Elena aduce în playlisturi Ochelarii de soare

Elena a lansat „Ochelarii de soare”, o poveste audio și video despre nostalgia și măștile de care avem nevoie pentru a ieși învingători din întâmplări de viață melancolice.

La o săptămână de la debutul turneului „Armâna mea”, Elena Gheorghe lansează piesa de deschidere a verii, „Ochelarii de soare”, o producție pop cu un sound optimist – nostalgic, creată de echipa cu care Elena colaborează de mult timp, Alex Pelin și Vlad Lucan.

„M-a amuzat foarte tare când am lucrat cu Alex pe textul piesei, pentru că a fost o provocare interesantă să transformăm «Ochelarii de soare» în vers muzical și să «încărcăm» o construcție de concept banală, până la urmă un simplu accesoriu de modă, într-o metaforă. Astfel, «Ochelarii de soare» au devenit un simbol al măștilor pe care ni le punem ca să ieșim ușor din momente dificile, când avem nevoie de izolare instantanee, de o reinventare de câteva secunde, de un răgaz emoțional”, a declarat artista.

„Ochelarii de soare” a fost lansată pe platformele de streaming împreună cu un scurt-metraj realizat după o poveste scrisă și controlată estetic de Elena și regizat de Dan Petcan.

„Pe tot parcursul înregistrărilor, la studio, în capul meu rula un soi de film nostalgic, de cinema românesc sau franțuzesc din anii ’60. Apoi a fost o serie de coincidențe care m-au încurajat să explorez și mai mult această idee. În primul rând, Radu Ștefan Bănică, colegul meu, pe care de câte ori îl văd, nu încetez să mă minunez de cât de talentat, carismatic și absolut special este, iar asemănarea lui cu Alain Delon e fantastică. Apoi sunt toate trendurile din modă și lifestyle, care ne «aruncă» spre anii ’60, ’70 și acum vreo 2 luni mi-a căzut în mână și un articol care vorbea despre ochelarii de soare care au ajuns să devină accesorii populare exact în acea decadă din secolul trecut. Așa că n-am avut cale de-ntors și am creat pentru piesa asta o poveste vizuală nostalgică, o poveste de flirt melancolic între personajul meu și cel interpretat de Radu, într-un decor 60’s și cu abordări inspirate de filme cu Alain Delon, Romy Schneider și de Margareta Pâslaru în «Un film cu o fată fermecătoare»”, a spus Elena.

Direcția artistică, decorul și board-ul de stilism au fost toate semnate de Elena și puse în poveste împreună cu echipa ei de stiliști și scenografi.

„La fel ca la toate spectacolele mele de la Sala Palatului, moodboard-urile vizuale și ale acestui clip au fost construite și documentate de mine. Pentru «Ochelarii de soare» am găsit inspirație in icoanele de stil ale mijlocului de secol XX, ținutele, coafurile, accesoriile, personalitățile Priscillei, lui Jean Shrimpton, Sharon Tate sau Anda Onesa, Margareta Pâslaru, Irina Petrescu, decorurile lui Alexandru Bocăneț de la TVR și interioarele din filmele românești și europene din acea perioadă. Radu a fost un Alain Delon în varianta 2023 absolut perfect și sunt foarte încântată de toată atmosfera vizuală pe care am creat-o împreună cu regizorul Dan Petcan și cu echipa lui”, adaugă artista.

Păreri?

168 Post Views

OneRepublic a lansat single-ul Runaway

OneRepublic a lansat single-ul “Runaway”, prima piesă nouă pe care trupa a lansat-o de la hit-ul lor uriaș, „I Ain’t Worried”, care a fost prezentat în filmul, Top Gun: Maverick.
În tandem cu lansarea single-ului, OneRepublic a debutat videoclipul oficial al piesei. Regizat de Tomás Whitmore, videoclipul a fost filmat în timpul turneului lor recent din Asia .
Videoclipul începe cu trupa urcându-se într-un avion către Asia, folosind căștile Bose QuietComfort Earbuds II – lăsând lumea să dispară în timp ce încep să se îmbarce în aventura vieții. La sosirea în Asia, videoclipul oferă un val de clipuri rapide – sincopate perfect cu energia ritmică a melodiei.

