Trei stiluri diferite combinate pentru o piesa. Mahalo, Captain Cuts si Dan Caplen lanseaza Are U With Me

Mahalo, Captain Cuts și Dan Caplen lansează „Are U With Me”, o piesă ca un paradox. Cu versuri pline de sensibilitate și ritmuri pline de energie, „Are U With Me” este genul de piesă care aduce alinare și poftă de dans în același timp.

 

Astfel, piesa se pliază pe diferite momente, reușind de fiecare dată să își păstreze puterea de a invita oameni pe ringul de dans. Mahalo, Captain Cuts și Dan Caplen își combină forțele pentru a crea un aranjament complex, piperat cu sintetizatoare și cu un bas puternic.

 

De asemenea, vocea puternică a lui Dan Caplen dă profunzime piesei și transmite un mesaj prin fiecare notă atinsă și prin fiecare vers cântat.

 

Mahalo este un artist care a reușit să se impună rapid pe scena muzicii dance. Mai mult, acesta se bucură de aprecierea unora dintre cei mai mari DJ, producători și creatori din lume, și este o prezență constantă la unele dintre cele mai importante festivaluri din America de Nord, precum Electric Daisy Carnival, Groove Cruise, Nocturnal Wonderland și Countdown.

 

Captain Cuts este un grup de producători, DJ și compozitori din Los Angeles. Trio-ul este compus din Ben Berger, Ryan McMahon și Ryan Rabin. De-a lungul timpului, aceștia au produs și compus piese pentru artiști precum Walk The Moon, Bebe Rexha, Grouplove, Tove Lo, Halsey și The Chainsmokers.

 

Din momentul în care a lansat EP-ul „Badman”, în 2016, Dan Caplen s-a impus ca un compozitor și cântăreț plin de pasiune. De atunci, Dan a lucrat cu artiști importanți, precum Macklemore, Stormzy și Tori Kelly.

Păreri?

230 Post Views

Armin van Buuren ridică mulțimea în picioare cu noua sa piesă, Clap

Armin van Buuren a lansat „Clap”, o piesă care a răsunat deja și a adus dans la Ultra Music Festival, în Miami. De asemenea, aceasta este una dintre piesele care se vor regăsi pe albumul „A State of Trance, Ibiza 2022″.

 

„Clap” este o piesă plină de energie, care conține semnăturile distinctive ale unuia dintre cei mai mari DJ din lume, Armin van Buuren. Cu un vibe de festival și cu un sound care face pe orcine să sară și să se bucure de fiecare clipă, „Clap” este genul de piesă pe care o vei auzi la fiecare festival la care vei merge.

 

Un banger în adevăratul sens al cuvântului, „Clap” s-a auzit, pe lângă deja celebrul festival din Miami, și în cadrul evenimentelor „This Is Me: Feel Again” din Amsterdam și de la Tomorrowland. Astfel, „Clap” devine genul de piesă care alimentează orice petrecere și eveniment dedicat muzicii.

 

De la linia de bas dominantă până la soundul care ridică o mare de oameni în picioare, această piesă poate fi inspirație pentru oamenii din întreaga lume, pentru a renunța la inhibiții și a se bucura de fiecare clipă.

 

Armin van Buuren este un ambasador global al muzicii electronice. Acesta a fost desemnat de cinci ori drept cel mai bun DJ din lume, iar în prezent se situează pe locul trei. Armin reușește să ajungă, săptămânal, la peste 40 de milioane de ascultători din peste 80 de țări prin intermediul show-ului său radiofonic, A State of Trance, al evenimentelor de la care este nelipsit și al pieselor lansate. Dragostea pentru muzică i-a adus lui Armin van Buuren și o nominalizare la Grammy pentru piesa „This is What It Feels Like” (feat. Trevor Guthrie).

Păreri?

278 Post Views

Mellina și What’s Up, colaborare lansată în zi cu ghinion – Nu mă lăsa

Într-o zi de marți 13, doi dintre cei mai îndrăgiți soliști de la noi și-au făcut timp să intre în studioul de înregistrări și să scoată o piesă ce va prinde imediat la public. Pentru că Mellina și What’s Up vor face din “Nu mă lăsa” o piesă de top împreună cu Sprint Music.

