Alessa Dinu (laprincesa) a lansat videoclipul piesei Ma simt bine

Dupa succesul cu “Inima mea”, piesa promovata atat in Romania cat si in Mexic, Argentina, Ecuador, Spania, Chile cu varianta in spaniola si in Brazilia cu varianta in portugheza, Alessa lanseaza o noua piesa latino, energica si cu un titlu sugestiv.
“Ma simt bine” este o piesa plina de culoare care are toate ingredientele necesare pentru a fi un hit. Are dans, energie, oameni frumosi si talentati si versuri care va vor face sa o puneti pe repeat.
Muzica si versurile sunt semnate de Alessa, care si-a dorit ca piesa ei sa fie una pozitiva, pe care s-o poata fredona oricine, de la copil la adult si in care sa se poata regasi majoritatea oamenilor care o asculta.
Partenerul Alessei din videoclip este Alex Gaman, un regizor si un actor foarte talentat care a jucat in reclame cu Bobonete , Horia Brenciu, Smiley , in “Clanul” si in “Vlad” de la PROTV si a facut parte din proiectul “Django”, cea mai scumpa productie cinematografica realizata vreodata in Romania, alaturi de mari artisti precum Adam Basil, unul dintre cei mai mari cascadori de la Hollywood si Matthias Schoenaerts.
MA SIMT BINE este o imbinare intre tema iubirii care se regaseste clar in versurile piesei si muzica, acel ingredient magic care ne face sa vibram si care-si gaseste calea catre locurile secrete din sufletele noastre.
Productia, mixul si masterul piesei au fost realizate de Bunicu Magic, cel care a mixat majoritatea pieselor celor mai mari artisti ai Romaniei, iar videoclipul a fost filmat de catre Daniel Costache,cel care a realizat si montajul acestuia.
Cine este Alessa?
Alessa Dinu ( la princesa) este cantareata si compozitoare. A inceput sa cocheteze cu muzica inca din copilarie, participand la concursurile Tip Top Minitop, Olala si Megastar. In anul 2011 urmeaza scoala de canto a Danei Dorian, “Dorian’s Art” si incepe sa compuna piese si sa cante. In anul 2013, participa la Eurovision cu piesa „Can you be mine”, piesa compusa de ea, aceasta experienta reprezentand un mare pas in dezvoltarea carierei sale muzicale. In acelasi an, incepe colaborarea cu baietii de la „That’s right” si este selectata, impreuna cu acestia sa participe cu piese originale precum ” Jungle girl” si ” Sueno d ‘amor”, printre marile trupe si artisti ai momentului precum “Voltaj”, “Directia 5”,”Smiley”,” Pepe”,”Elena Gheorghe”, “Connect-R”, etc, la Romanian Top Hits-Bacau si Mamaia Music Awards.
De-a lungul timpului, participa la concursuri precum Vocea Romaniei, X factor, Acces direct, Demascarea si sustine concerte si spectacole atat in tara cat si in strainatate.
In anul 2015 devine membru fondator al trupei Squadro si pana in prezent, are nenumarate evenimente si concerte prin toate orasele importante ale tarii si colaboreaza cu artisti de renume in domeniul muzical.
In anul 2020, lanseaza piesa „ Adorable”, in colaborare cu Romeo Dediu de la trupa Holograf. In anul 2022, lanseaza, impreuna cu Dany D mi amor piesa „Inima mea”, piesa care are inca doua variante, in spaniola si portugheza si care se bucura de succes in Mexic, Argentina, Ecuador, Spania, Chile si Brazilia. In acelasi an, sustine un concert in Bucuresti, alaturi de Connect-R.
In mai 2023 sustine un concert in Tenerife cu scopul de a-si promova piesele latino, Sueno de amor si Mi Corazon, acestea fiind extrem de apreciate de catre toti cei de acolo.
Tot in mai, sustine un concert in cadrul VIVA LATINO FESTIVAL care a reprezentat un fel de lansare a noii sale piese “ Ma simt bine”.
Are aparitii la TV, la emisiuni precum „Observator”- Antena 1, “Vorbeste lumea”- PROTV, „Exclusiv VIP”- Prima TV, „Dimineti cu Georgia”- Metropola TV,” Showbiz report”- Antena Stars si sunt scrise nenumarate articole in ziare, atat din tara cat si din strainatate, atat despre ea ca artist cat si despre piesa „Inima mea”.
Mesaj pentru public:” Fiti alaturi de mine si urmariti tot ce fac pentru ca pregatesc multe surprize si multe proiecte muzicale cu oameni talentati.”