Tot în această săptămână, Ryan Tedder și-a lansat pagina Spotify Songwriter, oferind fanilor o nouă perspectivă asupra muncii pe care a făcut-o cu alți artiști importanți. Pagina prezintă melodii pe care le-a scris, precum „Halo” de Beyonce, „I Know Places” de Taylor Swift, „Sucker” de Jonas Brothers, „Rumour Has It” de Adele, „Bleeding Love” de Leona Lewis, „Angels Like You” de Miley Cyrus și multe altele.

Păreri?

167 Post Views

Felix Jaehn face echipă cu Sandro Cavazza pentru All For Love

Felix Jaehn face echipă cu Sandro Cavazza pentru „All For Love”. Această ultimă lansare prezintă stilul caracteristic al lui Jaehn de a amesteca melodii captivante cu ritmuri optimiste, în timp ce vocea vertiginoasă a lui Cavazza adaugă un strat suplimentar de emoții profunde și sincere cântecului.

Instrumentalul de pe „All For Love” este influențat de elemente pop ușoare și de house progresiv, cu un ritm puternic și sintetizatoare strălucitoare. Aceasta este o melodie care este menită să fie ascultată în orice cadru, de la plimbarea pe autostradă cu geamurile date jos până la relaxare pe plajă cu niște prieteni sau până la închiderea unui festival cu o mulțime de confetti și artificii.

De ani de zile, FELIX JAEHN a fost unul dintre cei mai de succes și mai căutați DJ și producători la nivel global – nu în ultimul rând pentru că starul mondial Taylor Swift l-a ales recent ca remixer pentru piesa ei Lavender Haze. Dar ceea ce îl deosebește pe JAEHN în mod deosebit este capacitatea sa de a crea o muzică care nu este numai atrăgătoare și dansabilă, ci și emoționantă.
Și cu „All For Love”, FELIX JAEHN și SANDRO CAVAZZA au făcut exact asta. Versurile vorbesc despre puterea iubirii și despre cum să te dedici pentru a-ți lăsa inima să vorbească. „All For Love” este un cântec pe care să dansezi, să cânți împreună sau doar să-ți ridici moralul. Cu ritmul său infecțios, vocea în creștere și versurile sincere, JAEHN își arată capacitatea de a depăși întotdeauna limitele a ceea ce poate fi muzica dance.

Cu peste 22 de milioane de ascultători lunari pe Spotify, FELIX JAEHN se află pe calea către succes în 2023. După ce a strâns mai multe premii de diamante, platină și aur pe tot globul, colaborarea sa cu SANDRO CAVAZZA este a treia sa lansare în acest an, după Hitul internațional „Weekends” cu Jonas Blue și colaborarea sa „Atme Ein (Atme Rauch Aus)” cu Butschi și Fairy Mary.

Cântărețul și compozitorul suedez SANDRO CAVAZZA a devenit o senzație de top în în ultimii ani, cu hituri precum „Without You” cu Avicii și „Happy Now” cu Kygo, melodiile sale au acumulat milioane de stream-uri și vizionări pe platforme precum Spotify și YouTube.

Păreri?

149 Post Views

Alessiah lansează videoclipul piesei On My Way – o călătorie muzicală captivantă prin peisajele magice ale lacului Como, Italia

Alessiah surprinde începutul verii cu melodia “On My Way”, alături de un videoclip filmat la pitorescul lac Como din Italia, oferind o călătorie muzicală captivantă prin peisajele sale spectaculoase și atmosfera romantică.

Piesă “On My Way” surprinde esența căutărilor interioare, a curajului de a urma propriile vise și a explorării sinelui în călătoria viețîi. Melodia transmite un mesaj puternic de inspirație și încurajare pentru cei care se află pe drumul descoperirii personale.

Videoclipul reflecta perfect atmosfera melodiei, capturând frumusețea naturii și romantismul Italiei. Regizat de către Ionuț Trandafir, videoclipul “On My Way” aduce o nouă dimensiune piesei muzicale, amplificând emoția și mesajul său profund.
Totodata, videoclipul surprinde versurile profunde ale melodiei, oferind o călătorie vizuală ce captează frumusețea naturii din jurul Lacului Como. Peisajele uluitoare și cadrele cinematografice redau perfect atmosfera melodică și mesajul de încredere în sine transmis de Alessiah.