După ce ați văzut-o pe Mellina în diferite ipostaze, în diferite aventuri televizate artista își va surprinde din nou fanii. Și-a schimbat look-ul și apare într-o nouă ipostază: blondă. Alături de Sprint Music și What’s Up solista vine cu noutăți muzicale de top.
“Piesa “Nu mă lăsă” a pornit de la mine, apoi am lucrat la producție cu Cătălin Năstase și Alex Leceanu, fiind ideea managerului meu să i-o trimitem lui What’s Up. Lui i-a plăcut atât de mult încât și-a scris partea lui în 5 minute iar în 10 minute aveam piesa pentru că el și-a înregistrat la el în studio, pentru el a fost inspirație pe moment și așa a ieșit colaborarea mea cu What’s Up. Videoclipul a fost filmat de Octavian Iacob și sper să le placă oamenilor, este o piesă tristă așa cum mi-am obișnuit fanii. Sincer, nu știu de ce scriu piese triste chiar dacă sunt veselă. Chiar dacă e bucurie în viața mea, ies cel mai ușor din mine melodii triste, de suflet. Melodia va fi lansată în zi de marți 13, și sper să avem noroc, cum spune Vecan în piesa “Poză de album”, care a fost number 1, “vineri 13 cade pe scări”, sper să nu cădem pe scări, sper să fie tot așa cu succes. Sau nu. Important este să placă oamenilor și să o asculte cu sufletul. După Kilimanjaro și “Splash, vedete la apă” era cazul să mai scot și eu o piesă nouă, mă bucur că este în colaborare cu What’s Up, care este un artist a cărei muzică am ascultat-o de-a lungul anilor iar noi doi ne știm de vreo opt ani, am mai compus o piesă împreună, acum vreo 8- 10 ani, nu mai știu”, spune Mellina. Iar la rândul său What’s Up ne-a spus că “sunt foarte bucuros de această colaborare! Mă știu cu Melina de o vreme bună deja , ne-am întâlnit acum peste 7 ani, într-o tabără de muzică făcută de Marius Moga, iar de atunci tot așteptăm momentul perfect pentru o colaborare frumoasă! Așadar, iată-ne aici lansând împreunăa pe data de 13 Septembrie 2022 / marți care pentru mine nu înseamnă ghinion, sunt născut în București cartierul 13 Septembrie / sper din suflet să vă placă și vouă piesă noastră!”.

Păreri?

179 Post Views

Italianul Giorgio Ciabattoni lansează “Stella” în România

“Mă bucur că românii apreciază muzica italiană”

Cu o carieră impresionantă atât în Italia cât și peste hotare, Giorgio Ciabattoni s-a lipit cu drag de România. Țara noastră i-a oferit o a doua casă iar împreună cu Sprint Music a lansat o frumoasă piesă de dragoste, “Stella”, pentru care a filmat un videoclip pe măsură.

Cucerit de România și de româncele noastre solistul italian Giorgio Ciabattoni are o poveste demnă de telenovele pe care chiar el a spus-o.

“Am venit prima oară în România în 1998, în vacanță și mi-a plăcut atmosfera, avem în comun diverse lucruri, limba latină. M-am întors în România în 2008, am lucrat în cazinou, acum locuiesc în București și am o soție italiancă și avem un copil. Pot să spun că am concerte, nunți, festivaluri, spectacole și urmează cât mai curând să-mi fac trupa mea cu care să cânt la evenimente. Noua piesă pe care o lansez acum se numește “Stella” și este numele femeii de care m-am despărțit, dar ne iubim și eu sper să se întoarcă la mine. În videoclipul regizat de Claudiu Stan (MVPEntertainment) avem și o Stella imaginară, filmată într-un alt decor. Videoclipul a fost filmat la Ploiești și a ieșit senzațional, vă invit să îl urmăriți și să descoperiți povestea. Pot să spun că am filmat peste patru ore dar a meritat”, spune el.

La această piesă, muzica și versurile sunt făcute de Giorgio Ciabattoni iar producția și Mix- Master -ul de George Popa.

“După acest videoclip sper să urmeze un album la care lucrez. Mă bucur că românii apreciază muzica italiană, piese care nu se mai fac și eu astfel de melodii am cântat la “We Love Music Festival” de la Râmnicu Vâlcea”, a mai povestit la final Giorgio Ciabattoni.

Păreri?