Păreri?

191 Post Views

Ce cadou si-a facut Madalina Lungu de ziua ei – E ziua mea

“E ziua mea”, melodia creată de Madalina Lungu, este “cadoul” pe care l-a compus special pentru ziua ei de naștere. Plină de eleganță, zâmbitoare si “sclipitoare” la propriu Mădălina apare in videoclip alături de prietenele ei Ivana, Monica dar și de superba sa nepoțică Sophia!
Cadrul este unul estival, sărbătorita fiind în mijlocul celor dragi, care și-au adus aportul la realizarea unui cadru de sărbătoare minunat și plin de bucurie. Videoclipul piesei a fost realizat de JAM STATION STUDIO alături de Răzvan Moroșanu în mai multe locații, care au ajutat din plin la succesul filmărilor: Diamond Ballroom Events și Elysium Events, gazdele perfecte pentru acest eveniment! Cadrele pline de bucurie și veselie împreună cu versurile sugestive, au făcut din această melodie, o piesă ușor de ajuns la public și de ținut minte. Mădălina a conceput acest proiect astfel încât finalizarea lui să coincidă cu ziua ei care este pe 22 iunie, piesa reprezentând un dar muzical atât pentru cei care îi ascultă melodiile, cât și pentru ea însăși.
Pentru viitor Mădălina a declarat că nu se va opri aici și că după o vacanță de vară (mai prelungită 😄😉), va intra din nou în studio pentru a pune pe portativ noi proiecte.

Păreri?

271 Post Views

Delia lansează Scandal, în colaborare cu HVNDS, un manifesto al rebelilor cu cauză

Controversată, cameleonică, mereu surprinzătoare, Delia revine cu un nou single, “Scandal”, în colaborare cu HVNDS.

Piesa, un mix de stiluri muzicale rock-trap este un adevărat manifesto al rebelilor, al celor care nu respectă regulile și care vor să își facă vocea auzită.

“Scandal” a fost compusă de Delia, Alex Cotoi, Johnny și Iustin, versurile Delia, Iustin Radu Câmpeanu și Onel, iar la productie Alex Cotoi a inserat amprenta HVNDS în acest mix neașteptat.

Videoclipul pentru “Scandal” a fost regizat și filmat de Bogdan Daragiu, cu care Delia a mai colaborat și pentru alte piese precum “Cum ne noi”, “Aruncă-mă”, “Dragoste cu dinți” sau “Între noi”. Pentru acest video, Delia a colaborat cu Claudiu Burcă (make-up), George Cozma (hair) și Hilke Muslim (styling).

HVNDS, proiectul muzical format din Iustin, Johnny, Onel și Niki, a fost înființat în 2016, și a devenit cunoscut publicului prin piesele virale și colaborările cu Șatra B.E.N.Z., NOSFE, RAVA, Killa Fonic, Azteca și Nane.

“Îmi place să mă joc, să experimentez din punct de vedere muzical, așa că am petrecut mult timp în studio cu Alex Cotoi și am dat frău liber imaginației și creativității. Când am început să compun “Scandal”, am simțit că HVNDS va aduce acel flavour de care piesa avea nevoie să fie completă. Enjoy!”, a spus Delia.

La începutul primăverii, Delia a lansat single-ul “Lololo”, o piesă care a cucerit România și topurile radio și TV.

“Scandal” va fi inclus pe albumul “Flexx” pe care Delia îl va lansa în toamnă, un album cu un sound complex și cu colaborări surpriză.