Alessiah este una dintre cele mai promițătoare și talentate artiste ale noii generații, cu potențial atât în ceea ce privește compoziția, cât și în ceea ce privește implicarea sa în zona vizuală a pieselor pe care le lansează. Alessiah și-a început carieră în 2018. În 2020, a lansat single-urile “Hurricane”, “Waiting For”, “Love Me” și “I Know”, iar în 2021 a venit cu o sesiune live pentru cele patru piese, cu Muse Quartet, un cvartet de coarde. A lucrat în studio cu Vanotek, Manuel Riva sau Minelli, printre alții. Este pe deplin angajată când vine vorba de muzică și face tot ce îi stă în putință pentru a evolua, pentru a învăța ceva nou în fiecare zi și pentru a deveni cea mai bună versiune a ei însăși. Cu un background muzical de studii și sute de ore de canto, plus lecții de chitară, carieră ei muzicală este în creștere. Alessiah continuă să-și construiască avântul, senzația pop a lansat în 2021 single-ul “Why”, o colaborare cu artistul urban nigerian Alpha P. În 2022, Alessiah a lansat single-ul “Nostalgia”, o colaborare cu DJ-ul croat Arien – “All Night”, dar și piesele „Summer Feeling” și „Breeze Of Love”, realizate cu o echipa de compozitori norvegieni. În 2023, Alessiah a lansat single-ul “Matching Hearts”.

Păreri?

180 Post Views

Doza de funk electric din playlistul vostru – Where Do You Go – Jade Shadi x RHM x Trackula

Energetic, mind blowing și funky, în același timp. “Where Do You Go” este colaborarea dintre Jade Shadi, RHM și Trackula, care te va face să te miști așa cum vrei. Chiar dacă povestea versurilor nu este cea mai fericită, piesa vine cu o viziune optimistă oferită de ritmul groovy.

Piesa a fost scrisă de Rollo, care a lucrat cu nume precum BTS, Galantis și Ava Max, alături de IRAIDA și Aki, care au colaborat anterior cu INNA și Olivia Addams. Producția a fost realizată de Aki.

Proiectul Jade Shadi s-a născut din dorința de a oferi oamenilor libertatea de exprimare în toate formele sale. Scopul lui Jade Shadi este de a ajunge la playlisturile tuturor ascultătorilor de muzică, dar și pe scenele celor mai renumite festivaluri.

RHM sau Romanian House Mafia reprezintă un proiect muzical care combină genurile House, Dance și Pop prin cele mai îndrăznețe producții. Pe lângă single-uri, RHM propune bucăți muzicale cu artiști renumiți din industria muzicală românească și internațională precum Giiants, Ilkan Gunuc, INNA, Minelli și Alina Eremia. În acest moment, “Jalebi Baby” de la Romanian House Mafia x Trackula are peste 1 milion de stream-uri pe Spotify, “Smoking Nirvana” de Ricii Lompeurs x Romanian House Mafia are 1,6 milioane de stream-uri pe Spotify și “Party”, o colaborare între INNA, Minelli și Romanian House Mafia are peste 2,5 milioane de stream-uri pe Spotify.

Trackula ilustrează un proiect misterios în rândul producătorilor români de muzică, numele său fiind inspirat de povești tradiționale, cunoscute în întreaga lume. Artistul combină stilul House cu cel electronic/EDM într-un mod unic și fără precedent.

Păreri?

222 Post Views

Giorgiana Edel lansează Te-am uitat (Video)

După ce a debutat cu succes, cu melodia și videoclipul „Vocea Inimii” (peste 500.000 de vizualizări pe YouTube), interpreta Giorgiana Edel (Alina Giorgiana Scutariu), originară de lângă Botoșani, dar stabilită la Viena, lansează la sfârșit de primăvară cea mai nouă piesă – „Te-am uitat”, compusă și produsă de către interpretul și producătorul din Republica Moldova – EL Radu și echipa sa muzicală.