169 Post Views

„Chasing Tomorrow”, cea mai contagioasa piesa a anului

„Chasing Tomorrow” este genul de piesă al cărei singur scop este acela de a face ziua oricărei persoane puțin mai bună și mai luminoasă. CARSTN, GoldFish și Anna Graceman își unesc forețele pentru a aduce una dintre cele mai optimiste piese ale anului.

 

Vocea Annei Graceman răsună peste ritmurile pline de energie ale lui CARSTN și GoldFish, iar orice problemă pare că dispare cu fiecare vers care curge și cu fiecare pas de dans pe care piesa te împinge să îl faci.

 

Sunetul de saxofon se aude în momentele cheie ale piesei, iar întregul peisaj parcă este îmbrăcat într-un vibe de vară, care aduce cu el toată energia de care avem nevoie în drumul nostru către un „mâine” care ne împlinește aspirațiile.

 

Când ne gândim la galben, de regulă ne vin în minte lucruri care au legătură cu vara, soarele și cu starea de bine. Totuși, ar fi cazul să începem să ne gândim și la muzică și, mai exact, la muzica realizată de DJ-ul și producătorul CARSTN din Germania, care a transformat culoarea galbenă într-un adevărat trademark. Muzica sa este o combinație de dance și pop și transmite, de fiecare dată, fericire. În prezent, CARSTN are peste 1,9 milioane de ascultători, lunar, pe Spotify.

 

GoldFish este un duo de DJ și producători a căror dragoste pentru muzica electronică nu poate fi negată. Din momentul în care GoldFish a lansat prima piesă, în 2006, succesul a început să apară. În prezent, duoul are peste 1 milion de ascultători, lunar, pe Spotify.

 

Anna Graceman este o cântăreață, compozitoare și pianistă, care își scrie și produce propriile piese. Născută în Juneau, Alaska, acesta s-a mutat în Nashville pentru a-și urma pasiunea pentru muzică. În 2015, piesa sa „Treble Heart” a devenit virală pe musical.ly.

Păreri?

256 Post Views

Armin van Buuren si Gareth Emery intra pe taramul nostalgiei. „Forever & Always”, o piesa plina de sensibilitate datorita vocii lui Owl City

Armin van Buuren a făcut echipă cu doi artiști de excepție, Gareth Emery și Owl City, pentru „Forever & Always”, o piesă cu un sound diferit față de cel cu care faimosul DJ ne-a obișnuit, dar care, totuși, îi păstrează semnăturile caracteristice.

 

În ceea ce este considerată a fi una dintre cele mai așteptate colaborări ale anului, Armin van Buuren și Gareth Emery și-au unit forțele, în cele din urmă, pentru o piesă în care vocea puternică a lui Owl City (Adam Young) răsună.

 

„Forever & Always” a fost ascultată pentru prima fată pe scena principală a Ultra Miami, iar ulterior la ASOT1000 Los Angeles.

 

Vocea lui Owl City este inconfundabilă, în special după single-ul său de debut, „Fireflies”, lansat în 2009. Fie că ești deja un fan declarat al lui Owl City, fie că îi auzi vocea pentru prima dată, nu poate fi negat faptul că acesta este cea mai bună alegere pentru piesa „Forever & Always”, care transmite emoții puternice.

 

Versurile înălțătoare, alături de ritmurile euforice ale lui Armin van Buuren și Gareth Emery transformă „Forever & Always” într-o piesă completă. Notele de pian introduc acel sentiment aproape trist, care este rapid eliminat printr-o picătură explozivă de ritmuri energice, astfel că piesa este potrivită pentru toate stările prin care trecem.

 

Armin van Buuren este un ambasador global al muzicii electronice. Acesta a fost desemnat de cinci ori drept cel mai bun DJ din lume, iar în prezent se situează pe locul trei. Armin reuește să ajungă, săptămânal, la peste 40 de milioane de ascultători din peste 80 de țări prin intermediul show-ului său radiofonic, „A State of Trance”, al evenimentelor de la care este nelipsit și al pieselor lansate. Dragostea pentru muzică i-a adus lui Armin van Buuren și o nominalizare la Grammy pentru piesa „This is What It Feels Like” (feat. Trevor Guthrie).

