vechile mele melodii. Îi sunt atât de recunoscător lui BENEE pentru rolul ei în realizarea acestei melodii”.

BENEE intervine, spunând: „Când Jeremy mi-a trimis prima dată melodia, am fost cucerita de versuri. Îmi place cum mă face să ma simt această melodie când o cânt. Pentru mine, acest cântec este, cu siguranță, despre a ieși la celălalt capăt al depășirii persoanei greșite și a ieșit în sfârșit din viața ta, lol. Am fost atât de încântat să lucrez la această melodie cu el și am fost la fel de încântata de faptul că am putut realiza videoclipul cu el în LA.”

Muzica lui Jeremy Zucker se desfășoară ca genul de povești pe care le împărtășești cu cei mai buni prieteni ai tăi. Are un sound atât de intim, detaliat, personal și semnificativ. Această abordare l-a consolidat ca o voce cu impact liniștit în muzica mainstream. De când a apărut în 2015, el a strâns 9,5 miliarde de streamuri globale și a vândut 4 milioane de albume. Ca să nu mai vorbim că a primit aprecieri de la The New York Times, Rolling Stone, Billboard, PAPER Magazine, Wonderland și multe altele. Pe parcurs, el a onorat scenele festivalurilor precum Lollapalooza, Governors Ball, Reading & Leeds, Firefly și multe altele, pe lângă faptul că a făcut apariții în emisiuni de televiziune, inclusiv The Late Show cu Stephen Colbert, The Late Show cu James Corden. Cel de-al doilea album, CRUSHER, a sosit în 2021 și a deschis calea pentru cel mai mare turneu al său de până acum, „MORE NOISE !!!!!”, cu date în America de Nord, Europa, Marea Britanie, Asia, Australia și Noua Zeelandă.

DESPRE BENEE
BENEE este vocea de vis a unei generații nemulțumite care a cucerit publicul în 2020 cu „Supalonely”, irezistibilul ei banger alt-pop în streaming, de patru miliarde, care a definit practic experiența pandemiei. Stella Bennett, în vârstă de douăzeci și doi de ani, îmbină reflecțiile ei profund sincere despre viața din suburbiile Auckland, Noua Zeelandă, cu noțiuni lirice dezvăluite și adesea capricioase, toate produse cu o ureche technicolor pentru beat-uri gătite și imprevizibile.
Albumul ei, “Hey u x”, plin de invitați, dar extrem de personal, a fost lansat la sfârșitul anului 2020; o lume muzicală vibrantă, cu invitați de la Grimes și Lily Allen până la Gus Dapperton și Muroki (o altă adolescentă din Noua Zeelandă). A fost listat ca unul dintre „25 Cele mai bune albume pop din 2020″ de Billboard, menționând că BENEE „contemplă necazurile generației Z cu o ureche ascuțită pentru refrene și aranjamente care oscilează între indie rock și hyperpop”.
In 2022, BENEE revine cu EP-ul ei Lychee, cu piesa ei „Doesn’t Matter” care dezvăluie călătoria cântăreței prin zgomotul emoțional din 2021. După lansarea EP-ului, BENEE a făcut turnee în America de Nord, Europa și Marea Britanie.

Păreri?

157 Post Views

James Hype a lansat piesa Crank

În timp ce hitul “Ferari” cucereste România și nu numai, ajungând in primele pozitii ale topurile din țara noastră, James Hype a lansat piesa “Crank”.
Pe lângă faptul ca este una dintre cele mai difuzate piese pe radiourile locale, piesa “Ferari” este prezentă in toate topurile, cum ar fi Spotify, Apple Music sau Shazam din Romania, fiind și una dintre cele mai ascultate melodii.
James Hype a apărut drept „un artist de urmărit” din scena muzicii house din Marea Britanie, cunoscut pentru măiestria sa tehnică din spatele platanelor și remixurile de succes . El și-a creat rapid un profil ca o forță de luat în seamă datorită hitului său „More Than Friends” și a celui mai recent hit la nivel mondial „Ferrari”. Probabil că unul dintre cei mai talentați DJ din lume din punct de vedere tehnic a creat acum un alt material perfect pentru orice petrecere, care îi va face pe ascultători să se îndrepte direct pe ringul de dans!

„Crank” face parte dintr-o colecție de lansări de festivaluri de către Tomorrowland Music sub tema festivalului de anul acesta „The Reflection of Love”, care sărbătorește revenirea Tomorrowland după trei ani, adunând pe câțiva dintre cei mai mari artiști din muzică electronică. James Hype a cântat la celebrul Tomorrowland Mainstage în timpul celui de-al doilea weekend al festivalului, duminică, 24 iulie.