Păreri?

212 Post Views

Sinceritate brutală în noul EP semnat Killa Fonic – SS1000

Killa Fonic nu ia pauze, artistul nu încetează niciodată să livreze pentru fanii săi bucăți din experiențele și sufletul său. De această dată, Killa vine cu EP-ul “SS1000”, EP ce continuă seria creativă a albumului “Osvaldo”, explorând infinita lume a muzicii prin sound-uri diverse și păstrându-și dansul liric impecabil, pătruns întotdeauna de o sinceritate, ce pentru mulți ar putea fi prea abruptă, însă versurile sunt trăirile și crezurile artistului.

Alături de Killa Fonic se alătură în acest demers artistic RAVA, pentru piesa “Budokai” și 911, pentru piesa “Iasomie”. Pe lângă acestea, EP-ul conține și piesele: “Saiyaman”, “Magdalena” și “Killa Kame House”. 911 a fost alături de artist și pentru partea de producție, împreună cu Joey Crack.

 

,,<<SS1000>> este un E.P. care exprimă noua formă Killa Fonic, dar nu îl definește în totalitate. Transformările mele nu au fost niciodată de ordine estetică, imaginea se schimbă ca un efect colateral al schimbării interioare. Am simțit că după albumul <<Osvaldo>> era și timpul să ne distrăm puțin altfel și puțin mai mult. Fiecare zi e un nou început, iar cârma este doar în mâinile noastre. Și frica de ape noi nu ne face decât să murim de sete, pentru că nimeni nu vrea să bea o apă stătută. A fost o călătorie scurtă în a produce acest album cu 911, dar una cosmică. Joey Crack m-a ajutat să închei materialul cu cel mai bun beat drill pe care l-am auzit în ultimul an, iar Lu-k Beats mi-a oferit cel mai bun sound și este extrem de rar să primești ceva exact așa cum îți dorești să sune. Enjoy <<SS1000>>! Free your mind!” ne spune Killa Fonic.

Creativitatea artistică, lejeritatea muzicală și onestitatea brutală îl fac pe Killa Fonic un artist unic în România. Killa și-a început cariera muzicală în proiectul Șatra B.E.N.Z., alături de care a lansat albumele O.$.O.D. 1 si 2. Artistul a început să își lanseze propriile materiale solo înainte de a părăsi grupul în 2019, mai exact albumele ,,Ramses 1989″, ,,Lamă Crimă”, ,,Emotiv Munteana” și “Trendsetter”. Ulterior, acesta a mai înregistrat încă 5 albume: “III”, “BeetleJuice”, “2089”, “Terra Vista” și “Osvaldo”. Fiecare lansare a sa a avut impact asupra zonei urbane, unele depășind chiar și granițele, bucurându-se de succes la TV și Radio. Printre cele mai mari hit-uri Killa Fonic se numără „Bambolina” feat. Carla’s Dreams, „Miami Bici”, „Go Gettas” feat. Nane & Azteca & bbno$, „MAMBO”, „Richie Rich”, „NIMENI”, „Lucifer”, „HAOLO” feat. Nane. Artistul a colaborat cu nume sonore din industria muzicală românească, precum: ADDA, Irina Rimes, Damian Drăghici, Raluka, Smiley, DOC, Connect-R, Liviu Teodorescu, AMI, etc. Colaborarea sa cu Delia pentru piesa „Cum am știut” a fost un real succes, ajungând în Top 10 cele mai difuzate piese pe radio săptămânal de la lansare și până în prezent. În plus, piesa a petrecut 20 de săptămâni în Top 10 cele mai difuzate piese de pe TV. Piesa ,,Miami Bici”, piesă de pe coloana sonoră a filmului cu același nume, a ajuns pe locul #1 în AppleMusic, la categoria Hip-Hop/Rap și pe locul #1 în topurile Spotify. A fost, de asemenea, desemnată Top Romanian Track 2020, fiind cea mai ascultată piesă a anului în România. În plus, ,,Brasileira”, piesă de pe coloana sonoră a filmului “Teambuilding”, în colaborare cu RAVA, a strâns 19 milioane de vizualizări pe YouTube și a ajuns pe #3 în topurile Spotify. În plus, de la lansare au fost realizate 19.900 de videouri pe platforma TikTok. La sfârșitul lui 2022, Killa Fonic a lansat noul său album ,”Osvaldo”, o combinație de sunete old school, trap și jazz, iar anul acesta fanii s-au putut bucura și de varianta sa deluxe, variantă pe care se regăsesc colaborări cu artiști precum Puya, Cabron și Holy Molly.