 

Gareth Emery este unul dintre cele mai sonore nume din peisajul muzicii electronice. Un compozitor recunoscut la nivel mondial, DJ și producător, artistul britanic are peste 1,9 milioane de ascultători, lunar, pe Spotify, și miliarde de stream-uri. De asemenea, producțiile sale s-au aflat de mai multe ori pe primul loc în topuri din peste 25 de țări.

 

Owl City, pe numele real Adam Young, rămâne un adevărat creator de hituri. Cu peste 3 milioane de albume vândute, Owl City este recunoscut la nivel mondial pentru talentul său. De altfel, hitul său „Fireflies”, lansat în 2009, a primit certificarea de platină RIAA de cinci ori și a fost locul 1 în 26 de țări. Owl City are peste 8,9 milioane de ascultători, lunar, pe Spotify.

Păreri?

368 Post Views

Nicole Cherry și Nane pun lumea pe Silențios cu o colaborare surpriză

Nicole Cherry revine cu o colaborare ce îi va surprinde chiar și pe cei mai înfocați fani – “Silențios” feat. Nane! Artista se bucură de un șir de hit-uri, după ce “Florile Tale” și “Ce Vrea o Femeie” au ajuns virale în online. “Silențios” dezvăluie o nouă latură a acesteia, fiind o piesă plină de senzualitate, în contrast cu atitudinea rebelă adusă de Nane.

“<<Silențios>> e o provocare pentru mine, dar care se simte extrem de natural în același timp. Cam așa cred că e în relații în general și asta am vrut să transmitem atât eu, cât și Nane. Sper să vă bucurați și voi de colaborare așa mult cum o fac eu” a declarat Nicole Cherry.

 

În spatele piesei “Silențios” s-a aflat o echipă talentată formată din Theea Miculescu, Alex Parker și Nane, care au creat versurile și compoziția melodiei, iar de producție s-a ocupat Alex Parker.

 

Nicole Cherry este una din cele mai cunoscute artiste din România, fiind un nume sonor în industria muzicală la doar 23 de ani. Artista și-a început cariera la o vârstă fragedă, participând la numeroase competiții muzicale unde a început să fie recunoscută pentru talentul ei. Primul ei single, “Memories”, a fost un real hit, câștigând chiar și premii precum “Best Breakthrough Artist” în 2014. De-a lungul carierei sale, Nicole a colaborat chiar și cu artiști internaționali precum Mohombi sau Joey Montana. Nicole Cherry e o prezență importantă în lumea muzicală românească, fapt dovedit prin cele peste 2 milioane de fani pe Instagram și alte milioane de vizualizări pe Youtube sau de ascultări pe platformele de streaming.

 

Nane reprezintă unul din cei mai importanți artiști rap din România, cu o serie impresionantă de piese din zona hip-hop, rap, trap și r&b. Pasiunea sa pentru muzică a început încă din copilărie, fiind puternic influențat de muzica rock a anilor ’90, dar mai ales de melodiile lui MC HAMMER. Nane a început să aibă colaborări importante încă din 2008, însă anul cheie pentru cariera sa rămâne 2015, atunci când și-a schimbat stilul spre trap. De atunci a punctat multe colaborări cu artiști renumiți din România, atat din zona Pop, cat si din cea urbana. Nane e artistul cu cei mai mulți ascultători pe Spotify România, lansarile acestuia ajungand constant pe primele pozitii in topurile serviciilor de streaming.

Păreri?

259 Post Views

Aidan Bissett single-ul Tripping Over Air

Aidan Bissett single-ul “Tripping Over Air”. Piesa este scrisă împreună cu Captain Cuts (Walk The Moon, Lennon Stella) și David Charles Fisher.

“Tripping Over Air” s-a reunit după ce fata pe care o vedeam mi-a spus că, de obicei, nu se va vedea cu un tip ca mine”, explică Aidan Bissett. „Chiar dacă mi-a spus asta, tot am decis să o urmăresc, ceea ce a făcut ca inima mea să fie frântă. Am fost orbit de fată și am ratat toate steagurile roșii – așa că am decis să transform această idee în această melodie.”