James Hype: „Simt că „Crank” este un experiment în jurul house și techno – laptopul meu de producție s-a stricat, așa că a trebuit să folosesc o copie de rezervă pentru o perioadă cu o versiune veche de Ableton și cu aproape niciun sunet și sample-uri, așa că am a făcut asta doar ca o atmosferă pentru cluburi.”

Păreri?

236 Post Views

Felix Jaehn face echipă cu Ray Dalton pentru Call It Love

Felix Jaehn face echipă cu Ray Dalton pentru „Call It Love”. Track-ul sosește în urma producției lui Jaehn pentru piesa de club lansată în august, „Winds May Change” și a proiectului de colaborare din mai cu starul pop german Zoe Wees, „Do It Better”.

„Call It Love” începe cu vocea texturată a lui Ray Dalton. Producția emană un groove de necontrolat, împerecheat de un ritm captivant și o linie de bas puternică. Melodia oferă o energie palpabilă și o ambianță atmosferică. „Call It Love” este un hit pentru cluburi și, cu siguranță, va fi prezent pe toate ringurile de dans din întreaga lume.

Felix Jaehn a fost într-o serie destul de câștigătoare până acum, după „Rain In Ibiza” din ianuarie cu Calum Scott și The Stickmen Project și „Do It Better” din mai cu Zoe Wees. Șirul său de hituri, cum ar fi „I Got A Feeling” și propriul său remix al pieselor sale „SICKO” și „No Therapy” oferă o privire captivantă asupra la ce să ne așteptăm de la artist în a doua jumătate a anului 2022 și nu numai.

Când DJ-ul și producătorul Ryan Lewis l-a contactat pe Facebook pentru o posibilă colaborare în 2011, Ray Dalton a fost în plină urmărire a obiectivului său de a lucra cu fiecare mare artist hip-hop din Seattle. Multitalentatul cântăreț/compozitor spera că oricare dintre refrenele puternice pe care le facuse îl va ajuta să fie descoperit ca artist. Cel care a prins în cele din urmă – refrenul său molipsitor pentru imnul hip-hop al lui Macklemore și Ryan Lewis, „Can’t Hold Us” – a ajutat la stimularea piesei de pe albumul duo-ului câștigător de Grammy, THE HEIST, într-un fenomen global în curs de desfășurare. De asemenea, a pus bazele apariției lui Dalton ca artist în sine. Seria impresionantă de momente importante din cariera lui RAY DALTON a început cu succesul Billboard No.1 „Can’t Hold Us”. Pe lângă două nominalizări la Grammy, colaborarea cu starul rap Macklemore i-a adus o piesă certitficată cu mai multe discuri de platina și două premii MTV – și de atunci este pregătit pentru succes. Hitul recent al lui Ray, „Manila”, feat. Alvaro Soler a fost redat la radioul german în toamnă, a ajuns pe locul 8 la Apple Music, a ajuns în Top 25 pe Spotify Germania, și-a asigurat locul 1 în difuzare în Elveția și Austria și a fost certificat cu discul de aur în ambele țări. Nu e de mirare că concurenții sezonului curent „The Voice Kids Germany” au fost încântați când a surprins echipa antrenorului Alvaro Soler ca antrenor secundar la sfârșitul lunii aprilie – cu puțin timp înainte de lansarea noului său single solo. Cel mai recent single al său „The Best Is Yet To Come” tocmai a intrat recent în top 20 la radio din Germania.

Păreri?

224 Post Views

MINA OKABE lanseaza single-ul Rain

Prognoza de vreme, inevitabil cu ploaie, pentru toamna scandinavă este binecuvântată de vocea Minei Okabe! „Rain” este noul single al starului pop în ascensiune. De origine danezo-japoneză, MINA, in vârstă de 22 ani, este cunoscută pentru că scrie cântece care te duc în locuri noi, mai bune, cu o adiere caldă și blândă. Cântece precum „Every Second” și „Walk Away” s-au dovedit a fi hituri pe streaming, radio și Instagram, iar Mina Okabe a devenit unul dintre cei mai promițători artiști noi din Nordul Europei.

Vara a dispărut cât ai clipi și, în timp ce ne bucurăm de ultimele ore de soare, Mina Okabe este aici pentru a ne binecuvânta cu „Rain” – noul ei single care, pe lângă o prognoză meteo inevitabil pentru lunile următoare, este de asemenea, o schimbare în compoziția ei sinceră, asemănătoare unui jurnal.