Păreri?

255 Post Views

BIBI revine cu o piesă fresh, de vară – Nu te mai vrea fata

Vara a venit iar simpatica și talentata Bibi a plecat la mare, la soare, să ne bucure cu noul său videoclip pentru piesa ”Nu te mai vrea fata”. Pentru că este o bucurie să urmărești noul videoclip și să asculți piesa care te duce cu gândul departe.
Cea mai nouă piesă semnată de Bibi se numește ”Nu te mai vrea fata” și este lansată împreună cu Sprint Music. Deși foarte ocupată cu foarte multe proiecte, solista a găsit timp să colaboreze la o noua piesă, făcand muzica și textul pentru noul single cu Achim Marian și Izabela Simion. De master s-a ocupat Achim Marian iar videoclipul a fost regizat de Silviu Mindroc. ”Piesa “Nu te mai vrea fata” este cea mai dragă melodie de până acum, deoarece eu am compus-o și sinceră să fiu, a fost proiectul la care visam de mult timp… Simt această piesă din tot sufletul și sper să ajungă la public cu același entuziasm cu care am creat-o. Am fost susținută și ajutat-o să “șlefuiesc” această idee pe care o aveam de către oameni extrem de talentați cărora le mulțumesc: echipa Sprint Music, Marius China, Silviu Mîndroc, Achim Marian, Izabela Simion, Iselin Dimitri și Evy Constantin. Nici filmările și nici crearea piesei nu au durat mult, totul a decurs neașteptat de rapid… pur și simplu s-au aliniat toate și îi mulțumesc lui Dumnezeu pentru tot ce mi se întâmplă. Sunt extrem de fericită, deoarece am pregătite multe surprize pentru urmăritorii mei, cărora le mulțumesc că mă susțin și că sunt alături de mine de fiecare dată. Am cea mai frumoasă comunitate și sunt mega recunoscătoare. Să înceapă distracția și să dăm replay non stop la “Nu te mai vrea față”! Enjoy it & share it!”, a spus Bibi. Pe care va invităm să o urmăriți pe rețelele de socializare.

Păreri?

222 Post Views

Johny Romano și Connect-R sunt Băieți Deștepți!