Bissett, în vârstă de nouăsprezece ani, și-a perfecționat arta de a transforma dezamagirea în melodii alt-pop emoționante. După ce a reușit cu o serie de single-uri autoproduse în 2020, a semnat cu Capitol Records înainte de a termina chiar liceul. Până în prezent, a strâns peste 52 de milioane de stream-uri globale combinate, a depășit un milion de ascultători lunar pe Spotify și a atins un miliard de vizionări pe TikTok pentru toate videoclipurile folosind muzica sa și peste 200.000 de creații. După turneele din 2022 cu Lauv și Claire Rosinkranz, el va reveni pe drum în această toamnă cu The Greeting Committee.

“I’m Alright If You’re OK” extinde ingeniozitatea de încălcare a regulilor pe care nativul din Florida a dezvăluit-o pentru prima dată în primele sale lucrări ca artist. EP-ul cu cinci piese împinge la nesfârșit un teren sonor nou și neașteptat: groove-urile indie-pop de neoprit din „All That I’m Craving”, care a fost produs de Andrew Wells (X Ambassadors, Halsey), liniile de sintetizatoare și texturile din altă lume ale „I Can’t Be Your Friend”, înregistrate cu producătorii Chase Lawrence (de la COIN) și David Marinelli, precum și corzile grandioase și munca frenetică la chitară din „A Song For Her”, creată de Bissett, împreună cu producătorul emergent Apob (Dora Jar, Max Leone).

„Când am început să lucrez la EP, știam că vreau să creez un corp de lucrări care să spună o poveste la care oamenii se pot conecta”, spune Bissett. „A ajuns să devină povestea unei relații recente pe termen scurt, care a urmat același tipar ca multe dintre experiențele mele din trecut, în care totul se prăbușește și arde destul de repede fără ca eu să înțeleg de ce. Titlul EP-ului se referă la faptul că am realizat în sfârșit că bunăstarea mea mentală depinde prea mult de cealaltă persoană și că nu mă concentrez suficient pe a avea grijă de mine.”

Păreri?

150 Post Views

SHEKU KANNEH-MASON face echipă cu Zak Abel pentru Same Boat

SHEKU KANNEH-MASON face echipă cu Zak Abel pentru “Same Boat”. Sheku Kanneh-Mason, vedeta britanică cunoscuta pentru felul in care canta la violoncel, lansează prima sa colaborare pop în aceeași săptămână în care cântă la concertul de muzică clasică renumit și îndrăgit internațional din Marea Britanie: Last Night of the Proms.

„Same Boat” a fost scris împreună cu prietenul său Zak Abel, cântărețul și compozitorul din Londra, care a colaborat cu Kygo și Avicii.

Prietenii au scris cântecul împreună ca un răspuns muzical sincer la trecerea prin vremuri grele, o baladă blândă a speranței colective. După cum explică Sheku, au vrut să combine „sunetul brut și intim al vocii lui Zak cu sunetele organice ale violoncelului”.

Vocea plină de suflet a lui Zak este însoțită de o textură complicată de sunete de la violoncelul lui Sheku, de la melodii vertiginoase până la sunete de percuție produse de lovirea corpului instrumentului.
Săptămâna trecută, perechea a interpretat melodia la Bold Tendencies din Peckham’s Multi-Story Car Park, ca parte a unei serii de concerte clasice experimentale. The Times a lăudat performanța eclectică într-o recenzie de patru stele, spunând „Aici a fost o șansă de a vă răsfăța bucuria pură a unei melodii grozave, luând o pauză de la concertele și sonatele mai implicate”.

„Same Boat” este ultimul single de pe noul album Song al lui Sheku, care este lansat pe Decca Classics vineri (9 septembrie). Song este un autoportret muzical inspirat de sunetul asemănător unui cântec al violoncelului său și de muzica care înseamnă cel mai mult pentru el. Atinge o gamă diversă de genuri, de la clasic la folk, jazz și pop.

Sâmbătă, 10 septembrie, Sheku va cânta la Last Night of the Proms de la Royal Albert Hall din Londra, televizată pentru milioane de telespectatori din întreaga lume.

Păreri?

237 Post Views

Andrea, Matteo și Virginia Bocelli au lansat The Greatest Gift

Andrea, Matteo și Virginia Bocelli au lansat „The Greatest Gift”. În acest sezon de sărbători, tenorul de renume internațional Andrea Bocelli face echipă cu fiul său, Matteo Bocelli, în vârstă de 24 de ani, și cu fiica în vârstă de 10 ani, Virginia Bocelli, pentru primul lor album împreună, A Family Christmas, care va fi lansat pe 21 octombrie. Înregistrarea prezintă talentul muzical multigenerațional într-o serie de piese favorite din perioada sărbătorilor.