Am scris „Rain” într-un moment în care simțeam că nu fac nimic suficient de bine și am încercat să ascund cum mă simțeam păstrând-o. Știam că sunt singura persoana care putea să repare ce simțeam și că trebuie sa-mi schimb obiceiurile și mentalitatea”, spune Mina Okabe.

Foarte așteptatul ei album de debut, „Better Days”, a fost lansat doar cu recenzii de cinci stele de către criticii danezi și, între timp, „Every Second” a fost o senzație pe Instagram, unde a atins un milion de reels în doar câteva luni – asta este un record de creații video pentru un artist nou decât orice melodie a celor mai mari artiști ai lumii, inclusiv The Weeknd, Dua Lipa, Miley Cyrus, Lady Gaga, Ed Sheeran sau Adele!

Mina Okabe a debutat la festivaluri anul acesta și a fost, de asemenea, invitată pentru a deschide concerte ale lui Lukas Graham, într-un turneu uriaș în aer liber, în Danemarca, în august.

„Colaborarea cu Lukas Graham a fost o oportunitate minunată. M-a învățat atât de multe și publicul lui a fost pur și simplu cel mai dulce! A cânta la Festivalul de la Roskilde a fost un vis devenit realitate. Mulțimea m-a copleșit complet și chiar în acel moment m-am simțit cu adevărat recunoscătoare și fericita că pot face ceea ce fac cu muzica mea”, spune Mina.

Toamna aceasta o va vedea pe Mina Okabe plecând în primul său turneu, în timp ce se află în prezent în studio, făcând al doilea album care urmează să fie lansat la începutul anului 2023.

Păreri?

156 Post Views

BLACKPINK a lansat albumul BORN PINK

Astăzi, 16 septembrie, proiect muzical fenomen BLACKPINK își dezvăluie cel de-al doilea album – „BORN PINK”, alături de YG Entertainment / Interscope Records. Albumul este însoțit de un videoclip pentru noul single – „Shut Down”.
Pe 15 octombrie, grupul de fete pornește într-un turneu mondial care aterizează pe patru continente.

“BORN PINK” a fost în topuri cu single-ul „Pink Venom”, care a inregistrat numeroase recorduri – a ajuns pe primul loc în Billboard Global 200 și a debutat pe locul 1 în topul Spotify, strângând 7,9 milioane de streamuri în primele 24 de ore. Videoclipul muzical oficial al piesei a cucerit și YouTube, strângând 90,4 milioane de vizualizări în primele 24 de ore. Acesta este cel mai mare debut al lui JISOO, JENNIE, ROSÉ și LISA de până acum, cea mai mare lansare a unui grup sau a unei artiste solo din acest deceniu și al treilea cel mai mare debut in primele 24 de ore din toate timpurile.

BLACKPINK își va începe turneul mondial, la care se preconizează că vor participa mai mult de 1.5 milioane de persoane, la KSPO DOME din Parcul Olimpic din Seul, pe 15 octombrie. Grupul va vizita apoi Statele Unite, Arabia Saudită și Singapore, printre altele, înainte de aterizarea în Noua Zeelandă pe 21 iunie 2023.

BORN PINK TRACKLIST:
1. Pink Venom
2. Shut Down
3. Typa Girl
4. Yeah Yeah Yeah
5. Hard to Love
6. The Happiest Girl
7. Tally
8. Ready for Love

Unul dintre cele mai de succes grupuri K-pop din istoria muzicii, BLACKPINK a redefinit peisajul pop global de când a apărut pentru prima dată pe scenă în 2016. Pe lângă faptul că se mândrește cu canalul de YouTube cu cei mai multi abonati din industria muzicala, cvartetul sud-coreean a realizat astfel de repere care sfidează granițele, cum ar fi primul grup de fete K-pop care a cântat vreodată la Coachella (cel mai mare festival de muzică din S.U.A.).
Compus din JISOO, JENNIE, ROSÉ și LISA — vocaliste, dansatoare și fashion icons, extrem de carismatice, BLACKPINK și-a început ascensiunea fulgerătoare cu debutul în 2016.
La scurt timp după ce a semnat cu Interscope Records printr-un parteneriat global cu YG Entertainment, grupul și-a făcut debutul complet cu albumul THE ALBUM din 2020. ALBUMUL a ajuns pe locul 2 în Billboard 200 și a obținut trei single-uri în Billboard Hot 100: „How You Like That” (single-ul iconic care a doborât mai multe recorduri pe YouTube, inclusiv cel mai rapid videoclip care a depășit 150 de milioane de vizualizări), „Ice Cream” (o colaborare cu Selena Gomez care a doborât recordul pentru cea mai bine pozitionata piesa in Billboard Hot 100 al unei trupe K-pop și „Lovesick Girls” (o piesă care s-a vândut în peste 1,4 milioane de copii în întreaga lume, făcând din BLACKPINK primul grup de fete K-pop care vinde peste un milion de unități).