Melodia vă va lua prin surprindere căci face parte de pe coloana sonoră a unui film cu același titlu, cu multe vedete în roluri principale, printre care și Johny Romano. Noul single în colaborare cu Connect-R se numește “Băieți Deștepți”, iar videoclipul are imagini în premieră din noul film.
Vara asta va fi una fierbinte, mai ales după ce se va lansa videoclipul piesei ”Băieți Deștepți”, o colaborare specială între Johny Romano și Connect-R.
Noul single lansat de Sprint Music face parte de pe coloana sonoră a unui film cu același titlu, regizat de Igor Cobileanski, în care printre mulți actori și cântăreți joacă și Johny Romano.
“Sunt foarte încântat de această colaborare deoarece nu am mai scos o piesă de ceva timp deja, iar piesa ”Băieți Deștepți” îmi place foarte mult mie personal. O bucurie întotdeauna să lucrez alături de Connect-R. Am încercat să facem o piesă cât mai pentru oameni dar care să păstreze esența artistică a fiecăruia cât și esența filmului. Sunt nerăbdător să o cânt în concerte, în special alături de nenicu. Mulțumesc mult maeștrilor cu care am avut bucuria și onoarea să joc în acest film. A fost o experiență minunată; iar faptul că acest lucru a dus la creația unei piese noi dragi mie o face cu atât mai frumoasă. Vă urez audiție și vizionare plăcută!”, ne-a spus Johny.
Muzica pentru “Băieți deștepți” a fost compusă de Ștefan Mihalache iar textul de Ștefan Mihalache și Johny Romano. De producția audio s-au ocupat Ștefan Mihalache și Epic Julius @Midiots, care a făcut și Mix/Master ul, iar videoclipul a fost realizat de Cristi Roman. Pe Johny Romano vă mai spunem că îl veți vedea la cea de-a doua ediție We Love Music Festival, care va avea loc pe platoul Fețeni de la Râmnicu Vâlcea, în perioada 18-20 august.
Johny Romano a devenit cunoscut odată cu lansarea piesei „Na Janau”, în colaborare cu Connect-R, și a ajuns imediat în atenția publicului. Au urmat și alte piese cu Connect-R, Andres Chiriac, Mario Fresh și Renvtø și a făcut parte din show-ul ”Te cunosc de undeva” de la Antena 1, unde a făcut echipă cu Rona Hartner.
Johny Romano este unul dintre artiștii Hood Famous și este extrem de norocos, pe lângă talentul de care dă dovadă, pentru că de el se ocupă atent unul dintre cei mai bine cotați artiști de la noi, mai precis, Connect-R.

Păreri?

189 Post Views

Zdob și Zdub lansează un nou videoclip, creat cu ajutorul inteligenței artificiale, pentru piesa Muma Pădurii

Trupa „Zdob și Zdub” tinde întotdeauna spre inovație și experiment, iar acest videoclip nu este o excepție. Piesa face parte din albumul „Bestiarium”, material apărut în toamna anului 2019. Videoclipul experimental a fost filmat și editat de producătorul de clipuri Igor Levinski, care colaborează cu Zdubii deja de 20 de ani. Acest clip este o creație unică, datorită faptului că a fost dezvoltat cu ajutorul tehnologiei avansate a inteligenței artificiale. Fiind antrenată pe baza diferitelor stiluri vizuale, AI a creat o lume ilustrativă uimitoare care îmbină elemente de suprarealism, fantezie și artă experimentală. Acesta este primul astfel de proiect din Moldova, care va atrage atenția iubitorilor de muzică și cunoscătorilor de artă contemporană.

Din punct de vedere muzical, compoziția este un amestec de punk rock și muzică etnică colorată. Autorul melodiei, co-fondatorul și chitaristul bas al trupei Mihai Gîncu adaugă cu pricepere acordeonul melodic la compozițiile chitării lui Sveatoslav Staruș, această parte fiind interpretată de talentatul multi-instrumentist Victor Dandeș-Bîtca, care este și trombonistul trupei din anul 2002.

Roman Iagupov, solistul trupei:
“Cu clipul „Muma Pădurii” încheiem seria de clipuri de poveste din albumul nostru „Bestiarium”, care a fost lansat în noiembrie 2019: Lupul Solitar, Omul Liliac, Сolinda Leului, Ursul, Sânziene, Miorița (VRAJA remix).

Printre turnee, producătorul nostru de clipuri Igor „Egor” Levinski ne-a sunat și ne-a propus să încercăm să filmăm un videoclip folosind noile tehnologii ale inteligenței artificiale. Eram pe cale să organizăm o nouă ședință foto cu Katea Liberkat și am decis să combinăm aceste două procese creative! Gândindu-ne la melodia potrivită pentru această idee, ne-am oprit alegerea la piesa care este interpretată la concertele noastre – fabuloasa „Muma Pădurii”.

Luând cu noi o mască, niște piei, o tamburină și toiagul unui cioban grec, am improvizat în timpul ședinței foto. A doua parte a clipului a fost filmată în pădure, iar fotografei Katea i s-a propus să joace rolul zânei pădurii.