Primul single lansat este „The Greatest Gift” – o piesă nouă, originală, scrisă și aranjată special pentru acest album, care sărbătorește pacea și dragostea de Crăciun. Andrea, Matteo și Virginia cântă într-o armonie din ce în ce mai mare, în timp ce muzica se umflă spre un cor final plin de entuziasm, cu o orchestră de coarde și acompaniament de cor.

Albumul este produs de compozitorul nominalizat la Grammy® și Oscar® Stephan Moccio (Celine Dion, The Weeknd, Miley Cyrus, Barbra Streisand), care a contribuit și la noi aranjamente și a co-scris „The Greatest Gift” alături de Amy Wadge, Jonas Myrin și Andrea Bocelli.

Un Crăciun de familie surprinde spiritul festiv Bocelli: „Oferim cadoul nostru, intim și sincer, tuturor celor care doresc să se bucure de coloana sonoră a Crăciunului în casa Bocelli”, spune familia. Albumul conține noi interpretări ale colindelor tradiționale aranjate pentru toate cele trei voci, inclusiv „Away in a Manger” și „Joy To The World”, plus melodii populare de Crăciun din întreaga lume, cum ar fi „Feliz Navidad” și o altă piesă nouă, „ Il Giorno Piu Speciale’, scrisă de Federica Abbate, Cheope, Katoo și Andrea Bocelli. Trioul de voci complementare se împletește și răsună în piesa „Do You Hear What I Hear?”, care oferă o deschidere emoționantă albumului.

Fiecare dintre cei trei membri ai familiei are șansa de a străluci pe album cu piese solo, duete și triouri. Pentru Virginia Bocelli, în vârstă de 10 ani, aceasta este prima ei înregistrare. Ea oferă deschiderea la „Away in a Manger” și „Over the Rainbow”, precum și cântând solo în „When Christmas Comes to Town”.
Între timp, Matteo Bocelli, în vârstă de 24 de ani, se bucură de începutul propriei sale cariere solo de succes, după ce a semnat cu Capitol Records în 2019. A devenit faimos în 2018, după ce a făcut duet cu tatăl său la hitul „Fall on Me” prezent pe cel mai bine vândut album al tatălui său, Sì, care a debutat pe locul 1 în topurile din SUA și Marea Britanie. Videoclipul emoționant de însoțire, care prezintă imagini cu cei 2 de-a lungul anilor, a depășit acum 100 de milioane de vizualizări. Matteo și Andrea se reîntâlnesc în „Have Yourself a Merry Little Christmas”, iar Matteo are duetul cu Virginia în „Happy Xmas (War is Over)”, înainte de a lua o turnură solo la „I’ll Be Home for Christmas”, care închide albumul.

Pentru Andrea Bocelli, unul dintre cei mai celebri cântăreți clasici din istoria modernă, șansa de a lucra cu Matteo și Virginia la acest album a fost o sursă de mare bucurie. „Cred că nu există nimic mai frumos decât să faci muzică cu copiii tăi”, spune el. „Consider că este un privilegiu.” Pe lângă faptul că acesta cântă împreună cu fiul și fiica lui mai multe dintre melodiile de Crăciun, Andrea preia conducerea la „The First Noël” și „Buon Natale”.

Vocea emoționantă și recunoscută instantaneu a lui Andrea i-a câștigat milioane de fani din întreaga lume. În aprilie 2020, el a doborât recorduri cu spectacolul său plin de emoție Music for Hope din istorica catedrală Duomo din Milano. Spectacolul său de neuitat de Paște se numără printre cele mai mari fluxuri muzicale live din toate timpurile și cea mai mare audiență simultană pentru un flux live clasic din istoria YouTube.

Reflectând la noul lor album A Family Christmas, Matteo concluzionează: „A cânta aceste melodii împreună, a simți căldura sărbătorilor alături de familia mea este ceva cu adevărat special. Despre asta este Crăciunul – să creăm amintiri împreună pe care să le păstrăm pentru totdeauna. Este foarte emoționant să ne gândim că oamenii vor avea o copie a albumului nostru înfășurată sub copac.”

Păreri?

263 Post Views