Melodia este una de suflet, plină de stare, așa cum o cunosc, deja, admiratorii pe Giorgiana, o romantică incurabilă, pentru care sentimentul sincer și dragostea adevărată merg mână de mână.

Din spusele producătorului – “Spre deosebire de lucrul asupra piesei de debut, unde interpreta pășea foarte atent, or era ceva nou pentru ea, în cazul procesului de fabricare a piesei „Te-am uitat”, Giorgiana a „arătat” o maturitate muzicală, iar eu sunt fericit că suntem compatibili și avem o chimie frumoasă la nivel de colaborare.”

Melodia are și un videoclip filmat la Constanța, produs și regizat de către Dan Mihai Lupescu. În acest videoclip o putem vedea pe Giorgiana în rolul unei fete care a ieșit, dintr-o relație toxică, dar păstrând o experiență aparte din această poveste, ulterior, interpreta își ia viața de la capăt, cu o nouă filă.

Melodia și videoclipul vor avea o amplă campanie de mediatizare atât în România, cât și Republica Moldova, iar la mijlocul lunii Iulie Giorgiana Edel se pregătește să lanseze Albumul de Debut – „Vocea Inimii”, în cadrul unui OPEN AIR, în zona Moldovei.

Reamintim, Giorgiana Edel este Bucătar Șef al unui restaurant de lângă Viena, demonstrând că Arta Culinară este compatibilă și cu muzica, or în timpul liber, mai compune poezii,

pictează, pe muzica lui Mozart, iar „Acasă” pentru Giorgiana înseamna – Botoșani, Timișoara și Viena.

Păreri?

157 Post Views

O pereche de chei în plus – Noaptea pe la 3 – Satoshi x Carla’s Dreams

Mai ai perechea mea de chei?

Unele iubiri te consumă, te apasă și îți răpesc liniștea și cu toate astea, e greu să îți închizi inima. ,,Noaptea pe la 3″ îi regăsește pe Satoshi și Carla’s Dreams cântând despre iubiri molipsitoare, iubiri pentru care lași mereu un set de chei la îndemână. Interpretarea însuflețită a celor doi vă va emoționa, apăsa și răscoli în același timp.

Piesa ,,Noaptea pe la 3″ a fost compusă de Satoshi și Carla’s Dreams, iar la producție au lucrat împreună cu Alexandru Turcu, Cătălin Temciuc și Bogdan Hristoforov. Videoclipul piesei a fost regizat de Roman Burlacă și filmat în Chișinău, producția sa fiind asigurată de BR Films.

,,Am scris <<Noaptea pe la 3>> dintr-o mare frustrare. Oamenii vor să se dezlege, dar se mai agață de tot ce atârnă din legătura deja dezlânată și tremurândă. CSD au ascultat piesa și au spus că le place, că văd o colaborare. Restul a ținut de pixuri, foi, cabluri și ore.” ne spune Satoshi.

,,Noi ne ținem de adevăr. Concret acum de adevărul artistic. Satoshi este adevărat, piesa este adevărată și ne bucurăm că putem participa la încă o treaptă spre culmile pe care și le dorește și pe care le merită.” ne spune Carla’s Dreams.

Născut în 1998 în Cahul, Moldova, Satoshi este o voce fresh în peisajul muzicii urbane, cunoscut pentru stilul său inovator, cu rădăcini din muzica tech trap și chopper rap. Alături de atitudinea sa puternică și o voce pe măsură, Satoshi a început să lucreze la primul său album în 2020, iar în 2022 a lansat cu succes primul său album de studio intitulat “RUSH”. Printre single-urile lansate și bine primite se numără “Mama mi-a spus” și “Foaie Verde”. Recent, el a lansat single-ul “Căștile Mele”, care a fost prezentat în avanpremieră la Urbanist Sessions. 