De-a lungul anilor, BLACKPINK a câștigat, de asemenea, o serie de premii majore (inclusiv un MTV Video Music Award pentru Song of the Summer, precum și trei E! People’s Choice Awards), a colaborat cu superstaruri precum Dua Lipa și Lady Gaga, a cantat la „The Tonight Show”, și a jucat în BLACKPINK: Light Up the Sky (un film din 2020 salutat de New York Times drept un „documentar îndrăzneț care subliniază individualitatea fiecărui membru”).

Păreri?

179 Post Views

Taxi și Delia colaborează pentru a treia oară și lansează Inima mea de 16 ani

Cum ar fi să te întorci pentru o secundă în timp și să vezi cum privea lumea inima ta de 16 ani? Taxi și Delia au făcut-o în cel mai nou single pe care îl lansează. La șase ani de la lansarea single-ului „Atât de trist” și la patru ani de la lansarea piesei „Inadaptat”, Taxi și Delia colaborează din nou pentru „Inima mea de 16 ani”, o baladă rock emoționantă ce surprinde povestea unei inimi pure și bune prinsă într-o relație plină de minciuni. Anii trec, dar oare sufletul rămâne la fel?

Compusă de către Dan Teodorescu, „Inima mea de 16 ani” dezvăluie povestea unei inimi încă inocente, care indiferent de obstacol alege să rămână tânără, blândă, naivă, și mai ales, alege să vadă în continuare binele în oameni.

„Suntem la cea de-a treia colaborare cu Delia. Cum au fost colaborările astea? Păi, cum să vă spun… Au fost fix ca Delia: minunate”, spune Dan Teodorescu, solistul trupei TAXI.

„Happy să colaborez din nou cu Taxi pentru încă o piesă de suflet. Din inima mea de 16 ani”, adaugă Delia.

Una dintre cele mai iubite trupe pop rock din România, Taxi s-a reinventat permanent, oferind adevărate spectacole, cu hituri care au bucurat generații întregi, dar și cu piese noi – toate asezonate cu o doză de umor în stilul bine-cunoscut al lui Dan Teodorescu. Prin piesele pe care le creează, solistul își exprimă crezurile, emoțiile și varietatea preocupărilor: de la mesaje sociale („Criogenia salvează România”, „Aici sunt banii dumneavoastră”, „Oamenii politici”, „Ca ei”), până la balade cântate de generații întregi („Jumătatea mea”, „Mi-e dor şi doare”, „Stelele care cad”, „Cele două cuvinte”, „Supradoză de dor”), trecând prin zona inerentelor probleme de cuplu („Karma, zenu’ și feng shuiu'”, „O să-mi las burtă pentru tine”, „Non-stop”).

Inovativă, cameleonică și mereu cu un pas în fața trendurilor, Delia are una din cele mai spectaculoase cariere din industria muzicală românească. Una din cele mai emblematice artiste ale genului pop și un songwriter cu numeroase hituri compuse de ea însăși, Delia este constant pe cele mai înalte poziții din topurile muzicale prin zeci de hit-uri lansate în peste 20 de ani de activitate. Universul ei artistic este într-o continuă dezvoltare, iar acest lucru este cel mai vizibil în show-urile ei sold-out de la Sala Palatului, „Acadelia”, „Psihedelia”, „Deliria”, prin care mereu surprinde cu cele mai creative idei, dar și cele mai recente concepte „Cum Era” și „Rockadelia” de la Verde Stop Arena.

Păreri?

182 Post Views

În luna septembrie Andreea Bălan ne răsfață cu un videoclip romantic și plin de senzualitate Dimineți cu tine

După 20 de ani de performanță în muzică și dans și nenumărate premii ce îi încununează cariera, Andreea Bălan lansează „Dimineți cu tine”, al unsprezecelea single de pe albumul motivațional „Soare după nori”. Compusă de către Ionuț Bacula (Papu) si Vlad Manolache, „Dimineți cu tine” te poartă timp de trei minute într-o călătorie muzicală plină de iubire și momente frumoase petrecute în doi. Clipul o prezintă pe Andreea în rolul femeii îndrăgostite care iubește și se lasă purtată de acest frumos sentiment.

„Suntem aici să iubim și să fim iubiți. Piesele mele transmit multă emoție atât prin mesajul puternic dar și prin interpretarea mea deoarece le cânt din suflet, fiind vorba de experiențele mele personale. «Dimineți cu tine» este despre iubirea împărtășită și despre liniștea pe care ți-o oferă persoana iubita”, povestește Andreea.