Igor Levinski, producător de clipuri:
În ultimele două luni, m-am aprofundat în studierea capacităților AI și am descoperit mai multe instrumente disponibile pentru crearea imaginilor video. Așa a apărut ideea de a realiza primul clip experimental, bazat pe aceste tehnologii, pentru vechii mei prieteni muzicieni. În timp ce această tendință capătă popularitate în lume cu pași rapizi, noi am câștigat deja o experiență bună pentru dezvoltarea ulterioară, dacă lumea nu se va sătura de acest tip de artă în timpul apropiat.

Păreri?

206 Post Views

Aripile, cea mai noua lansare a lui Florin Ristei, indeamna la toleranta si curaj

În luna în care celebrăm copiii, Florin Ristei, unul dintre cei mai iubiți și apreciați artiști români, se alătură campaniei antidiscriminare a Agenției Împreună pentru a oferi aripi și curaj celor mici și celor mari deopotrivă. Aripile este o piesă emoționantă, cu versuri puternice și o melodie captivantă, ce transmite mesajul de toleranță, acceptare și unitate în fața discriminării.

 

Astfel, Aripile devine imnul campaniei antidiscriminare inițiate de Agenția Împreună, care își propune să promoveze valorile unei lumi în care toți oamenii să trăiască împreună în armonie acceptare.

 

Florin Ristei este recunoscut pentru personalitatea sa energică și talentul său muzical remarcabil. Câștigător al concursului de talente “X Factor” România, solist în trupa Amici și prezentator al unor emisiuni de televiziune de succes, Florin Ristei a devenit un artist iubit de public și a reușit să se impună pe scena muzicală românească prin numeroasele sale hit-uri și colaborări notabile.

 

Prin lansarea melodiei Aripile împreună cu Agenția Împreună, Florin Ristei urmărește să amplifice mesajul său de combatere a discriminării și de promovare a unei societăți mai juste și mai incluzive. Această campanie își propune să provoace reflecție și schimbare în mentalitatea societății, să încurajeze dialogul și să contribuie la construirea unei lumi în care diversitatea să fie celebrată și respectată.

 

Chiar dacă 1 iunie este ziua dedicată copiilor, Agenția Împreună propune ca întreaga lună iunie să fie dedicată copiilor de pretutindeni. Mișcarea este menită să sublinieze importanța discuțiilor despre diversitate, incluziune și schimbare și necesitatea abordării acestora cât mai des.

 

Melodia Aripile a fost lansată în platformele digitale alături de un videoclip emoționant, care va spori impactul mesajului și va ajunge la un public larg prin intermediul platformelor de streaming și a rețelelor sociale.

 

Agenția Împreună și Florin Ristei invită publicul să se alăture acestei campanii antidiscriminare, sprijinind promovarea valorilor de toleranță, respect și unitate în societate. Mesajul piesei este că doar împreună putem construi un viitor în care fiecare persoană să aibă aripile libere să zboare spre visurile și aspirațiile sale.

 

Aripile este acum disponibilă pe principalele platforme de streaming.

 

Melodia este parte a proiectului „Cunoașterea (r)omului de lângă noi”, proiect derulat de Fundația Agenția Comunitară „Împreună” cu sprijinul financiar Active Citizens Fund România, program finanțat de Islanda, Liechtenstein și Norvegia prin Granturile SEE 2014-2021. Scopul proiectului este creșterea nivelului de conștientizare asupra drepturilor omului și tratamentului egal, cu focus pe minoritatea romă.

Păreri?

180 Post Views

VIDEO. O celebră artistă de muzică populară, noua senzație a TikTok-ului: Nu mă așteptam să aibă atâta succes

Cosmina Cruceru Grigoraș a devenit virală pe TikTok. Ea este artista de muzică populară a cucerit internetul prin intermediul piesei sale, intitulată “Când mă privesc în oglindă”.

Cosmina Cruceru Grigoraș este noua vedetă a TikTok-ului. A dat lovitura cu noua piesă, care a devenit virală. Artista de muzică de petrecere a făcut dezvăluiri inedite despre succes, familie și proiecte de viitor.