Carla’s Dreams este unul dintre cele mai nonconformiste proiecte din industria muzicală, cu piese versatile, mesaje puternice și teme diverse. În 2022, Carla’s Dreams au sărbătorit 10 ani de activitate, în care și-au construit o bază solidă de fani, au susținut sute de concerte și au umplut spații largi precum Arenele Romane sau Romexpo. 2022 a fost și unul plin de lansări, în care piese precum ,,Victima” și ,,Adidașii gri” sau ,,Înapoi” au dominat topurile locale. De asemenea, una dintre cele mai de succes piese ale proiectului Carla’s Dreams, ,,Sub Pielea Mea”, care a cucerit Ucraina și CIS, a ajuns anul trecut #11 pe Shazam, global, depășind artiști precum P!nk, Coldplay sau Florence + The Machine. De neratat este și proiectul ,,Nocturn”, un proiect ce conține 6 povești scurte, spuse de 6 personaje, în aproximativ 200 de zile. Astfel, au fost lansate 13 piese, printre care și ,,Luna”, Dependent, în colaborare cu Deliric, ,,Anxietate” cu Antonia, alături de alte testimoniale și materiale. Ultima colaborare, pentru piesa ,,Din cauza ta”,  alături de Nicole Cherry, a fost primită foarte bine de radiouri și de fanii artiștilor, fiind prezentă timp de 13 săptămâni în Top 10 Media Forest. Cel mai recent single, ,,ae”, este foarte bine primit atât de radiourile mari din țară, cât și de fanii artistului.

Păreri?

164 Post Views

Eugenia Nicolae și Elena Gheorghe lansează Inimă nebună!

Eugenia Nicolae în colaborare cu Elena Gheorghe lansează o nouă piesă, Inimă nebună. Eugenia a ajuns cunoscută datorită stilului proaspăt prin care îmbină folclorul cu muzica pop, iar noua piesă este plină de energia bună cu care artista ne-a obișnuit deja. Melodia aduce laolaltă influențe din folclorul românesc și cel machidonesc, îmbinându-se armonios într-un sound pop.

„Colaborarea cu artista Elena Gheorghe a fost cu adevărat specială. În urmă cu un an Elena și-a dorit să îi scriu o piesă și în perioada aceea am avut ocazia să stăm mai mult de vorbă și să o cunosc mai bine. În spatele artistei de succes este o femeie extrem de muncitoare, atentă la detalii, caldă și blândă. Totul a mers cât se poate de rapid, chiar dacă Elena pregătea show-ul pentru Sala Palatului în perioada în care noi am înregistrat piesa și am filmat clipul. Eram amândouă destul de prinse și mi-a zis doar atât: “stai liniștită, o rezolvăm!”. Și într-adevăr așa a fost. Am cântat în premieră piesa noastră în cadrul concertului “Armâna mea”, de ziua Elenei, pe 21 mai. A fost superb și îi mulțumesc pentru invitație.”, spune Eugenia Nicolae.

„Am primit cu mare bucurie colaborarea cu Eugenia Nicolae, un artist complet care duce mai departe folclorul într-o manieră modernă. “Inimă nebună” mi-a plăcut de la prima ascultare, iar videoclipul plin de culoare a pus în valoare și mai mult piesa.”, a declarat Elena Gheorghe.

Inimă nebună este o piesă care vorbește despre puterea pe care o poate avea iubirea atunci când apare în viața omului. În momentul îndrăgostirii se întâmplă cele mai fantastice schimbări în mintea și corpul nostru, iar inima noastră ne conduce cu viteză maximă. Piesa este compusă de Eugenia Nicolae, iar producția piesei este realizată de Rimenescu în studio-ul Bad Sheep Entertainment, videoclipul fiind filmat și regizat de către Silviu Mîndroc.

Eugenia Nicolae a ajuns cunoscută publicului român datorită felului creativ prin care îmbină folclorul cu muzica pop. Vocea sa inconfundabilă, care transmite emoție este dublată de talentul pentru compoziție. Artist complex, Eugenia este cea care își compune propriile piese. Anul trecut a lansat nu mai puțin de 6 piese, dintre care menționăm „Inima n-o mai răbda”, piesă cu care a cucerit inimile oamenilor și piesa „Lie”, alături de Puya. Într-un singur an, a colaborat cu o mulțime de artiști proeminenți din industria muzicală de la noi, precum Randi, Puya, Cazanoi Brothers. De asemenea, a compus piese și pentru alți artiști români, precum Theo Rose, Spike, Elena Gheorghe și pregătește multe alte surprize pentru public.