„Dimineți cu tine” este cel de-al unsprezecelea single de pe albumul lansat la finalul anului trecut, material ce conține 13 piese de suflet, motivaționale inspirate din experiențele personale ale artistei. Printre acestea se numără „Inimă de fier”, „Am crezut în basme”, „Nu mai doare”, „Iubește-mă, nu”, „Soare după nori” și „Posibil Imposibilul”.

Pentru artistă, această perioadă este una aglomerată. Andreea se bucură să-și revadă fanii la concertele sale și să împărtășească cu ei muzica sa și buna dispoziție. Cunoscută pentru show-urile sale inedite precum „Lecția de dans”, „Bunny Show” și „Fantezia Show”, Andreea Bălan oferă publicului o experiență vizuală coregrafică prezentată în diferite povești conceptuale. Spectacolele susținute de Andreea Bălan transpun publicul într-o lume plină de visare, cu majorete, îngeri, iepurași sexy și balerine grațioase. De-a lungul timpului, artista a lansat zeci de piese, printre care „Uită-mă”, single care a adunat peste 57.000.000 de vizualizări pe YouTube.

Păreri?

174 Post Views

Robb lanseaza Miezul noptii, o piesa care ne introduce in viata din cartier

Robb lansează joi, 15 septembrie, „Miezul nopții”, o piesă care este dedicată vieții din cartier, în special atunci când noaptea își face intrarea în scenă, iar oamenii locului își dau frâu liber.

 

Odată ce ai auzit soundul specific al piesei, vei simți, fără dar și poate, energia și iubirea pe care Robb o are față de locul său natal, care prinde viață când se lasă noaptea, departe de ochii curioșilor. Mai mult, „Miezul nopții” este o piesă care vorbește nu doar despre un anumit vibe, ci mai ales despre oamenii din cartier, cu toate influențele lor specifice.

 

De la dependențe până la dorința de a experimenta fiecare vibrație la maximum, „Miezul nopții” ne face o inițiere în tot ce înseamnă viața din cartier. Piesa lui Robb este aici să rămână, pentru că spune o poveste despre un anumit extaz cu care suntem familiari, într-un mod nou și personalizat.

 

„Piesa este ca un imn pentru cei de la bloc, o piesă care trezește o energie colectivă, o stare, o piesă care te face să vrei să o asculți când ești cu ai tăi. Am lucrat alături de K’ali pentru Miezul nopții și ceea ce vrem să transmitem prin intermediul ei este tocmai acea stare pe care o simți atunci când ești cu oamenii tăi”, a povestit Robb.

Robb, pe numele real Roberto Iancu, este un interpret, coregraf și artist, care a crescut în București, într-o atmosferă urbană specifică acestui oraș. Astfel, fiecare compoziție semnată de Robb are elemente care aduc aminte de agitația specifică orașului în care a crescut. Artistul se descrie ca o combinație de muzică și dans, aflată în echilibru.

Păreri?

147 Post Views

AZA lansează Mare depărtare

AZA lansează „Mare depărtare”, un single fresh cu o poveste aparte. O coproducție Cat Music și Bear Music pusă în versuri de către Mario Fresh alături de Renvtø, AZA și Diana Șerban, „Mare depărtare” este despre dorul de familie și tot ceea ce iubim, dar și despre puterea pe care o găsim acolo unde sunt persoanele iubite. Dragostea este remediul pentru orice problemă, mai ales atunci când ne înconjurăm de cei dragi.

„Sunt foarte bucuroasă că lansez o a treia piesă în colaborare cu Bear Music și Cat Music. «Mare depărtare» s-a născut într-o sesiune organizată la munte, alături de colegii mei și sunt foarte mândră că am participat la compunerea acestei piese alături de Mario Fresh, Serena și Renvtø. Sper să vă placă și să ajungă la inimile voastre”, povestește AZA despre cel mai nou single al său.

AZA a început cariera muzicală odată cu participarea sa în cadrul concursului „Vocea României”, unde a fost descoperită de Adrian Sînă. „Ușor, ușor” a fost primul ei single, apoi au urmat „Rimel”, „Nu din prima seară” și „Mai iubește-mă o dată”. De-a lungul timpului, artista a colaborat cu Mario Fresh, Direcția 5 și Guz, alături de care a lansat „Visam”. AZA și-a creat o comunitate impresionantă de fani și pe TikTok, unde clipurile postate de către artistă au adunat milioane de vizualizări, iar anul trecut a lansat „Al Dragostei”, un single despre iubire, așteptare, durere și resemnare.

Păreri?

176 Post Views