Cosmina Cruceru Grigoraș, senzația TikTok-ului

Cosmina Cruceru Grigoraș a devenit virală pe TikTok după ce și-a lansat cea mai recentă melodie de-ale sale. Artista a vorbit despre viața ei, dar și sursa de inspirație a piesei care i-a adus celebritatea. Piesa “Când mă privesc în oglindă”, compusă de tânăra artistă, a devenit virală pe TikTok încă din prima zi de la lansare. În doar câteva zile piesa a acumulat peste 1 milion de vizualizări.

“Cert este că nu mă așteptăm să aibă atâta succes, mai ales că pagina mea de TikTok nu are un număr mare de abonați. Cred că mesajul cântecului a trecut anumite bariere, foarte mulți oameni s-au regăsit pentru că așa cum spun versurile, așa este și în viața de zi cu zi. În momentul în care am compus cântecul nu treceam printr-o perioadă foarte bună, dar se pare că tocmai asta m-a inspirat și mă bucur în prezent de reușită. Sunt mândră pentru că linia melodică și versurile îmi aparțin și mă gândesc ca pe viitor să îmi compun toate piesele. Rezultatul mi-a confirmat că fac bine ceea ce fac”, ne-a declarat Cosmina Cruceru Grigoraș.

 

 

 

Cosmina Cruceru Grigoraș și soțul, diferență de vârstă de 12 ani: “Este perfect așa”

În altă ordine de idei, cântăreața a dezvăluit amănunte din intimitatea relației pe care o are cu soțul ei și susține că diferența mare de vârstă dintre ei nu e una care să deranjeze.

“Noi am vorbit ceva timp pe internet, aproximativ șase luni, timp în care sincer, eu fără sa îl cunosc “face to face”, am simțit ca el este pentru mine. Este un om special, mă iubește Dumnezeu atât pot spune. Diferența de vârstă dintre noi este de 12 ani și vreau să spun că din punctul meu de vedere este perfect așa. Din toate privințele. Cel mai mult ne place să stăm împreună și poate că suntem egoiști, dar ne place să fim doar noi. Împărțim atribuțiile ce țin de familie, de casă, etc. Ne ajutăm și ne sprijinim reciproc. Este foarte important pentru a menține armonia în cuplu. Nu este mereu totul roz, tocmai de asta cred că este o relație sănătoasă. Dar trecem cu ușurință peste micile neînțelegeri”, ne-a declarat artista despre relația cu soțul ei.

 

 

 

“Copilul a venit după 6 ani de așteptare, din cauza problemelor de sănătate”

“Atât de mult ne-am dorit acest copil, care a venit după 6 ani de așteptare din cauza unor probleme de sănătate ce au ținut de mine, încât eu nu am știut ce este aia depresie și nu am vrut să aud de așa ceva. Nu spun ca e ușor, pentru că sunt nopți nedormite, oboseală, etc într-adevăr. Dar când îmi privesc copilul, uit de toate și mă simt un om împlinit. Acum din contră, sunt mult mai optimistă, mai puternică și mai motivată. Vreau să fie mândru de mama lui”, spune tânăra artistă.

 

 

 

“Inițial, părinții mei nu au fost de acord să fac muzică”

“Încă din copilărie mi-a plăcut muzica și am simțit că ăsta va fi viitorul meu. Țin minte că încă de la o vârstă fragedă eu cântam cu telecomanda în mână pe post de microfon și țineam concerte în fața oglinzii. Sinceră să fiu, inițial părinții nu au fost de acord cu dorința pe care mi-am exprimat-o atunci. Ei voiau să fiu doctor sau profesor. Orice altceva în afară de muzică. Pentru că nu o vedeau ca pe o meserie serioasă, dar eu încăpățânată de mică fiind, am insistat și m-au dus la cursurile de pian. Așa a început totul. În clasa a 5-a am dat examen de admitere la Colegiul Național de Arta Octav Bancilă din Iași unde am fost admisă, unde în prezent sunt profesor de canto. Au urmat mai apoi studiile in cadrul Universității Naționale de Arte George Enescu din Iași, Facultatea de interpretare și studii muzicale teoretice, secția canto clasic și Masterul de asemenea. Nu aș schimba nimic. Totul a fost făcut la timpul potrivit.”, a declarat Cosmina.