Păreri?

171 Post Views

Cristina Vasiu și Cătălin își cântă iubirea în piesă O mie de ani

Chiar dacă a mai avut colaborări și cu alți artișți, interpreta Cristina Vasiu a lansat pentru prima oară un duet cu iubitul ei, Cătălin Stoica, la piesă “O mie de ani”, o melodie specială de dragoste care îi reprezintă de minune.

Cea mai nouă surpriză muzicală vine de la simpatică solistă Cristina Vasiu, care împreună cu iubitul ei, Cătălin Stoica, lansează în colaborare cu Sprint Music videoclipul piesei ”O mie de ani”.

Deși nu este primul featuring al solistei, este prima colaborare cu un iubit de-al sau, fiind o melodie specială, de dragoste. Pentru acest single muzică și textul au fost realizate de Felix Popescu (Felix Noa) și Alin Onoiu (SMAX), de producție s-a ocupat Alin Onoiu (SMAX), de videoclip Osaka Pictures, după un scenariu de Cristina Vasiu.

“ “O mie de ani” este piesă mea de suflet, pe care mi-am dorit tare mult să o cânt alături de Cătălin, iubitul meu, și protagonistul poveștii noastre de iubire din clip, cât și din viața reală! Piesă descrie acea poveste de dragoste, plină de pasiune, și dorința de a petrece tot restul viețîi lângă sufletul pereche! Felix Noa și Smax sunt producătorii piesei, alături de care am lucrat foarte fain, ne-am conectat energiile, și a ieșit un produs de care

suntem mândri! Noi am mai lucrat împreună în studiourile FlyProject cu ani în urmă, însă iată că acum s-au legat astrele și am reușit să finalizăm ceva pe placul tuturor! Sunt sigură că foarte multe cupluri se vor regăși în această piesă, indiferent de vârstă, dragostea nu are limite, nici bariere, este sentimentul care ne ține vii, și pe care trebuie să îl păstrăm în noi cât mai mult timp! Scenariul este scris de mine, am filmat la mare în trei locațîi din Mamaia, Hotel Riva, BarrelsPub și plajă Mamaia alături de un băiat foarte talentat și creativ, Shinni, care îmi este și un bun prieten! Îmi place entuziasmul lui de a face lucrurile, îmi place că e foarte receptiv la orice simțim să facem pe set, intră ușor în filmul meu, iar la montaj, dă viață imaginilor și creează o stare care te ține prins acolo până la final, apoi te face să-i mai un play! Alături de noi a fost și Neagu, pe partea de foto, și making off, la fel toate laudele și despre el! Pe partea de styling, am lucrat alături de Oana Cocîr – Finezze și am schimbat în jur de trei ținute! La make up și hair, Andreea Popeanu și Pârvu Andrei m-au ajutat să am un look care a rezistat peste 12 ore de filmare, iar buchetul de 101 trandafiri albi a fost creeat special pentru mine și acest clip, de Marylisa Bustei care a fost o adevărată superbitate! Sunt încântată maxim de tot ceea ce se întâmplă în viață mea în ultima perioada, ii mulțumesc lui Dumnezeu pentru cum așează lucrurile, mă înclin în fața oamenilor care mi-au fost alături de-a lungul anilor, care m-au susținut și au crezut în mine! Mulțumesc și celor care mi-au închis multe uși, m-au ajutat să merg mai departe, să muncesc mai mult, și să mă bucur

de zece ori mai tare pentru fiecare realizare! Mulțumesc manager-ului meu, Marius China, fără de care acest proiect nu ar fi luat amploare, întregii echipe SprintMusic, o gașcă de oameni faini și creativi care muncesc în fiecare zi cu drag și spor pentru fiecare proiect în parte! Eu sunt profund recunoscătoare, iar pentru voi mesajul e unul simplu! Bucurați-vă de fiecare clipă din viața voastră, primiți fiecare experiență că pe o evoluție, și munciți să deveniți în timp, cea mai bună versiune a voastră!”, a mărturisit Cristina Vasiu. Care cânta împreună cu Cătălin, iubitul ei, cu care a colaborat prima oară. ”Ce poate fi mai frumos decât să-ți cânți dragostea în versurile unei piese de suflet și să-i dedici jumătății tale o astfel de declarație?! Am pus mult suflet în acest proiect, deoarece el a luat ființă din dragostea ce ne leagă pe noi, practic versurile fac parte din povestea pe care noi o scriem zi de zi, pentru tot restul vieții!! Dacă până acum am abordat un alt gen muzical, folclorul autentic, unde mi-am cântat trăirile și emoțiile, și unde publicul meu era cu totul diferit de cel al Cristinei, asta nu m-a împiedicat să încerc această abordare a unui stil diferit, ba chiar mai mult de atât, îmi place tare mult, și este o piesă care cred că va umple multe suflete cu bucurie!”, a declarat și Cătălin, partenerul de viață al solistei.

Păreri?

160 Post Views

Arsenium colaborează cu Paula Hriscu pentru Lumea Asta, o piesă sensibilă cu un mesaj puternic

Arsenium colaborează pentru prima oară cu artista Paula Hriscu pentru „Lumea Asta”, o baladă cu un mesaj sensibil și actual. Cu muzica și versurile compuse de către Arsenium și producția de către Gabriel Huiban și Virgil Pavlovici, „Lumea Asta” este despre sentimentele ce ne înconjoară, dar și despre durerile ce ne împiedică să mai lăsăm iubirea în viața noastră.

„În sfârșit se lansează videoclipul piesei «Lumea Asta». Este piesa mea preferată, piesă de suflet, piesa care mă reprezintă. Sper să ajungă la inimile oamenilor. Mă bucur foarte mult că regizorul Roman Burlaca a putut transmite prin clip exact emoțiile pe care le transmite și melodia. Iar Paula este fenomenală ca artist, mă bucur foarte multe că e cu mine în proiectul acesta. Lumea vedea doar partea frumoasă a vieții artiștilor în majoritatea cazurilor, pentru că noi nu transmitem chiar tot prin rețelele de socializare, iar doar prin muzică putem să ne împărtășim trăirile și emoțiile profunde ale vieții”, povestește Arsenium despre cel mai nou proiect muzical al său.

„Îi mulțumesc lui Arsenium pentru că a dorit să fac parte din proiectul său de suflet, am spus «DA» imediat ce am ascultat despre ce este vorba, și mă bucur tare să văd artiști care reacționează la ceea ce sufletul lor creează. Arsenium asta a făcut în acest proiect, iar timp de 3:12 eu trăiesc mesajul fiecărui cuvânt. Mă regăsesc foarte tare în acest proiect și sunt sigură că foarte multă lume simte și trăiește ascultând piesa «Lumea Asta». Am lucrat foarte bine împreună, a existat o chimie frumoasă, iar atunci când faci ceva din suflet aici fiind vorba de muzică, nu are cum să nu iasă bine”, adaugă Paula Hriscu.

Membru fondator al proiectului de succes mondial O-Zone, Arsenium a cucerit lumea alături de Dan Bălan și Radu Sîrbu, cu hituri precum „Dragostea din tei”, „Despre tine” și „De ce plâng chitarele”. În 2006, reprezintă Moldova la Eurovision cu piesa „Loca”, iar în 2008 lansează „Rumadai”, single ce a ajuns în Top 100 în țări precum Germania și Austria. În 2014, artistul reprezintă România în cadrul Vina del Mar Festival, cel mai important festival din America Latină și câștigă premiul pentru „Best Performer”. De-a lungul timpului, Arsenium a lansat piese precum „Love Me… Love Me”, „Porque te amo”, „Bella Bella” , „Bon ami” (alături de Mianna și Heren), dar și „O Zi” (alături de Holograf).

Paula Hriscu este o cunoscută interpretă de muzică populară, ce a reușit să se facă remarcată în lumea muzicii de la vârsta de 22 ani. A urmat „Școala Populară de Artă”, dar și cursurile facultății de la „Academia Națională Gheorghe Dima”, specializarea canto.

Păreri?

158 Post Views