Planurile de viitor…

“Îmi doresc în primul rând să fiu sănătoasă și să reușesc pe plan muzical. Vreau ca muzica mea să ajungă la sufletul oamenilor. Recent am lansat un cântec, care se numește “Când mă privesc în oglindă”, și se bucură de succes. Cred că este prima piesa a mea, care a răsunat atât de tare și asta îmi dă putere să merg mai departe. Și este și o confirmare că trebuie să continui ce am început încă din copilărie. Știu că este un loc și pentru mine și doar muncind voi reuși”, a declarat Cosmina Cruceru Grigoraș.

 

Păreri?

268 Post Views

Tonik Obiektiv și NAVI lansează single-ul Până la ultima suflare

Single-ul „Până la ultima suflare”, realizat în colaborare cu NAVI, este cea de-a doua melodie extrasă de pe EP-ul lui Tonik Obiektiv numit „Vibrații”, care se va lansa spre sfârșitul acestui an.

Cu toții știm că drumul spre succes este presărat cu tot felul de obstacole și piedici, doar dragostea pentru pasiunea și visul tău te pot motiva să o faci PÂNĂ LA ULTIMA SUFLARE”, spune Tonik Obiektiv.

 “Tonik și cu mine ne doream de mulți ani să facem o piesă împreună și după ce m-a invitat la podcast-ul lui, s-au aliniat astrele. E un cântec despre pasiunea noastră pentru muzică, despre dăruire totală și încăpățânarea constructivă de a urmări un vis până în pânzele albe. De azi e al vostru – și poate fi despre orice, despre pasiunea voastră, despre ce vă doriți, despre lucrurile pe care toată lumea vă spune că nu le puteți face. Eu chiar cred că nimic nu e imposibil atâta timp cât îți dorești cu toată inima – și că atunci când simți că nu mai poți, întotdeauna mai poți puțin 🙂”, povestește NAVI.

Disher semnează productia beat-ului, la saxofon este Costin Anastasescu, iar acordurile de chitară îi aparțin lui Andrei Grigore. Înregistrările s-au desfășurat la CGR Studio și Demisec Records , Teodor Gemanar a realizat productia aditionala si aranjamentul muzical,iar de mix și mastering s-a ocupat DaffOne.

Piesa beneficiază totodată și de un videoclip, în cadrul căruia apar în calitate de actori: Alesia Ioana, fiica cea mare a rapperiței Marijuana, fiind cel de-al doilea videoclip în care Alesia apare, dar și Andrei Berea, fiul binecunoscutului pilot de raliuri Alex Berea.

Filmările s-au desfășurat pe parcursul a două zile la Academia Titi Aur în Cocani, județul Dâmbovița, dar și în diferite locații din București. De realizarea clipului s-a ocupat Robert Bratu.

Despre Tonik Obiektiv:

Tonik Obiektiv este Artist, Compozitor, Fondatorul, realizatorul si prezentatorul emisiunii online Marpha Hip Hop și moderatorul podcast-ului CGR Live. Tonik Obiektiv a colaborat de-a lungul timpului cu artiști precum: Grasu XXL, Dana Marijuana, Doddy, Cristina Spatar, Guess Who, Shobby, Cortes, Roxana Andronescu (Spin), DJ Undoo, Anonim, Mr. Levy, DJ Power pe Vinil, DJ WicKeD, DJ Nasa, DJ Amily, Tigaie (Royala Mare), Angeles, Mario V, Sotto Inteso, Barac, Dizzy (Morometzii), DJ Sonia (Veritasaga), Myc Ripley (SUA), Lion Messager si multi altii.

Păreri?

169 Post Views